لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت

انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورتروغن ماساژ صورت برای پوست چرب , روغن ماساژ صورت برای پوست خشک , روغن های طبیعی برای ماساژ صورت

روغن ماساژ مناسب پوست صورت 

 

بهترین روغن های طبیعی برای ماساژ صورت بر اساس نوع پوست

روغن ماساژ صورت قرن هاست که به عنوان یکی از روش های مراقبت و جوانسازی پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد. 

روغن ماساژ صورت چیست؟

روغن ماساژ صورت چیست ؟ استفاده از روغن برای ماساژ صورت قرن هاست که به عنوان یکی از روش های مراقبت از پوست صورت شناخته می شود. با رشد صنایع لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست و تولید انواع کرم های آبرسان و مرطوب کننده و لیفتینگ ، استفاده از روغن های طبیعی برای ماساژ صورت نادیده گرفته شد ولی دوباره با رویکرد مردم به استفاده از مواد ارگانیک، استفاده از روغن برای ماساژ صورت رونق گرفت.

 

فواید استفاده از روغن ماساژ صورت

• استفاده از روغن های طبیعی برای ماساژ صورت باعث تقویت عضلات صورت می شود. 

• پیشگیری از چین و چروک

• افزایش سلامت و شادابی چهره

• بهبود خونرسانی به پوست 

• بهبود رنگ پوست و درخشان شدن و روشن تر شدن پوست

 

روغن روشن کننده صورت , روغن ماساژ صورت , فواید استفاده از روغن ماساژ صورت

بهترین روغن ماساژ صورت

 

انتخاب بهترین روغن ماساژ صورت براساس نوع پوست

شرایط پوستی و جنس پوست افراد مختلف کاملا با هم متفاوت است بنابراین بهترین روغن ماساژ صورت را باید با توجه به شرایط پوستی ، سلیقه و سن خودتان از بین روغن های مخصوص ماساژ صورت که کاملا ارگانیک و طبیعی هستند انتخاب کنید. تنها راه پیدا کردن بهترین روغن ماساژ صورت استفاده از روش آزمون و خطا است. با استفاده از انواع روغن های ماساژ صورت می توانید بهترین روغن ماساژ صورت که با پوستتان سازگار است را پیدا کنید. 

 

قبل از استفاده از انواع روغن مخصوص ماساژ صورت باید تست حساسیت انجام دهید تا مطمئن شوید باعث ایجاد التهاب یا آکنه روی صورتتان نمی شود. در اولین مرحله مقداری از روغن را روی قسمت داخلی بازو بزنید و 20 دقیقه صبر کنید تا از حساسیت زا نبودن روغن روی پوستتان مطمئن شوید. 

 

در مرحله بعدی روغن ماساژ صورت را فقط روی بخشی از صورتتان امتحان کنید تا از کمدون زا نبودن و عدم ایجاد جوش و آکنه مطمئن شوید. شب قبل از خواب کمی از روغن را روی بخشی از صورت خود بزنید و 1 دقیقه به آرامی ماساژ دهید و بخوابید.

 

بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست چرب 

روغن جوجوبا

روغن دانه انگور

روغن بادام

روغن رزماری

روغن کرچک

 

روغن ماساژ صورت برای پوست چرب , روغن ماساژ صورت برای پوست خشک , روغن های طبیعی برای ماساژ صورت

بهترین روغن ماساژ صورت

 

بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست خشک

روغن نارگیل

روغن بادام

روغن مارولا

روغن جوانه گندم

روغن کنجد

روغن آفتابگردان

روغن گل سرخ

 

بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست مستعد آکنه

روغن انار

روغن گل سرخ

 

بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست حساس

روغن مورینگا

روغن گل یاس

روغن بابونه

روغن آلوئه ورا

 

بهترین روغن ماساژ صورت برای پوست معمولی

روغن آرگان

روغن هسته انگور

 

انواع روغن های طبیعی برای ماساژ صورت

روغن نارگیل برای ماساژ صورت 

روغن نارگیل یکی از انواع روغن مخصوص ماساژ صورت است که به راحتی جذب پوست میشود و دارای ویتامین K و ویتامینE و خواص ضد قارچ و باکتری است. 

روغن نارگیل برای پوست های چرب و مستعد آکنه مناسب نیست ولی برای سایر پوست ها یک گزینه فوق العاده است. 

 

براساس مطالعه منتشر شده در مجله درماتیس ، روغن نارگیل بهتر از روغن زیتون ، پوست را مرطوب می کند. 

اسیدهای چرب اشباع روغن نارگیل روی پوست را پوشانده و مانع از خروج رطوبت پوست می شود بنابراین میتوانید به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی از ان استفاده کنید.

 

روغن گل سرخ برای ماساژ صورت 

روغن گل سرخ به عنوان روغن مخصوص ماساژ صورت شناخته می شود که خواص ضد پیری دارد و پوست را تغذیه می کند. این روغن معمولا با روش پرس سرد تولید می شود و سرشار از اسیدهای چرب ضروری برای پوست و ویتامین ای ، ویتامین ث ، ویتامین دی و بتاکاروتن است. 

 

این روغن از آسیب رادیکال های ازاد به پوست جلوگیری کرده و پوست را هیدراته می کند. وجود ویتامین ها و انتی اکسیدان های متنوع در این روغن باعث جوان سازی و افزایش انعطاف پذیری پوست می شد. 

روغن دانه کل رز لکه های تیره به خصوص لکه های ناشی از زخم را کمرنگ می کند و برای افزایش میل جنسی به عنوان یک روغن آفرودیت یا تحریک کننده برای زوجین عالی است.

 

این روغن پوست را به صورت عمقی مرطوب می کند بدون این که باعث باز شدن منافذ پوستی شود. اسیدهای چرب موجود در آن آکنه ها را از بین برده و قرمزی پوست را کاهش می دهد. 

روغن گل رز برای پوست چرب عالی است و می تواند در ترکیب با سایر روغن ها و لوسیون ها به عنوان یک مرطوب کننده قوی ضد پیری استفاده شود. 

 

وغن ماساژ صورت , فواید استفاده از روغن ماساژ صورت , روغن ماساژ

انواع روغن مخصوص ماساژ پوست صورت

 

روغن جوجوبا برای ماساژ صورت 

روغن جوجوبا هم یک روغن مخصوص ماساژ صورت است. روغن جوجوبا زمانی که روی پوست قرار می گیرد به منافذ پوستی اجازه تنفس می دهد و سبوم یا چربی طبیعی پوست را در خود حل می کند و به درخشندگی پوستتان کمک می کند. 

این روغن که در شمال آمریکا تولید می شود برای همه مشکلات پوستی از جمله آکنه و پسوریازیش و آفتاب سوختگی ، استفاده می شود. 

 

ترکیبات روغن جوجوبا شباهت زیادی با چربی بدن انسان دارد بنابراین راحت تر جذب پوست شده و باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود. 

روغن جوجوبا به تعادل تولید چربی پوست کمک کرده و باعث از بین رفتن آکنه ها می شود. 

مواد معدنی و مواد مغذی روغن جوجوبا باعث می شود یک نرم کننده قوی برای پوست بوده و تمام روز پوستتان را محافظت کند. 

 

براساس تحقیق منتشر شده در مجله انجمن بیماری های پوستی ایتالیا در سال 2013 روغن جوجوبا خواص ضد التهاب داشته و باعث ترمیم سریعتر زخم ها م یشود. 

روغن جوجوبا میتواند جایگزین عالی برای لوسیون بدن باشد. 

 

روغن آرگان برای ماساژ صورت 

روغن آرگان یکی از روغن های ماساژ صورت که در مراکش تولید می شود و خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی مناسبی برای انواع پوست دارد. 

روغن آرگان حاوی ویتامین ای ، ویتامین دی ، آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب ضروری است و به قدری سبک است که میتوانید به عنوان مرطوب کننده روزانه از آن استفاده کنید. 

از روغن آرگان برای درمان مشکلات پوستی از جمله اگزما، آکنه یا روزاسه استفاده می شود. 

 

خواص آنتی اکسیدانی روغن آرگان باعث بهبود انعطاف پذیری پوست می شود و با آسیب رادیکالهای آزاد در پوست مقابله کرده و باعث درخشندگی پوست می شود و لک های پوستی را کمرنگ می کند. 

از روغن آرگان میتوان برای تغذیه و ترمیم پوست خشک و تعادل چربی پوست چرب استفاده کرد. 

 

روغن زیتون برای ماساژ صورت

روغن زیتون حاوی وتامین A ، E ، D و K است. تحقیقات علمی انجام شده روی روغن زیتون نشان داده است که پتانسیل مرطوب کنندگی قوی دارد.

از روغن زیتون می توانید به عنوان لوسیون بدن استفاده کنید به علاه روغن زیتون برای ماساژ صورت یک گزینه بسیار مناسب است.

 

روغن های طبیعی برای ماساژ صورت , روغن روشن کننده صورت , روغن ماساژ صورت

طریقه ماساژ پوست صورت

 

روغن دانه آفتابگردان برای ماساژ صورت 

روغن دانه آفتابگردان یکی از انواع مناسب روغن های ماساژ صورت است که حاوی ویتامین ای است و به خوبی چذب پوست می شود بنابراین یک مرطوب کننده طبیعی عالی است. مطالعه ای که سال 2013  منتشر شد نشان داد که از روغن آفتابگردن و روغن زیتون نباید روی پوست نوزاد استفاده کنید. 

 

شی باتر یا کره شی برای ماساژ صورت 

شی باتر یک از روغن های ماساژ صورت است که پوست را نرم و لطیف میکند ، شی باتر ، روغن گرفته شده از درخت قلم است که حالت جامد دارد که قبل از استفاده باید روی حرارت غیر مستقیم ذوب شود، از شی باتر میتواند در ترکیب با روغن زیتون یا روغن نارگیل به عنوان روغن ماساژ صورت استفاده کنید تا پوستتان بافتی نرم تر و لطیف تر داشته باشد. 

 

روغن بادام برای ماساژ صورت 

روغن بادام یکی از مواد شناخته شده روغن برای ماساژ صورت است که با فرایند پرس سرد تهیه می شود و سرشار از ویتامین ای ، روی ، پروتئین و پتاسیم است. روغن بادام سبک تر از روغن زیتون و شی باتر است و به راحتی جذب پوست شده و پوست را تغذیه می کند. 

روغن بادام خاصیت آبرسان دارد و برای  مشکلاتی از جمله اگزما و آماس یا خشکی بیش از حد پوست مناسب است و با وجود ملایم بودن خاصیت نرم کنندگی زیادی دارد. 

 

روغن هسته انگور برای ماساژ صورت 

روغن هسته انگور حاوی ویتامین و اسیدهای چرب ضروری است و نسبت به سایر روغن ها سبک تر است و انتخاب خوبی روغن برای ماساژ صورت است. خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب و ضد میکروبی دارد. 

روغن هسته انگور یک ضد عفونی کننده طبیعی است و کمی خشک تر از روغن جوجوبا عمل می کند و باعث مات شدن چربی پوست می شود. 

این روغن منافد بسته شده پوست را باز کرده و جوش ها را تمیز می کند. 

 

روغن رزماری برای ماساژ صورت 

روغن رزماری یکی از بهترین روغن های ماساژ برای پوست چرب است که خواص ضد باکتری ان به درمان جوش و کورک کمک می کند. 

 

روغن کرچک برای ماساژ صورت 

روغن کرچک یکز از روغن های ماساژ صورت مناسب پوست چرب است که به یکدست شدن پوست کمک کرده و حفرات پوستی را کوچک می کند و چین و چروک زیر چسم را از بین می برد. 

برای نرم شدن لب ها هم میتوانید از روغن کرچک استفاده کنید. 

 

روغن جوانه گندم برای ماساژ صورت 

یکی از بهترین انتخاب ها برای روغن ماساژ صورت برای پوست های خشک ، روغن جوانه گندم است که آبرسانی خوبی دارد و می توانید صبح ها بعد از حمام یا شب قبل از خواب از آن استفاده کنید. 

 

روغن کنجد برای ماساژ صورت 

استفاده از روغن کنجد برای ماساژ صورت باعث می شود گردش خون پوست صورت بهبود پیدا کرده و سلول های آسیب دیده درمان شوند. 

 

روغن انار برای ماساژ صورت 

روغن انار خاصیت ضد التهاب و آنتی باکتریال طبیعی دارد و باکتری های گیرافتاده در منافذ پوست را از بین برده و التهاب پوست را کاهش می دهد. این روغن ماساژ صورت بسیار سبک است و باعث چرب شدن ظاهر پوستتان نمی شود. 

 

روغن مورینگا برای ماساژ صورت 

روغن مورینگا هیچ نوع ماده حساسیت زایی ندارد و از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند، اسیدهای چرب موجود ر این روغن خشکی و آسیب دیدگی پوست را بهبود می دهد و خاصیت ضد التهاب آن حساسیت های پوستی را کم می کند. روغن مورینگا با وجود سبکی به خوبی پوست خشک را مرطوب می کند و هیچگونه ظاهر چربی به پوستتان نمی دهد. 

 

روغن گل یاس برای ماساژ صورت 

روغن گل یاس به عنوان پادشاه روغن های معطر شناخته می شود و برای پیشگیری و  درمان ترک های پوستی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست مناسب است. 

 

روغن بابونه برای ماساژ صورت 

روغن بابونه به درمان آکنه و ترمیم پوست و افزایش گردش خون کمک میکند. استفاده از روغن بابونه برای ماساژ صورت باعث تسکین تحریک های پوستی ، آبرسانی ، افزایش درخشندگی و کاهش چین و چروک و خطووط تیره زیر چشم می شود. 

 

روغن آلوئه ورا برای ماساژ صورت 

روغن آلوئه ورا خواص آنتی اکسیدان ضد التهاب ، ضد عفونی و ضد باکتری طبیعی دارد که برای ماساژ پوست های حساس یا پوست های چرب مستعد آکنه بسیار مناسب است. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی

 

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

3 روغن مفید برای پاک کردن آرایش صورت!
روغن برنزه کننده چیست؟ روغن برنزه کننده خانگی
انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت
درست کردن شیر پاک کن،پاک کننده آرایش و نرم کننده طبیعی
ماسک شفاف کننده صورت
فرم دهی صورت به روش کانتور صورت یا آرایش ترمیمی
پاک کننده طبیعی آرایش بسازید
مهمترین تکنیک ها در آرایش صورت و آرایش مو
انواع تثبیت کننده آرایش و نحوه استفاده
اسپری فیکس کننده آرایش خود را در خانه بسازید!

   محصولات مشابه  

روغن پاک کننده آرایش صورت گینو مدل NEWHIT حجم 200 میلی لیتر روغن پاک کننده آرایش صورت گینو مدل NEWHIT حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

روغن پاک کننده آرایش صورت لورآل مدل NOVO حجم 150 میلی لیتر روغن پاک کننده آرایش صورت لورآل مدل NOVO حجم 150 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش گینو مدل میسلار حجم 200 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش گینو مدل میسلار حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

محلول پاک کننده آرایش صورت نیوآ مدل MiceLLAIR حجم 400 میلی لیتر به همراه پد پاک کننده آرایش صورت مدل محلول پاک کننده آرایش صورت نیوآ مدل MiceLLAIR حجم 400 میلی لیتر به همراه پد پاک کننده آرایش صورت مدل
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت لامینین مدل AS حجم 200 میلی لیتر به همراه پد پاک کننده آرایش صورت ایپک مدل 0 آب پاک کننده آرایش صورت لامینین مدل AS حجم 200 میلی لیتر به همراه پد پاک کننده آرایش صورت ایپک مدل 0
مشاهده مشخصات و خرید

لوسیون پاک کننده صورت گینو مدل HYDRA BEAUTE حجم ۲۰۰ میلی لیتر لوسیون پاک کننده صورت گینو مدل HYDRA BEAUTE حجم ۲۰۰ میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت مدل مرطوب کننده حجم 200 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت مدل مرطوب کننده حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت لامینین مدل AS حجم 200 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت لامینین مدل AS حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

ژل پاک کننده آرایش صورت الی ژن مدل OliWash حجم 150 میلی لیتر ژل پاک کننده آرایش صورت الی ژن مدل OliWash حجم 150 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

محلول پاک کننده آرایش دو فاز کنویس مدل روغن آرگان و آلوئه ورا حجم 125 میلی لیتر محلول پاک کننده آرایش دو فاز کنویس مدل روغن آرگان و آلوئه ورا حجم 125 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل Honey حجم 300 میلی لیتر تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل Honey حجم 300 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت بورژوا مدل میسلار حجم ۲۵۰ میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت بورژوا مدل میسلار حجم ۲۵۰ میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت موزیلا مدل Dry Skin حجم 200 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت موزیلا مدل Dry Skin حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل Flower حجم 300 میلی لیتر تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل Flower حجم 300 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت چلنج مدل میسلارحجم 250 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت چلنج مدل میسلارحجم 250 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل flower حجم 300 میلی لیتر تونر پاک کننده آرایش صورت 360 مدل flower حجم 300 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

محلول پاک‌ کننده آرایش صورت بی‌ یلندا مدل چای سبز حجم 500 میلی لیتر محلول پاک‌ کننده آرایش صورت بی‌ یلندا مدل چای سبز حجم 500 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

ژل پاک کننده آرایش صورت فریمن مدل pear حجم 150 میلی لیتر ژل پاک کننده آرایش صورت فریمن مدل pear حجم 150 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

آب پاک کننده آرایش صورت موزیلا مدل میسلار حجم 200 میلی لیتر آب پاک کننده آرایش صورت موزیلا مدل میسلار حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید

کرم پاک کننده آرایش صورت آیوما مدل renew 3 حجم 200 میلی لیتر کرم پاک کننده آرایش صورت آیوما مدل renew 3 حجم 200 میلی لیتر
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت
پوست درخشان با محصولات آرایش صورت ایران
چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد
بهترین اسپری خوشبو کننده بدن زنانه
مهم ترین نکات درباره اسپری های خوشبو کننده بدن
با انواع خوشبو‌ کننده‌ های بدن و روش‌های استفاده از آنها آشنا شوید
راهنمای انتخاب بهترین تقویت کننده برای ناخن
6 محصول که شما باید از تهیه کننده محصولات زیبایی ارگانیک خود خریداری کنید
معرفی و خرید ۱۹ نمونه اسپری خوشبو کننده بدن زنانه با ماندگاری بالا+ قیمت روز
آرایش انواع لب
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی