لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

واکسن‌های فعلی توان مقابله با ویروس جدید کرونا را دارند

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود مردانی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی در برنامه «طبیب» با اشاره به اینکه در شهریور ماه برای اولین ‌بار یک ویروس جهش یافته کرونا از انگلستان گزارش شد، اظهار کرد: مقامات بهداشتی انگلیس اول بر این باور بودند که این ویروس تفاوت عمده‌ای با ویروس قبلی که همه در موردش می‌دانیم ندارد، اما الان متوجه شدند که این ویروس یک فرم جهش کروموزوم یافته کروناست.

مردانی ادامه داد: این ویروس مشخصه‌هایی دارد از جمله اینکه این نوع جهش‌ یافته واگیردارتر است، یعنی سرعت انتقالش نسبت به کرونای گونه اول افزایش یافته و واگیری آن دو برابر بیشتر شده است. به علاوه اینکه دو برابر عفونی‌تر شده و قدرت آلوده‌کنندگی دارد که به سرعت نیز در دستگاه تنفسی جاگیر می‌شود، همچنین سرعت انتشار آن نیز ۷۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی است و به سرعت جایگزین گونه‌های قبلی می‌شود.

این پزشک متخصص همچنین تأکید کرد: این ویروس جهش یافته در آزمایش‌هایی که افرادی که به این گونه کرونا مبتلا هستند می‌دهند شاید هفته‌ها و حتی ماه‌ها طول بکشد تا نشان داده شود، این فرم ویروس متأسفانه از کشور انگلستان به هلند رفته و در حال حاضر نیز در دانمارک، ایتالیا و همچنین در استرالیا گزارش شده، لذا به هر حال این بیماری است که توسط مسافران و مسافرت اتباع به کشور‌های مختلف انتشار پیدا می‌کند.

مردانی همچنین در خصوص کارایی واکسن‌های تولید شده کرونا بر روی این ویروس، گفت: تا به حال صحبتی در خصوص عدم کارایی واکسن‌هایی که تولید شده برعلیه این ویروس نبوده و گزارشی در این مورد مشخص نشده است، پس به نظر می‌آید واکسن‌های فعلی هنوز قادر هستند با این بیماری مقابله کنند، اما اگر این جهش، جهش کاملی شود به طریقی که ماهیت ویروس را دگرگون کند ممکن است که واکسن‌های تولید شده کارایی و توان مقابله با آن را نداشته باشند.


  • نگران خرید واکسن نباشید/ با چند شرکت وارد مذاکره شده ایم

او در پایان یادآوری کرد: در حال حاضر مردم کوچکترین دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند، چون به نظر می‌آید تمام کشور‌هایی که بیش از میلیون‌ها دوز از این واکسن را تزریق کرده‌اند همچنان به روند خود ادامه می‌دهند و نکته حائز اهمیت دیگر این است که اگر هموطنان عزیز مسافری از کشور‌های اروپایی به ویژه دانمارک، ایتالیا، انگلیس، استرالیا و هلند دارند حتما آن‌ها را به مدت دو هفته قرنطینه کنند و یا در نزدیکترین مرکز بهداشتی- درمانی اقدام به آزمایش کرونای این افراد کنند تا به این ترتیب از ورود و شیوع این ویروس منحوس در کشور جلوگیری شود.

انتهای پیام/

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

واکسن‌های فعلی توان مقابله با ویروس جدید کرونا را دارند
جهش ویروس نمی‌تواند موجب بی‌اثری واکسن کرونا شود
راهکار‌هایی برای مقابله با استرس سالمندان در دوران شیوع ویروس کرونا
ساخت داروی جدید مقابله با کرونا
هجمه‌های دروغین به واکسن ایرانی کرونا/ خبر‌های خوش از واکسن تولید مشترک ایران و کوبا
علائم کرونای انگلیسی و تفاوت‌های آن با ویروس کرونای فعلی
فردا تزریق واکسن کرونا به ٣ داوطلب دیگر/ در دام سودجویان فروشنده واکسن در بازار سیاه نیفتید
افزایش میزان کُشندگی کرونا در هوای آلوده/ واکسن کرونا اجباری نیست
آغاز تست انسانی ۲ واکسن دیگر ایرانی کرونا به زودی/ باید منتظر چموشی و سرکشی کرونا باشیم
کرونای نیجریه‌ای از واقعیت تا جو رسانه‌ای/ برای مقابله با این ویروس چه باید کرد؟

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

عطرهای مردانه که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند
مدل شومیز جدید ۲۰۲۰ (۱۰۰ مدل شومیز مجلسی، شیک، بلند، حریر و ترک)
چگونه می توان مژه ها را فر کنید
چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم
چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی