فروشگاه زنانه لیدی مد

فروشگاه
  

اشتباهاتی که به موهایتان آسیب می‌زنند

اشتباهاتی که به موهایتان آسیب می‌زنندموها نیز مانند پوست نیاز به مراقبت قبل از خواب دارند

 

مو، تاج زیباییست! خیلی‌ها عقیده دارند چشمگیرترین بخش از زیبایی یک زن، موهای اوست. موهای شما زیبایی ظاهرتان را چند برابر جلوه می‌دهد و تاثیرش غیرقابل تصور است. موهای بد می‌تواند روزتان را خراب کند و مطمئنا هیچکس چنین چیزی را دوست ندارد!

 

از ابزارهای آرایشی داغ گرفته تا هایلایت‌ها و ...، همگی می‌توانند به مو آسیب بزنند. یک دلیل دیگر برای بد شدن موها، عادتهای اشتباهی است که در زمان خواب مرتکب می‌شوید که می‌توانند اثرات مخربی روی سلامت و زیبایی موهای‌تان بگذارند.

 

همانطور که شبها قبل از رفتن به رختخواب کارهای روتینی برای مراقبت از پوست‌تان انجام می‌دهید موهای‌تان نیز نیاز به مراقبت قبل از خواب دارند تا شرایط خوب خود را حفظ کنند. خیلی از افراد حتی نمی‌دانند بعضی از عادتهای‌شان قبل از خواب چگونه به موهای‌شان آسیب می‌زند.

 

1. خوابیدن با موهای خیس 

خیلی از ما ترجیح می‌دهیم شب پیش از خواب دوش بگیریم یا موهای‌ خود را بشوییم چون انجام این کار در صبح زمان زیادی می‌برد.

 

شستن موها در شب کار بدی نیست اما با موهای خیس به رختخواب رفتن اشتباهی است که باید از آن اجتناب کنید.

 

موی خیس، شکننده‌تر از موی خشک است و خوابیدن با موی خیس می‌تواند موجب ریزش آن نیز بشود.

 

ضمنا موهای خیس شما بالش‌تان را هم خیس می‌کنند و خوابیدن روی یک بالش گرم و مرطوب می‌تواند موجب عفونت قارچی و یا حتی شوره سر شود. اگر قبل از خواب موهای‌تان را می‌شویید، حتما آنها را با سشوار خشک کنید.

 

2. دوش آب داغ 

بعد از یک روز سخت کاری، دوش آب داغ می‌تواند بسیار آرامشبخش و مطبوع باشد اما دوش آب گرم یا داغ برای مو واقعا مضر است.

 

گرمای بخار داغ می‌تواند چربی طبیعی مو را از بین ببرد و به ریشه‌ها آسیب بزند. موها بدون چربی طبیعی، خشک و شکننده می‌شوند که در نهایت منجر به ریزش مو خواهد شد.

 

اگر نیاز دارید دوش بگیرید از آب ولرم استفاده کنید. هنگام آبکشی آخر نیز از آب تقریبا سرد استفاده کنید تا رطوبت موهای‌تان حفظ شود.

 

با این ترفند ساده می‌توانید جلوه‌ای درخشان و شاداب به موهای‌تان بدهید. بعد از حمام نیز با حوله‌ای نرم موها را با ملایمت خشک کنید و به شدت آنها را نسابید. در صورت امکان اجازه دهید موهای‌تان به طور طبیعی خشک شوند.

 

3. استفاده از روبالشتی نخی و ناهموار 

جنس روبالشتی نقش بزرگی در سلامت موهای‌تان دارد. مثلا خوابیدن روی روبالشتی کتان یا نخی، وقتی که در خواب غلت می‌زنید و سرتان را این طرف و آن طرف می‌چرخانید، می‌تواند موهای‌تان را بکِشد یا گره بیندازد.

 

افرادی که موهای خشک و شکننده دارند نباید از روبالشتی‌های نخی با بافت ناهموار استفاده کنند.

 

کارشناسان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت موها از روبالشتی‌های ابریشمی یا ساتن استفاده کنید. این جنس پارچه‌ها اصطکاک بسیار کمتری با موها ایجاد کرده و در موهای‌تان گره نمی‌اندازند.

 

ضمنا ابریشم و ساتن کمک می‌کنند موهای‌تان خنک بمانند و چربی طبیعی‌شان حفظ شود که مخصوصا برای آنهایی که موهای خشک و مجعد دارند مهم است.

 

4. عوض نکردن مرتب روبالشتی 

رعایت بهداشت برای حفظ سلامت موها اهمیت دارد. اگر روبالشتی‌تان را به طور مرتب عوض نمی‌کنید اشتباه می‌کنید. هم روبالشتی و هم ملافه‌ها و روتختی‌تان بعد از مدتی به راحتی می‌توانند چربی و آلودگی و باکتری جمع کنند.

 

خوابیدن روی پارچه‌های کثیف می‌تواند موجب مسدود شدن فولیکول‌های مو و در نهایت ریزش مو شود. کارشناسان توصیه می‌کنند هفته‌ای یک یا دو بار، ملافه‌ها و روبالشتی‌تان را عوض کنید و بشویید، مخصوصا اگر موهای‌تان به طور طبیعی چرب است.

 

رعایت بهداشت برای حفظ سلامت موها اهمیت دارد

 

5. بازی کردن با موها 

خیلی‌ها عادت دارند وقتی هنوز خواب‌شان نگرفته به رختخواب بروند. در رختخواب تلویزیون تماشا می‌کنند، با گوشی همراه‌شان مشغول می‌شوند و چیزی که عادت خیلی‌هاست: با موهای‌شان بازی می‌کنند.

 

بازی کردن با موها باعث آسیب به ساقه‌های مو می‌شود. مدام کشیدن و پیچ و تاب دادن و بازی کردن با موها، فشار زیادی به ریشه و ساقه وارد می‌کند که منجر به شکسته شدن ساقه‌ی مو و کنده شدن آن خواهد شد.

 

برای ترک عادت بازی کردن با موها، آنها را جمع کنید یا دستان‌تان را با چیز دیگری مشغول کنید تا کم کم این عادت از سرتان بیفتد.

 

ضمنا خوب است بدانید معمولا افراد استرسی عادت دارند ناخودآگاه با موهای‌شان بازی کنند یا ناخن بجوند، پس اگر شما هم چنین شرایطی دارید حتما برای کنترل استرس و اضطراب‌تان یک اقدام جدی بکنید.

 

6. محکم برس کشیدن موها 

برس یا شانه زدن موها لازم است زیرا کمک می‌کند چربی طبیعی تولید شده توسط پوست سر در تمام سطح مو پخش شود. برس کشیدن موها، فولیکول‌های آن را تحریک می‌کند و رشد مو تقویت خواهد شد.

 

ضمنا برس زدن موها آرامشبخش است و به خواب بهتر کمک می‌کند.

 

اما خشن و محکم برس یا شانه زدن موها (مخصوصا موهای خیس)، فشار و کشش زیادی به ساقه‌ها و ریشه‌ها وارد کرده و به موها آسیب می‌زند.

 

محکم برس زدن باعث اصطکاک زیاد شده و موها را ضعیف و شکننده می‌کند. توصیه می‌کنیم از شانه‌ی دندانه پهن قبل از خواب استفاده کنید که موها کشیده نشوند.

 

7. سفت بستن موها 

اگر عادت دارید هنگام خواب موهای‌تان را دم اسبی کنید باز هم اشتباه می‌کنید. مدل‌های سفتی چون دم اسبی و گوجه‌ای برای طول روز هستند که بیدارید.

 

اگر موهای‌تان را سفت بالای سرتان جمع کنید و به رختخواب بروید آسیب زیادی به موهای‌تان وارد می‌کنید. مدل‌‌های بستن مو که سفت و کشیده هستند فشار زیادی به فولیکول‌های مو وارد می‌کنند که موجب شکنندگی و ریزش مو خواهد شد.

 

اگر نمی‌توانید موهای‌تان را موقع خواب رها بگذارید، می‌توانید از کلاه‌ توری استفاده کنید. کلاه توری باعث می‌شود صبح روز بعد موهای‌تان موج‌های زیبایی داشته باشند.

 

8. آزاد گذاشتن موهای خیلی بلند هنگام خواب 

آزاد گذاشتن موهای بلند هنگام خواب هم مانند سفت بستن آنها برای سلامت موهای‌تان بد است. توصیه می‌کنیم موهای بلندتان را قبل از رفتن به رختخواب جمع کنید، اما شل ببندید یا کلاه توری روی موهای‌تان بگذارید.

 

9. حوله پیچ کردن موهای خیس 

پیچیدن موهای خیس در حوله بعد از حمام کاری است که بیشتر ما انجام می‌دهیم اما به رختخواب رفتن با موهای حوله پیچ شده برای سلامت موها بینهایت مضر است.

 

موها وقتی که خیس هستند بیشتر مستعد کشیده شدن و شکسته شدن‌اند. ضمنا اگر حوله را سفت بپیچید، موجب فشار بر فولیکول‌های مو خواهید شد که ریزش مو را به دنبال دارد.

 

ضمنا خوابیدن با موهای خیس پیچیده شده در حوله، احتمال عفونت‌های قارچی یا شوره را بیشتر می‌کند. بعد از شستن موها آنها را با حوله‌ای نرم به آرامی رطوبت گیری کنید و اجازه دهید قبل از خواب موهای‌تان در معرض هوا خشک شوند.

 

10. چرب نکردن موهای خشک 

بسیاری از افرادی که موهای خشک دارند عادت ندارند شبها موهای‌ خود را چرب کنند. اگر موهایی خشک و شکننده دارید حتما پیش از خواب آنها را با روغنی مناسب ماساژ بدهید.

 

این یک راه ساده برای افزودن رطوبت به ریشه‌ها و ساقه‌های خشک موهای‌تان است. ضمنا چرب کردن موها کمک می‌کند به طور طبیعی و تدریجی موهای‌تان ضخیم‌تر شوند.

 

تمام سرتان با روغنی ولرم ماساژ بدهید؛ دقیقا از ریشه‌ها تا نوک موها. پوست سر را نیز به خوبی ماساژ بدهید تا جریان خون بهتری برقرار شود.

 

سپس کلاه دوش بگذارید تا روغنی که استفاده کرده‌اید به خوبی نفوذ کند و ضمنا روی بالش‌تان پخش نشود. صبح روز بعد طبق معمول شامپو بزنید.

 

منبع: bartarinha.ir

 رازهای زیبایی

  • چند توصيه در راستاي مراقبت از مو
  • 16 نکته کلی درباره مو
  • 7 افسانه اشتباه درباره مو که نمی‌دانستید!!
  • اسپری مو و عوارض آن بر سلامتی
  • انتخاب بهترین شامپو برای شما
  • توصیه هایی مفید برای مو مشکی ها

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

این همراه خطرناک/بررسی آسیب‌شناسی تلفن‌همراه در فرزندان
مشکلی در پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی نداریم/ باید راهکاری اساسی برای حل بحران جمعیت و فرزندآوری پیدا کنیم
بیماری وسواس فکری OCD
درمان وسواس فکری با روش درمانی مواجهه
وسواس فکری، دامی در کمین کودکان و نوجوانان
فشارهای روحی و روانی را چگونه تخلیه کنیم + راه حل های ساده و عملی
آسیب‌شناسی، مدیریت و مهار طلاق‌ های پنهان
اختلال وسواس جبری چیست؟
اختلال شخصیت نمایشی و سبب شناسی آن
وسواس احتكار چیست و چگونه می توان به همسری که بیماری وسواس احتکار دارد کمک کرد؟

   محصولات مشابه  

عوامل خطر آسیب شناختی روانی و جمعیت شناسی در اختلال وسواس فکری و عملی: بررسی اپیدمیولوژیک در جمعیت م عوامل خطر آسیب شناختی روانی و جمعیت شناسی در اختلال وسواس فکری و عملی: بررسی اپیدمیولوژیک در جمعیت م
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پرسشنامه تجدید نظر شده وسواس فکری عملی(OCI-R) دانلود پرسشنامه تجدید نظر شده وسواس فکری عملی(OCI-R)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان مبانی جمعیت شناسی در 280 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان مبانی جمعیت شناسی در 280 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نظریه های جمعیت شناسی در 30 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان نظریه های جمعیت شناسی در 30 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ماهیت و انواع روش های پژوهش در جمعیت شناسی در 26 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان ماهیت و انواع روش های پژوهش در جمعیت شناسی در 26 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

آیا شاد بودن ممکن است؟ خوشحالی، شخصیت و آسیب شناسی روانی آیا شاد بودن ممکن است؟ خوشحالی، شخصیت و آسیب شناسی روانی
مشاهده مشخصات و خرید

خلاصه فصل نهم کتاب آسیب شناسی روانی 1 دکتر جوانمرد خلاصه فصل نهم کتاب آسیب شناسی روانی 1 دکتر جوانمرد
مشاهده مشخصات و خرید

بررسی آماری جمعیت یک روستا بررسی آماری جمعیت یک روستا
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان پارادایم های کنونی در آسیب شناسی و درمان روانی در 51 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان پارادایم های کنونی در آسیب شناسی و درمان روانی در 51 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

دُم سگ‌جنبان: بررسی تاثیر جمعیت انسان بر تنوع زیستی‌ جهان در 140 صفحه دُم سگ‌جنبان: بررسی تاثیر جمعیت انسان بر تنوع زیستی‌ جهان در 140 صفحه
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی جمعیت، اشتغال و بیکاری در ایران در 33 اسلاید پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی جمعیت، اشتغال و بیکاری در ایران در 33 اسلاید
مشاهده مشخصات و خرید

پروتکل درمانی وسواس بارویکرد شناختی - رفتاری (رفتاردرمانی دیالکتیکی) پروتکل درمانی وسواس بارویکرد شناختی - رفتاری (رفتاردرمانی دیالکتیکی)
مشاهده مشخصات و خرید

دانلودپاورپوینت درس 7مطالعات نهم(جمعیت) دانلودپاورپوینت درس 7مطالعات نهم(جمعیت)
مشاهده مشخصات و خرید

جمعیت از نگاه آماری جمعیت از نگاه آماری
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت دانش خانواده و جمعیت پاورپوینت دانش خانواده و جمعیت
مشاهده مشخصات و خرید

مقایسه سبک های فرزندپروری، اطمینان جویی بین فردی و حساسیت به نفرت بین افراد مبتلا به اختلال وسواس فک مقایسه سبک های فرزندپروری، اطمینان جویی بین فردی و حساسیت به نفرت بین افراد مبتلا به اختلال وسواس فک
مشاهده مشخصات و خرید

پروژه آمار آماده و کامل جمعیت پروژه آمار آماده و کامل جمعیت
مشاهده مشخصات و خرید

مقاله ای پیرامون تهدیدی به نام کمبود جمعیت مقاله ای پیرامون تهدیدی به نام کمبود جمعیت
مشاهده مشخصات و خرید

دانلود پاورپوینتواحد سلامت خانواده و جمعیت دانلود پاورپوینتواحد سلامت خانواده و جمعیت
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت-جمعیت و تنظيم خانواده- در 52 اسلاید-powerpoin-ppt پاورپوینت-جمعیت و تنظيم خانواده- در 52 اسلاید-powerpoin-ppt
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی