لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری،وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

 

 بفرمایید این هم هفته سی و هفتم. چشمتان را ببنیدید و تصور کنید که سه هفته دیگر است. شما از ماشین پیاده می شوید. نوزادتان را به آغوش گرفته اید. بوی اسفند و گل و شیرینی همه خانه را گرفته است. حالا چشمهایتان را باز کنید. دیدید چه تصور شیرینی بود. حالا به جای اینکه روزها را بشمرید بهتر است ادامه مطلب را بخوانید که همه وضعیت جنین و مادر را در این روزها بررسی کرده است.

وضعیت جنین در هفته سی و هفتم بارداری
دیگر چیزی به تولد نوزاد شما باقی نمانده است می‌توانید از این هفته منتظر رسیدن او باشید. اگر این هفته به دنیا بیاید به‌ عنوان یک نوزاد کامل رشد کرده شناخته می‌شود. باور کردنش سخت است اما جنین شما تا لحظه‌های آخر بارداری هم در حال رشد است. جنین در حال مکیدن انگشت و بلعیدن مایع آمنیون است. چشم‌هایش را باز و بسته می‌کند و گرفتن اشیا را هم تمرین می‌کند. با این حال مهم‌ترین تمرینی‌ که انجام می‌دهد، نفس کشیدن است.
قد: 49.5 سانتی متر
وزن: 2884 گرم

رحم این هفته حدود 17 سانتی‌متر بالاتر از ناف شما قرار گرفته است. بنابراین حرکاتتان بسیار کند شده و دلتان می‌خواهد بخوابید. به هر حال فقط 3 هفته بیشتر باقی نمانده است. در‌ این مدت دردهای براکستون هیکس یا همان دردهای کاذب شما را آزار می‌دهد و ممکن است آن را با دردهای زایمان اشتباه بگیرید. این دردها به صورت نامنظم بروز پیدا می‌کند. زمانی می‌توانید احساس کنید که دردهای زایمان فرا رسیده که فاصله این دردها کم و مدت زمان آن طولانی شود. دهانه رحم توسط مخاط متراکم و ضخیمی به نام «پلاگ موکوسی» در دوران بارداری بسته می‌شود که از آن محافظت می‌کند. این مخاط در زمان فرا رسیدن زایمان ممکن است خونی شود. بنابراین در صورتی که دردهای منظم و لکه‌های خونی مشاهده کردید بدانید که فرزندتان در راه است.

   ،وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری

وضعیت جنین در هفته سی و هفتم بارداری

 

وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری
در این هفته پزشک لگن شما را معاینه می‌کند. پزشک از این طریق همه جوانب را بررسی می‌کند. در این مرحله خروج مایع آمنیوتیک و وضعیت گردن رحم بررسی می‌شود. گردن رحم در زمان نزدیک‌ شدن به زایمان نرم‌تر می‌شود و از طول مجرای درونی آن کاسته می‌شود این تغییر «آفاسمان» گفته می‌شود درصورتی که گردن رحم سفت و طول مجرای درون آن زیاد شود نشان دهنده این است که هنوز وقت زایمان نرسیده است. سومین موردی که پزشک بررسی می‌کند قرارگیری وضعیت جنین در رحم است اینکه جنین با کدام قسمت بدن از رحم خارج می‌شود. پزشک در معاینه لگن با لمس پایین‌ترین بخش بدن جنین متوجه می‌شود که جنین تا چه حد وارد لگن شده است. بهداشت را در این شرایط بیشتر رعایت کنید. شما به زمان زایمان نزدیک‌تر می‌شوید و این مساله هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چه زایمان طبیعی داشته باشید چه سزارین به هر حال عفونت‌ها برای شما دردسرساز می‌شود از عفونت‌های دستگاهی تناسلی گرفته تا بیمارهای دیگر غفلت نکنید. اگر پیش از زایمان احساس کردید که با عفونتی رو به رو هستید حتما برای معالجه زودتر اقدام کنید.

 

تغذیه در هفته سی و هفتم بارداری
هفته‌های آخر بارداری واقعا هیجان انگیز است، اما می‌تواند به بی‌خوابی شبانه منجر شود. برای جلوگیری از بی خوابی باید به مواد غذایی خود اهمیت بدهید. به این چند نکته‌ توجه کنید:

-شام زیاد شما را سنگین و خواب آلود می‌کند اما زمان خواب شما را به تعویق می‌اندازد و باعث اختلال در الگوی خواب می‌شود. به جای آن، سعی کنید بیشترین مقدار غذای خود را قبل از عصر و برای شام یک وعده غذای سبک انتخاب کنید.

-یک ساندویچ سبک و مقوی مانند کراکر به همراه پنیر کم چرب و میوه یا ماست کم چرب با نان تست و کره سیب بخورید. پس از خوردن این مواد، برای دراز کشیدن، حداقل یک ساعت صبر کنید. این مواد به سرعت هضم می‌شوند و شما می‌توانید پس از آن به راحتی استراحت کنید.

آب میوه غیر پاستوریزه نخورید
بهتر است برای تامین ویتامین مورد نیاز بدنتان از میوه و آب میوه های خانگی استفاده کنید. آبمیوه‌های تازه‌ای که در آبمیوه فروشی‌ها تهیه می‌شود، پاستوریزه نیستند و ممکن است حاوی باکتری‌های مضر مانند «سالمونلا» و «ای کولای» باشند. ‌ای کولای باکتری گرم منفی میله‌ای شکل است که به طور شایع در بخش تحتانی روده حیوانات خونگرم یافت می‌شود. اغلب گونه‌های‌ای کولای بی ‌ضرر هستند اما برخی از انواع آن باعث مسمومیت وخیم غذایی در انسان‌ها می‌شوند.

     
امکانات زایمان بدون درد
 اگر بارداری شما معمولی است و قصد انجام زایمان طبیعی دارید، بهتر است راجع به روش‌های کاهش و کنترل درد زایمان اطلاعات کافی داشته باشید. کاهش درد زایمان به دو روش کاهش درد دارویی و کاهش درد غیردارویی انجام می‌شود. اگر قصد دارید زایمان شما بدون درد باشد، نیاز به انجام بی‌حسی اپیدورال و اسپاینال است. این تزریق‌ها معمولاً باید توسط متخصص بیهوشی و تحت نظر او انجام شود و در نتیجه بیمارستان انتخابی شما باید چنین امکاناتی را داشته باشد. پزشک شما می‌تواند در این مورد اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهد.

،وضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداریوضعیت مادر در هفته سی و هفتم بارداری


کالسکه
 شاید در روزهای اول کالسکه خیلی به کارتان نیاید اما بعد از چهار پنج ماه کالسکه خیلی در رفت وآمد به شما کمک می‌کند. کالسکه‌ها انواع گوناگونی دارند اما باز هم جدای مدل و زیبایی، ایمنی است که حرف اول را می‌زند. در خرید کالسکه به این نکات توجه کنید؛ نشیمن‌گاه کالسکه باید ثابت، به اندازه کافی سفت و مقاوم بوده و ترجیحا قد کالسکه کمی بلند باشد. موقع خرید به وزن کودک، کیفیت پارچه، سیستم توقف و حرکت دقت کنید. کالسکه پلاستیکی با پارچه نامرغوب نخرید. بهتر است به دنبال کالسکه‌ای باشید که به راحتی باز و بسته شود. کمربند کالسکه خیلی مهم است پس باید به دقت آن را بررسی کنید. یک کالسکه خوب باید کمربند محکم و اصولی داشته باشد تا کودک پر جنب و جوش شما را نگه دارد.

زایمان آسان
طب سنتی برای کمتر شدن درد زایمان و البته داشتن زایمانی آسان تر توصیه های ویژه ای دارد. در ماه آخر بارداری  مصرف روزانه 9 گرم روغن بادام شیرین صبح ناشتا  توصیه می شود. با شروع دردهای شکمی یا دردهای زایمان می‌توانید از ترکیب سیاه دانه و عسل برای کنترل درد و افزایش مقاومت و توان بدن استفاده کنید. یادتان باشد سیاه دانه در ماههای اول بارداری جزو مواد ممنوع است. خانم‌های بارداری که در روزهای پایانی دوران بارداری قرار دارند می‌توانند از خواص سیاه دانه استفاده کنند. توجه کنید که سیاه دانه حاوی روغن‌های فرار مفیدی است که بعد از آسیاب‌شدن به سرعت از بین می‌روند.

کفش بی بند
برای ماه‌های آخر باید کفشی انتخاب کنید که به خم شدن و بند بستن نیاز نداشته باشد. خانم باردار نباید به سمت جلو خم شود یا با تکیه به دیوار بند کفشش را ببندد. بهترین کار این است که روی یک صندلی بنشیند و پایش را روی ران پای مقابل قرار دهد و بند کفشش را محکم کند. برای پوشیدن جوراب نیز همین روش توصیه می‌شود. بهترین انتخاب کفش برای ماههای آخر کفشهای طبی و حاملگی است که در داروخانه‌ها فروخته می‌شود.

تمیز کاری شیمیایی ممنوع
برای تمیز کردن اتاق فرزندتان از شوینده‌های شیمیایی قوی استفاده نکنید، این مواد حاوی مقدار زیادی آمونیاک و مواد سفیدکننده هستند که برای سیستم تنفسی کودک بسیار خطرناک است. برای تمیز کردن اتاق فرزندتان از آب و کمی پودر لباسشویی استفاده کنید.

مادر و پسر
مگر پسرها دل ندارند؟ در این مطلب چند کتاب برای مادرها و دخترها معرفی کردیم حالا نوبت مادرها و البته پسرهاست. اگر نوزاد توی راهتان پسر است ما کتاب « مادر و پسر» را معرفی می کنیم. تربیت کردن پسری قوی، دوست داشتنی و موفق هرگز کار آسانی نیست .در کتاب مادر و پسر، راهکارهایی ساده برای تربیت پسران ارائه شده است. این کتاب اثر ملیسا هریسون و هری اچ هریسون جونیور است که رازهایی را درباره ارتباط مادر و پسر آشکار می‌کند تا مادران بتوانند پسرانی قوی و موفق تربیت کنند.

حواستان باشد
این روزها دردهای ناگهانی و عضلانی همسرتان شروع می‌شود. باید مدام حالش را بپرسید و اگر لازم باشد با پزشک همسرتان صحبت کنید و سوالات و ابهامات خود را برطرف کنید. اگر نگران سلامت همسرتان هستید، علائمی که در او می‌بینید را یادداشت کنید، و با پزشک در میان بگذارید.


منبع:  niniban.com

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

ترک اعتیاد با جراحی مغز؛ محال و ممکن
والدین و اعتیاد به تکنولوژی در فرزندان
اعتیاد به قمار چیست؟ نشانه ها، علل و درمان آن
اعتیاد والدین و آثاری که در فرزندان به جا می‌گذارد
روش های پیشگیری از اعتیاد به موبایل در دوران قرنطینه
همه چیز درباره هایپر سکشوال، بیماری اعتیاد جنسی
چطور اعتیاد به گوشی را در دوران درس و کنکور ترک کنیم؟
با افراد معتاد چگونه رفتار کنیم چه قبل و چه بعد از اعتیاد؟
نشانه های اعتیاد به گوشی موبایل و راهکارهای کاهش آن
اعتیاد به تماشای پورنوگرافی هنگام رابطه با همسر

   محصولات مشابه  

دانلود پاورپوینت در موردموضوع اعتیاد در بارداری دانلود پاورپوینت در موردموضوع اعتیاد در بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردموضوع سمینارمرغ تخم گذار دانلود پاورپوینت در موردموضوع سمینارمرغ تخم گذار
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردموضوع توضیحاتی مربوط به کنفرانس درس 5 دانلود پاورپوینت در موردموضوع توضیحاتی مربوط به کنفرانس درس 5
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردموضوع اختلالات مایع آمنیوتیک دانلود پاورپوینت در موردموضوع اختلالات مایع آمنیوتیک
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردموضوع بررسی نمونه مجتمع مسکونی دانلود پاورپوینت در موردموضوع بررسی نمونه مجتمع مسکونی
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت در موردقرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری دانلود پاورپوینت در موردقرص های ترکیبی پیشگیری از بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینت اعتیاد به موادمخدر در 19 صفحه دانلود پاورپوینت اعتیاد به موادمخدر در 19 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

تحقیق در مورد اعتیاد و رواههای درمان و پیشگیری از اعتیاد تحقیق در مورد اعتیاد و رواههای درمان و پیشگیری از اعتیاد
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتاثرات اضطراب در بارداری دانلود پاورپوینتاثرات اضطراب در بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتاختلالات فشارخون در دوران بارداری دانلود پاورپوینتاختلالات فشارخون در دوران بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود کتاب دانستتنیهای دوران بارداری دانلود کتاب دانستتنیهای دوران بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود طرح کارت ویزیت موسسه ترک اعتیاد 2 رو دانلود طرح کارت ویزیت موسسه ترک اعتیاد 2 رو
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود فایل ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد دانلود فایل ورد مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت پرینه در بارداری و زایمان پاورپوینت پرینه در بارداری و زایمان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تغذیه در دوران بارداری پاورپوینت تغذیه در دوران بارداری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت آرام سازی در بارداری و زایمان پاورپوینت آرام سازی در بارداری و زایمان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت تست بارداری به روش ایمونولوژیکی - در قالب 5 اسلاید پاورپوینت تست بارداری به روش ایمونولوژیکی - در قالب 5 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اصلاح وضعیت در بارداری و دیس فانکشن ها پاورپوینت اصلاح وضعیت در بارداری و دیس فانکشن ها
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کاربرد طب فشاری در بارداری و زایمان پاورپوینت کاربرد طب فشاری در بارداری و زایمان
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت اصلاح وضعیت در بارداری و دیس فانکشن ها پاورپوینت اصلاح وضعیت در بارداری و دیس فانکشن ها
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

آموزش ساخت پاورپوینت حرفه‌ای: استفاده از تم‌ها در پاورپوینت به فارسی روان
صفحه اول پاورپوینت چی بنویسم
نحوه تهیه یک پاورپوینت مناسب
چطور به سادگی پاورپوینت بسازیم
14 ترفند پاورپوینت برای این که اسلایدهای خلاقانه بسازید
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی