لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

زندگی میان دنیای شخصی و دنیای دو نفره

زندگی میان دنیای شخصی و دنیای دو نفرهزندگی مشترک,حریم خصوصی ,حریم شخصی همسر

حتما درباره بلوغ های ضروری برای ازدواج شنیده اید. بلوغ جسمی، بلوغ اجتماعی، بلوغ فکری، بلوغ اقتصادی و بلوغ عاطفی. بلوغ هایی که اگر به آنها نرسیده باشید، زندگی مشترک می تواند به کامتان تلخ شود.

داشتن حریمی خصوصی در روابط با اطرافیان یکی از نشانه های بلوغ و استقلال عاطفی به شمار می رود. هر چند حریمی که در ارتباط با همسر وجود دارد متفاوت با دیگران است.

مشخص کردن حریم در روابط باید از همان ابتدا صورت گیرد. در غیر این صورت، اگر بعدتر بخواهید برای همسرتان حریم شخصی خود را تعریف کنید، به مشکل برخواهید خورد. همسرتان فکر می کند دارید او را از زندگی خود کنار می زنید و احساس پس زده شدن پیدا می کند. درباره خانواده همسر هم به همین شکل.

داشتن حریم خصوصی باعث می شود کمتر در مسایل خانواده دو نفره شما سرک بکشند و اجازه دهند مسایل تان را خودتان حل کنید.

بنابراین همین حالا که ابتدای راه هستید، این حریم را برای خودتان مشخص کرده و به حریم همسرتان احترام بگذارید. همسرانی که هیچ حریم خصوصی برای خود و همسرشان قائل نیستند غالبا در روابط خود با همسرشان دچار سوءتفاهم هایی جدی می شوند.
 
حریم خصوصی یا بی اعتمادی؟
برخی فکر می کنند وجود حریم خصوصی نشان دهنده بی اعتمادی همسران به هم است. این تصور از آنجا ناشی می شود که همسران به اشتباه وجود حریم خصوصی را مساوی با دروغگویی و مخفی کاری در نظر می گیرند، در حالی که اگر تصویر درستی از این موضوع داشته باشند متوجه خواهند شد که همسران می توانند به هم اعتماد داشته باشند، موضوعاتی که به بهبود یا عمق بخشی رابطه آنها کمک می کند را از همدیگر مخفی نکنند اما در عین حال هر یک حریمی خصوصی داشته باشند.

این که شما با همسرتان صمیمی و دوست باشید به معنی نفی حریم خصوصی نیست. در زندگی هرکس موضوعاتی وجود دارد که به دلیل تفاوت های مردان و زنان، نمی توان آنها را با همسر خود در میان گذاشت. به عنوان مثال جزیی نگری خانم ها باعث می شود آنها به موضوعاتی توجه داشته باشند که در صورتی که با همسر خود در میان بگذارند، با واکنش منفی او مواجه شوند.
 
حریم من، قبل و بعد از ازدواج
حریم خصوصی درباره همسران تعریف جدیدی پیدا می کند. حریم خصوصی شما پیش از ازدواج نمی تواند همان حریم بعد از ازدواج باشد. اگر قرار باشد تصور کنید همانطور که والدین یا خواهر و برادر شما مرزهای شخصی شما را رعایت می کرده اند، همسرتان هم باید همانگونه رفتار کند، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که در رابطه شما و همسرتان مشکلاتی ایجاد شده است. نزدیکترین فرد به شما از نظر احساسی همسرتان است، پس اگر تمایل به مخفی کردن حجم زیادی از مسائلی دارید، احتمالا ایرادی در رابطه شما وجود دارد.

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چه میزانی از داشتن حریم خصوصی در رابطه همسران ایراد دارد؟ هر چند پاسخ دقیق دادن به این سوال از هر همسری تا همسر دیگر متفاوت است اما می توان خط قرمز مشخصی را برای تمام همسران تعریف کرد. اگر میزان حریم شخصی یا به عبارتی «من» در رابطه همسران بیش از رابطه مشترک آنها یا «ما» است یا کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد، همسران باید در تعریف خود از حریم خصوصی تجدید نظر کنند.

تعیین حد و مرزهای حریم
روابط هر کدم از همسران با یکدیگر ویژه و منحصر به فرد است. به همین دلیل نمی توان برای آنها به صورت مطلق قانونی وضع کرد. همسرانی که هر دو شاغل هستند نیاز دارند تا حریم خصوصی متفاوتی نسبت به همسرانی داشته باشند که تنها یکی از آنها شاغل است. در عین حال که شخصیت هر کدام از همسران نیز در این امر تعیین کننده است. به عنوان مثال نیاز افراد درونگرا و برونگرا در داشتن حریم خصوصی و میزانی که آنها برای حریم خصوصی خود در نظر می گیرند متفاوت است. شرایط تربیتی افراد در خانواده ها نیز دراین امر بی تاثیر نیست.

فردی که در خانواده ای پرجمعیت بزرگ شده و همیشه با خواهران یا برادران خود یک اتاق داشته شرایطی متفاوت با فردی دارد که تک فرزند است یا همیشه در خانواد خود اتاقی مجزا داشته است. به خاطر همین دلایل نیز نمی توان نسخه واحدی برای همه همسران پیچید. از طرفی برخی ویژگی های شخصیتی مانند دیر اعتماد کردن یا سوءظن داشتن می تواند موضوع حریم خصوصی در رابطه همسران را با پیچیدگی هایی خاص همراه سازد.
 
اگر حریم مشخص نکنیم؟
اگر قبل از ازدواج حریم فردی خود را مشخص نکنید، احتمال این که همسرتان یا خانواده او مدام به مسایلی سرک بکشند که مربوط به شماست وجود دارد. اما باید بدانید که حریم شخصی شما برای همسرتان با خانواده اش متفاوت است. مثلا دانستن رقم حقوق زن، برای خانواده همسرش ضرورتی ندارد و جزو حریم خصوصی به حساب می آید اما برای همسرش این طور نیست. اما داشتن یک شکست عشقی در نوجوانی، هم برای همسر و هم برای خانواده او می تواند حریم خصوصی باشد. چرا که اگر کسی از این شکست با خبر نباشد اهمیتی ندارد. اما اگر یک نامزدی به هم خورده داشته باشید که آثار آن هنوز موجود است یا می تواند روی زندگی مشترک شما تاثیر بگذارد، دیگر حریم خصوصی نیست. اما اینجا می توانید در صورت صلاح دید همسرتان، موضوع را با خانواده همسر مطرح نکنید. بنابراین می بینید که حریم خصوصی بسته به شرایط شما دو نفر تعریف می شود. بعضی مسایل نه قابل گفتن به همسر است و نه خانواده او، برخی مسایل را باید هر دو بدانند و برخی مسایل را همسرتان می تواند بداند و خانواده اش ضرورتی ندارد.
منبع:سپیده داناییدانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

  • ازدواج با«۸»نوع مرد که خطرناک هستند
  • ازدواج درمانگاه نیست
  • اولين قدم ازدواج چيست؟
  • تفاوت زندگی مشترک,بادوستی های عاشقانه
  • خواستگار زن است یا مرد؟!
  • خواستگاری و چالش های پیش رو

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

زندگی در بند بایدها و نبایدها متوقف است
چرا باید زندگی شخصی‌تان را شخصی نگه دارید
حریم شخصی چیست و روش های حفظ حریم شخصی کدامند؟
بایدها و نبایدهای آرایش عروس
بایدها و نبایدهای رنگ کردن مو قبل و بعد از کاشت مو
بایدها و نبایدهای اولین قرار عاشقانه
بایدها و نبایدهای مصرف عرقیات در بارداری
بایدها و نبایدهای انتخاب شلوار جین برای خانم های میانسال
حریم شخصی یا پنهان کاری؟
آموزش گام به گام مدیریت مالی شخصی

   محصولات مشابه  

دانلود پاورپوینتبرندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها دانلود پاورپوینتبرندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودبرندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها دانلودبرندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیقبهداشت مدارس، ‌بایدها و نبایدها تحقیقبهداشت مدارس، ‌بایدها و نبایدها
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه افترافکت Website Promo معرفی وبسایت شخصی و فروشگاهی دانلود پروژه افترافکت Website Promo معرفی وبسایت شخصی و فروشگاهی
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق و پژوهش بایدها و نبایدهای ازدواج و طلاق - 93 صفحه تحقیق و پژوهش بایدها و نبایدهای ازدواج و طلاق - 93 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت حریم شخصی پاورپوینت حریم شخصی
مشاهده مشخصات و خرید

افزایش بهره‌وری شخصی و مدیریت استرس افزایش بهره‌وری شخصی و مدیریت استرس
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتتاثير ورزش بر استئوآرتريت دانلود پاورپوینتتاثير ورزش بر استئوآرتريت
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی مبانـي نظـري تحقيـق ورزش و بزهكاريدر ورزش بررسی مبانـي نظـري تحقيـق ورزش و بزهكاريدر ورزش
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق قوانین ورود جهانگردان به ایران با خودروهای شخصی تحقیق قوانین ورود جهانگردان به ایران با خودروهای شخصی
مشاهده مشخصات و خرید

اصول و مهارت های غیرفیزیکی دفاع شخصی - در حجم 64 صفحه، فرمت pdf اصول و مهارت های غیرفیزیکی دفاع شخصی - در حجم 64 صفحه، فرمت pdf
مشاهده مشخصات و خرید

روش جدید استفاده از کامپیوتر های شخصی بی کار برای حل مسائل منسجم روش جدید استفاده از کامپیوتر های شخصی بی کار برای حل مسائل منسجم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود تحقیق در مورد تاثيرات ورزش بر كودكان دانلود تحقیق در مورد تاثيرات ورزش بر كودكان
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس ششم علوم ششم دبستان(درس :ورزش و نيرو (1)) دانلود پاورپوینت درس ششم علوم ششم دبستان(درس :ورزش و نيرو (1))
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردعملكرد غدة تيروئيد و فعاليت ورزش دانلود پاورپوینت در موردعملكرد غدة تيروئيد و فعاليت ورزش
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت درس هفتم علوم ششم دبستان(درس :ورزش و نيرو (2)) دانلود پاورپوینت درس هفتم علوم ششم دبستان(درس :ورزش و نيرو (2))
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتامکانات و تأسیسات ورزشی فضای باز و ورزش‌های یخی[3406218] دانلود پاورپوینتامکانات و تأسیسات ورزشی فضای باز و ورزش‌های یخی[3406218]
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتامکانات و تأسیسات ورزشی فضاهای باز و ورزش‌های زمستانی دانلود پاورپوینتامکانات و تأسیسات ورزشی فضاهای باز و ورزش‌های زمستانی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پروژه افترافکت Fitness Scene Situation قالب موشن گرافیک با موضوع فیتنس و ورزش دانلود پروژه افترافکت Fitness Scene Situation قالب موشن گرافیک با موضوع فیتنس و ورزش
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت درس هفتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم طراحی مسیر شغلی (قسمت اول) کارگاه توسعه شخصی پاورپوینت درس هفتم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم طراحی مسیر شغلی (قسمت اول) کارگاه توسعه شخصی
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

نکاتی برای انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب ورزش دو
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی