مقالات لیدی مد
فروشگاه

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

داشتن مژه‌های بلند و زیبا می‌تواند علاوه بر درشت نشان دادن چشم‌ها باغث افزایش زیبایی چهره و خوش فرم نشان دادن آن گردد. راحتی در آرایش چشم و انتخاب مژه دلخواه متناسب با چشم از مزایای دیگر استفاده از مژه مصنوعی است. البته لازم به ذکر است که استفاده از این نوع مژه‌ها نیز می‌تواند همراه با عوارضی احتمالی مانند حساسیت و یا آسیب به مژه‌های طبیعی فرد گردد. با مراحل گذاشتن مژه مصنوعی و عوارض احتمالی این نوع مژه‌ها در این مقاله ما را همراهی فرمایید.

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

نحوه نصب مژه مصنوعی

  1.  قبل از انجام هر کار دیگری ، طول مژگان را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید متناسب با فرم چشم شما است. در صورت نیاز به برش نوار ، لبه بیرونی را با قیچی بخش کوچکی از آن را ببورید. با این کار از افتادن در گوشه خودداری خواهید کرد (به معنای: دیگر مژه مصنوعی ضربه ای  به چشم شما نمی زند).

برش انتهای مژه مصنوعی

  1. هر دو لبه هاش را بگیرید و به سمت داخل خم شوید تا شکل "C" ایجاد شود و چند ثانیه نگه دارید. این بهترین راه برای صاف کردن و اطمینان از فرم دهی به شکل چشم خمیده ماست و بدون اینکه گوشه ها بلند شود ، قرار می گیرند. فقط همین امر باعث می شود بقیه مراحل کار بی دردسر باشد.
  2. برای نتایج ماندگار از یک چسب با کیفیت بالا مانند چسب مژه DUO استفاده کنید (Brascia پیشنهاد می کند از چسب همراه با مژه های خود اجتناب کنید). اگر دست ثابت دارید می توانید مستقیم از لوله روی نوار فشار دهید. تمایل به لرزیدن دارید؟ یک ترفند آسان: چسب را روی انتهای یک موچین معکوس (دسته) بگذارید و همانطور که در تصویر قرار دارد ، آنرا در نوار بچسبانید. در گوشه های داخلی و خارجی سخاوتمندانه باشید تا هنگام چشمک زدن چسب از بین نرود.

نحوه نصب مژه مصنوعی

  1.  ده ثانیه صبر کنید تا چسب لمس تر و چسبنده تر شود (همچنین می توانید روی چسب ضربه بزنید یا آن را به آرامی در هوا موج بزنید) قبل از قرار دادن لیش. این بهترین راه برای جلوگیری از لغزش نوار در حالی که شما سعی در تنظیم صحیح آن دارید.
  2.  پایه ای از خط مژه طبیعی خود را ، درست در بالای مژه های واقعی خود ، قرار دهید. این چسب خشک می شود ، بنابراین اگر کمی روی پوست شما قرار گرفت نگران نباشید.

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

  1.  پس از قرار دادن هر دو مژه ، می توانید ریمل خود را انجام دهید. این به ادغام مژه های طبیعی با نادرست کمک می کند.
  2.  اگر شکافی بین پلک های واقعی و تقلب در پلک خود مشاهده می کنید ، نگران نباشید! براکیا می گوید ، لازم نیست آن را بکشید و دوباره شروع کنید. فقط این شکاف را پر کنید ، با استفاده از سایه چشم مشکی مات به عنوان آستر برای پنهان کردن آن (ما از سایه چشم سایز Inglot Cosmetics Freedom System در سال 391 استفاده کردیم). این مرحله همچنین به خشک شدن سریع تر چسب کمک می کند.

نکات مربوط به برداشتن مژه مصنوعی: همیشه مژه های مصنوعی را قبل از استفاده از آرایش چشم خود پاک کنید. ابتدا چسب را با پارچه پنبه ای که در یک پاک کننده آرایش روغنی خیس شده است ، مانند کرم نارگیل خام Rms ، صاف کنید. سواب را در امتداد خط مژه خراب کنید تا چسب را شل کنید و چسبندگی آن را بشکنید. با باز شدن چشم خود ، بند را به سمت نوک گوشه بیرونی بکشید. سپس چشمان خود را ببندید و خیلی آرام نوار را از لایه واقعی خود جدا کنید ، از گوشه بیرونی به گوشه داخلی - به سمت بینی کار کنید.

فروش انواع مژه مصنوعی

فروش انواع چسب مژه

فروش انواع سایه چشم

چند نکته کلی در باره نصب مژه مصنوعی بر روی چشم:

برای چسباندن مژه مصنوعی نباید چشم هایتان آرایش داشته باشد, اول باید مژه مصنوعی را بچسبانید و سپس آرایش چشم را انجام دهید.قسمت هایی از مژه مصنوعی که خیلی بلند و غیر طبیعی هستند را با قیچی کوتاه کنید تا چشم هایتان طبیعی تر به نظر برسد.

  1. چشم هایتان را بشویید و مژه هایتان را تمیز کنید, سپس چشم هایتان را خشک کنید و مژه های مصنوعی را با موچین بردارید و از چسب مخصوص خودش به آن بزنید, مژه های چسب زده را با دقت روی پلک هایتان بگذارید تا به خوبی به پلک هایتان بچسبند.
  2.  بعد از چسباندن کامل مژه ها یک خط چشم زیبا برای خود بکشید تا قسمت هایی که خالی دیده میشوند پر و زیباتر به نظر برسند.
  3. برای کندن مژه ها قبل از برداشتن به آن ها آب بزنید و چشم هایتان را خیس کنید بعد به آرامی مژه ها را بردارید تا به مژه های خودتان آسیب نزنید.

چسب مژه مصنوعي:

بهترين چسب ها براي استفاده از مژه مصنوعي استفاده از چسب هاي جراحي است که د داروخانه ها موجود است.
چسب هاي مشکي و چسب هاي سفيد که در ابتدا سفيد و به تدريج بي رنگ و شفاف ميشوند.
هيچ وقت چسب را نبايد با تيوپ آن به مژه زد.با يک خلال دندان و مشابه آن چسب را روي نوار داخلي مژه بزنيد. هنگام زدن مژه ، فرد بايد پايين را نگاه کند. يک طرف مژه را بوسيله موچين و طرف ديگر را با انگشت شست و اشاره خود بگيريد. مژه را در مرکز چشم به گونه اي قرار دهيد که 1/4 سانت از هر دو گوششه فاصله داشته و کوتاه تر باشد. مژه مصنوعي را تا جايي که امکان دارد نزديک به خط مژه اصلي بچسبانيد و آهسته با موچين مژه را به روي پلک فشار دهيد.
مژه پلک پايين بايد بسيار ظريف باشد. شما مي توانيد آن را به سايز دلخواه قيچي کرده و با دقت به نزديک ترين مژه طبيعي فرد بچسبانيد. زماني که مژه ها در قسمت وسط تا گوشه داخلي چشم ها کار گذاشته شدند بهترين فرم را دارند.
چسب مژه را ميتوان روز قبل در پشت گوش فرد تست کرد تا 24 ساعت صبر کرد اگر واکنشي ايجاد نگرديد مي توان از چسب استفاده کرد.
هميشه چسب را داخل يک ظرف مخصوص بريزيد و درب آن را محکم ببنديد، بعد مژه را به چسب آغشته کنيد. ( يک قطعه کوچک فويل را در داخل يه شيشه و يا سرنگ مو قرار داده ) اگر فرد از عينک استفاده مي کند اولين مژه را در مرکز پلک قرار داده و سپس به فرد بگوئيد که عينک خود را روي چشم قرار دهد.نانچه مژه به عينک برخورد نمود بايد از مژه هاي کوتاهتري استفاده شود.
براي چسباندن مژه مصنوعي تک تک که بايد از گوشه خارجي چشم چپ شروع کرده تا گوشه داخلي که حدود 2 تا 3 مژه گوشه داخلي چشم و خارجي چشم بايد کوتاه باشد. مژه مصنوعي بهيد به محل رويش مژه هاي طبيعي چسبانده شودو وقتي مژه گوشه داخلي را مي چسبانيد بايد براي چند لحظه چشم کاملا باز باشد تا پلک بالا و پايين در اثر پلک زدن يا حالت معمولي چشم به هم چسبيده نشوند. اگر چپ  دست هستيد همه مراحل فوق را از گوشه خارجي چشم راست شروع کنيد. بهتر است هنگام استفاده از اين مژه مصنوعي، چشم هيچ آرايشي بجز خط چشم نداشته باشد.
چسباندن مژه هاي چند شاخه اي (فلر) Flare:
براي پرتر نشان دادن مژه ها از اين نوع مژه استفاده ميشود. فرد بايد چشم هايش باز باشد و بالا را نگاه کند. براي پلک پايين بايد مژه هاي کوتاه انتخاب شود.
براي کنده نشدن مژه مي توان چسب به مژه زد . براي کندن چشم بايد با روغن بچه آنها را چرب کرد و روغن داخل چشم نرود. اگر از ريمور پاک کننده چسب مژه استفاده شود با يک قلم موي ظريف و نرم و کوچک يا گوش پاک کن به ريمور چسب مژه آغشته کنيد.

4 نکته در مورد چسب مژه مصنوعی

1. بهترين چسب ها براي استفاده از مژه‌مصنوعي استفاده از چسب‌هاي جراحي است که در داروخانه‌ها موجود است. مثل چسب‌هاي مشکي و چسب‌هاي سفيد که در ابتدا سفيد و به تدريج بي‌رنگ و شفاف مي‌شوند.

2. سعی کنید چسب را با تيوپ آن به مژه نزنيد بلكه با يک خلال دندان و مشابه آن چسب را روي نوار داخلي مژه بزنيد.

3. چسب مژه را مي‌توان روز قبل در پشت گوش فرد تست و تا 24 ساعت صبر کرد اگر واکنشي ايجاد نشد مي‌توان از آن چسب استفاده کرد.

4. هميشه چسب را داخل يک ظرف مخصوص بريزيد و در آن را محکم ببنديد، بعد مژه را به چسب آغشته کنيد.
 

مژه مصنوعی این خطرات را دارد

1. آسیب دیدن مژه‌های طبیعی

برای نصب مژه مصنوعی، از نوعی چسب مخصوص استفاده می‌شود که اگر فرد دقت نکند، ممکن است مقداری از این چسب روی مژه اصلی ریخته شود و هنگام برداشتن، تعدادی از مژه‌های اصلی هم کنده شود، یعنی نصب مکرر و طولانی مدت مژه‌مصنوعی و سپس برداشتن آن از روی چشم، به مژه‌های اصلی فرد آسیب می رساند و در صورت تکرار زیاد، فرصت جبران و رشد مجدد را به مژه‌های اصلی نمی‌دهد و در نتیجه مژه‌های فرد به مرور زمان کم می‌شود.

2- التهاب و عفونت چشم

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند، حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی، مکان مناسبی برای رشد باکتری های مضر روی چشم ایجاد و چشم دچار عفونت شود.
مالیدن ریمل چشم روی مژه‌هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می‌تواند مضر باشد. البته این کار بیشتر در آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می‌کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می‌دهند.

3- تاری دید

یکی از خطراتی که در کمین افراد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی است، تاری دید یا حتی کور شدن دائمی در اثر ریختن چسب مژه مصنوعی به داخل چشم فرد است. بنابراين افراد باید هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی خیلی دقت کنند. لزوم این دقت زمانی بیشتر می‌شود که فرد استفاده‌کننده از مژه مصنوعی، از لنز هم استفاده کند. در این صورت به محض احساس سوزش در چشم، باید بلافاصله لنز را از چشم درآورد و مژه مصنوعی را نیز برداشت و چشم‌ها را شست.

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

برای چسباندن مژه مصنوعی نباید چشم هایتان آرایش داشته باشد, اول باید مژه مصنوعی را بچسبانید و سپس آرایش چشم را انجام دهید.قسمت هایی از مژه مصنوعی که خیلی بلند و غیر طبیعی هستند را با قیچی کوتاه کنید تا چشم هایتان طبیعی تر به نظر برسد.

1. چشم هایتان را بشویید و مژه هایتان را تمیز کنید, سپس چشم هایتان را خشک کنید و مژه های مصنوعی را با موچین بردارید و از چسب مخصوص خودش به آن بزنید, مژه های چسب زده را با دقت روی پلک هایتان بگذارید تا به خوبی به پلک هایتان بچسبند.

2. بعد از چسباندن کامل مژه ها یک خط چشم زیبا برای خود بکشید تا قسمت هایی که خالی دیده میشوند پر و زیباتر به نظر برسند.

3. برای کندن مژه ها قبل از برداشتن به آن ها آب بزنید و چشم هایتان را خیس کنید بعد به آرامی مژه ها را بردارید تا به مژه های خودتان آسیب نزنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

فر را به طور کامل باز کنید و آن را به سمت مژگان فوقانی بکشید ، مطمئن شوید که نوار را به سمت ریشه مژه ها بگیرید. بررسی کنید که همه ضربه شلاق داخل فر را داشته باشید. ابزار را به صورت عمودی قرار دهید ، بنابراین منحنی رو به بیرون ....

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟: به عنوان راه حلی طبیعی ارزان تر ، کم مصرف تر ....

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

انواع سایه های چشم، راهنمای نهایی برای سایه های مختلف چشم

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

5 گام برای بدست آوردن چشمان بزرگتر

انواع مختلفی از ریمل برای مناسبت های مختلف

با ارائه محصولات آرایشی چشم، چشم خود را جسورانه و زیبا کنید

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای آرایشی ابرو

   محصولات مشابه