فروشگاه زنانه لیدی مد
فروشگاه
جستجو:

فائزه هاشمی یا دشواریِ ثبات عقیده

برترین‌ها: فائزه همیشه همین بوده، خوب و بدش را اهالی سیاست می‌دانند، اما این با چشم غیرمسلح هم قابل تشخیص است که مواضع او تغییر نکرده چه در دهه ۷۰، چه در دهه ۸۰، چه همین امروز و حالا! شاید محسن و یاسر و دیگران، بسته به ایام مواضع متفاوت داشتند، اما فائزه همان هست که بود. این مطلب نگاهی گذرا و سریع به برخی فراز‌های زندگی سیاسی فائزه هاشمی دارد.
 
فائزه هاشمی

شرق خلاصه‌ای از مواضع فائزه را در یک مطلب مختصر گردآوری کرده:

‌معمولا دروغ نمی‌گویم

‌معمولا دروغ نمی‌گویم و همیشه خیلی هم رک هستم. اگر بگویید آخرین بار چه وقت دروغ گفته‌ای و چه گفته‌ای یادم نمی‌آید، ولی نمی‌توانم قاطعانه بگویم دروغ نگفته‌ام. حتما گفته‌ام گه‌گاهی. من فکر می‌کنم خیلی از ویژگی‌هایی که من الان دارم، از مادرم است. یعنی ارث و ژن ایشان است که به من رسیده است. فکر می‌کنم بخش عمده‌ای از هر چیزی که ما داریم برای مادر است. به‌ویژه مامان ما که در بسیاری دوره‌ها جای پدر هم بود. این زندان تأثیری که روی من گذاشت، این بود که به آرمان‌هایم، باورم بیشتر شد. قوی‌تر ایستادم!

انصار حزب‌الله سرِ دوچرخه سواریِ زنان با من چپ شد

عامل مهمی که بیشتر باعث مطرح‌شدن نام و رأی من در مجلس پنجم شد، همین قضیه دوچرخه‌سواری بود. یک‌سال‌ونیم قبل از اینکه اصلا من وارد کارگزاران بشوم یا کاندیدا بشوم، شهرداری تهران یک سمینار برگزار کرد با عنوان دوچرخه، به‌عنوان وسیله حمل‌ونقل. از من هم دعوت کرد برای قسمت بانوانش سخنرانی کنم. من گفتم اگر قرار است که دوچرخه وسیله حمل‌ونقل باشد، پس باید هم زنان استفاده کنند هم مردان. پس زمینه اجتماعی‌اش را فراهم بکنید. آن موقع اصلا حساسیت ایجاد نکرد؛ یعنی هیچ‌کس نگفت چرا فائزه این حرف را زد. من بلافاصله که کاندیدا شدم انصار حزب‌الله شروع کرد. من قبل از آن هر‌جا می‌رفتم، به‌به و چهچه بود!
 
فائزه هاشمی

کسی انتقاد نمی‌کرد اصلا! اینجا حمله شروع شد، با این ادبیات که فائزه گفته دوچرخه‌سواری بانوان اشکالی ندارد! فائزه منظورش این است که باید بی‌حجاب بشوید تا دوچرخه‌سواری بکنید. انصار حزب‌الله شروع کرد روی این قضیه مانوردادن، این سبب می‌شد من هرجا سخنرانی انتخاباتی می‌رفتم، اولا مجلس من پُر و غلغله جوان‌ها بود و اولین سؤالی هم که از من می‌کردند، این بود که دوچرخه‌سواری آزاد می‌شود یا نمی‌شود؟ درصورتی‌که اصلا دوچرخه‌سواری ممنوع نبود..

‌در کانادا خانه‌ای ندارم

دروغ‌هایی که می‌گویند متأسفانه! مثل همان‌هایی است که اموال اینجا برای من هست! آن برج برای من هست! آن ویلای نمی‌دانم عظیم برای من هست! برای مهدی هست! برای محسن هست! من هیچ چیز در کانادا ندارم، من هیچ چیز خارج از کشور ندارم! بکینهام که بودم خانه‌ام اجاره‌ای بود! یعنی من پول نداشتم خانه بخرم! انگیزه نداشتم خانه بخرم.

عمه‌ی ۹۰ ساله و ویلای کلاردشت

‌سال ۸۴ یک سی‌دی پخش کرده بودند که من به اتفاق مثلا عمه ۹۰ ساله‌ام یک شرکت نفتی عظیم داریم، به میزان تیراژ خیلی وسیع در نمازجمعه‌ها توزیع کرده بودند. محسن رفته بود شمال با پسرخاله‌ام... وقتی شما وارد کلاردشت می‌شوید یک تپه‌ای هست، یک ویلای گردی آن بالا هست، مدت‌ها شایعه بود این برای فائزه هست. محسن یک مدتی بود این‌ها را دنبال کرده بودند که یکی‌یکی این شایعات را دربیاورند تهش از کجاست که بتوانند با آن مقابله کنند، حتی با آدم‌هایی که این شایعه‌ها را درمی‌آورند برخورد شود.
 
فائزه هاشمی

چون خیلی حاد شده؛ محسن می‌سپرد به یکی از آقایان محلی که برو ببین چرا می‌گویند این خانه برای فائزه است؟ می‌رود یک نفر را می‌فرستد در می‌زنند؛ سرایدار می‌آید دم در، می‌پرسد این خانه برای کیست؟ بچه سرایدار می‌گوید برای فائزه هاشمی است.‌

می‌رود به نیروی انتظامی می‌گوید که صاحب این ملک را بخواهید، به صاحب ملک می‌گوید خانم هاشمی گفته حالا آب‌ها از آسیاب افتاد، ملک را به نامم کن! مرد عصبانی می‌شود که یعنی چه؟ این ملک برای من است؛ چه ربطی به خانم هاشمی دارد؟ می‌گوید خب سرایدارت هم می‌گوید این برای خانم هاشمی است؛ جریان آن چیست؟ آن شخص به لکنت و غلط کردم می‌افتد. می‌گوید من آمدم اینجا مجوز بگیرم. نه آب، نه برق، نه مجوز می‌دهند.
 
فائزه هاشمی
 
دیدم تنها راهی که دارم این است که بگویم این برای فائزه است! یک‌برجی هست در میدان قدس سر خیابان یاسر. سر خیابان نیاوران خوشگل هم هست؛ روزنامه جوان زمان انتخابات عکسش را انداخت؛ اسم من را فقط ننوشت. نوشت ف. هـ انگلیس بوده، درس خوانده، اینجا بوده، آنجا بوده، تمام مشخصات من را گفت و گفت این برج برای اوست! 

شایعه طلاق برای خانم ف. ه

آقای پالیزدار می‌آید می‌گوید پوست هندوانه‌هایی که اسب‌های فائزه می‌خورند فقط ۳۰۰ هزار تومان است، حالا بقیه مخارج این اسب‌ها را ببینید چقدر است؟ من نه اسبی دارم نه اسبی داشتم. یک اسبی خانم منتظمی باشگاه‌دار به من هدیه داد که من اصلا نبردمش، گفتم برای خودت، خودت هم اجاره بده. اصلا احساس نکردم که این برای من است؛ حتی یک بار هم سوارش نشدم، چون من گاه‌گاهی می‌رفتم اسب‌سواری، یا شایعه طلاق من. این خیلی عجیب بود.

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

فائزه هاشمی یا دشواریِ ثبات عقیده
با فاطمه هاشمی: اصلاح‌طلب و اصولگرا تمام شد

   محصولات مشابه  

پاورپوینت ثبات محل و تکنولوژی گروهی پاورپوینت ثبات محل و تکنولوژی گروهی
مشاهده مشخصات و خرید

سرمه چشم هاشمی کد 01 سرمه چشم هاشمی کد 01
مشاهده مشخصات و خرید

سرمه چشم هاشمی مدل KAJAL سرمه چشم هاشمی مدل KAJAL
مشاهده مشخصات و خرید

بررسي تغييرات رشد پول و شرايط ثبات و بي ثباتي روند آن بررسي تغييرات رشد پول و شرايط ثبات و بي ثباتي روند آن
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت شهید اسدالله‌ هاشمی پاورپوینت شهید اسدالله‌ هاشمی
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت ثبات محل و تکنولوژی گروهی (درس طرح ریزی واحدهای صنعتی) پاورپوینت ثبات محل و تکنولوژی گروهی (درس طرح ریزی واحدهای صنعتی)
مشاهده مشخصات و خرید

پاورپوینت زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی پاورپوینت زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی
مشاهده مشخصات و خرید

گردنبند نقره مدل اسم فائزه کد Termehsilver2 گردنبند نقره مدل اسم فائزه کد Termehsilver2
مشاهده مشخصات و خرید

گردنبند زنانه طرح فائزه کد ml14 گردنبند زنانه طرح فائزه کد ml14
مشاهده مشخصات و خرید

دستبند زنانه ناکسیگو طرح فائزه کد BR4117 دستبند زنانه ناکسیگو طرح فائزه کد BR4117
مشاهده مشخصات و خرید

گردنبند نقره زنانه آی جواهر مدل فائزه کد N688 گردنبند نقره زنانه آی جواهر مدل فائزه کد N688
مشاهده مشخصات و خرید

گردنبند نقره زنانه ترمه 1 طرح فائزه کد mas 00166 گردنبند نقره زنانه ترمه 1 طرح فائزه کد mas 00166
مشاهده مشخصات و خرید

گردنبند نقره زنانه ترمه 1 طرح فائزه کد mas 00165 گردنبند نقره زنانه ترمه 1 طرح فائزه کد mas 00165
مشاهده مشخصات و خرید


   مقالات مشابه  

لینک دوستان
فروشگاه خانه چین    
مقالات سایت مپ نقشه سایت تماس با ما صفحه اصلی