فروشگاه زنانه لیدی مد

فروشگاه
  

۱۰ پیشنهاد به پدر و مادر‌هایی که فرزند دانش آموز دارند۱۰ پیشنهاد به پدر و مادر‌هایی که فرزند دانش آموز دارندهیچ کس حق ندارد شادی را از ساحت کودکی و نوجوانی بزداید، حتی پدر و مادرها

 

با آغاز سال تحصیلی، بی مناسبت نیست بدون هیچ مقدمه ای، چند پیشنهاد را با پدر و مادرها در میان بگذاریم.

 

1. بهترین راه برای درس خوان و مهم تر از آن، کتاب خوان شدن فرزندان تان این است که خودتان هم کتاب بخوانید. 

همه مطالعات روانشناسی و حتی تجربیات فردی نشان می دهند که کودکان بیشتر از رفتارهای شما الگوبرداری می کنند تا از حرف ها و امر و نهی های شما.

 

حتی اگر اهل مطالعه نیستید، می توانید کتابی را در دست بگیرید و تظاهر به مطالعه کنید. این کار به ویژه برای کودکان پیش دبستانی بسیار اثرگذار است.

 

2. از باورهای قدیمی دست بکشید. زمانی تمام خوشبختی فرزندان در این تعریف می شد که حتما به دانشگاه بروند و سپس با مدرکی که می گیرند، در یک جای خوب استخدام شوند.

 

اما امروز این الگو دیگر جواب نمی دهد. اولاً دانشگاه رفتن بسیار آسان تر از قبل شده و ثانیاً دانشگاه تضمین کننده آینده نیست.

 

بسیاری از افراد موفق در ایران و جهان، یا دانشگاه نرفته اند، یا دانشگاه را رها کرده اند یا در شغلی غیرمرتبط با رشته تحصیلی شان فعالیت کرده اند.

 

در آینده نیز اهمیت دانشگاه باز هم کمتر خواهد شد؛ بسیار کمتر از آنی فکرش را بکنید. استخدام ها و کارآفرینی ها، نه بر پایه مدرک تحصیلی که بر اساس مهارت های فردی خواهد بود کما این که هم اکنون نیز در بخش خصوصی، چنین روندی وجود دارد.

 

با این الگوی فکری، دیگر به بچه هایتان برای کسب نمرات بالا فشار نیاورید؛ آینده بچه هایتان الزاماً از میان نمره های بالا نمی گذرد. بگذارید آنها در حد توان خود درس بخوانند و نمره بگیرند. در عوض آنها را با زندگی واقعی و مهارت های کاربردی بیشتر آشنا کنید.

 

3. به جای فشار بر روی بچه ها برای کسب نمرات بهتر، آنها را به کوشش بیشتر تشویق کنید: "پسرم! دخترم! همین اندازه که می بینم تلاش می کنی برایم ارزشمند است. تو تلاشت را بکن، بعد از آن دیگر مهم نیست چه نمره ای می گیری."

 

فرزند شما نباید احساس کند دوست داشته شدنش، تابعی از نمراتی است که در مدرسه می گیرد.

 

4. اگر فرزندتان در امتحانی مثلاً 12 (یا حتی نمره کمتر)گرفت، این ادبیات پیشنهاد می شود:

خب! تو در 12 بخش عملکرد خوبی داشتی؛ آفرین. آن 8 نمره ای که نگرفتی، دارند با تو حرف می زنند که نقطه ضعف کارت کجاست. بهتر است، روی این بخش ها بیشتر کار کنی؛ چه خوب شد که 12 گرفتی و فهمیدیم گیر کار کجاست؟ من هم در دوران دانش آموزی گاهی نمرات پایین می گرفتم؛ اشکالی ندارد.

 

بهترین راه برای درس خوان شدن فرزندان تان این است که خودتان هم کتاب بخوانید

 

5. بچه ها را هرگز و هرگز و هرگز با دیگران مقایسه نکنید. این کار تزریق سم در روح آنهاست. بچه ها را با خودشان مقایسه کنید: "تو نسبت به قبل، تلاش کمتری داشتی، یا بیشتر تلاش کردی."

 

6. هیچ اشکالی ندارد در طول سال، گاهی به بچه هایتان اجازه دهید مدرسه نروند؛ مثلاً یک بار صبحی که خیلی خسته اند و یک بار هم زمانی که امتحان کلاسی دارند و درس شان را نخوانده اند.

 

باور کنید آسیب اضطرابی که متحمل می شوند، بیشتر از نرفتن شان به مدرسه است؛ البته که قرار نیست این پیشنهاد به یک رویه دائمی تبدیل شود.

 

نکته مهم این است که آنها باید با شما احساس راحتی کنند، حتی در نرفتن به مدرسه.

  

7. در انجمن اولیا و مربیان مصوب کنید که از معلمان، به ویژه در مقطع ابتدایی خواسته شود تا حد امکان از دادن تکلیف شب خودداری کنند یا به حداقل بسنده کنند.

 

همچنین برای روزهای تعطیل تکلیف ندهند. کودکان در ساعات غیر مدرسه، باید بیشتر بازی کنند یا به ارتباطات خانوادگی و اجتماعی بپردازند تا تکرار آنچه در مدرسه آموخته اند.

 

8. کیف بچه ها را تا حد امکان سبک کنید. حتی اگر لازم باشد، کتاب های قطور را به دو یا سه قسمت تقسیم و جدا جدا سیمی کنید. به ستون فقرات بچه ها رحم کنید.

 

9. بچه ها به ویژه در فصل های مدرسه، بیشتر تحت فشار هستند؛ بنابراین به همدلی و همراهی والدین نیاز بیشتری دارند تا استرس های مدرسه را تخلیه کنند.

 

برایشان وقت بگذارید، حرف بزنید، شوخی کنید و گاهی با هم بیرون بروید. بچه ها باید بدانند که شما پناهگاه شان هستید.

 

10. کودکی و نوجوانی، شادترین دوران زندگی هر انسان است که دیگر تکرار نمی شود؛ هر کاری که می کنید، ملاک تان این باشد که شادی کودکی و نوجوانی را تباه نکنید.

 

این سخن، به معنای ولنگاری تربیتی نیست؛ اتفاقاً تأکید بر تربیت اصولی کودکان و نوجوانان است زیرا تربیتی که شادی را از دوران کودکی و نوجوانی بزداید، اساساً تربیت نیست، بلکه نابودی امروز و فردای آنهاست.

 

هیچ کس حق ندارد شادی را از ساحت کودکی و نوجوانی بزداید، حتی پدر و مادرها و معلمان ، حتی پدر و مادرها و معلمان، حتی پدر و مادرها و معلمان.

 

منبع: عصر ایران

 والدین نگران بخوانند

  • آموزش رفتار به کودکان نوپا!
  • ۲۲ رفتار طلائی با كودكان
  • با کودکم بعد از طلاق چطور رفتار کنم؟
  • بچه داری، عروسک بازی نیست
  • رفتارهای خوب را در کودک خود تقویت کنید
  • رفتارهای عجیب کودکان نوپا

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

ترس از جدایی در دانش آموزان کلاس اولی را چگونه درمان کنیم؟
۱۰ پیشنهاد به پدر و مادر‌هایی که فرزند دانش آموز دارند
بررسی چهار سند ملی در کمیسیون دائمی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی
دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی مدارس اعلام شد؛ حداقل فضای کلاس برای هر دانش‌آموز ۴ متر مربع
دوران عقد و دانش و مهارتهای لازم جهت داشتن دوران عقد و نامزدی طلایی
آیا احتمال انتقال کرونا از طریق رابطه زناشویی وجود دارد
۷ اقدام شجاعانه برای آشتی؛ قهر نکن، بهت نمیاد!
جدیدترین مدل کیف مدرسه پسرانه
مهم‌ترین آموزش‌های قبل از مدرسه
نکته های مهم در استفاده از کوله پشتی مدرسه

   محصولات مشابه  

اقدام پژوهی بررسی نقش مشارکتی دانش آموزان در اداره امور مدرسه از طریق شورای دانش آموزی اقدام پژوهی بررسی نقش مشارکتی دانش آموزان در اداره امور مدرسه از طریق شورای دانش آموزی
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی دانش آموزان کر و لال مدرسه عادی اقدام پژوهی دانش آموزان کر و لال مدرسه عادی
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان مدرسه را به رعایت انضباط در کلاس ترغیب کنم؟ اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان مدرسه را به رعایت انضباط در کلاس ترغیب کنم؟
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چـگونه می‌توانم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تحت مدیریتم تقویت کنم؟ اقدام پژوهی چـگونه می‌توانم روابط اجتــماعی را در بین دانش آموزان مدرسه تحت مدیریتم تقویت کنم؟
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه می‌توانم تعامل خوبی با دانش آموزان و همکاران در مدرسه داشته باشم؟ اقدام پژوهی چگونه می‌توانم تعامل خوبی با دانش آموزان و همکاران در مدرسه داشته باشم؟
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه میتوانم با استفاده از روش تربیتی مشکلات اخلاق دانش آموزان (نام مدرسه) را بهبهود بب اقدام پژوهی چگونه میتوانم با استفاده از روش تربیتی مشکلات اخلاق دانش آموزان (نام مدرسه) را بهبهود بب
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی بررسی علل ضعف تعدادی از دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در درس ریاضی اقدام پژوهی بررسی علل ضعف تعدادی از دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در درس ریاضی
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی تقویت خط نوشتاری دانش آموزان اقدام پژوهی تقویت خط نوشتاری دانش آموزان
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی ترغیب کردن دانش آموزان راهنمایی به قرص آهن اقدام پژوهی ترغیب کردن دانش آموزان راهنمایی به قرص آهن
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی با موضوع تشویق دانش آموزان به خود مراقبتی اقدام پژوهی با موضوع تشویق دانش آموزان به خود مراقبتی
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی کاربرد حسابداری برای دانش آموزان اقدام پژوهی کاربرد حسابداری برای دانش آموزان
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم انگیزه دانش آموزان را افزایش دهم اقدام پژوهی چگونه توانستم انگیزه دانش آموزان را افزایش دهم
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود اقدام پژوهی چگونگی آشنایی دانش آموزان به کارآفرینی؟ دانلود اقدام پژوهی چگونگی آشنایی دانش آموزان به کارآفرینی؟
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان پیش فعالم را کنترل کنم اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان پیش فعالم را کنترل کنم
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی تاثیر هوش هیجانی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان اقدام پژوهی تاثیر هوش هیجانی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی راهکارهای اصلاح رفتارهای نابهنجار دانش آموزان اقدام پژوهی راهکارهای اصلاح رفتارهای نابهنجار دانش آموزان
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه میتوانم استرس (نام دانش آموز) را در کلاس اول (نام مدرسه) کاهش دهم اقدام پژوهی چگونه میتوانم استرس (نام دانش آموز) را در کلاس اول (نام مدرسه) کاهش دهم
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم مصرف خوارکی دانش آموزان را کنترل کنم؟ اقدام پژوهی چگونه توانستم مصرف خوارکی دانش آموزان را کنترل کنم؟
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم حجاب و عفاف در بین دانش آموزان گسترش دهم اقدام پژوهی چگونه توانستم حجاب و عفاف در بین دانش آموزان گسترش دهم
مشاهده مشخصات و خرید

اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت نوشتن را در دانش آموزان پایه ی دوم تقویت کنم؟ اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت نوشتن را در دانش آموزان پایه ی دوم تقویت کنم؟
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی