مقالات لیدی مد
فروشگاه

آرایش انواع لب

لب ها یکی از مهم ترین بخش های آرایش صورت هستند و گاهی هم تنها بخش انتخابی برای بسیاری از خانم ها که اگر از آنها سوال کنید، ممکن است بگویند ترجیح می دهند فقط یک رژلب ساده به لب داشته باشند و این نشان می دهد که جذابیت رژلب و لب های آرایش شده با انواع آن، چقدر زیاد است و اصلا شاید به همین خاطر است که لوازم آرایش متنوعی برای آن وجود دارد.

برای داشتن لبهای زیبا و جذاب باید مراحل آرایش لب را به صورت درست و اصولی انجام دهید. نکات ریز و درشت آرایش لب ها و رازهای ماندگاری آرایش لب ها در چند مرحله انجام می شود. آرایش لب یکی از آیتم های مهم زیبایی و برای تکمیل زیبایی صورت بعد از آرایش است .

۱. آرایش لب نازک و باریک

اگر شما لب‌های باریکی داشته و تمایل به پرتر نشان دادن آن‌ها دارید، به نکات زیر توجه کنید:

اصول آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن آن


۲. آرایش لب قلوه‌ای

اصول آرایش لب قلوه‌ای باید به گونه‌ای باشد که معمولاً لب بالایی درشت‌تر از لب پایینی به نظر آید. توجه نکات زیر برای این امر حائز اهمیت هستند:

اصول آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن آن

 ۳. آرایش لب صاف

اگر لب‌های شما کاملا صاف بوده، نیاز به دو رنگ رژ لب، تیره و روشن دارید. برای ایجاد برجستگی در لب‌های خود می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

اصول آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن آن


۴. آرایش لب درشت

اگر شما دارای لب‌های درشتی هستید، نیازی به رنگ‌های روشن و براق برای آرایش لب‌های خود ندارید؛ و بهتر است از رژلب‌هایی با رنگ مات استفاده کنید. همچنین در صورتی که بخواهید لب هایتان را از حالت طبیعی کوچک‌تر نشان دهید به نکات زیر توجه کنید:

اصول آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن آن


۵. آرایش لب غنچه‌ای

لب‌های غنچه‌ای به لب‌های گوشتی و برجسته اطلاق می‌شود؛ بنابراین آرایش این لب‌ها به نکات پایین توجه کنید:

اصول آرایش لب و ترفندهایی برای زیباتر شدن آن

حال بعد از معرفی انواع لب میرسیم به نحوه آرایش لب

مراحل آرایش لب

برای داشتن لب های زیبا باید نکات و ترفندهای آرایشی لب را یاد بگیرید تا به راحتی در منزل بتوانید لب های زیبا برای خود رقم بزنید ما در نماگرد مراحل آرایش لب را برای شما بازگو می کنیم تا همیشه زیبا باشید

1.لایه براری از لب ها 

با یک لایه بردار لب ،پوست های اضافی لب را از بین ببرید تا لب های نرم و صاف داشته باشید.

آرایش لب

کشیدن خط لب

2..استفاده از خط لب 

برای داشتن لب های برجسته و زیبا از خط لب استفاده کنید.

رایج‌ترین راهی که برای بزرگ‌تر کردن لب با خط لب وجود دارد، کشیدن خط لب یک اینچ بالای لب است که البته باید با اصول کشیده شود.

نکته دیگری که باید رعایت کنید این است که به هیچ عنوان رنگ خط لب‌تان با رنگ رژلبی که استفاده می‌کنید تفاوت نداشته باشد. شما خط لب را برای برجسته کردن لب و بزرگ کردن آن استفاده می‌کنید، اگر رنگ مدادی که استفاده می‌کنید با رنگ رژتان تفاوت داشته باشد، شما نمی‌توانید به این خواسته دست پیدا کنید.

سعی کنید از مداد لب‌های نرم برای کشیدن خط لب استفاده کنید؛ مداد لب‌های مومی بهترین گزینه هستند چون به آرامی روی لب حرکت می‌کنند و لب را زخم نمی‌کنند.

بهتر است از مداد لب مات استفاده کنید تا اگر قسمتی را اشتباه کشیدید به راحتی بتوانید آن را پاک کنید.

خط لب را به آرامی و ابتدا دور تا دور لب‌تان بکشید و سپس به قسمت‌های داخلی لب هم گسترش دهید. سعی کنید تمام لب‌تان را خط لب بکشید تا در صورت پاک شدن رژ از روی لب‌ همچنان رنگ خط لب روی لب‌تان باقی مانده باشد.

آرایش لب

آرایش لب

2.رژلب بزنید

برای رژلب زدن از براش مخصوص استفاده کنید تا دوام و زیبایی رژلب در گوشه لب ها بیشتر شود. وقتی رژ زدید به آرامی با دستمال کاغذی اضافه آن را پاک کنید.دستمال کاغذی را روی لبها بگذارید و سپس بردارید تا رژلب اضافه پاک شود. بایک مداد هایلایت قسمت بالای لب را کمی روشن کنید تا لب ها جذاب تر به نظر برسند.

آرایش لب

3.برق لب بزنید

شما به راحتی می توانید از برق لب های رنگی استفاده کنید.این کار باعث می شود که لب های شما درخشندگی و براقی خاصی پیدا کند.پس ابتدا رژ لب موردعلاقه تان را بزنید و بعد با برق لب آن را درخشنده تر کنید.

4.کانسیلر بزنید

برای کانتورینگ صورت از کانسیلر در قسمت های زیر استخوان گونه و پایین بینی استفاده کنید این کار باعث برجسته تر شدن لب ها می شود

وازلین خاصیت سفید کنندگی دندان ها را دارد، به دندان هایتان وازلین بزنید تا سفید و برای شوند اینطوری وقتی لبخند میزنید دندان هایتان مانند مروارید میدرخشند.

برجسته‌تر کردن لب‌ها قبل از آرایش

امروزه برای برخورداری از لب‌های درشت وقلوه ای، روش‌های متعددی مانند تزریق ژل و استفاده از دیگر پرکننده‌های لب وجود دارد. با این حال، ما به شما ترفند‌های خانگی زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

نحوه صحیح کشیدن خط لب

همانگونه که در اصول آرایش انواع لب‌ها اشاره شد برای رسیدن به یک آرایش لب حرفه ای علاوه بر انتخاب رژلب مناسب، روش صحیح کشیدن خط لب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که از لب‌های درشتی برخوردار هستید، انتخاب خط لبی دقیقاً هم رنگ با رژلب و نیز کشیدن خط لب بر روی خط طبیعی روشی مناسب خواهد بود. همچنین در صورتی که لب‌های باریک و نازک دارید، می‌توانید خط لب خود را یک درجه تیره‌تر از رنگ رژ لب انتخاب کرده و آن را کمی بالاتر از خط طبیعی لب خود بکشید.

اشتباهات رایج در آرایش لب

بهترین خط لب

برای کشیدن خط لب از مداد لب های نرم مانند مداد لب های مومی استفاده کنید زیرا به آرامی روی لب حرکت می کنند و لب را زخم نمی کنند. 

برای کشیدن خط لب از مداد لب مات استفاده کنید تا در صورت اشتباه کشیدن آن به راحتی پاکش کنید.

 

 

اصول آرایش لب

لکه گیری رژلب

با انواع مختلف لوازم آرایش لب و انواع رژلب آشنا شوید تا انتخاب بهتری در موقع خرید داشته باشید.

1. بالم لب رنگی - Tinted Lip Balm

این ها اساسا بالم و نرم کننده لب هستند که به فرمولشان، رنگ اضافه شده است. اما بسیاری از خانم ها که تمایل دارند هر دو کارایی را در کنار هم استفاده کنند، ترجیح می دهند از بالم های رنگی برای آرایش روزانه خود کمک بگیرند. خوبی این بالم های رنگی، رنگ طبیعی و بسیار زیبایی است که به لب ها می دهد و با ایجاد نرمی و درخشندگی در لب، بسیار جذاب تر خواهد بود.

بالم های رنگی برای فصل پاییز و زمستان هم خیلی مناسب است و مستقیما از بالم به لب زده می شود و نیازی به اپلیکاتور ندارد.

بدترین اشتباهات هنگام رژلب زدن

بالم لب رنگی

 

2. برق لب - Lip Gloss

برق لب ها هم در تمام سایه های رنگی (از بیرنگ تا مشکی) وجود دارند که ماندگاری آنها نسبت به رژلب کمتر است و باید مراقب باشید که پاک نشوند یا زود به زود آن را تجدید کنید. از برق لب به تنهایی و یا برای زیبایی بیشتر، روی رژلب (اول رژلب بزنید و بعد روی آن برق لب بزنید) استفاده می شود. خود برق لب ها دارای اپلیکاتور هستند.

برق لب

 

3. رژلب محض - Sheer Lipstick

در واقع رژلب های معمولی که حالتی مرطوب و طبیعی دارند، از این نوع هستند. این رژلب ها برای استفاده روزانه بسیار مناسبند و نیازی به کشیدن خط لب ندارند. با یک براش رژلب یا انگشت، می توانید با این رژلب ها، یک آرایش زیبا و جذاب داشته باشید.

رژلب

 

4. رژلب نیمه مات - Semi-matte Lipstick

رژلب های نیمه مات، ماندگاری بیشتری نسبت به نوع قبلی دارند زیرا رنگدانه های آنها بیشتر است. کشیدن خط لب اختیاری است و بهترین روش استفاده از آنها، با یک قلمو یا براش کوچک است.

رژلب نیمه مات

 

5. رژلب کرمی - Cream Lipstick

پوشانندگی کامل به دلیل رنگدانه های زیاد و قوی با نمایی ساتنی و نرم که باعث محبوبیت این رژلب ها در بین خانم ها شده است. قبل از استفاده از این نوع، حتما خط لب بکشید و رژلب را با یک براش کوچک و مخصوص رژلب بزنید تا زیباتر شود.

رژلب دی اند جی

 

6. رژلب مات -  Matte Lipstick

رژلب های مات، بیشترین ماندگاری و بیشترین پوشانندگی را دارند، اما حالتی خشک ایجاد می کنند که بهتر است روی آن برق لب زده شود. حتما دقت کنید که قبل از استفاده از رژلب مات، به خوبی تمام پوسته های لب را برطرف کنید زیرا کاملا مشخص خواهند بود و نمای بدی ایجاد می کنند. کشیدن خط لب هم ضروری است و بهتر است با یک براش زده شود.

رژلب مات

7. ساتن لب (رژلب مایع) - Lip satins

این رژلب ها بسیار رنگدانه ای هستند و نمای خشکی ایجاد می کنند که به همین دلیل، لایه برداری و مرطوب کردن لب قبل از استفاده، بسیار ضروری است. مسلم است که بعد از لایه برداری و مرطوب کردن لب، کشیدن خط لب هم ضروری می شود اما دیگر نگرانی از بابت پاک شدن رژلب نداشته باشید و می توانید در یک مهمانی طولانی مدت، رژلبی کامل و بدون پاک شدگی داشته باشید.

حتما باید ساتن لب را با براش بزنید.

ماسک لب برای داشتن لب هایی نرم هیدراته و زیبا

ساتن لب

8. خط لب

خط لب ها از ضروری ترین لوازم آرایش لب هستند، زیرا ماندگاری رژلب را افزایش می دهند و از حرکت رژلب به روی پوست اطراف لب و ایجاد حالت رگه ای در آن، جلوگیری می کنند. خط لبی خوب است که به راحتی روی لب کشیده شود و حالت خشک یا خشن نداشته باشد.

رنگ خط لب باید نزدیک ترین رنگ به رژلب باشد تا حالتی طبیعی ایجاد کند.

خط لب قرمز

نکته مهم

خب به طور کامل با انواع رژلب آشنا شدید و الان می توانید میزان ماندگاری و نمایی که ایجاد می کنند را از روی نوع رژلب بفهمید، ضمن اینکه با توجه به نیازتان، می توانید رژلب مناسبی خریداری کنید (از نظر هزینه هم می تواند مهم باشد، زیرا رژلب هایی که ماندگاری و رنگدانه بیشتری دارند، گران ترند و برای استفاده روزانه، به صرفه نیستند).

نکته دیگر اینکه تمام این انواع رژلب، می توانند در شکل های متنوع ارائه شوند و نباید معیار انتخاب شما، شکلی باشد که در تصاویر بالا دید، هرچند که معمولا بیشتر در همین اشکال بسته بندی دیده می شوند.

مطالب آموزشی مرتبط:

6 مرحله از بهترین آرایش لب که هر زن باید از آن آگاهی داشته باشد

6 مرحله از بهترین آرایش لب که هر زن باید از آن آگاهی داشته باشد

رژ لب همیشه ظاهر شما را کامل می کند. اما همیشه ممکن است در حین استفاده از رژ لب اشتباه کنید و چهره شما را خراب کند. حتی پس از دریافت یک رژ لب مناسب از تأمین کننده لوازم آرایش لب ، ممکن است نتوانید ظاهر کاملی بدست بیاورید. در ا....

6 مرحله از بهترین آرایش لب که هر زن باید از آن آگاهی داشته باشد

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

آرایش شما تا زمانی که مقداری رژلب بمالید ، کامل نخواهد بود. رژلب شما با تمام لباس هایی که می پوشید ، آرایش و تن پوست شما تطبیق می یابد ، باید لبخندی و ظرافت و زیبایی را به وجود آورد. اما 5 سایه بسیار محبوب وجود دارد که می توان....

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

مزایای استفاده از محصولات آرایش لب مات

   محصولات مشابه