مقالات لیدی مد
فروشگاه

مهم‌ترین وسایل ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه چه آیتم‌هایی هستند؟

رسیدگی به بهداشت فردی یکی از ضروری‌ترین مواردی است که هر فردی باید توجه کافی به آن داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید، نظافت و پیرایش، نیاز به تجهیزات مخصوصی دارد و بدون این لوازم نظافت تقریباً غیرممکن خواهد شد. در این مطلب قصد داریم در مورد اصلاح و پیرایش موی سر و صورت مردان صحبت کرده و تجهیزات مورد نیاز آن‌های برای انجام این کار را معرفی کنیم. به نظر شما ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه شامل چه وسایلی است؟ جواب این سوال تا حدود زیادی به سلیقه شخص بستگی دارد؛ اما برخی از لوازم در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه جزو موارد ضروری است. بهتر است باهم نگاهی به این لوازم و دیگر لوازم مورد نیاز بیاندازیم تا اگر قصد خرید ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه را برای خود یا همسرتان دارید، در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. پس با لیدی مد کالا تا همراه باشید.

موی سر و ریش و سبیل آقایان در ظاهر آن‌ها بیشترین تاثیر را دارد و معمولا آقایان به مرنب بودن و مدل موی خود بسیار اهمیت می‌دهند. از آن جایی که ظاهر موی سر و صورت آقایان بسیار اهمیت دارد، آقایان برای کوتاه یا مرتب کردن موی سر یا صورت خود آرایشگاهی انتخاب می‌کنند که به روز و مدرن باشد و بهترین تجهیزات و وسایل را داشته باشد. برای این که یک آرایشگاه مردانه مدرن و به روز داشته باشید و مشتریان را به سوی خود جذب کنید باید بهترین و کامل‌ترین تجهیزات را در آرایشگاه خود داشته باشید. شغل آرایشگری یکی از شغل‌های پردرآمد است که در فرصت کوتاهی بعد از راه اندازی کسب و کار، به درآمد و سود خیلی خوبی دست پیدا می‌کنید. شما به عنوان یک آرایشگر بلافاصله بعد از اینکه دوره‌های مربوطه را پشت سر گذاشتید می‌توانید در آرایشگاه خود یا در سالنی دیگر مشغول به کار شوید. مبلغی که یک آرایشگر به عنوان درآمد به دست می‌آورد کاملا به مهارت، توانایی فرد در آرایشگری، مدرن بودن و در عین حال داشتن تجربه  مربوط است و با توجه به این فاکتورهای گفته شده درآمد آرایشگر بسیار متفاوت خواهد بود. در این مطلب ما به شما برخی لوازم و وسایل مورد نیاز برای یک آرایشگاه مردانه را معرفی خواهیم کرد. شغل آرایشگری امروزه به یک هنر مبدل شده است و نسبت به سال‌های قبل بسیار پیشرفت کرده و رونق بسیار زیادی دارد. شغل آرایشگری نیز مانند هر شغل دیگری مهارت‌های خاص و مربوط به خود را دارد و نکات ریزی در آن وجود دارد که هر فرد عادی نمی‌تواند آن را یاد بگیرد و برای یافتن این مهارت و توانمندی‌ها در حرفه آرایشگری باید دوره‌هایی را آموزش ببینید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی یک آریشگاه مردانه را به شما معرفی کنیم.

ویژگی یک آرایشگاه مردانه خوب

آرایشگاهی که کامل‌ترین تجهیزات را داشته باشد و وسایل درون سالن به طرز ملموس و طبق سلیقه عمده مشتری‌ها چیده شده باشد قطعا انتخاب اول مشتریان خواهد بود. لوازم و تجهیزات سالن آرایشگاه صرفا مربوط به تیغ، قیچی یا شانه نیست. دکوراسیون و مبلمان موجود در سالن نیز اهمیت بسیار زیادی دارند و در حرفه‌ای به نظر رسیدن آرایشگاه بسیار نقش مهمی دارند. تصور کنید شما به سالنی بروید که در آن جایی برای نشستن شما نباشد و صندلی یا مبلمان برای نشستن نباشد! قطعا شما در آن آرایشگاه نخواهید ماند و سالن دیگری را انتخاب خواهید کرد. در مقابل سالنی را تصور کنید که مبلمان راحتی چیده شده تا شما در وقت انتظار به راحتی بنشینید و حتی بهتر از آن، مجلات یا ژورنال‌هایی باشد تا شما سرگرم باشید و گذر زمان را احساس نکنید.

ویژگی یک آرایشگاه مردانه خوب

صندلی مخصوص سالن آرایشگاه و آینه

صندلی‌هایی که در آرایشگاه از آن‌ها استفاده می‌شود مخصوص سالن و آرایشگری هستند. برای خرید یک صندلی خوب و مناسب باید ابتدا به نشیمن‌گاه و البته قسمت قرار گرفتن سر مشتری دقت کنید. مشتری شما ممکن است گاهی تایم زیادی را روی صندلی بنشیند و راحتی صندلی یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که گاهی باعث نارضایتی مشتری می‌شود. اگر صندلی شما کیفیت کافی را نداشته باشد، مشتری دچار سردرد یا گردن‌درد می‌شود و بسیار برای او اذیت‌کننده خواهد بود. آرایشگاه بدون آینه هیچ معنا و مفهومی ندارد!

صندلی مخصوص سالن زیبایی و آینه

توصیه می گردد در موقع تهیه صندلی آرایشگاه به مواردی از قبیل راحتی قسمت نشیمنگاه و نیز محل قرارگیری سر توجه داشته باشید زیرا مشتریان عموما از نشستن بر روی صندلی‌های دارای کیفیتی پایین فراری می باشند. بعلاوه این گونه صندلی‌ها سبب درد در ناحیه گردن و اذیت شدن مشتری هستند. همچنین بدون وجود آینه یک آرایشگاه معنا و مفهوم خود را از دست می دهد. شما می بایست آینه‌هایی مناسب را برای این مکان تهیه نموده و در قسمت های گوناگون آرایشگاه خود نصب نمایید. از بهترین قسمت ها جهت نصب کردن آینه که اغلب آرایشگران نیز از آن غافلند، دیوار پشت صندلی های آرایشگاه می باشد. در این صورت مشتری قادر خواهد بود پشت سر خود را ببیند و از تسلط کافی روی عمل آرایشگر برخوردار باشد.

پادری و مبلمان آرایشگاه

 چنانچه تمایل دارید سالن زیبایی شما تمیز و مرتب باشد یکی از ضروریات آن استفاده نمودن از پادری ها است. با کمک این پوشش مشتریان قادر خواهند بود ابتدا کثیفی کفش خود را گرفته و سپس وارد سالن گردند. همچنین اگر تمایل به داشتن یک سالن زیبایی مدرن و جذاب دارید بهتر است بدانید از ملزومات یک آرایشگاه مردانه، مبلمانی زیبا و راحت می باشد. سعی نمایید از مبلمان‌های راحتی استفاده کرده و آن ها را بر حسب سبک طراحی فضای آرایشگاه انتخاب کنید. به عنوان نمونه چنانچه صندلی، سینک و سایر وسایل آرایشگاه شما به رنگ های تیره از قبیل مشکی است، بهتر است مبلمان را از خانواده رنگ قرمز انتخاب نمایید. در این حالت هم بر زیبایی سالن افزوده خواهد شد و هم مشتریان از لحاظ روانشناختی احساسی بهتر خواهند داشت.

پادری و مبلمان آرایشگاه

ماشین های اصلاح از اصلی ترین ابزار مورد نیاز در سالن های آرایشگاه مردانه

از آنجا که فن آرایشگری فنی نوین و امروزی نبوده و از گذشته مورد توجه است، می توان به این نکات توجه نمود که در قدیم الایام آرایشگران صرفاً با استفاده از قیچی به کوتاه نمودن مو می پرداختند ولی امروزه با روی کار آمدن انواع ماشین های اصلاح شرایط تفاوت نموده است. ماشین‌های اصلاح به سه گروه تقسیم بندی می‌گردند که به شرح زیر می‌باشند:

ماشین های اصلاح مکانیکی که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و عموما در آرایشگاه‌های مدرن به کار نمی روند. ماشین های اصلاح برقی که با سیم به پریز برق متصل شده و مشهورترین مدل آن برند موزر می باشد. تقریباً می توان گفت که در همه سالن های زیبایی مردانه حداقل یک موزر موجود است. ماشین های اصلاح شارژی که از یک استند و یا آداپتور جهت شارژ شدن برخوردار بوده و در زمان معینی قادرند بدون نیاز به سیم کار کنند. از این گروه از ماشین‌های اصلاح اغلب جهت تراشیدن صورت استفاده می‌گردد.

لوازم مورد نیاز در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه

در این قسمت به معرفی لوازمی می‌پردازیم که وجود آن‌ها در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه‌ای که قصد دارید خریداری کنید الزامی است، البته کیف‌های لوازم پیرایش انواع مختلفی دارند و حتی شما می‌توانید خودتان با خرید جداگانه لوازم به‌صورت تکی ستی کامل را درست کنید. بسیاری از افراد این روش خرید لوازم‌ آرایشی و پیرایشی را بیش‌تر می‌پسندند چراکه علاوه بر اینکه لوازم مورد نیاز را خریده و برای خرید لوازم اضافی هزینه نمی‌کنند، بلکه در انتخاب لوازم دقت بیش‌تری به خرج داده و از کیفیت آن‌ها مطمئن می‌شوند. البته مواردی از ست‌ کامل کیف لوازم پیرایش مردانه در بازار موجود هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند و انتخاب روش خرید بستگی به سلیقه فرد و همچنین نیاز او دارد.

قیچی

این وسیله ضروری‌ترین وسیله محسوب می شود که انواع مختلفی دارد؛ اما اگر بخواهیم به دو مورد بسیار ضروری اشاره کنیم، آن دو مورد قیچی کات (قیچی کوتاهی مو) و قیچی اسکلاپ (قیچی تیتاژ و اره‌ای) هستند که برای اصلاح و پیرایش موی سر ضروری هستند.

انواع ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه

شانه

شانه هم مانند قیچی از ضروریات ست شما خواهد بود و اصلاح بدون آن امکان‌پذیر نیست. شانه‌های آرایشگری در جنس و اشکال مختلف موجود هستند که بنا به کاربرد آن‌ها و نیازتان می‌توانید چند نوع و یا فقط یک نوع از آن را خریداری کنید.

ماشین ریش‌تراش؛ مهم‌ترین وسیله در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه

این ماشین‌ها که عمل اصلاح صورت را راحت‌تر از دسته تیغ انجام می‌دهند امروزه طرفداران زیادی دارند. این ماشین‌ها در اصلاح کامل صورت، بخصوص خط ریش، گردن و مرتب کردن ریش و سبیل بسیار کاربردی هستند.

تیغ و دسته تیغ (ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه)

از دیگر لوازم ضروری در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه، تیغ و دسته تیغ است. مردان برای اصلاح ریش خود نیاز جدی به دسته تیغ شخصی و تیغ‌های یک‌بارمصرف دارند. دسته تیغ باید طوری باشد که هنگام اصلاح صورت و زیر گلو به راحتی در دست قرار گرفته، لیز نخورده و آزاردهنده نباشد.

ماشین اصلاح سر

همان‌طور که همه می‌دانیم برای اصلاح موهای سر، قیچی به تنهایی کافی نخواهد بود و ماشین اصلاح سر از الزامات پیرایش در آرایشگاه است. خرید ماشین اصلاح شخصی برای رعایت بهداشت، کار بسیار خوبی است چراکه ماشین‌های اصلاح آرایشگر‌ها با سر و موی افراد بسیاری تماس داشته و امکان انتقال بیماری‌ها بخصوص بیماری‌های پوستی وجود دارد.

برس

این وسیله همان‌طور که می‌دانید در آرایش مو کاربرد دارد. افراد معمولاً برای شانه کردن روزانه موها از برس استفاده می‌کنند، پس می‌توان آن را جزو لوازم ضروری به حساب آورد.

خمیر یا فوم اصلاح

این مواد که یکی از پرمصرف‌ترین مواد حین اصلاح صورت هستند، برای تسریع عمل اصلاح و حرکت راحت تیغ ماشین اصلاح و همچنین تیغ‌های دستی به کار می‌روند. خمیر یا فوم اصلاح با تسریع حرکت تیغ مانع از بروز التهاب و قرمزی پس از اصلاح می‌شوند و پوست را نرم می‌کنند.

قلم‌موی کف اصلاح (ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه)

برای مالیدن خمیر اصلاح به صورت از برس‌های مویی یا قلم‌مو‌ استفاده می‌کنند تا خمیر کف کرده و تمام نقاط صورت را پوشش دهد.

لوسیون یا افترشیو

این دو مورد بلافاصله بعد از اصلاح و شستشوی صورت استفاده می‌شوند. لوسیون یا افترشیو برای جلوگیری از التهابات پوستی و محافظت از پوست صورت استفاده می‌شوند.

ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه

پیشبند

این وسیله که موقع اصلاح و پیرایش در آرایشگاه استفاده می‌شود. بهتر است شخصی باش تا بهداشت شما هنگام حضور در آرایشگاه بطور جدی رعایت شد.

موزن گوش و بینی

این مورد از لوازمی است که بیش‌تر آقایان برای اصلاح موهای گوش و بینی که با وسیله دیگری به راحتی قابل اصلاح نیستند خریداری می‌کنند.

آینه جیبی (ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه)

آینه جزو جدا نشدنی از تمامی کیف‌های آرایشی و پیرایشی است و نیاز به توضیح اضافه ندارد.

چسب زخم

همان‌طور که می‌دانید امکان بریدن صورت و دست در هنگام اصلاح با تیغ وجود دارد، پس حتماً در ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه، یک بسته چسب زخم قرار دهید.

ناخن‌گیر

پیرایش یعنی کاستن برای زیبایی و بهداشت. پس ناخن‌گیر جزو لوازم ضروری برای پیرایش است.

وسایل ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه

حوله (ست کامل کیف لوازم پیرایش مردانه)

امروزه تقریباً همه آقایان به هنگام مراجعه به آرایشگاه و اصلاح مو، از حوله شخصی برای خشک کردن موها پس از شستشو استفاده می‌کنند. این کار از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری خواهد کرد.

کیف

تمام مواردی که گفته شد برای ترتیب دادن ست کامل کیف لوازم آرایشگاهی و پیرایش مردانه است. همان‌طور که از اسمش پیداست این ست کامل نیاز به یک کیف در اندازه لازم دارند تا فرد هنگام رفتن به آرایشگاه، لوازم را در آن قرار دهد. هرچند زمانی که ست کامل خریداری می‌کنید، کیف نیز همراه آن خواهد بود.

سخن پایانی

تمام لوازمی که در بالا برشمردیم برای داشتن ست کامل پیرایشی لازم هستند اما افراد با توجه به نیاز و بودجه خود می‌توانند از آن‌ها کاسته و یا لوازم دیگری را به آن اضافه کنند تا در خانه، آرایشگاه و حتی مسافرت لوازم ضروری برای اصلاح را به همراه داشته باشند. لوازمی که می‌توانید در صورت تمایل به وسایل خود اضافه کنید شامل اتو مو، سشوار، اسپری حالت‌دهنده و فیکس کننده، اپیلاتور و مواد اصلاح بدن، مسواک،خمیردندان و نخ دندان می‌باشد.

مطالب آموزشی مرتبط:

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه به‌صورت قدم به قدم

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه به‌صورت قدم به قدم

شما هم به فکر آموزش کوتاه کردن موی مردانه افتاده‌اید؟ در شرایط کنونی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و بسیاری خانه‌نشین شده‌اند، آقایان به‌خاطر دسترسی‌نداشتن به آرایشگاه‌های سطح شهر به مشکل برخورده‌اند؛ اما جای ....

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه به‌صورت قدم به قدم

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه

در شرایط کنونی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و بسیاری خانه‌نشین شده‌اند، آقایان به‌خاطر دسترسی‌نداشتن به آرایشگاه‌های سطح شهر به مشکل برخورده‌اند؛ اما جای نگرانی نیست چرا که با داشتن اطلاعات کافی، خودتان در خانه....

آموزش کوتاه کردن موی مردانه در خانه

بهترین و مقرون‌به‌صرفه ترین وسایل اصلاح موی آقایان در خانه

چگونه بهترین ماشین اصلاح سر را انتخاب کنیم

بهترین ماشین اصلاح سر 2019 کدامند؟

در جستجوی بهترین مارک ماشین اصلاح سر و صورت!

5 ماشین اصلاح مناسب سایه زدن ( حرفه ای )

   محصولات مشابه