مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت

 لوازم آرایش برای مدت طولانی روی صورت افراد باقی می‌ماند. کرم ها به راحتی از طریق منافذ پوست جذب می‌شوند و وارد بدن می‌شوند. رژلبی که روی لب‌ها زده می‌شود می‌تواند مواد سمی مثل سرب را وارد بدن کند. ریمل و خط چشم هم که در ناحیه حساس چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین باید در انتخاب آن‌ها و نوع به کارگیری آن‌ها بسیار دقت کرد تا هم سلامت پوست و هم سلامت کل بدن به خطر نیفتد.

چگونگی انتخاب لوازم آرایش متناسب با رنگ پوست

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت

رنگ آرایش با توجه به مد و فصل تغییر می‌کند. جدیدترین رنگ مد شده ممکن است برای شما مناسب باشد و یا بالعکس؛ پس چطور باید ریسک کرد و لوازم آرایش خرید؟ شما می‌توانید در این زمینه از یک متخصص کمک بگیرید تا رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید یا خودتان یاد بگیرید چگونه بهترین رنگ مناسب خود را انتخاب کنید.

مشخص کردن تون رنگ پوست

یک پیراهن سفید بپوشید و در آینه نگاه کنید. توجه داشته باشید که باید در نور عادی و طبیعی باشید زیرا رنگ نور زرد یا نور لامپ‌های فلورسنت روی رنگ پوست در آینه تاثیر می‌گذارد. دقت کنید ببینید که آیا پوست‌تان بیشتر ته‌رنگ زرد، قرم و رنگ‌های گرم را دارد، یا بیشتر فام آبی صورتی و رنگ‌های سرد را دارد. ته‌رنگی که مشاهده می‌کنید، رنگ پوست شما نیست، بلکه رنگ زیرپوستی است که بازتاب پیدا می‌کند و درمقابل رنگ سفید بیشتر مشخص می‌‌شود. این رنگ را اصطلاحا ته‌رنگ صورت یا تون پوست می‌گویند. رنگ پوست‌های بسیار زیادی وجود دارند اما تنها دو تون پوست داریم؛ تون سرد و گرم. وقتی متوجه ته‌رنگ یا تون پوست خود شوید به‌راحتی می‌توانید رنگ لوازم آرایش را انتخاب کنید.

تعیین رنگ پوست

تصمیم بگیرید که شما در کدام‌یک از دسته‌بندی‌های مربوط به رنگ پوست – بور، متوسط (گندمی) ، زیتونی یا تیره قرار می گیرید. افرادی که دارای رنگ پوست مشابهی هستند، لزوما دارای تون پوستی یکسانی نیستند. برای مثال، ممکن است بور (بلوند) باشید، با تون پوستی سرد، یا بور با تون پوستی گرم. یا ممکن است دارای پوست تیره با تون سرد یا گرم باشید. این امر تا حد بسیار زیادی به نژاد و ژنتیک بستگی دارد. احتمال دارد که رنگ پوست شما دقیقا در یک دسته‌بندی قرار نگیرد، بسیاری از افراد میان دو دسته قرار دارند. تعیین نزدیک‌ترین و شبیه‌ترین گروه به رنگ پوست‌تان به شما در یافتن لوازم آرایش با رنگ مناسب کمک می‌کند.

انتخاب کرم پودر مناسب

به طور کلی کرم پودر به صورت یک لایه خارجی و غیر طبیعی روی پوست می‌نشیند و اگر فردی زیاد آرایش کند و این آرایش در طولانی مدت روی صورت او باقی بماند، پوست صورتش دچار پیری زودرس می‌شود. چون آرایش زیاد منافذ پوست را می‌پوشاند و اجازه تنفس به آن‌ها نمی‌دهد.

کرم پودر باید با توجه به جنس پوست شما انتخاب شود. کرم پودرهایی که حاوی چربی هستند اگر بروی پوست چرب امتحان شوند باعث جوش زدن پوست می‌شوند. تا حد امکان از کرم پودرهای سنگین استفاده نکنید. به ویژه در سنین نوجوانی و جوانی که طراوت و شادابی طبیعی صورت خود را با استفاده طولانی مدت از کرم پودر سنگین از دست می‌دهید.

انتخاب لوازم آرایش

اگر سنتان بالا است و از کرم پودر برای پوشاندن چین و چروک‌هایتان استفاده می‌کنید، از کرم پودرهای حاوی چربی استفاده کنید. اگر بر روی بسته بندی کرم‌پودر خود با واژه SFP مواجه شدید تصور کنید که کرم پودر می‌تواند در مقابل اشعه خورشید از شما محافظت کن. شما همچنان به ضد آفتاب نیازمندید. کرم پودر‌های روشن کننده و ضد لک اثر موقتی دارند و در صورتی که پس از مدت طولانی، مصرف آن‌ها را قطع کنید پوست شما خشک می‌شود و آسیب می‌بیند.

کرم پودرهایی که مواد اضافی مثل عطر و اسانس دارند ممکن است باعث بروز حساسیت‌های پوستی شوند. اگر به دلیل جوش یا جای جوش تمایل دارید از کرم پودر استفاده کنید، تحت نظر پزشک کرم پودرهای درمانی را انتخاب نمایید تا همزمان صورت خود را نیز درمان نمایید.

سایه چشم

زمانی که کسی به صورت ما نگاه می‌کند، پیش از هر چیز توجهش به چشم‌ها جلب می‌شود و به آن‌ها نگاه می‌کند. نظر به این مسئله چشم‌ها در آرایش صورت اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. به‌هنگام کشیدن خط چشم در کمال دقت این کار را انجام بدهید و رنگی که برای آن انتخاب می‌کنید، در تناسب با رنگ سایر لوازم مورداستفاده باشد. نکتهٔ دیگر اینکه جایی را که می‌خواهید به آن بروید در نظر بگیرد و با توجه به آن چشم‌ها را آرایش کنید. مثلا خط چشم مورداستفاده برای رفتن به پیکنیک با زمانی که می‌خواهید با دوستان‌تان بیرون بروید مشخصا متفاوت خواهد بود.
در مورد استفاده از ریمل هم چند نکته هست که بهتر است مد نظر داشته باشید. اول اینکه باید مشخص کنید هدف‌تان از استفاده از ریمل چیست؟ می‌خواهید طول مژه‌ها بلندتر به نظر برسند؟ یا آنکه هدف‌تان حجم دادن به آن‌ها است؟ مدل‌های متنوعی از ریمل وجود دارد که هر کدام کاربردی دارند و بسته به هدف‌تان از میان‌شان انتخاب می‌کنید. اگر قرار است بعد از آرایش صورت در معرض هوای گرم قرار بگیرید و احتمال عرق کردن وجود دارد، یا اگر به هر دلیلی صورت‌تان قرار است در تماس با آب قرار بگیرد، از ریمل ضدآب استفاده کنید. این را هم فراموش نکنید که قبل از استفاده از ریمل هر گونه آلودگی روی پوست یا اثر آرایش قبلی را کاملا پاک کنید. این نکته البته در مورد استفاده از تمامی لوازم دیگر هم صدق می‌کند.

رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوست باشد و رنگ چشم شما را بیشتر نشان دهد. 

کرم پودر و برخی از لوازم آرایش را باید متناسب با فصل زمستان و تابستان انتخاب کرد.

 

فونداسیون (کرم پودر) پایه

رژگونه

آرایش لب، اگر با سلیقه و دقت کافی انجام بگیرد، نقش بسزایی در زیبایی ظاهری خواهد داشت. نکته‌ای که در این رابطه باید به‌خاطر داشته باشید، رنگ رژ لبی است که انتخاب می‌کنید. عوامل مختلفی در انتخاب رنگ مناسب تأثیرگذار هستند؛ از آن جمله می‌توان به رنگ زمینهٔ پوست (سرد، خنثی و گرم)، شکل لب‌ها، رنگ دندان‌ها، رنگ مو و رنگ چشم‌ها اشاره کرد. فرضا اگر دندان کسی کاملا سفید باشد، از این بابت برای انتخاب رنگ رژ لب محدودیتی نخواهد داشت. در سوی دیگر کسی که رنگ دندانش کمی به زردی می‌زند، برای انتخاب رنگ محدودیت‌هایی خواهد داشت.

رژگونه‌ای را انتخاب کنید که تکمیل کننده رنگ پوست باشد و آن را یکنواخت کند. این لوازم آرایش برای هایلایت و پررنگ کردن گونه‌ها به‌کار می‌رود و هیچ‌وقت نباید ناصاف باشد، بنابراین رژگونه‌ای نرم با رنگی متناسب با تون پوست خود انتخاب کنید.

رژلب یکی از ضروری‌ترین لوازم آرایش است و در انتخاب و تناسب آن باید دقت داشته باشید.

 رژلب 

رژلب یکی از ضروری‌ترین لوازم آرایش است و در انتخاب آن باید دقت داشته باشید. رژلب را روی یک تکه کاغذ سفید امتحان کنید تا به‌راحتی متوجه رنگ غالب آن بشوید.

نکات

راهنمای خرید لوازم آرایشی چشم

در خرید لوازم آرایشی چشم بسیار دقت کنید؛ زیرا چشم عضو بسیار مهمی است و هر آسیبی به آن می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

چه خریدار باشید، چه فروشنده

واسط‌کالا باعث می‌شه یک خرید و فروش لذت‌بخش را تجربه کنید.

خط چشم

در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکرشده که بهتر است برای آرایش چشم در مهمانی‌های شب از خط چشم مایع و برای آرایش روزمره از یک مداد چشم استفاده کنید. بهتر است یک مداد چشم که هم مناسب استفاده داخل چشم و هم خارج از چشم باشد تهیه کنید. استفاده از خط چشم‌های مویی امکان کشیدن خط چشم‌های ظریف‌تری به شما می‌دهد.

خط چشم ژله‌ای سیاه‌ترین نوع خط چشم است. این خط چشم هم به‌صورت جعبه‌ای و هم مدادی وجود دارد. خط چشم مدادی در دو نوع ساده و ضد آب موجود است. خط چشم ضد آب دوام بیشتری دارد و با عرق کردن از بین نمی‌رود. خط چشم‌های مایع در دو مدل عرضه می‌شوند. این دو مدل شامل واترپروف و معمولی وجود می‌شود. نوع ضد آب یا واترپروف آن برای مدت طولانی‌تری دوام دارد.

خط چشم در رنگ‌های مختلف مثل مشکی، ارغوانی، قرمز، سبز، آبی، نقره‌ای و طلایی وجود دارد که شما می‌توانید برحسب رنگ لباس و چشمتان از آن‌ها در مهمانی‌ها استفاده کنید. قبل از استفاده به شما توصیه می‌شود که مداد چشم خود را بتراشید تا کیفیت بهتر و ماندگاری بیشتری داشته باشد. دقت کنید مداد چشم‌هایی با سری‌های نرم و باکیفیت بالا بخرید.

خط چشم

زدن خط چشم

ریمل

در این قسمت از راهنمای خرید لوازم آرایشی نکات خرید ریمل را بررسی می‌کنیم. ریمل یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین لوازم‌آرایش است. شاید اگر شما از بسیاری از مردم بخواهید نام یکی از مواد آرایشی را که بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند را نام ببرند، سریع و با اعتمادبه‌نفس پاسخ می‌دهند: یک پاک‌کننده، مرطوب‌کننده و ریمل! برای اکثر ما مژه‌های بلند، پر و فر نمادی از زیبایی است. بااین‌وجود همه ریمل‌ها مثل هم نیستند. شما نمی‌توانید مژه‌های رؤیاهایتان را بدون ابزار مناسب به دست آورید! بنابراین دقیقاً چگونه باید بفهمید که کدام ریمل را انتخاب ‌کنید؟

ریمل‌ها انواع مختلفی دارند مانند، ریمل پودری که به‌صورت پودر است و مژه‌های شمارا مانند مژه مصنوعی زیبا می‌کند. ریمل کرمی حجم و عمق بیشتری به مژه‌های شما می‌بخشد و برای افرادی که مژه‌های بور و نازک دارند مناسب است. این ریمل‌ها ممکن خیلی زود بریزند و زیر چشم شمارا کثیف کنند.

ریمل‌های مایع که از مدل‌های بسیار پرکاربرد ریمل‌ هستند و در دو نوع ضد آب و حلال آب در بازار عرضه می‌شوند. ریمل‌های ضد آب ماندگاری بسیار زیادی دارند و پاک کردن این ریمل‌ها بسیار سخت است و ممکن است مژه‌ها با آن‌ها کنده شوند. ما در راهنمایی خرید لوازم آرایشی به شما توصیه می‌کنیم که از این ریمل کمتر استفاده کنید تا آسیب کمتری به مژه‌های شما برساند!

ریمل

زدن ریمل

نکات مهم انتخاب ریمل

اول‌ازهمه، سه فاکتور خرید مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود زیرا هر یک از آن‌ها در نوع خود بسیار مهم هستند. پس به این نکات توجه کنید:

شکل برس ریمل

شکل برس ریمل نقش مهمی درنتیجه کار شما دارد. شما باید فکر کنید که می‌خواهید به مژه‌هایتان چه ویژگی ببخشید و با توجه به آن ویژگی برس ریمل خود را انتخاب کنید.

کسانی که می‌خواهند مژه‌هایی حجیم و مشکی داشته باشند باید از برس های ضخیم و پر مو استفاده کنید. کسانی که دارای مژه‌های پرپشت اما کوتاه هستند باید از ریمل‌هایی که برس نازک دارند استفاده کنند. اگر می‌خواهید گوشه مژه‌های چشمتان را بلند و پرپشت کنید تا چشمتان کشیده به نظر برسد باید از برس‌های مخروطی شکل استفاده کنید.

در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکرشده است که اگر می‌خواهید مژه‌های بلند، خوش‌حالت و پرپشت داشته باشید حتماً ریملی با برس خمیده خریداری کنید. همچنین اگر قسمتی از مژه‌هایتان کم‌پشت‌تر است باید از ریملی با برس توپی استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی قسمت‌های خالی را پرکنید.

فرمول

در سال‌های اخیر فرمول‌های ریمل به‌طور فزاینده‌ای ابتکاری شده‌اند. در حال حاضر بسیاری از آن‌ها حاوی عصاره‌های گیاهی هستند که فراتر از زیبایی است. این ریمل‌ها درواقع برای مژه‌ها وظیفه مضاعف دارند و مراقبت را هم انجام می‌دهند.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

خرید لوازم آرایشی

مژه‌های طبیعی شما

حالت مژه‌های شما نقش زیادی در نحوه اعمال و ظاهر ریمل شما دارد. فر دادن مژه‌ها و شانه زدن از طریق آن‌ها برای از بین بردن مژه‌هایی که روی‌هم قرارگرفته‌اند، به یکدست شدن ریمل کمک می‌کند. اگر شما مژه‌های پرپشت اما نازکی دارید بهتر است به سراغ ریمل‌های بلند کننده بروید.

اگر شما دارای مژه‌های بلندی هستید و می‌خواهید با استفاده از ریمل به آن‌ها حجم بدهید از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنید. اگر شما می‌خواهید که هم مژه‌هایتان را بلند و هم به آن‌ها حجم بدهید بهتر است از ریمل‌هایی که نام lash difinig بر روی آن‌هاست استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید با استفاده از ریمل به مژه‌هایتان حالت دهید، از ریملی با برس خمیده استفاده کنید. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان خوش‌حالت باشند و به هم نچسبند از ریمل‌های جداکننده استفاده کنید.

ریمل مژه پایین (EYEKO SKINNY)

ممکن است در راهنمای خرید لوازم آرایشی نام این نوع ریمل را شنیده باشید. شاید این مدل ریمل ضروری نباشد، اما ریمل مژه پایین راهی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم است. این برس ریمل موهای کوتاه دارد. این نوع مدل در واقع مناسب مژه‌های ظریف و نازک پایین چشم است.

ریمل برای فر نشان دادن مژه

نکته مهم در استفاده از این مدل این است که ریمل را در ریشه مژه‌های خود متمرکز کنید. این کار باعث می‌شود نوک مژه سنگین شود و به سمت پایین فر شود. این ریمل مخصوصاً برای فر دادن مژه‌ها طراحی‌شده است. همچنین دارای یک برس مخروطی است.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

استفاده از ریمل

ریمل برای بلند نشان دادن مژه

ریمل MISSLYN BOOMBASTIC ریملی مناسب برای بلند نشان دادن مژه است. در راهنمای خرید لوازم آرایشی این نکته بسیار مهم است که برای رسیدن به حداکثر طول، برس ریمل را از ریشه به سمت بالا نوسان دهید.

ریمل برای حجیم‌تر شدن مژه

ریمل مژه STILA HUGE EXTREME LASH یک ریمل مناسب است.
ما همیشه دوست داریم حجم مژه بیشتری داشته باشیم. برس های عریض‌تر ریمل باعث حجیم‌تر شدن مژه‌های شما می‌شود. این ریمل تنها در یک‌لایه حجم ایجاد می‌کند که در طول روز تکان نمی‌خورد.

ریمل برای مژه‌های نرم و سالم

ریمل حجم دهنده RMS ریملی مناسب است. بین اینکه به نظر برسد مژه‌هایی پر و سالم دارید یا شما واقع مژه‌هایی پر و سالم دارید، تفاوتی وجود دارد. خوشبختانه، این ریمل مژه وابرو فرمولی است که هوشمندانه برای انجام هر دو کار طراحی‌شده است.

ریملی با ماندگاری بالا

ریمل EYEKO SPORT یک ریمل فوق‌العاده محسوب می‌شود.
این ریمل ضد آب توانایی تحمل در سخت‌ترین شرایط را دارد. برس خمیده آن برای جداسازی مژه، بلند و کمی فر شدن مژه‌ها بسیار مناسب است.

استفاده از ریمل

استفاده از ریمل با ماندگاری بالا

رنگ ریمل

ریمل‌ها رنگ‌های متفاوتی دارند. علاوه بر مشکی در رنگ‌هایی مانند یاقوتی، قهوه‌ای و ارغوانی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان یک رنگ را انتخاب کنید. اگر شما چشم و مویی بور و روشنی دارید می‌توانید از ریمل‌های قهوه‌ای‌رنگ استفاده کنید.

نکات کلی برای خرید و استفاده از  لوازم آرایشی

مطالب آموزشی مرتبط:

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش روز و شب بهاری: با استفاده از رنگهای تازه و درخشان به عنوان نقطه پرش ، ما دو ظاهر زیبا ایجاد کردیم - یک نگاه روز آسان ، و دیگری نسخه پیشرفته تر که مناسب برای شب های بهاری است.....

آرایش برای روز و شب های بهار

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

آیا راه (های) مناسبی برای استفاده از عطر خود می دانید؟ چگونه از آن استفاده کنیم تا بتوانید در تمام طول روز از رایحه آن لذت ببرید؟ معلوم است که بیشتر مردم با گوش دادن به افسانه های منسوخ (و اشتباه) ، آنها از اثر و قدرت آن استفا....

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

5 نکته برای به دست آوردن درخشش طبیعی به پوست شما در هر روز صبح

روال ساده آرایش برای شب در کنار دوستان

چگونه شانس تبدیل شدن به ملکه Maskara را افزایش دهید

چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد

نکاتی درباره نحوه انتخاب آرایش و محصولات آرایشی مناسب

5 محصول آرایشی صورت که باید برای هر مناسبتی داشته باشید

پوست درخشان با محصولات آرایش صورت ایران

   محصولات مشابه