مقالات لیدی مد
فروشگاه

نحوه انتخاب بهترین شکل ناخن برای شما

در حالی که زدن یک رنگ لاک زیبا ، زیبایی خاصی را به ناخن های شما اضافه می کند، اما ما به شما می گوییم که شکل ناخن ها هم مهم است. شکل ناخن شما پایه ای برای ایجاد انگشتهای زیبا به حساب می آید. علاوه بر انتخاب رنگ یا طرح شما، شکل مناسب ناخن نیز می تواند دست شما جذاب تر و زیباتر جلوه دهد.

انتخاب بهترین شکل ناخن برای انگشتان دست شما یک کار مهم است که نباید از آن غافل شوید.

نحوه انتخاب بهترین شکل ناخن برای شما

آیا فرم ناخن ایده آل برای مانیکور خود را می دانید؟ پنج شکل مختلف ناخن و نحوه تهیه آنها را آشنا شید.

بیضی

دیوارهای جانبی بیضی شکل بیضی شکل زیبا برای خانم ها ایجاد می کنند. شکل های بیضی هر دو تخت ناخن گسترده و باریک را مسطح می کنند و طول را با نوک برازنده اضافه می کنند. برای دستیابی به شکل بیضی کامل ، دیوارهای جانبی را مستقیماً بایگانی کنید تا مطمئن شوید که یکنواخت هستند. سپس دیوارهای جانبی را به شکل بیضی گرد شکل شکل دهید و مطمئن شوید که زوایا حتی در هر طرف باشد.

مربع

این دیواره ها با داشتن دیوارهای جانبی قوی و نوک های تیز یا گرد ، کلاسیک کلاسیک است. این مربع برای تخت بزرگتر ناخن ایده آل است (تمایل دارد که تخت های کوچکتر ناخن کوتاه تر و گسترده تر به نظر برسند). برای ایجاد این شکل بی موقع ، دیوارهای جانبی را مستقیماً بکشید و اطمینان حاصل کنید که عمود بر لبه آزاد ناخن هستند. پس از اینکه مربع کاملی پیدا کردید ، صفحه تابلوی امری را زاویه دهید و میخ را ببندید.

مربع بیضی (مربع)

مانند شکل های گرد ، سبک های مربعی نیز برای ناخن های کوتاه تر مناسب هستند. این شکل با ویژگی های لبه های صاف و یک مربع شکل ظاهری شسته و رفته و شیک دارد. ناخن های مربع شکل برای کسانی که انگشتان بلند و باریک دارند ،مناسب است. 

ترکیب زیبایی ظریف بیضی با استحکام مربع ، مربع شکل یک ناخن محبوب برای اکثر انگشتان است. ابتدا با یک مربع با دیوارهای راست و یکدست شروع کنید. گوشه ها را بکشید تا لبه آزاد شما گرد شود و بهم ریخته شود. به یاد داشته باشید ، شما هنوز هم پشتیبانی های جانبی قوی می خواهید - خیلی خوشحال نیستید.

دور

به عنوان یکی از محافظ ترین شکل های دسته ، شکل گرد برای آقایان و کسانی که دوست دارند ناخن های کوتاه حفظ کنند ، ایده آل است. این شکل برای ناخن های پهن شلوار است و توهم یک بستر نازک تر را می بخشد. دیوارهای جانبی را مستقیماً مانند یک مربع قرار دهید ، و سپس لبه آزاد را در آن دایره تخریب کامل قرار دهید.

بادام / نقطه

ناخن اشاره شده یک سبک محبوب برای طراحی های هنری اکریلیک و ناخن ، به ویژه در اروپای شرقی و آسیا است. این شکل آوانگارد در بین افراد مشهور محبوب است — فرگی و لیدی گاگا همیشه آن را تکان می دهند! و در حالی که برای ظاهر روزمره طرفدار ندارد ، این شکل افراطی می تواند در واقع انگشتان را باریک و طولانی کند. دیوارهای جانبی را به طور یکنواخت و ضرب و شتم تا زمانی که به نوک مورد نظر برسید ، بایگانی کنید.

ناخن های بالرین یا تابوتی

یکی از بهترین شکل ها برای دوستداران ناخن های بلند و افرادی که بستر ناخن باریک دارند ، شکل بالرین است. این سبک ناخن به دلیل شباهت به تابوت و کفش باله نامگذاری شده است. شکل ظاهری آن بلند و باریک است. همچنین به طور چشمگیری در انتها به شکل مربع می شود. در حالی که طراحی پیشرفته و زیبایش بسیاری از خانم ها را به خود جلب می کند ، اما خانم ها فقط در صورت بلند بودن و محکم بودن ناخن هایشان باید آن را امتحان کنند. ناخن های کوتاه و شکننده ممکن است مناسب این مدل نباشند. 

تصمیم گیری در مورد شکل شما

چگونه تصمیم می گیرید کدام شکل ناخن برای شما مناسب است؟ اگر تخت های ناخن شما پهن است ، یک شکل جمعی را امتحان کنید. اگر باریک هستند ، یک شکل مربع تیز برای بزرگتر و تقویت کنید. اگر ناخن های کوتاه نگه دارید ، یک شکل گرد بهترین شرط بندی برای سبک کم نگهداری است. همچنین می توانید برای راهنمایی در مورد ناخن به lunula (شکل نیمه ماه روی تخت ناخن خود) نگاه کنید. اگر خمیده تر است ، اشکال بیضی یا گرد را امتحان کنید. اگر صاف است ، بهتر است ناخن های خود را به صورت مربع یا مربعی شکل دهید.

مدل کاشت ناخن مناسب برای دستهای تپل و انگشتان کشیده

دست ها و ناخن ها یکی از مورد توجه ترین نقاط بدن هستند که خانم ها برای زیبایی و آرایش آن سلیقه زیادی به خرج می دهند .یکی از رایج ترین بخش های آرایش دست, مانیکور و فرنچ کردن مدل های مختلف طراحی ناخن است.

هنگامی که ناخن ها را مانیکور می کنید باید در انتخاب مدل ناخن دقت کنید و بدانید که بهترین مدل برای انگشتان شما کدام است. در این بخش از دنیای مد ایرناک شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید مدل مناسبی برای ناخن هایتان انتخاب کنید و دستان خود را زیبا و جذاب نمایید.

مدل های معروف ناخن و انتخاب آنها براساس فرم دستان شما

مدل ناخن بادامی :

این مدل ناخن طرفداران زیادی دارد و در قسمت بالای خود باریک تر می شود. ناخن های بادامی شکل ظریف و کشیده است و برای انگشتان باریک و بلند مناسب است اما برای ناخن های کوتاه مناسب نیست پس اگر انگشتانی باریک و بلند دارید ، حتما آن را امتحان کنید. این مدل ناخن خود را با لاک هایی به رنگ های خنثی یا کمرنگ با طرح های هنری بی ارایید.

مدل ناخن بادامی تیز :

این مدل برای ناخن های کوتاه و انگشنان لاغر مناسب است و در میان ستاره هایی همچون فرگی و لیدی گاگا خیلی محبوب است. برای اینکه ناخنی به این مدل داشته باشید اضلاع ناخن خود را مساوی و موازی سوهان کنید و کم کم نوک آن را باریک کنید تا به اندازه دل خواهتان برسد.

مدل ناخن مناسب با فرم دست

مدل ناخن گرد :

مدل گرد بهترین انتخاب برای افرادی است که دوست دارند ناخن هایشان کوتاه و طبیعی دیده شود. این مدل ناخن های شما را باریک و بلندتر نشان خواهد داد بنابراین برای افرادی که انگشتان کوتاه و پهنی دارند ، مناسب است اما برای افرادی که دارای انگشتان تان باریک هستند مناسب نیست.

این مدل ناخن برای خانم های شاغل که وقت کمی برای گذراندن در آرایشگاه دارند مناسب است. همچنین این مدل ناخن به دلیل کوتاهی احتیاج به مراقبت اندک دارد.باید بدانید که شما هیچ محدودیتی در انتخاب لاک خود ندارید و هر رنگی را می توانید انتخاب نمایید چرا که هر رنگ لاکی با این طرح ناخن جور در می آید.

مدل ناخن مربع :

بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند که ناخن‌های خود را به شکل مربع مانیکور کنند این شکل از مانیکور ناخن حالت کشیده و زیبایی را برای ناخن‌ها ایجاد می‌کند و طراحی بر روی آن‌ها نیز به زیباترین شکل ممکن دیده خواهد شد

این مدل با اضلاع موازی و زوایای تیز یا گرد یک مدل فرنچ کلاسیک است. مدل مربعی برای ناخن هایی که بستر بزرگی دارند مناسب است. زیرا مدل مربعی ناخن های کوچک را کوتاه و پهن نشان می دهد. برای بدست آوردن مدل آن، باید دو ضلع جانبی ناخن را موازی و صاف سوهان کنید و لبه آزاد ناخن باید بر این دو ضلع عمود باشد. وقتی مربع کاملی بدست آوردید، سنباده را بردارید و دو گوشه تیز آن را انحنا دهید البته این نوع مدل از ناخن، ناخن هایی با اندازه های کوتاه است که سری صاف دارد. این مدل از ناخن ها از محبوبیت فوق العاده بالایی در بین خانم ها برخوردار است. به دلیل احتمال کمتر شکستگی، فرم راحت تر و پذیرش بالاتر اجتماعی، در کشور ما این نوع از فرم ناخن بسیار مورد پسند می باشد. افردی که ناخن هایی کشیده دارند، جز طرفداران این مدل هستند. برای لاک ناخن هایتان نیز ما رنگی روشن، جیغ و براق را به شما پیشنهاد می دهیم.

مدل ناخن بیضی- مربع :

مدل بیضی- مربعی یکی از ظریف ترین اشکال ناخن است که با سمباده ناخن های بلند و با ادغام مدل شیک بیضی و مدل مربع به دست می آید. این مدل ناخن برای افرادی که ناخن های بلند و باریک دارند ، مناسب است.

برای اینکه ناخن هایتان را به این مدل در آورید ابتدا ناخن خود را به شکل مربع کامل درآورید و اضلاع جانبی آن را صاف و موازی کنید. زوایای تیز را سنباده بکشید تا گرد و منحنی شود اما ناخن تان را طوری گرد نکنید که از مدل مربعی بیفتد.هر رنگ لاکی ، از رنگ های کمرنگ و ملایم گرفته تا رنگ های جیغ و پر رنگ برای این مدل از ناخن زیبا است.

مدل ناخن بالرین:

این مدل ناخن از سوهان زدن نوک ناخن تیپ دشنه ای به دست می آید واسم خود را از کفش رقاصه های باله گرفته است.

مدل ناخن بالرین

مدل ناخن بیضی تیز:

این مدل تقریبا شبیه به مدل بادامی است اما باید قسمت بالای آن را پهن تر سوهان بکشید. مدل بیضی هم برای انگشتان کوتاه و پهن هم برای انگشتان بلند و کشیده مناسب است.

لاک های مناسب برای این مدل از ناخن لاک هایی با رنگ های پاستلی و طرح های هنری است.

مدل ناخن مستطیلی :

مدل گلدانی یا مدل مستطیلی مانند مدل مربعی است و سر صافی دارد از نظر قدی بلندتر از مدل مربعی می باشد. این مدل به دلیل بلندی ناخن و سطح کم نوک ناخن ، احتمال شکنندگی بالایی دارد.

مدل ناخن تیز :

این مدل ناخن که طرفداران زیادی دارد و مدلهای زیبایی از آن را در دنیای مد ایرناک مشاهده کرده اید برای افرادی که انگشتان و صدف ناخن کوچکی دارند ، مناسب است اما به افرادی که انگشتان کشیده ای دارند ، توصیه نمی گردد. احتمال شکستن این نوع ناخن ها بسیار بالاست و به محافظت بیشتری احتیاج دارد.

مدل ناخن دشنه ای:

ناخن های دشنه ای انگشتان را بسیار بلند نشان می دهند . این ناخن ها از سمباده زدن تیپ ناخن های بادامی به دست می آید و مورد علاقه افراد ماجراجو ، پرهیجان و گرم مزاج است. نگهداری از این تیپ ناخن ها بسیار دشوار است.

توصیه جهت سالم نگه داشتن دست و ناخن:

علاوه بر مواردی که ذکر شد، بهتر است از رژیم غذایی سرشار از کلسیم و پروتئینی برای زیبایی و دوام ناخن هایتان بهره ببرید. همچنین بسیاری از محصولات مراقبتی ناخن و دست در بازار موجود هستند که می توانید با استفاده به جا از آنها به زیبایی دست ها و ناخن های خود بیافزایید.داشتن ناخن‌های زیبا و سالم برای هر بانوی ایرانی از اهمیت زیادی برخوردار است. شکل ناخن برای ظاهر دستان شما بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که قبل از اقدام به لاک‌زدن، ناخن‌های خود را سوهان زده باشید. فقط ناخن‌های بلند نیستند که زیاد به چشم می‌آیند، بلکه ناخن‌های کوتاه نیز در صورت رسیدگی و محافظت از آن به نوبه خود زیبا خواهند بود. ناخن‌های کوتاه به خصوص در کارهای خانه و کارهای دستی کاربردی ترند پس کوتاه یا بلند بودن ناخن نقش زیادی در زیبایی ناخن ندارد. مهم ناخن‌های زیبا و سالم هستند که تاثیر بسزایی در زیبایی دستان شما خواهند داشت. مهم‌ترین عاملی که می‌تواند این زیبایی را به دستان شما ببخشد، سوهان‌زدن صحیح ناخن‌هاست.

اصول کلی سوهان زدن ناخن

در مرحله اول باید از سوهان‌های نرم (تعداد دانه‌های بالاتر) استفاده کنید تا به بافت ناخن آسیب نرسانید. سوهانی با ۲۴۰ دانه برای شروع خوب است.

جهت سوهان زدن ناخن‌ها بسیار مهم است. سوهان باید فقط در یک جهت به ناخن کشیده شود. سوهان را از یک قسمت کناره‌ها شروع و به سمت مرکز ادامه دهید.

با سوهان زدن می‌توانید به ناخن خود فرم دلخواهتان را بدهید. فرم‌دهی به ناخن‌ها بستگی به سایز ناخن دارد.

اگر ناخن‌های خشک و شکننده دارید قبل از مانیکور، ناخن‌هایتان را در محلول آب و صابون بگذارید.

زیر ناخن‌ها را به آرامی سوهان بکشید تا بافت‌های نرم زیر ناخن از بین نروند.

در سوهان زدن مراقب باشید تا ناخن‌هایتان را زیاد کوتاه نکنید. بعد از سوهان زدن ناخن‌هایتان را پولیش کنید تا براق شوند و در آخر روی ناخن‌هایتان را لاک بزنید تا محافظی در برابر شکستگی باشد.

سوهان را به شکل عمودی بر روی ناخن قرار می‌دهیم و به آرامی روی ناخن می‌کشیم تا ناخن به سایز دلخواهمان برسد.

برای سوهان‌زدن کناره‌های سوهان را موازی ناخن قرار می‌دهیم و به آرامی به ناخن می کشیم. با سوهان زدن کناره‌ها می توان شکستگی‌های ناخن را هم برطرف کرد.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب بهترین تقویت کننده برای ناخن

راهنمای انتخاب بهترین تقویت کننده برای ناخن

بهترین روش تقویت ناخن با کشف علت شکنندگی و آسیب ناخن‌ها حاصل می‌شود. انتخاب روش تقویت ناخن برای سفت شدن ناخن و رشد سریع آن، بسته به نوع پوست هر فرد متفاوت است. داشتن ناخن‌های زیبا و سالم، امروزه دیگر خواسته‌ای محدو....

راهنمای انتخاب بهترین تقویت کننده برای ناخن

   محصولات مشابه