مقالات لیدی مد


معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت، بهترین خودتراش‌های زنانه

معرفی برندهای مطرح جهان

طی بیش از یک قرن گذشته ژیلت در میان رهبران نوآوری در شیوه اصلاح و ارائه فناوری پیشرفته به مصرف کنندگان قرار داشته است. کینگ سی ژیلت شرکت خود را بر این باور بنیان نهاد که روش بهتری برای اصلاح وجود دارد و ما آن را پیدا خواهیم کرد.
پول‌نیوز، مازیار دانیالی - ژیلت شناخته شده ترین برند بین محصولات مراقبت شخصی در جهان است که مالکیت آن در اختیار شرکت پراکتر اند گمبل قرار دارد. ژیلت یکی از چندین برندی است که تا پیش از ادغام ژیلت با پراکتر اند گمبل در سال 2005 در اختیار این شرکت قرار داشت. شرکت ژیلت در سال 1901 توسط کینگ سی ژیلت به عنوان تولیدکننده تیغ خودتراش در بوستون، آمریکا تاسیس شد.
به گزارش گروه بین‌الملل پول‌نیوز، در حقیقت کینگ سی ژیلت، شیوه اصلاح را با به صورت اساسی با معرفی تیغ خودتراش که پتنت آن در سال 1904 به ثبت رسید، متحول کرد. تا پیش از آن، مردان برای اصلاح موهای صورت باید از تیغ های یک لبه استفاده می کردند که کار با آنها به مهارت زیادی نیاز داشت و از این رو مردان به آرایشگاه می رفتند. اما با معرفی تیغ خودتراش توسط ژیلت دیگری نیازی به این کار نبود. قرار دادن تیغ در یک دسته محافظ دار ایده ای هوشمندانه بود زیرا کنترل تیغ آسان تر بوده و امکان تعویض تیغ پس از کند شدن آن وجود داشت.
معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت

در سال 1903، آمار فروش ژیلت برابر با 51 خودتراش و 168 تیغ بود. اما در سال بعد موفقیت آمیز بودن ایده ژیلت با ثبت فروش بیش از 90 هزار خودتراش و 120 هزار تیغ ثابت شد. در سال 1908، محصولات ژیلت در آمریکا، کانادا، انگلیس، فرانسه و آلمان تولید می شدند. در همان دوران بود که کینگ سی ژیلت ایده فروش خودتراش ارزان و یک بار مصرف را برای افزایش بازار تیغ ها دنبال کرد.

در زمان جنگ جهانی اول ژیلت جهش بزرگ دیگری را طی امضا قرارداد با ارتش آمریکا برای تامین حدود 3.5 میلیون خودتراش و 32 میلیون تیغ تجربه کرد. در سال 1922، ژیلت به عنوان تامین کننده سلطنتی شاهزاده ولز انتخاب شد.
معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت
در سال 1939، "جوزف اسپانج" که در سال 1938 به عنوان رئیس ژیلت انتخاب شده بود حضور جدی این شرکت به عنوان اسپانسر مسابقات ورزشی را با حضور در مسابقات جهانی بیسبال کلید زد. خودتراش ها و تیغ های آبی ژیلت فروشی چهار برابر آن چه انتظار می رفت را در آن زمان تجربه کردند. پس از آن ژیلت به سرعت وارد مسابقات فوتبال آمریکایی و بوکس شد و این روند تا به امروز با حضور در مسابقات ورزشی مختلف ادامه داشته است.
معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت
در سال 1969، ژیلت پوشش تیغ های خود در پلاتین به منظور افزایش مقاومت آنها در برابر خوردگی را آغاز کرد. در سال 1985، ژیلت نخستین شرکت تولید تیغ اصلاح بود که خودتراش هایی با نوارهای روان کننده را معرفی کرد. در سال 2005، پراکتر اند گمبل ادغام با شرکت ژیلت را نهایی کرد و در نتیجه این ادغام، بزرگترین شرکت محصولات مراقبت شخصی و خانگی جهان شکل گرفت. در سال 2007، تایگر وودز، راجر فدرر و تیری آنری شناخته شده ترین مثلث سفیران ژیلت تا به امروز را شکل دادند.
معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت

طی بیش از یک قرن گذشته ژیلت در میان رهبران نوآوری در شیوه اصلاح و ارائه فناوری پیشرفته به مصرف کنندگان قرار داشته است. کینگ سی ژیلت شرکت خود را بر این باور بنیان نهاد که روش بهتری برای اصلاح وجود دارد و ما آن را پیدا خواهیم کرد. ژیلت همچنان بر این اساس متکی باقی مانده و فناوری های مختلف در زمینه اصلاح با خطوط تولید گوناگون از ژیلت ترک II تا سنسور، مچ 3، فیوژن و فیوژن پروگلاید را ارائه کرده است. افزون بر تیغ و خودتراش محصولات دیگری مانند افتر شیو، ژل اصلاح، دئودورانت و مام نیز با برند ژیلت عرضه می شوند.

بهترین خودتراش‌های زنانه (همچنین قابل استفاده برای آقایان)

 

بهترین خودتراش‌های زنانه (همچنین قابل استفاده برای آقایان)

اگر هر قسمت از بدن خود را، به غیر از صورت، بخواهید اصلاح کنید، بهترین گزینه‌ای که در بازار پیدا می‌کنید، تیغ Venus محصولی از ژیلت است. برخلاف تیغ‌هایی که بیشتر برای مردان طراحی می‌شود، این مدل برای موقعیت‌های مختلفی طراحی شده است که جامعه‌ی استفاده کننده از آن را بسیار گسترده‌تر می‌کند. این ژیلت روی هشت فرد با پوست‌های مختلف تست شده است و در آخر، در میان دیگر گزینه‌های مورد استفاده، به عنوان بهترین مورد اصلاح انتخاب شد.

انتخاب اول ما

خود تراش ژیلت مدل Venus

خودتراش Gillette Venus Razor به بهترین شکل ممکن پوست را اصلاح می‌کند. بیشتر تست‌هایی که روی این تیغ انجام شده است، آن را به عنوان بهترین مدل به ما نشان داد و بخصوص این همانی است که کسی نمی‌تواند از آن ناراضی باشد. قسمت جلویی این تیغ به نوعی طراحی شده که مانع از جمع شدن مو روی تیغه‌های آن می‌شود؛ موردی که در اغلب اصلاح کننده‌ها و تیغ‌های اصلاح موجود در بازار مشاهده می‌گردد. نوارهای لوبریکنتی که روی این تیغ بکار رفته است به خوبی به نرم کردن پوست کمک می‌کنند و در پایان ردی از خود به جا نمی‌گذارند. و اینکه، دسته‌ی خوش دست آبی رنگ این مدل حتی در حالی که دستتان بخاطر کف و صابون لیز است، از جای خود تکان نمی‌خورد و به خوبی می‌توان آن را کنترل کرد.

انتخاب دوم

خود تراش ژیلت مدل Venus And Olay

اگر بطور مکرر ناحیه‌هایی از بدن خود را که دسترسی به آنها سخت است را اصلاح می‌کند یا اینکه می‌خواهید از تیغی با انعطاف پذیری و لوبریکنت بهتر استفاده کنید، ما مدل Gillette Venus And Olay Razor را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این مدل یکی از پرفروش‌های بازارهای دنیاست. مدل Venus And Olay از یک سر چند مسیری برخوردار است که به راحتی می‌توان آن را بطور دورانی روی پوست چرخاند، ازینرو کار اصلاح نقاطی همچون زانو یا قوزک پا را بسیار راحت می‌کند. این خودتراش داردی پنج تیغه‌ی تیز است که بعضی از استفاده کنندگان احساس می‌کنند اصلاح بهتری نسبت به مدل‌های سه تیغه دارد. اما این نکته را هم می‌گویند که مدل ۵ تیغه‌ای تمایل بیشتری به جمع کردن مو روی تیغه‌ها دارد. این خودتراش همچنین دارای یک لوبریکنت بسیار با کیفیت است که بسیاری از استفاده کنندگان آن را دوست داشتند.

انتخاب سوم

خود تراش ژیلت مدل Venus Breeze به همراه ۱ سری یدک

سری این مدل بسیار انعظاف پذیر با حرکت روان یه تیغه از جنس استیل بر روی پوست است. بر بالای تیغه‌ها یک لایه نوارژل با عصاره‌ی آلوئه ورا تعبیه شده که ضمن کمک به حرکت روان و دقیق تیغ بر روی پوست، به آن نرمی و لطافت می‌بخشد. در بالا و پایین سری آن، مانند بالشتکی برجسته است که این برجستگی اندک از تماس بیش از اندازه و احتمال بریدگی، پیشگیری می‌کنند. از طرفی دسته‌ی ارگونومیک آن به راحتی در میان دست قرار گرفته و در حرکت دقیق دست بسیار موثر است. استفاده از این خودتراش کمک می‌کند تا با انجام اصلاحی کامل و حفظ نرمی پوست پس از اصلاح، حس خوبی از لمس پوست خود داشته باشید.

چرا باید به کلاغه اعتماد کنید

برای فهم بهتری از کارکرد طراحی خودتراش‌های مدرن، ما سایت‌های متعددی را بررسی کرده‌ایم. از بازخورد مردم روی محصولات در سایت‌های معتبری همچون آمازون و والمارت گرفته، تا رجوع به خود سایت‌های سازندگان برای بررسی بیشتر نوع و طراحی مدلهای موجود. در میان مدلهای موجود در بازار، ما حدود ۱۵ مدل را در نظر داشتیم و روی آن کار کردیم تا در آخر پس از تحقیقات فراوان توانستیم بهترین آنها را انتخاب کنیم. جدا از تحقیقات اینترنتی، ما مدلهای انتخاب شده را چندین بار امتحان کردیم و در آخ با گردآوری نظرات استفاده کنندگان، مدلهای موجود را برای بازدیدکنندگان کلاغه انتخاب کردیم.

برای چه کسانی مناسب است

هرچند روی بعضی از این مدلها «مناسب برای زنان» درج شده است اما این بدان معنی نیست که مردها نتوانند از آن استفاده کنند. شما برای هر ناحیه از بدن، بغیر از صورت، می‌توانید از این خودتراش استفاده کنید. برای اصلاح تمامی نواحی بدن، حتی نواحی که دسترسی به آنها سخت است، این خودتراش اصلاحی بسیار ظریف و دقیق را به شما ارائه می‌کند.

چیزی که اغلب شرکت‌ها به نام خودتراش‌های زنانه در بازار عرضه می‌کنند، برای انواع موهای رویشی روی بدن طراحی شده است. برخلاف خودتراش‌های طراحی شده برای صورت، خودتراش‌های بدنی (body razors) طوری طراحی شده‌اند که انواع موهای بلند یا کوتاه را برای مدت بیشتری اصلاح شده نگه‌دارند. خودتراش‌های بدنی را ما در بازه‌های مسافتی بیشتری روی بدن استفاده می‌کنیم و از خودتراش‌های صورت در مسافت‌های چند سانتی روی صورت استفاده می‌کنیم. ازینرو خودتراش‌های بدنی طوری طراحی شده‌اند که روی بدن و اصلاح‌های طولانی کاربرد بهتری داشته باشند.

معمولا خودتراش‌های صورت از سرهای جعبه‌ای و کوچکتر برخوردارند در حالیکه خودتراش‌های بدنی لبه‌های گرد و بیضوی دارند و برای استفاده در نقاط حساس بدن مناسب هستند. همچنین خودتراش‌های صورت برای اصلاح کردن روبروی سینک روشویی طراحی شده‌اند اما خودتراش‌های بدنی برای استفاده در محیط‌های داغ و حتی تاریک و خیس حمام زیر دوش طراحی شده‌اند.

این مدلها را چگونه انتخاب کردیم

برای این راهنما، ما بر مدلهای به اصطلاح کارتریجی تمرکز کردیم؛ مواردی که می‌توان دسته را نگه داشت و تیغه را عوض کرد. این مدلها از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر هستند و نسبت به مدلهایی که بعد از استفاده باید دور بیاندازیم، برای محیط زیست نیز  مناسب‌تر هستند. در انتخاب مدلهای خودتراش، نمی‌توان یک مدل را برای همه مناسب دانست. معمولا هر شخص از نوعی مو برخوردار است و بخاطر ضخامت یا نازکی مو، هر فرد باید مدل مناسب با موی خود را پیدا کند. اما ما مدلهایی را برای شما انتخاب کرده‌ایم که استفاده از آنها راحت‌تر و کاربردی‌تر هستند.

  • یک دسته‌ی راحت: خودتراش‌ها تنها در صورتی که از دست رها شوند و بلغزند خطرناک هستند، ازینرو دسته‌ی آنها هم باید راحت باشد و هم نگه داشتن آن از امنیت کافی برخوردار باشد. ما مدلهایی را انتخاب کردیم که این دو فاکتور مهم را دارا هستند.
  • چند تیغه: اگرچه هیچ ایده‌آلی برای تعداد تیغه‌های خودتراش تعریف نشده است، شواهد نشان می‌دهند معمولا خودتراش‌هایی که دارای ۳ تا ۵ تیغه هستند، بهترین کیفیت را بر روی پوست به جا می‌گذارند.
  • سرهای گرد و قابل تعویض: اصلاح کردن چاله چوله‌های بدن نیازمند یک خودتراش انعطاف‌پذیرتر است. ازینرو ما مدلهایی را انتخاب کردیم که گوشه‌های تیز ندارند و شکل سر آنها بیضوی هستند.
  • سرهای قابل تعویض و ارزان: تیغ‌های قابل تعویض این مدلها به راحتی در بازار پیدا می‌شوند و قیمت‌های آنها مقرون به صرفه است.
 

  مطالب آموزشی مرتبط

  

درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانید


درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانید   

موکن یک دستگاه کوچک برقی است که با حرکت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرک‌های سر آن، موهای زاید را از ریشه جدا می‌کند. دستگاه موکن توسط باتری یا جریان برق کار می‌کند. موکن‌های جدید حتی می‌توانند موهای صورت را هم بردارند. امروزه در بازار انواع موکن‌ به همراه ضمایم مخصوصی وجود دارند که هر کدام برای قسمت خاصی از بدن استفاده می‌شوند. شما در هر زمان و مکان با کمترین آلودگی و شلوغ کردن اطرافتان می‌توانید برای زدودن موهای زاید از دستگاه موکن استفاده کنید و دیگر لازم نیست پوست‌تان را خیس کنید و یا در محل مخصوصی این کار را انجام دهید. ادامه مطلب

درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانید

  

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن


۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن   

خانم ها در طول زندگی خود زمان و هزینه ی زیادی را صرف اصلاح موهای زائد بدن خود می کنند. بدیهی است بعد از صرف زمان و هزینه ی زیاد برای این کار آزاردهنده و گاه حتی دردناک، ناراحت کننده است اگر نتوانیم نتیجه ی خوبی از آن بگیریم. باقی ماندن موها روی بدن بعد از تیغ زدن یا موم انداختن موها و درنهایت قرمز شدن پوست، واقعاً آزار دهنده است. این مسأله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه به ۷ اشتباه رای خانم ها در اصلاح موهای بدن می پردازیم. ادامه مطلب

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

از صاف تا ابریشمی صاف: نکاتی ساده برای کندن مو

آشنایی با کاربردی ترین ابزار های اصلاح ابرو

بهترین اپیلاتور های سال ۲۰۱۹ را بشناسید

همه چیز درباره رفع موهای زائد زنان

 

   محصولات مشابه