مقالات لیدی مد

فروشگاه

انتخاب رنگ مو مناسب با رنگ پوست و رنگ چشمتان

 

پیدا کردن رنگ موی مناسب و تطابق داشتن آن با صورت شما ممکنه کمی دشوار باشه. بعضیها فکر میکنند رنگ کردن مو کار خیلی ساده ایست و تنها انتخاب یک رنگ مو کافیست و یک رنگ را انتخاب میکنند و موهایشان را رنگ میکنند. اما در انتخاب رنگ مو خیلی موارد را باید در نظر بگیرین. رنگ موی مناسب باید با رنگ چهره و رنگ چشمها و صورت متناسب باشه تا بتونین از رنگ کردن موهاتون لذت ببرین. در این مطلب دستورالعملهایی که در انتخاب رنگ مو باید در نظر بگیرید رو بیان کردیم تا بتونید رنگ موی زیبا برای موهاتون انتخاب کنین و چهره ی زیبا تر و جذاب تری داشته باشید

چطور رنگ مو را متناسب با چهره انتخاب کنیم؟

نتخاب رنگ مو مناسب با چهره و رنگ پوستتان، تا حدودی سلیقه و اطلاعات می خواهد. انتخاب رنگ موی مناسب صورت تان را بازتر و حتی حالت موهایتان را زیباتر از قبل نشان خواهد داد. می خواهید ظاهر خود را تغییر دهید اما نمی خواهید اینکار به یک فاجعه جبران ناپذیر تبدیل شود؟ اصلا مهم نیست به دنبال ظاهر طبیعی یا برجسته هستید می توانید در هر دو صورت بهترین رنگ را برای موهای خود بیابید. رنگ مناسب مو باید با ویژگی ها و پوست صورت منطبق باشد و در عین حال ظاهر جذاب و زیبایی به شما ببخشد.

مرحله اول: بررسی کنید پوستتان تن رنگی سرد دارد یا گرم؟

بررسی تن رنگ پوست

قبل از هر چیزی باید بدانید چرا پوست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:
شناخت رنگ پوست نکته کلیدی است برای داشتن رنگ مویی که می تواند ظاهر و پوست شما را زیباتر کند. انتخاب رنگی که با پوست شما منطبق و هماهنگ نیست می تواند ویژگی های صورت را نابود سازد و ظاهر غیر طبیعی به شما ببخشد. قبل از انتخاب رنگ در مورد اینکه تن گرم یا سردی دارید تصمیم گیری کنید.

1. ببینید پوست گرمی دارید یا خیر!؟

 

بهترین انتخاب رنگ مو برای پوست های گرم (طیف رنگهای زرد هلویی طلایی) همان رنگ های گرم است. برای این نوع پوستها، رنگ بلوند طلایی بهترین انتخاب است. برای پوستهای کمی تیره تر شاید رنگهای قهوه ای تر گزینه ی بهتری باشه ولی اگه رنگ پوستتون تیره تر هست، با انتخاب رنگ های قهوه ای به ظاهرتون میتونین آسیب بزنین و از جذابیت موها کم کنین. وقتی رنگ پوستتون گرم و متوسطه (در بین رنگها در حالت میانه قرار داره) اگه از سایه ی مسی برای آرایشتون استفاده کنین، عامل موثری در جذابیت بیشتر چهرتون خواهد شد. انواع سایه های قرمز می تونن برای هر دو نوع پوست خوب باشه. سعی کنین اگه رنگ پوست گرمی دارین از رنگهای  خاکستری، آبی و بنفش دوری کنین.

افرادی که پوست گرمی دارند زیرتن های زرد رنگی خواهند داشت. آن ها معمولا بدون سوختن، برنزه می شوند. این افراد با رنگ هایی همچون قهوه ای، زرد و کرم ظاهر خوبی خواهند داشت. طلایی معمولا برای این افراد خوب خواهد بود.

• به رگ های داخل بازو نگاه کنید. افرادی که پوست گرمی دارند رگ هایشان سبز است.

• افرادی که پوست گرمی دارند معمولا چشمان تیره ای همچون قهوه ای، سیاه دارند. موهای آن ها سیاه، قهوه ای، بلوند، قرمز یا بلوند توت فرنگی است.

• اگر یک کاغذ سفید را در کنار صورت تمیز و بدون آرایش خود نگه دارید، پوست تان ظاهر زرد یا طلایی خواهد داشت. حالا می توانید متوجه شوید که تن رنگی گرمی دارید.

2. ببینید تن رنگی سردی دارید یا خیر:

 

هنگام انتخاب رنگ مو برای پوستهای سرد (شامل رنگهای آبی، صورتی، قرمز ) بهتر است از همین طیف رنگ هم برای موهاتون بهره ببرین. برای این رنگ پوست، بلوند خاکستری به نظر میاد که رنگ موی مناسبیه. برای رنگ های تیره تر زمانی که پوست به قرمزی میزنه یا دارای طیف های آبیه، بورگاندی، شرابی و یا رنگ کبود میتونه همه ی نگاه ها را به سمت شما بچرخونه. برای رنگ پوست سرد متوسط ​​می تونین با سایه های رقیق تر یا غلیظ تر از رنگ طبیعی پوستتون استفاده کنین. زمانی که قصد ترکیب رنگها را دارین، شاید نارنجی، زرد و یا قرمز ملایم انتخاب بدی نباشن.

افرادی که تن سردی دارند، زیرتن های صورتی رنگی خواهند داشت. آن ها معمولا در برنزه کردن دچار سوختگی می شوند یا مشکل دارند. این افراد با رنگ های آبی، قرمز، بنفش ظاهر خوبی خواهند داشت. جواهرات نقره ای معمولا برای این پوست ها عالی است.

• افرادی که پوست سردی دارند رگ های موجود در بازوهایشان به رنگ آبی است.

• افرادی که تن سردی دارند معمولا رنگ های روشن چشمی همچون آبی، سبز یا خاکستری را خواهند داشت. این افراد موهای سرشان به رنگ بلوند، سیاه یا قهوه ای است.

• اگر کاغذ سفیدی را کنار صورت تمیز و بدون آرایش نگه دارید پوست در برابر کاغذ آبی خواهد بود.

بررسی کنید شاید رنگ پوست شما خنثی باشد:
برخی از افراد هیچ کدام از پوست های سرد یا گرم را ندارند و پوست تنشان خنثی است. این افراد صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست خود ندارند. رگ های آن ها به طور واضح آبی یا سبز نیست. افرادی که چنین پوستی دارند می توانند هر رنگی را انتخاب کنند.

شما آدم خوش شانسی هستین که می تونین از هر دو خانواده ی رنگهای سرد و گرم به خاطر رنگ پوست خنثی که دارین استفاده کنین. بهترین روش برای انتخاب رنگ موی مناسب برای پوست های خنثی، پیدا کردن رنگی است که چشماتون را درشت تر جلوه بده. شما برای انتخاب رنگ مو گزینه های بسیاری را در اختیار دارین که میتونین ازشون استفاده کنین، اما به خاطر داشته باشین برای سایه زدن رنگهای نزدیک به رنگ پوستتون را در اولویت بگذارین.

مرحله دوم: انتخاب رنگ مو

انتخاب رنگ مو بر اساس تن رنگ پوست
 

1. ببینید چه سایه ای از رنگ برای شما عالی است.

• برای پوست گرم، قهوه ای تیره، قهوه ای گرم، قهوه ای طلایی، طلایی گرم و هایلایت قرمز و سایه بلوند طلایی عالی خواهد بود. به دنبال رنگ هایی باشید که پایه طلایی یا قرمز و نارنجی دارند. این رنگ ها ظاهر خوبی روی چهره شما خواهند داشت. از به کار بردن رنگ هایی همچون آبی،بنفش و خاکستری پرهیز کنید.

• برای تن رنگی سرد، سعی کنید از قهوه ای خاکستری سرد یا بلوندهای سرد در سایه هایی از مینک تا پلاتینی و یخی سفید استفاده نمایید. از به کار بردن رنگ های طلایی، زرد، قرمز و برنزه خودداری کنید. این تن های رنگی گرم باعث از بین رفتن ویژگی های خاص صورت شما می شوند. می توانید از رنگ های بولد غیر طبیعی استفاده کنید.

بررسی کنید پوست تیره، متوسط یا روشنی دارید؟ زمانی که می خواهید برای خود رنگ مویی انتخاب کنید این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

• در صورت رنگ پریده تر، سایه های روشن تر بهتر خواهد بود. برای پوست روشن و تن گرم، می توان از بلوند توت فرنگی یا عسلی استفاده کرد. برای پوست روشن و تن سرد می توان از رنگ پلاتینی،کتانی رنگ و بلوند شامپاینی استفاده کنید.

• پوست های متوسط تنوع بیشتری خواهند داشت. پوست متوسط و تن رنگی گرم را می توان با کارامل طلایی یا مسی ست کرد. تن سرد با پوست متوسط بهتر است تن های خاکستری همچون قهوه ای گردویی یا بلوند گندمی را امتحان کنند.

• پوست های زیتونی با رنگ قهوه ای یا سایه های خاکی تناسب بهتری دارند. تن های سرد بهتر است رنگ دارچینی را امتحان کنند.

• برای پوست های تیره با تن سرد بهتر است از رنگ اسپرسو و سیاه استفاده شود. افرادی که پوست تیره و تن گرم دارند بهتر است قهوه ای یا رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان نمایند.
اگر تن خنثی دارید هر سایه ای از رنگ می تواند برایتان عالی باشد و در این صورت می توانید متداول ترین انواع رنگ و مش را انجام دهید.
2. به رنگ چشم های خود نیز توجه داشته باشید:
رنگ چشم می تواند رنگ موها را هم تعیین کند. دوست دارید چشم ها و رنگ آن برجسته شود؟ چشم های آبی و سبز با رنگ های قرمز، قهوه ای یا بلوند بهتر ست می شوند.

3. ببینید می خواهید ظاهر طبیعی داشته باشید یا غیر طبیعی و فانتزی:
تغییر رنگ مو تاثیر زیادی بر روی ظاهرتان خواهد داشت. می خواهید ظاهر طبیعی داشته باشید یا به دنبال ظاهر غیر طبیعی و فانتزی هستید؟ می خواهید ظاهر خود را برجسته کنید؟ در مورد بهترین گزینه برای خود تصمیم گیری کنید.

• اگر به دنبال ظاهر طبیعی هستید تنها دو الی سه سایه روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی موها را انتخاب کنید.

• رنگی را انتخاب کنید که به چهره تان بیاید. ممکن است همیشه رنگ قرمز را دوست داشته باشید اما این رنگ برای صورت شما مناسب است؟ اگر رنگ آبی را دوست دارید اما تن رنگی گرمی دارید بهتر است رنگ بولد دیگری را مدنظر بگیرید.

4. ببینید می خواهید موهای خود را دائمی، نیمه دائمی یا موقتی رنگ کنید:
اگر در مورد رنگ موهای خود مطمئن نیستید سعی کنید از رنگ های موقتی استفاده نمایید. رنگ های دائمی و نیمه دائمی دوام بیشتری خواهند داشت.

• رنگ های دائمی مو به راحتی شسته و محو نمی شوند. اگر به دنبال رنگ های روشن تر هستید ممکن است مجبور شوید دکلره کنید. برگرداندن این رنگ ها کمی دشوار است.

• رنگ های نیمه دائمی به راحتی محو می شوند. این رنگ ها برای هایلایت کردن، تغییر دادن تن رنگی در موها، اضافه کردن عمق و پوشاندن موهای خاکستری عالی هستند. این موارد نمی توانند موها را روشن تر کنند.

• رنگ های موقت مو در عرض 25 الی 30 بار شستشو محو می شوند. این رنگ ها برای اضافه کردن درخشش و رنگ های فانتزی مناسب اند. این رنگ ها به شما اجازه می دهند تن موهای خود را تغییر دهید اما موها را روشن تر نمی کنند.

5. تغییرات را بر اساس احساسات خود ایجاد نکنید:
قبل از اینکه بخواهید تصمیمات عجولانه بگیرید خوب فکر کنید. می خواهید از یک مد تبعیت کنید؟ اخیرا تجربه بدی داشته اید؟ تغییر رنگ مو بر اساس احساسات ایده خوبی نیست و ممکن است بعدا پشیمان شوید و نیاز به دکوپاژ مو پیدا کنید و بعد از آن هم ممکن است آن رنگ مویی که دلخواهتان می باشد را نتوانید پیاده کنید.

6. از اینترنت برای انتخاب رنگ مو مناسب استفاده کنید:
سایت های زیادی هستند که به شما کمک می کنند از رنگ های مختلف روی موهای خود استفاده کنید و ببینید کدام یک برایتان بهتر است.

مرحله سوم: رنگ کردن موها بعد از انتخاب رنگ مو

رنگ کردن موها بعد از انتخاب رنگ
 

1.کمی روی موهای خود تست کنید:
بخش کوچکی از موها را با گیره ببندید. این بخش را رنگ کنید تا ببینید چه ظاهری برایتان ایجاد می کند. به کمک این تست می توانید از بروز فاجعه جلوگیری کنید.

2. کلاه گیس بپوشید:
اگر می خواهید قبل از رنگ کردن موها ظاهر آن را مشخص کنید، کلاه گیس بپوشید. کلاه گیس ها با رنگ های مختلفی به فروش می رسند و می توانند بدون رنگ کردن موها ایده خوبی در مورد نوع رنگ به شما بدهند. مطمئن شوید که کلاه گیس با کیفیتی را امتحان می کنید تا رنگ مناسبی برای خود بیابید.

3. به سراغ آرایشگر بروید:
اگر اولین بار است که موهای خود را رنگ می کنید بهتر است به سراغ آرایشگر بروید. این افراد بهترین سایه رنگی را انتخاب می کنند

• اگر می خواهید موهای خود را به رنگ خاصی در بیاورید مطمئن شوید که تصویر آن رنگ را به همراه دارید. این موضوع شما را مطمئن می سازد که آرایشگر رنگ مدنظرتان را به طور دقیق تشخیص می دهد. واژه های کلی همچون قرمز، آبی یا بلوند را به کار نبرید. از واژه هایی همچون خاکستری، کاراملی، عسلی یا اسپرسو در زمانی استفاده کنید که واقعا می دانید چه می خواهید.

4. در ابتدا هایلایت را امتحان کنید:
هایلایت کردن یک روش عالی برای اضافه کردن تن گرم یا سرد به موهای شماست. اگر تن گرمی دارید با بلوند طلایی، مسی یا سایه های قهوه ای طلایی هایلایت کنید. اگر تن سردی دارید هایلایت باید گندمی، عسلی یا خاکستری باشد.

• رنگ های اندک و روشن روش دیگری برای مواقعی است که می خواهید موهای خود را کمی تغییر دهید و تاثیر آن را روی ظاهر ببینید.

5. ابروهای خود را هم به خاطر داشته باشید:
ابروهای خود را فراموش نکنید. زمانی که در حال انتخاب رنگ برای موهای خود هستید باید رنگ ابرو را هم مدنظر داشته باشید. اگر موهای تیره ای دارید و بلوند را انتخاب کرده اید بهتر است ابروهای خود را هم رنگ کنید. تغییر رنگ مو بدون در نظر گرفتن رنگ ابرو تغییرات غیر طبیعی ایجاد می کند. پس این موضوع را هم مدنظر داشته باشید؛ اما همیشه توصیه می شود رنگ ابرو یک درجه تیره تر از رنگ موها باشد.

رنگ موی مناسب رنگ پوست من کدام است؟

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که موهایتان را رنگ کنید و از نتیجه اش راضی نباشید؟ شاید دلیل اش این است که رنگ مویی که انتخاب کردید مناسب رنگ پوست تان نیست، این بخش از دنیای مد نمناک را بخوانید و دقیقا متوجه شوید که کدام رنگ مو مناسب رنگ پوست شما است.

 

انتخاب رنگ مو

رنگ مو مناسب رنگ پوست

قبل از اینکه نوع پوست خود را تست کنید، مطمئن شوید که از نور طبیعی استفاده می کنید، چرا که نور مصنوعی می تواند تغییرات ظاهری پوست خود را با توجه به تغییر رنگ جزئی ایجاد شده توسط انواع مختلف لامپ ها تغییر دهد. این راهنما یک گزینه عالی برای تعریف درست پوست شما را ارائه می دهد. برای بررسی سریع، ما توصیه می کنیم کف دست خود را بالا ببرید و نگاهی به رگه ها در دست و مچ دست خود بیاندازید. اگر رگهای شما یک رنگ آبی یا بنفش داشته باشند، پس شما پوست سرد دارید اگر رگه های سبز داشته باشید، شما دارای پوست گرم هستید.

اگر واقعا نمیتوانید بگوئید که رگ های دست شما آبی هستن یا سبز، احتمالا دارای پوست خنثی است. اگر شما دارای پوست خنثی باشید باید تبریک بگوییم زیرا هر یک از رنگهایی که ما در زیر توصیف میکنیم باید به شما عالی باشد. اگر خنک و یا گرم هستید، خواندن ادامه دهید تا دریابید کدام سایه ها برای شما بهتر است و چرا.

رنگ موی مناسب پوست سفید و سرد

اگر شما پوست سفید و خنک با رگ های آبی داشته باشید، با انتخاب رنگ موی طلایی، کاراملی، عسلی زیباتر خواهید شد. بلوند عسلی یا کاراملی همچنین انتخاب خوبی برای کسانی هستند که پوست های زیتونی و خنثی دارند.

رنگ مو پوست سفید

مدل رنگ مو برای پوست های سفید

رنگ موی مناسب برای پوست سبزه و گرم

سایه های قهوه ای سرد مانند بلوطی، موچا، شکلات تیره و ابریشمی تیره برای کسانی که دارای پوست با زیر دست های گرم یعنی سبزه هستند بسیار عالی هستند. اگر دارای پوست متوسط با زیر دست های گرم هستید یک رنگ مو قهوه ای گرم مانند قهوه ای طلایی، عسلی را انتخاب کنید.

رنگ مو پوست سبزه

مدل رنگ مو برای پوست سبزه

رنگ موی مناسب پوست گندمی و خنثی

اگر پوستی خنثی یا همان گندمی در زیر پوست خود دارید پس رنگ مو قرمز گرم، نسکافه ای، دودی و رنگ موهای فانتزی مانند صورتی برای شما مناسب اند.

مدل رنگ مو

اگره پوست تان سبزه است:

پوست های سبزه با رنگ موهای گرم زیباتر میشوند، خانم هایی که پوست سبزه و تیره ای دارند بهتر است رنگ موهای بلوند شکلاتی، عسلی، قهوه ای و کاراملی را امتحان کنند. وقتی رنگ مو متناسب با رنگ پوست تان انتخاب کنید چهره ای ایده آل تر و شاداب خواهید داشت.

رنگ مو پوست سبزه

انتخاب رنگ مو برای پوست سبزه

اگر چشم های قهوه ای دارید:

کسانی که چشم های قهوه ای دارند باید رنگ موهایی با تن گرم انتخاب کنند مثلا فندقی، عسلی، طلایی، کاراملی و قهوه ای روشن . رنگ موهای یخی و بلوند نقره ای اصلا برای خانم هایی که چشم های قهوه ای دارند مناسب نیستند.

اگر چشم های رنگی دارید:

اگر چشم هایتان سبز، آبی و طوسی است باید رنگ موهای روشن انتخاب کنید مثل رنگ موهای بلوند یخی، کاپوچینو، بلوطی و طوسی . چشم های رنگی و رنگ موی روشن چهره ای منحصر به فرد به شما میبخشد.

انتخاب رنگ مو با توجه به رنگ چشم

رنگ چشم یکی دیگر از راه هایی است که برای تعیین انتخاب مناسب در رنگ مو میتونه کمک کننده باشه. رنگی که انتخاب میکنین باید نه تنها باعث کمتر دیده شدن چشمها نشه، بلکه آنها را زیباتر و جذاب تر هم نشون بده. در ادامه چند نمونه از رنگ موی مناسب برای پوست و چشم ها با رنگ های متفاوت را بیان کردیم.

رنگ چشم

رنگ چشم

  • چشمان آبی و پوست گرم: شما برای این ترکیب میتونین از رنگ موی قهوه ای طلایی، موهای عسلی و قهوه ای شاه بلوطی استفاده کنین.
  • چشمان آبی و پوست سرد: رنگ مویی که میتونه روی این ترکیب جذابیت داشته باشه، بلوند پلاتینه، رنگ بورگاندی و یا شرابی میتونه بسیار چشم نواز باشه.
  • پوست گرم و چشمان سبز: رنگ موی قرمز (همه ی طیف های رنگ قرمز) همیشه با چشمان سبز ترکیب فوق العاده ای خواهد شد. وقتی رنگ پوستتون گرمه، سعی کنین از رنگ های بلوطی یا بلوند صورتی استفاده کنین. اگه دوست دارین از رنگهای قهوه ای بیشتر استفاده کنین، میتونین ترکیب قهوه ای با قرمز را امتحان کنین.
  • پوست سرد و چشمان سبز: قرمز هنوز هم گزینه ی عالی به نظر میاد، میتونین از رنگ مسی هم استفاده کنین تا جذابیتتون دو چندان بشه. همچنین در نظر داشته باشین که استفاده از سایه های تیره مثل قهوه ای تیره، دودی، مشکی و یا حتی سفید با ترکیب پوست و رنگ مویی که انتخاب کردین و چشمان سبز شما را همچون ستاره درخشان میکنه.
  • پوست گرم و چشمان قهوه ای: رنگ قهوه ای به بسیاری از رنگ چشم ها و رنگ پوست ها میاد و چشمان سبز هم از این قاعده جدا نیست. استفاده از انواع رنگ های قهوه ای، عسلی یا بلوند به نظر می رسد در جذابیتتون تاثیر بگذارن.
  • پوست سرد و چشم های قهوه ای: قهوه ای تیره با این ترکیب از پوست و رنگ چشم به نظر عالی میاد. قرمز سیر هم یک انتخاب دیگه برای شما میتونه باشه. رنگ های تند با چشمان قهوه ای بسیار جذابتر خواهند بود.
  • پوست گرم و چشم های عسلی: در انتخاب رنگ مو به چشمان خود توجه داشته باشین. اگه چشمان عسلی رنگی دارین، رنگهایی مثل طلایی یا قهوه ای روشن و همچنین رنگهای گرم دیگه میتونه برای شما ایده آل باشه. به یاد داشته باشین که وقتی چشمان عسلی دارین انتخابهای زیادی در رنگ مو پیش روی شماست، پس خودتون را محدود به چند رنگ نکنین.
  • پوست سرد و چشم های عسلی: همانطور که گفته شد هنگامی که چشمهای عسلی دارین، می تونین انتخاب رنگهای بیشتری داشته باشید. طیف رنگ قرمز واقعا خوبه، اما سعی کنید با ترکیب کردنش با یک سایه ی شادتر جنب جوش بیشتری در ظاهرتون ایجاد کنین.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

7 راه حل بسیار ساده برای بهتر کردن مدل موهای خود


7 راه حل بسیار ساده برای بهتر کردن مدل موهای خود   

اگر دوست دارید موهای شما خیلی زیبا باشد که مردم شما را به دنبال ایجاد برش پارچه برای پیراهن کشیدن سر خود بکشند ، به جای مناسب رسیده اید. این که آیا موهای تیز ، موهای مجعد ، موهای صاف یا موهای خیلی کمی دارید ، شما را پوشانده ایم. ادامه مطلب

7 راه حل بسیار ساده برای بهتر کردن مدل موهای خود

  

چگونه اسپری مو مناسب انتخاب کنیم؟


چگونه اسپری مو مناسب انتخاب کنیم؟   

چگونه اسپری مو مناسب انتخاب کنیم؟  اسپری مو برای خانم ها و آقایان کاربرد دارد و موجب ایستادگی موها و ثابت ماندن مدل موی ما در محیط بیرون میشود.  شیوه استفاده از اسپری مو اسپری مو را به کف سرتان اسپری کنید و موها را به آرامی با دست به حالت همیشگی برگردانید تا از زبری و شل شدن آن جلوگیری شود. ادامه مطلب

چگونه اسپری مو مناسب انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب بهترین اسپری مو با توجه به جنس موها

 

   محصولات مشابه