لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  

چگونه عکاسی کنیدچگونه عکاسی کنیدآیا علاقه زیادی به عکاسی دارید و دوست دارید بهترین عکس ها را بگیرید اما نمی دانید چگونه باید این کار را انجام دهید؟ ما در این مقاله چند اصول ساده آورده ایم که به شما کمک می کند مثل یک عکاس حرفه ای عکاسی کنید. مطمئن باشید بعد از خواندن این مطلب عکس هایی که می گیرید ارزش نصب کردن روی دیوار اتاقتان را دارند.

 

به پشت زمینه عکس دقت کنید

گاهی اوقات بهترین عکس هم با یک تیر چراغ برق پشت سرتان خراب می شود. شاید این جزئیات در نگاه اول به چشم نیایند اما تصویر کلی عکس را به هم می ریزند. هنگام عکاسی می توانید در بدترین شرایط پشت زمینه خوبی پیدا کنید. به عنوان مثال روبروی نمای زیبای ساختمانی در یک منطقه کثیف یا غیرجذاب. شک نکنید بعد از گرفتن این عکس در ذهن همه این سوال پیش می آید که چنین پشت زمینه زیبایی را از کجا پیدا کرده اید؟

 

گاهی اوقات بهترین عکس هم با یک تیر چراغ برق پشت سرتان خراب می شود

 

در عکس های کلوزآپ احتیاط کنید

همه می دانیم که عکس های کلوزآپ هندسه عکس را به هم می ریزند و صورت را زشت نشان می دهند. پس هنگام عکاسی دوربین را کمی دورتر بگیرید تا عکس زیباتری از خودتان گرفته باشید.

 

در عکس های کلوزآپ دوربین را کمی دورتر بگیرید تا عکس زیباتری از خودتان گرفته باشید

 

با زاویه های مختلف دوربین عکس بگیرید

بیایید عکس های زیر را با هم مقایسه کنیم. یک چرخ فلک زیبا که می خواهیم پشت زمینه عکس مان داشته باشیم. می توانید در کنار آن بایستید و یک عکس معمولی بگیرید یا با زاویه های غیرمعمول عکس سلفی بگیرید. در زاویه این عکس هم چرخ و فلک مشخص است و هم عکس بامزه و دوست داشتنی از کار درآمده است. پس از عکس گرفتن با زاویه های متفاوت نترسید.

 

از عکس گرفتن با زاویه های متفاوت نترسید

 

سوژه را در مرکز کادر قرار ندهید

هنگام عکس گرفتن از یک سوژه قانون یک سوم را فراموش نکنید. این قانون می گوید سوژه مورد نظر باید در نقطه تقاطع خطوطی که کادر را به صورت افقی و عمودی به سه قسمت تقسیم کرده اند قرار بگیرد.

 

هنگام عکس گرفتن از یک سوژه قانون یک سوم را فراموش نکنید

 

زیبایی همه جا هست

سوژه های زیبای عکاسی را همه جا می توانید پیدا کنید. اگر کنجکاو باشید چیزهای بسیار ساده ای پیدا می کنید که ارزش عکاسی دارند.

 

چیزهای بسیار ساده ای پیدا می کنید که ارزش عکاسی دارند

 

عکاسی در نور مناسب

یکی از مهم ترین عناصر یک عکس خوب نور مناسب است. تفاوت این دو عکس شاید در یک قدم باشد اما نتیجه عکس بسیار قابل توجه است. فرد نور مناسب را پیدا کرده است و پشت زمینه در این نور محو شده است. دوربین را حرکت دهید تا بتوانید نور مناسب را پیدا کنید. منبع نور باید از رو به رو باشد نه از پشت زیرا عکس ضد نور می شود.

 

یکی از مهم ترین عناصر یک عکس خوب نور مناسب است

 

عکاسی در نور زیاد

عکاسی در نور زیاد همیشه نتیجه معکوس می دهد و حتی برای حرفه ای ترین عکاس ها هم کار آسانی نیست. ممکن است چشم ها در نور زیاد نیمه باز بیفتد. بنابراین باید سعی کنید در ساعاتی از روز که نور خورشید شدید است عکاسی نکنید بلکه در ساعات صبحگاهی و هنگام غروب آفتاب به دنبال نور طبیعی باشید.

 

ممکن است چشم ها در عکس با نور زیاد نیمه باز بیفتد

 

منتظر لحظه مناسبی برای عکاسی باشید

برای گرفتن یک عکس خوب باید کمی صبور باشید و در لحظه مناسبی عکاسی کنید تا مجبور نباشید بعدا مردم را با فتوشاپ از عکس تان حذف کنید. فقط کافی است کمی صبور باشید تا عکس بهتری بگیرید.

 

برای گرفتن یک عکس خوب باید کمی صبور باشید

 

زاویه مناسب عکس سلفی را پیدا کنید

بیشتر عکاس ها معتقدند که صورت هر شخصی یک زاویه خوب دارد که باید هنگام عکاسی در نظر گرفته شود. اما آیا از عکس شکل هم که فقط از یک زاویه گرفته اید خسته نمی شوید؟ کمی در عکاسی خلاقیت به کار ببرید و زاویه های دیگری که در آن زیبا دیده می شوید را پیدا کنید. به عنوان مثال می توانید دراز بکشید و از بالا عکس بگیرید.

 

در عکاسی خلاق باشید و زاویه های دیگری که در آن زیبا دیده می شوید را پیدا کنید

 

برای گرفتن یک عکس خوب از کثیف شدن نترسید

اگر می خواهید یک عکس ماکرو بگیرید که در آن یک ساختمان به طور کامل مشخص باشد از این که مجبور باشید روی زمین دراز بکشید نترسید. مهم نیست دیگران چه فکری درباره شما می کنند مهم تلاشی است که برای گرفتن یک عکس خوب می کنید.

 

برای گرفتن یک عکس خوب اگر مجبور شدید روی زمین دراز بکشید این کار را بکنید

 

هر عکسی زاویه مناسب خودش را می طلبد

برای گرفتن عکس تمام قد عکاس باید دوربین را کمی پایین بیاورد تا قدتان در عکس کشیده تر نشان داده شود. این ترفند برای افراد لاغر اندام نتیجه بهتری می دهد.

 

اما زاویه دوربین در عکس های نشسته متفاوت است. اگر عکس از زاویه پایین گرفته شود عکس کمی تخت نشان داده می شود و پاها درست مقابل دوربین جلوه چندان زیبایی نخواهند داشت. پس بهتر است از زاویه بالا عکس بگیرید تا پشت زمینه زیبای عکس هم دیده شود.

 

زاویه دوربین در عکس های نشسته متفاوت است

 

منبع : bedunim.ir

   محصولات مشابه

   مطالب مشابه 

چگونه عکاسی کنید
بهترین ژست های عکاسی برای خانم ها
نکات مهم برای عکاسی از مجالس عروسی
8 نکته برای عکاسی از طبیعت پاییزی
برندینگ متعفن؛ ابتذال و زیبایی شناسی در عکاسی مُد
ترفندهای ساده عکاسی با استفاده از صفحه موبایل
چگونه بین کار و درس تعادل برقرار کنید؟
چگونه اهداف خود را دست‌یافتنی کنید؟
چگونه احساس ثروتمند بودن کنید؟
چگونه خلاقیت نهفته‌تان را پدیدار کنید؟

   محصولات مشابه  


   مقالات مشابه  

چگونه می توان مژه ها را فر کنید
زیورآلات متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید
باید به طور منظم از پوست خود محافظت کنید
با ارائه محصولات آرایشی چشم، چشم خود را جسورانه و زیبا کنید
در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.
چطور بهترین عینک مناسب چهره‌تان را انتخاب کنید؟‌
دنیای مد کیف و کفش قانونی که حتما باید هنگام خرید کفش رعایت کنید
کار های ضروری مراقبت از پوست، حتی برای روزهایی که خیلی احساس تنبلی می کنید
6 محصول که شما باید از تهیه کننده محصولات زیبایی ارگانیک خود خریداری کنید
اگر ابروهای زیبا و بی‌نقص می‌خواهید این ابزارها را برای اصلاح ابرو تهیه کنید
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی