مقالات لیدی مد
فروشگاه

تفاوت بین سشوار یونی و سرامیکی

بسیاری از افراد علاقه دارند که از ظاهری آراسته و مرتب برخوردار باشند. یکی از علائم آراستگی آرایش مناسب موها است که بسیاری از افراد برای این موضوع اهمیتی بسیار زیادی قاعل هستند. برخی از افراد نیز بر حسب عادت هنگام خروج از حمام با استفاده از سشوار اقدام به خشک کردن موهای خود می کنند. بنابراین لازم است برای تهیه سشوار مناسب اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است گرفتار تبلیغات شرکت های تولیدکننده شوید و موفق به تهیه سشواری مناسب با جنس موهای خود نگردید. بسیاری از شرکت های تولیدکننده این نوع لوازمات با بهره گیری از واژه های فریب دهنده اقدام به جذب مشتریان بیشتری می کنند. یکی از نکاتی که در هنگام تهیه سشوار لازم است مورد توجه قرار گیرد جنس موهای شماست. توجه به این نکته موجب می شود تا در هنگام استفاده از این ابزار آرایشی بتوانید به راحتی حالت دلخواهتان را به موهای خود بدهید.

یکی از اولین نکاتی که در هنگام خرید سشوار باید مورد توجه قرار گیرد، فناوری های مورد استفاده در سشوار است. امروزه اغلب سشوارها به دو نوع فناوری جدید مجهز شده اند. برخی از سشوارها به فناوری تولید یون مجهز هستند که به آنها سشوار یونی نیز گفته می شود و برخی از سشوارها نیز از نوع سرامیکی هستند که به آنها سشوار سرامیکی گفته می شود. البته برخی از سشوارها ابتدایی نیز از جنس کروم، آلومینیوم و یا از جنس های دیگری ساخته شده اند که البته از میان این دسته از سشوارها می توان گزینه های مناسب را نیز انتخاب نمود.

این نوع سشوارها به شکلی ساخته شده اند که قابلیت تولید یون هایی با بار منفی دارند. تولید این یون های منفی توسط سشوار موجب می شود تا این یون ها به قطرات آب چسبیده و آنها را تجزیه کنند گه این کار سبب می شود تا موها به سرعت خشک شوند. استفاده از این نوع سشوارها آسیبی به سطح موها وارد نمی کند و پس از استفاده از آن موها حالتی براق و درخشنده خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که سشوارهای یونی از قیمت بیشتری در مقایسه با سشوارهای سرامیکی برخوردارند.

سشوار چه مزیت هایی دارد؟

همانگونه که گفته شد این دستگاه وسیله ای مناسب برای صاف نمودن و حالت دادن به مو است. کار کردن با سشوار می تواند به دسته های مختلفی تقسیم شود. بسیاری از ما، در خانه هایمان از سشوار برای خشک نمودن مو استفاده می نماییم. بعضا در بسیاری از آرایشگاه ها، آرایشگر ها برای صاف یا فر نمودن و حتی حالت دادن به مو و خشک کردن و بسیاری از لاین های درمانی مو از سشوار استفاده خواهند کرد.

مزیت های سشوار به مراتب بیشتر از مضررات آن است به گونه ای که سشوار یک وسیله ی ضرروی برای همه به حساب می رود.

سشوار چه کاربردی دارد؟!

اگر بخواهیم کاربرد های این مسئول را برای شما بشماریم به طبع بسیار خواهد بود اما باید به اختصار به چند نمونه اشاره نمود: چند کاره بودن آن، متناسب برای صاف کردن و حالت دادن مو، تنظیم برای دما، داشتن هوای سرد علاوه بر گرم و …

سشوار می تواند یک جواب برای بیشتر نیاز های مراقبتی از مو باشد.

حالا که با فناوری های مختلف موجود در بازار سشوارها آشنا شدید، بهتر است به سراغ انتخاب سشوار مناسب برای مو برویم. شما صاحب چه نوع و جنسی از مو هستید؟ موهایی پر و ضخیم دارید؟ از آن موهای فرفریِ پرپشت دارید یا موهای تان نازک و ظریف است؟

تفاوت بین سشوار یونی و سرامیکی

امروزه سشوار با کارایی مختلف در دسترس هستند. انواع مختلفی از عناصر گرمایشی مانند سرامیک ، تورمالین ، تیتانیوم و همچنین آخرین فن آوری ها مانند یونی و نانو وجود دارد. انواع مختلف سشوار برای انواع مختلف مو مناسب است. اکثر جدیدترین سشوارهای بسیار کارآمد با ترکیبی از یونی ، سرامیک و تورمالین در کنار هم ساخته می شوند.
خرید انواع مختلف سشوار

سشوارهای یونی در مقابل سرامیک

سشوارهای یونی در مقایسه با سایر سشوارها از یک فناوری مجزا استفاده می کنند. به طور کلی ، سشوارهای استاندارد از یک روش معمول دمیدن هوای گرم استفاده می کنند که می تواند موهای مرطوب را خشک کند. در حالی که سشوارهای یونی کمی مشخص هستند ، در اینجا در این خشک کنها یک میدان الکترومغناطیسی ساخته شده و یون های با بار منفی را آزاد می کنند. این یون های دارای بار منفی ، مولکول های با بار مثبت را می شکنند و کوتیکول های مو را قفل می کنند به طوری که رطوبت در آن حفظ شود. رطوبت به موهای شما کمک می کند که براق و مرطوب به نظر برسند.

با نگاهی به سشوارهای سرامیکی ، در این نوع سشوارها از مواد سرامیکی به نام پرسلن نیز استفاده می شود. از مواد سرامیکی به روش های مختلفی می توان استفاده کرد. در این نوع سشوارها ، کویل گرمایش یا هر قسمت داخلی سشوار از سرامیک ساخته شده است.

خشک کن های سرامیکی از مزیت بیشتری برخوردار هستند ، این خشک کن ها گرمای یکنواختی ایجاد می کنند که باعث خشن و آسیب دیدن مو نمی شود. سشوارهای سرامیکی اشعه مادون قرمز تولید می کنند که به گردش خون کمک می کند.

مزایای سشوارهای یونی

مضرات سشوارهای یونی

مزایای سشوارهای سرامیکی

مضرات سشوارهای سرامیکی

به غیر از یونی و سرامیک ، اکنون بسیاری از سشوارهای با تکنولوژی پیشرفته تر در دسترس هستند. سشوارهای ترکیبی امروزه از کارآمدترین سشوارهای امروزی هستند. سشوارهای مختلف وجود دارد - سرامیک با فناوری یونی ، فناوری یونی در تورمالین و سرامیک با تیتانیوم یا تورمالین و غیره ترکیب شده است.

یونی که با سشوارهای سرامیکی ترکیب شده است برای همه انواع مو مناسب است. این سشوارها بسیار گران هستند اما با این وجود ، سرمایه خوبی خواهد بود برای افرادی که به طور منظم از سشوار استفاده می کنند. قبل از خرید سشوار نوع سشوار مناسب برای نوع مو خود را انتخاب کنید و مراقب مارک مورد نظر خود باشید زیرا بسیاری از مارک های سشوار درباره مواد و فن آوری آن به شما نمی گویند.

فناوری تولید یون چیست؟

علم فناوری تولید یون برمی‌گردد به سال 1830 میلادی.در این زمان یک دانشمند انگلیسی به نام مایکل فارادی ، اولین نظریه خود را در مورد ذرات مطرح کرد که می‌گفت اضافه شدن یک الکترون باعث تولید بار منفی یا یون منفی می‌شود. و اگر الکترون از یک اتم کم شود باعث ایجاد بار مثبت می‌شود. درواقع مبحث آیون راجع به بارهای مثبت و منفی است.از این فناوری در تولید سشوارها و اتو مو ،برس برقی و دیگر وسایل برقی مرتبط با خشک‌کردن مو استفاده می‌شود.

استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

با استفاده از این فناوری که بین انواع سشوار پرومکس زیاد یافت می‌شود شما می‌توانید موهای خود را سریع‌تر خشک‌کنید و راحت‌تر حالت بدهید.

قطعه تولید کننده یون در سشوار

این قطعه که تولیدکننده یون منفی است به‌طور مستقیم به برق سشوار متصل می‌شود و جریان برق شهر را تبدیل به یون‌های منفی می‌کند و سپس آن‌ها را در هوا منتشر می‌کند.

مزایای استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

  1. افزایش سرعت خشک شدن (علت آن‌هم این است که بار منفی وقتی به قطرات آب برخورد می‌کند آن را می‌شکند و کوچک‌تر می‌کند.قطرات آب ریز شده سریع‌تر تبخیر می‌شوند)
  2. باعث می‌شود تا مو آسیب کمتری بخورد چون زمان خشک‌کردن کمتر می‌شود و حرارت کمتری به مو برخورد می‌کند.
  3. موها بعد از خشک‌کردن وز نمی‌شوند زیرا بار موها که مثبت است با بار منفی الکترون‌های آزادشده از مولد یون به تعادل میرسند.

مقایسه سشوار های: آیونیک،سرامیک،تورمالین و کراتین

در این مقاله می‌خواهیم به برسی انواع مختلف تکنولوژی سشوارهای موجود در بازار بپردازیم و مزایا و معایب همه را برسی کنیم.زیرا تمام سشوارها مانند هم نیستند و خواص مختلفی دارند و بسته به فناوری‌های استفاده‌شده در آن‌ها قیمت آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

سشوارهای سرامیک

سشوارهایی که با تکنولوژی سرامیک ساخته می‌شوند دارای المنت حرارتی سرامیکی هستند که حرارت تولیدشده توسط آن به مو آسیب نمی‌زند کاملاً یکسان توزیع‌شده و حاوی اشعه اینفرارد می‌باشد که به ساقه مو نفوذ کرده و مو را از داخل نیز گرم می‌کند و باعث سریع‌تر خشک شدن مو می‌شود .سرامیک قابلیت تولید یون منفی را ندارند‌ و در اثر ضربه ممکن است المنت سرامیکی بشکند.همچنین مصرف برق کمتری دارند.

سشوارهای تورمالین

سشوارهایی که با تکنولوژی تورمالین ساخته می‌شوند در داخل بدنه و قسمت انتهایی و سر سشوار ،پودر تورمالین به‌کاررفته است. خاصیت آن تولید اشعه اینفرارد است که به ساقه مو نفوذ کرده و آن را علاوه بر خارج از داخل نیز گرم می‌کند. علاوه بر این دارای خاصیت تولید یون منفی طبیعی هم هست.هنگامی‌که دستگاه گرم می‌شود در اثر حرارت تورمالین یون منفی تولید می‌کند که درنهایت باعث می‌شود نسبت به تکنولوژی سرامیک سریع‌تر مو را خشک کند و از وز شدن مو جلوگیری می‌کند و چون المنت آن سرامیکی نیست احتمال شکستن المنت در اثر ضربه خیلی کم است.

بین تکنولوژی تورمالین و سرامیک پیشنهاد ما استفاده از تورمالین است.

سشوارهای آیونیک

با استفاده از تکنولوژی آیونیک زمان خشک شدن مو کاهش پیدا می‌کند و از وز شدگی مو جلوگیری می‌شود، همچنین در براق‌تر شدن مو هم تأثیر مثبت دارد.

فناوری آیونیک ارزان‌ترین فناوری نسبت به بقیه است و در اکثر دستگاه‌های برقی مرتبط با مو دیده می‌شود.

سشوارهای کراتین

سشوارهایی که با تکنولوژی کراتین ساخته‌شده‌اند می‌توانند یون منفی تولید کنند که باعث کاهش زمان خشک‌کردن مو و وز کمتر می‌شود. اما خاصیت اصلی خود کراتین این است که هنگام کراتینه کردن مو ریشه مو را می‌بندد تا کراتین اضافه‌شده در ریشه مو حبس شود و بیشترین تأثیر از کراتین درمانی گرفته شود. کراتین با نگه‌داشتن دکمه فعال می‌شود و ریشه مو را می‌بندد. درحالی‌که تورمالین و سرامیک نیازی به دکمه برای فعال شدن ندارند.

نوع فناوری سرامیک تورمالین آیونیک کراتین
تولید یون خیر هنگامی که گرم است بله بله
میزان کاهش صدمه به مو بسیار زیاد زیاد متوسط زیاد
گرم کردن مو از داخل توسط اینفرارد بله در حرارت بالا خیر خیر
جلوگیری از وز شدن مو خیر هنگامی که گرم است بله بله

به این ۸ ویژگی هنگام خرید سشوار دقت کنید

سشوار انواع مختلفی دارد. اول از همه باید سشوار‌ها را به چهار مدل حرفه ای، نیمه حرفه ای، خانگی و مسافرتی تقسیم کرد. چهار مدلی که بسته به میزان کارکردشان با هم متفاوت هستند. به علاوه این وسیله به دو نوع کلی معمولی و چرخشی هم تقسیم می‌شود. مدل‌های سشوار چرخشی معمولا با برس همراهند. در ادامه مهمترین معیار‌های انتخاب سشوار را به نقل از سایت لیدی مد می‌خوانیم.

موتور: موتور سشوار‌های خانگی اصطلاحا موتور DC و موتور سشوار‌های حرفه‌ای که بیشتر به کار آرایشگاه‌ها می‌آید موتور AC هست. موقع خرید حواستان به این نکته باشد.

قدرت: قدرت موتور سشوار عامل دیگر تعیین کننده کارکرد مفید آن است. الان برای مصارف خانگی باید روی موتوری با قدرت ۱۸۰۰ یا ۲۰۰۰ وات به بالاتر حساب کرد. البته در سشوار‌های چرخشی، چون نیازی به قدرت پرتاب باد ندارند این عدد از ۷۰۰ شروع می‌شود.

تنظیم حرارت: یک سشوار خوب باید دکمه تنظیم حرارت داشته باشد تا بشود به راحتی حرارت مورد نیاز را تعیین کرد.

تنظیم سرعت: سرعت پرتاب باد سشوار‌ها هم در مدل‌های خوب قابل تنظیم هستند. این آپشن‌ها موقع استفاده به کارتان می‌آیند.

باد سرد: بعضی سشوار‌ها دکمه باد سرد دارند که در مواقع نیاز به تثبیت مو با خنک کردن آن به کار می‌آیند. این دکمه را جدی بگیرید بد نیست.

نوع المنت: الان در سشوار‌های نسل جدید از المنت‌های سرامیکی استفاده می‌کنند. این هم باعث کمتر داغ شدن وسیله می‌شود و هم طول عمر و کارکرد آن را افزایش می‌دهد.

تولید یون: جدیدترین اتفاق در سشوار‌ها شاید همین باشد. بعضی از مدل‌های به روز سشوار قابلیت تولید یون دارند. این قابلیت علاوه بر خشک کردن بهتر مو، به حفظ چربی داخل تار مو کمک و از به هم چسبیدگی و وز شدن مو هم جلوگیری می‌کند.

امکانات جانبی: سری‌های مختلف مانند دیسپانسر یا همان متمرکز کننده بسته به نوع نیازتان می‌توانند به درد بخور باشند. موقع خرید یک سشوار حواستان باشد دستگاهتان حداقل یک دیسپانسر داشته باشد. سری دیگر سشوار‌ها سری برس مانند ماساژ موست که تجربه لذت بخشی را به همراه دارد. دکمه توربو، حلقه آویز و طول بیشتر سیم برق دستگاه هم نکات مثبت در انتخابش هستند.

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب سشوار

انتخاب سشوار

اگر می خواهید سشوار را انتخاب کنید ، انتخاب آنلاین می تواند بسیار زیاد باشد. همه آنها یکسان به نظر می رسند (یا تقریباً) ، همه آنها ادعا می کنند چیزهای یکسانی دارند و اصطلاحات و فن آوری درهم می کنند!....

انتخاب سشوار

راهنمای خرید سشوار 2020

راهنمای خرید سشوار 2020

اصولاً سشوارهای معمولی با استفاده از یک عنصر گرمایش (مقاومت) ، فن و موتور از یک فناوری ساده ساخته می شوند. با استفاده از برق در خشک کن ، انرژی الکتریکی وارد سشوار می شود و موتور فن می چرخد. انرژی الکتریکی از شبکه سیم های عنصر....

راهنمای خرید سشوار 2020

انواع سشوار

سشوار نانویی چیست؟ چگونه کار می کند؟

سشوار خوب چه مارکی هست

   محصولات مشابه