لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

لوازم آرایشی مرگبار را بشناسید

لوازم آرایشی مرگبار را بشناسید 

 

لوازم آرایشی مرگبار را بشناسید

 

وقتی قصد خرید لوازم آرایشی دارید، ممکن است پیدا کردن رنگ دلخواه که با رنگ پوست تان متناسب باشد برای تان مشکل باشد. اگر علاوه بر این ها به دنبال یک ماده آرایشی ایمن و غیرسمی هم باشید که هیچ گونه خطری برای سلامت شما نداشته باشد و بعدها شما را دچار مشکلات متعدد نسازد کار سخت تر می شود. شما بهتر می دانید که باید همیشه به دنبال مواد آرایشی غیرسمی باشید به خصوص بعضی از لوازم آرایشی بسیار مهم تر هستند مثلا حتما باید به دنبال رژلبی سالم باشید چون لب ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن هستند. دکتر استکی مالکان، عضو انجمن مواد آرایشی سالم و نویسنده کتاب «تنها به دنبال صورت زیبا نباشید» می گوید: «پوست به شدت مواد مختلف روی خود را جذب می کند و علاوه بر این، موادشیمیایی که روی لب های تان استفاده می کنید به راحتی می تواند وارد دهان شما و بعد وارد دستگاه گوارش شود.»

 

بعضی از مارک ها تمام مواد مصرفی شان را روی برچسب محصول تولیدی نمی نویسند بنابراین یک مقدار انتخاب ماده آرایشی سالم مشکل تر می شود و نمی توان به راحتی مواد آرایشی سمی را تشخیص داد. انجمن مواد آرایشی سالم و ایمن فهرستی از مواد شیمیایی مضر را منتشر کرده است که در ادامه مطلب هر کدام را برای شما توضیح می دهیم.

 

مواد آرایشی بهداشتی را از داروخانه های معتبر خریداری کنید. مواد آرایشی و بهداشتی که در کناره های خیابان یا مراکز غیرمعتبر با قیمت های پایین تر به فروش می رسند چندان قابل اعتماد نیستند. تولیدکنندگان این مواد از ترکیبات ممنوعه که ارزان تر هم هستند برای ساخت مواد آرایشی کمک می گیرند و برای شان سلامت مصرف کننده اهمیتی ندارد. مواد آرایشی و بهداشتی را از مراکز معتبر با مارک شناخته شده تهیه کنید و قبل از خرید هم برچسب روی آن را بخوانید تا از نبود هر نوع ماده و ترکیب ممنوعه در آن مطلع شوید.

 

● چه شامپوهایی سمی هستند؟

 

ماده خطرناک: سورفاکتانت

 

از مواد رایجی که در بعضی محصول ها یافت می شود، می توان به ماده ای اشاره کرد که به ویژه در محصولات حاوی سورفاکتانت یافت می شود و از طریق پوست، تنفس و گوارش قابل جذب بوده و گفته می شود، علاوه بر خشکی و التهاب پوست و مخاط ها، درصورت مصرف زیاد آثار سرطان زایی نیز دارد. ایزوپروپیل الکل و الکل های مشابه که به وفور در این محصولات یافت می شود، می تواند باعث خشکی، التهاب و درماتیت آلرژیک و چروک خوردگی سریع تر پوست شود. سدیم لوریل سولفات و آمونیوم لوریل سولفات که در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی یافت می شود، در دسته سورفاکتانت های آنیونی قرار می گیرند و در اکثر مواد شوینده و کف کننده استفاده می شوند. سورفاکتانت های کاتیونی نیز که بار الکتریکی مثبت دارند، در محصول هایی از قبیل نرم کننده ها و صاف کننده های مو و لباس به عنوان ضدالکتریسته ساکن وجود دارند. مصرف این مواد علاوه بر آثار التهابی و آلرژیک بر پوست و چشم، درصورت جذب سیستمیک یا خورده شدن به طور اشتباهی می تواند آثار داخلی متعددی داشته باشد.

 

● خطراختلالات هورمونی

 

ماده خطرناک:فتالات

 

واژه فتالات که به صورت Phthalates ممکن است روی برچسب رژ لب دیده شود ماده ای است که در آزمایشگاه مشخص شده که باعث به وجود آمدن اختلالات هورمونی می شود و با آزمایش روی حیوانات نیز مشاهده شد، در جنین آن ها نقص هایی را به وجود می آورد. معمولا ۲ قسم از این ماده در مواد آرایشی استفاده می شود یکی بنزیل فتالات(BBP) و دیگری دی بوتیل فتالات(DBP).

 

● به خوشبوها اعتماد نکنید

 

ماده خطرناک: فراگرنس

 

برچسب مواد آرایشی خود را نگاه کنید تا در آن عبارت fragrance freeوجود نداشته باشد به خصوص اگر پوستی حساس دارید چون این افزودنی های خوشبو می توانند باعث تحریک پوست شما شوند و مشکلاتی را ایجاد کنند. حتی گاهی در تولید عطر و ادکلن، باز مقدار زیادی ماده معطرکننده به محصول اضافه می شود که می توانند باعث سردرد، سرگیجه، آلرژی پوستی و تغییرات رنگ پوست شوند. هرگاه قصد خرید یک محصول آرایشی و بهداشتی داشتید دقت کنید که روی آن عبارت fragrance free نوشته شده باشد.

 

● رژ لب ها را نخورید!

 

ماده خطرناک: فرم مالدئید

 

فرمالدئید که در خیلی از محصول ها مثل رژ لب، لاک ناخن و.. یافت می شود، می تواند باعث التهاب و تحریک پوستی شده و درصورت تماس مزمن باعث ضعف عمومی شود. رنگ های شیمیایی متعددی که در محصول های مختلف، به ویژه در محصول های زیبایی و آرایشی مصرف می شود، می تواند درصورت رعایت نکردن استانداردهای خاص، مشکل ساز باشد. گاهی این رنگ ها برای ایجاد رنگ خاصی با هم ترکیب می شوند که علاوه بر عوارض پوستی، می تواند عوارض متعدد داخلی نیز داشته باشد. به ویژه در مورد رژلب که در طول روز چند بار تکرار شده و احتمال دارد با خوردن هر نوع ماده غذایی مقداری از آن مستقیما نیز وارد بدن شود.

 

● حساسیت شدید در کمین شماست

 

ماده خطرناک: اکسی بنزون

 

اگر خواستید رژلب یا هر نوع کرم مخصوص لب بخرید که روی آن ادعا شده بود که از لب های شما در مقابل اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند حتما روی برچسب آن را ببینید تا در آن اکسی بنزون (Oxybenzone) نباشد این ماده می تواند باعث به وجودآمدن حساسیت یا اختلال هورمونی شود حتی می تواند به سلول ها نیز آسیب برساند.

 

● مراقب باشید سرطان نگیرید

 

ماده خطرناک: بوتیل هیدروکسی

 

ماده بوتیل هیدروکسی که روی برچسب ماده آرایشی شما به صورت (Butylated Hydroxyanisole) نوشته می شود به عنوان یک ماده نگهدارنده شناخته می شود اما چندی پیش موسسه ملی سم شناسی آمریکا اعلام کرد، این ماده می تواند در انسان ها منجر به سرطان شود اما متاسفانه در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی مثل رژ لب و خط چشم این ماده وجود دارد.

 

● اختلال در فعالیت غدد

 

ماده خطرناک :پارابن

 

روی برچسب رژلب را نگاه کنید و به دنبال هر عبارتی باشید که در آن واژه paraben وجود دارد، مثلا عبارت propylparaben، ethylparabenو نشان می دهد یکی از مواد هم خانواده این ماده مضر در رژ لب وجود دارد. این ماده شیمیایی می تواند فعالیت های غددی را کمی مختل کند یعنی به عبارت ساده تر می تواند وضعیت هورمون ها را در بدن شما به هم زند.این ماده به طور وسیعی در مواد آرایشی استفاده می شود و در واقع یک ماده نگهدارنده است که از رشد میکروب ها جلوگیری می کند. این ماده همچنین در ریمل، کرم های صورت، ضدآفتاب ها، دئودورانت ها و....وجود دارد.

منبع:مجله سیب سبزدانستنی های لوازم آرایشی و بهداشتی

 • بهترین شیوه استفاده از ریمل
 • پودر آرایشی برای چه فردی مناسب است؟
 • يک کرم مرطوب کننده ايده آل
 • توصیه هایی مهم درباره لوازم آرایش !
 • طرزساخت سرمه سنتی
 • طرز تهیه کرم زیبایی در منزل!

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

مدل کیف لوازم آرایشی
لوازم آرایشی مرگبار را بشناسید
کیف لوازم آرایشی میکروب دارد
چرا سرب موجود در لوازم آرایشی خطرناک است؟
تشخیص لوازم آرایشی تقلبی
لوازم آرایشی ضد خستگی و بی‌خوابی
ارتباط سردرد با مصرف لوازم آرایشی!
با لوازم آرایشی سنتی زیبا شوید!
لوازم آرایشی برای پوست حساس
تاریخ انقضای لوازم آرایشی چقدر است؟

   محصولات مشابه  

استند لوازم آرایشی مدل 400 استند لوازم آرایشی مدل 400
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی طرح قو کد 159 استند لوازم آرایشی طرح قو کد 159
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل کفش کد 10 استند لوازم آرایشی مدل کفش کد 10
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل 724 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل 724 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل BH3 استند لوازم آرایشی مدل BH3
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل 1-BH استند لوازم آرایشی مدل 1-BH
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی طرح لاو مدل m10 استند لوازم آرایشی طرح لاو مدل m10
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل کفش کد 14 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل کفش کد 14 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل کیف کد 15 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل کیف کد 15 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل A78 استند لوازم آرایشی مدل A78
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل Vic کد 02 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل Vic کد 02 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل 24-1 استند لوازم آرایشی مدل 24-1
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل 30 استند لوازم آرایشی مدل 30
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل ادکلن کد 12 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل ادکلن کد 12 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل 1221 استند لوازم آرایشی مدل 1221
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی کد 2786 استند لوازم آرایشی کد 2786
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل ادکلن کد 13 غیر اصل استند لوازم آرایشی مدل ادکلن کد 13 غیر اصل
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل MK150 استند لوازم آرایشی مدل MK150
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل HK500 استند لوازم آرایشی مدل HK500
مشاهده مشخصات و خرید

استند لوازم آرایشی مدل AK500 استند لوازم آرایشی مدل AK500
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

راهنمای خرید لوازم آرایشی
11 نکته مهم در خرید لوازم آرایشی
برندهای مرغوب لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی کدامند؟
لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای آرایشی ابرو
هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟
راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت
راهنمای خرید لوازم بهداشت فردی
۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی
مهم‌ترین وسایل ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه چه آیتم‌هایی هستند؟
دین اسلام چه نوع پوشش و آرایشی را مجاز می داند؟
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی