لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

موهای نقره ای، گنجینه‌ای آسمانیموهای نقره ای، گنجینه‌ای آسمانیزندگی با سالمندان,فرد سالخورده

 

چه شما جز آن دست افرادی باشید که با پدربزرگ و مادربزرگ خود(یا هر فرد سالخورده دیگری) زندگی می کنید و چه کسی باشید که در موسسات اجتماعی که با افراد سالخورده سر و کار دارید(مثل خانه های سالمندان، کانون بازنشستگان و ..) و مشغول به کار هستید، مشکلات وابسته به افزایش سن، می تواند سدی بر تعاملات موثر.........

 

زندگی با سالمندان

چه شما جز آن دست افرادی باشید که با پدربزرگ و مادربزرگ خود(یا هر فرد سالخورده دیگری) زندگی می کنید و چه کسی باشید که در موسسات اجتماعی که با افراد سالخورده سر و کار دارید(مثل خانه های سالمندان، کانون بازنشستگان و ..) و مشغول به کار هستید، مشکلات وابسته به افزایش سن، می تواند سدی بر تعاملات موثر شما ایجاد کند.

 

شرایط روزمره این افراد مثل: برخی فراموشی ها، سنگین شدن گوش و نیز تاثیر داروهای مصرفی و .. درک و تعامل با این افراد را دشوار و پیچیده می کند.

 

در دوران سالخوردگی این دست موانع و مشکلات بیان شده، تعامل با این افراد را می تواند تبدیل به یک تجربه خسته کننده و ناامید کننده و حتی ظاهرا بیفایده کند. به هر حال راهبردهایی وجود دارد که به شما کمک می کند راحت تر با این گونه افراد در تعامل باشید و یک فضای دوستانه با وی ایجاد کنید:

 

- از مشکلات تندرستی وی آگاه شوید. افراد سالخورده ممکن است مشکلات جسمانی داشته باشند که صحبت کردن و یا فهمیدن صحبت شان را دشوار می کند. اطمینان کسب کنید قبل از اینکه با کسی وارد تعامل شوید شرایط و مشکلات جسمانی و تندرستی او را درنظر گرفته اید. به عنوان مثال ممکن است سالمند شما مشکل شنیدن، مشکل در صحبت کردن یا زایل شدن حافظه را داشته باشد. این فاکتورها تعامل را دشوار می کند. یادتان باشد سن شناسنامه ای هیچگاه معیار کاملی برای تشخیص سلامت جسمانی یک نفر نیست.

 

- متوجه محیط و فضایی که در آن مشغول تعامل هستید باشید. اطمینان کسب کنید که شرایط محیط گفتگو مثل وجود عوامل مزاحم برای شنیدن یا حرف زدن را در نظر گرفته اید . برای مثال آیا سر و صدای مزاحم وجود دارد؟ ایا افراد زیادی در این فضا در حال صحبت با هم هستند؟ صدای تلویزیون یا رادیو بلند است؟ اگر می بینید فضا به اندازه کافی مناسب نیست سعی کنید محیط را مهیا ومساعد برای گفتگو کنید و اصوات مزاحم را حذف نمایید.

 

- واضح و شمرده حرف بزنید و تماس چشمی تان را حفظ کنید. ممکن است فرد سالخورده مشکل شنوایی داشته باشد؛ لذا لازم است که شمرده و روشن حرف بزنید. روبروی هم و چهره به چهره با وی تعامل برقرار کنید نه در کنار هم. کلمات را تند تند و بریده بریده بیان نکنید. ضمنا از برخی کلمات عامیانه روزمره که تکیه کلام نسل جدیدی هاست استفاده نکنید چون فقط گفتار شما را مبهم و نامفهوم می کند.

زندگی با سالمندان,فرد سالخورده

-تن صدای تان را مناسب کنید. بین بلند حرف زدن و روشن و واضح حرف زدن تفاوت وجود دارد. توجه کنید همه سالمندان مشکل شنوایی ندارند بنابراین صرف اینکه طرف مقابل تان سالخورده است با وی بلندبلند حرف نزنید.

 

-از جملات و سوالات واضح و دقیق استفاده کنید. اگر درک و فهم سوال یا جملات شما برای طرف مقابل تان دشوار است اصراری بر تکرار چندین باره آن نداشته باشید. جملات و سوالات مبهم و غیر واضح افراد سالخورده را که حافظه کوتاه مدت و یا مشکل شنوایی دارند را با مشکل مواجه می کند. از سوالات مستقیم استفاده کنید. هر قدر زبان تان صریح تر باشد فهم ان آسان تر خواهد بود.

 

- از در هم آمیختن موضوعات و مطالب مختلف خودداری کنید. سعی کنید عبارات و نظرات خود را به طور منطقی و معقول مطرح کنید. اگر چند مساله را با هم ترکیب کنید ممکن است فهم آن برای سالمند سخت باشد. در هر ارتباط سعی کنید یک منظور را به فرد سالخورده منتقل کنید. مثلا نگویید:

 

اول تلفنی حال عمو را بپرس و بعد صدایم کن تا منزل اقای محبی را شماره بگیرم تا از احوالش با خبر شویم.

 

بلکه بگویید:

بهتر است شماره بگیرم با عمو احوال پرسی کنید.

 

سپس بعد از انجام این کار بگویید:

بهتر است با منزل آقای محبی هم تماس بگیریم و جویای احوال وی شویم.

 

- در صورت امکان از کمکهای بصری استفاده کنید. اگر شخص سالخورده مشکلات حافظه یا شنوایی دارد لازم است که کمی خلاقیت به خرج دهید. از توضیحات تصویری استفاده کنید و آنچه را که در باره اش حرف می زنید به وی نشان دهید. مثلا در حالی که به کمرتان اشاره می کنید بگویید: کمرتان درد می کرد، بهتر شدند؟

 

- صبور باشید و لبخند بزنید. در بسیاری از مواقع سالخوردگان برخی رفتارهای کودکانه از خود نشان می دهند که شاید شما به عنوان یک جوان از دیدن این رفتارها یا شنیدن این استدلالها ناراحت و کلافه شوید ولی توجه کنید که این طرز برخوردها اقتضای دوران کهولت سن است پس یک لبخند صادقانه در این مواقع حکایت از فهم و درک شما دارد. همچنین فضایی دوستانه برای تعامل به وجود آورید و به طرف سالخورده تان فرصت فهم و هضم مطالب را بدهید.

منبع:تبیانپدربزرگ ها و مادربزرگ ها بخوانند

  • شکوفایی استعداد در سنین سالمندی
  • افزایش خطر مرگ و میر سالمندان با کمبود مصرف ویتامین D
  • الفبای ورزش در دوران سالمندی
  • تخریب قوای ادراکی در سالمندان
  • دانشمندان دریافتند: جاماندگی مغز سالمندان از مغز جوانان همیشگی نیست!
  • روزهای زندگی با موهای سپید

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

موهای نقره ای، گنجینه‌ای آسمانی
دلشوره‌های موهای نقره‌ای
مدل های شیک از دستبند نقره
مدل های شیک و زیبا نیم ست نقره
چگونه موهای کم پشت خود را پرپشت جلوه دهیم + جدیدترین مدل‌های آرایش موهای کم پشت
چگونه موهای کم پشت خود را پرپشت جلوه دهیم+ جدیدترین مدل‌های آرایش موهای کم پشت
شیک ترین مدل لباس شب نقره ای
از خواص نقره چه می دانید ؟
آرایش صورت با لباس نقره ای
دلایل انتخاب زیورآلات نقره ای برای آقایان

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

چرا نقره بخریم؟ ۷ دلیل برای خرید زیورآلات نقره اصل
راهنمای خرید زیورآلات نقره؛ از صفر تا ده!
هر آنچه باید درباره نقره بدانیم
بهترین شامپو برای موهای خشک
همه چیز درباره رفع موهای زائد زنان
غلطک های گرم برای استفاده روزمره موهای خود
بهترین شامپوهای مخصوص موهای فر و مجعد
همه‌چیز در مورد بهترین شامپو برای موهای دکلره شده
راه حل از بین بردن موهای زائد گوش و بینی برای آقایان
7 راه حل بسیار ساده برای بهتر کردن مدل موهای خود
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی