مقالات لیدی مد
فروشگاه

تفاوت بین سشوار یونی و سرامیکی

تفاوت بین سشوار یونی و سرامیکی

امروزه سشوار با کارایی مختلف در دسترس هستند. انواع مختلفی از عناصر گرمایشی مانند سرامیک ، تورمالین ، تیتانیوم و همچنین آخرین فن آوری ها مانند یونی و نانو وجود دارد. انواع مختلف سشوار برای انواع مختلف مو مناسب است. اکثر جدیدترین سشوارهای بسیار کارآمد با ترکیبی از یونی ، سرامیک و تورمالین در کنار هم ساخته می شوند.
خرید انواع مختلف سشوار

سشوارهای یونی در مقابل سرامیک

سشوارهای یونی در مقایسه با سایر سشوارها از یک فناوری مجزا استفاده می کنند. به طور کلی ، سشوارهای استاندارد از یک روش معمول دمیدن هوای گرم استفاده می کنند که می تواند موهای مرطوب را خشک کند. در حالی که سشوارهای یونی کمی مشخص هستند ، در اینجا در این خشک کنها یک میدان الکترومغناطیسی ساخته شده و یون های با بار منفی را آزاد می کنند. این یون های دارای بار منفی ، مولکول های با بار مثبت را می شکنند و کوتیکول های مو را قفل می کنند به طوری که رطوبت در آن حفظ شود. رطوبت به موهای شما کمک می کند که براق و مرطوب به نظر برسند.

با نگاهی به سشوارهای سرامیکی ، در این نوع سشوارها از مواد سرامیکی به نام پرسلن نیز استفاده می شود. از مواد سرامیکی به روش های مختلفی می توان استفاده کرد. در این نوع سشوارها ، کویل گرمایش یا هر قسمت داخلی سشوار از سرامیک ساخته شده است.

خشک کن های سرامیکی از مزیت بیشتری برخوردار هستند ، این خشک کن ها گرمای یکنواختی ایجاد می کنند که باعث خشن و آسیب دیدن مو نمی شود. سشوارهای سرامیکی اشعه مادون قرمز تولید می کنند که به گردش خون کمک می کند.

مزایای سشوارهای یونی

 • سشوارهای یونی سریعتر هستند
 • سشوارهای یونی به زمان خشک کمتری احتیاج دارند
 • هوای گرم را چند برابر می کند به علاوه باعث تبخیر آب می شود
 • رطوبت درون مو را نگه میدارد و مو را براق می کند
 • سشوارهای یونی به مو آسیب نمی رساند
 • مناسب برای هر نوع موی هستند

مضرات سشوارهای یونی

 • سشوارهای یونی برای استفاده منظم و طولانی مدت ایمن نیستند زیرا یک میدان الکترومغناطیسی می سازند که ممکن است مضر باشد
 • گرانتر از سایر سشوارها
 • برای کودکان مناسب نیست
 • برای یک ظاهر طراحی مناسب نیست
 • برای موهای بسیار نازک و یخ زده مناسب نیست
 • بیش از خشک شدن ، ممکن است به موهای شما آسیب برساند

مزایای سشوارهای سرامیکی

 • مواد سرامیکی در سشوارهای سرامیکی حتی گرمای بیش از سطح را فراهم می کند
 • سشوارهای سرامیکی اشعه مادون قرمز را فراهم می کنند
 • موهای شما را نمی سوزاند
 • هم برای یک ظاهر طراحی و هم برای خشک کردن مو مفید است
 • موهای شما را صاف ، براق تر می کند
 • مناسب برای کاربران معمولی
 • کوتیکول مو را قفل می کند و رطوبت درون مو باقی می ماند
 • یونهای منفی تولید می کنند که به از بین بردن موهای زائد کمک می کند

مضرات سشوارهای سرامیکی

 • گران قیمت ، در مقایسه با سشوارهای معمولی کویل متالیک ، مقایسه شده است

به غیر از یونی و سرامیک ، اکنون بسیاری از سشوارهای با تکنولوژی پیشرفته تر در دسترس هستند. سشوارهای ترکیبی امروزه از کارآمدترین سشوارهای امروزی هستند. سشوارهای مختلف وجود دارد - سرامیک با فناوری یونی ، فناوری یونی در تورمالین و سرامیک با تیتانیوم یا تورمالین و غیره ترکیب شده است.

یونی که با سشوارهای سرامیکی ترکیب شده است برای همه انواع مو مناسب است. این سشوارها بسیار گران هستند اما با این وجود ، سرمایه خوبی خواهد بود برای افرادی که به طور منظم از سشوار استفاده می کنند. قبل از خرید سشوار نوع سشوار مناسب برای نوع مو خود را انتخاب کنید و مراقب مارک مورد نظر خود باشید زیرا بسیاری از مارک های سشوار درباره مواد و فن آوری آن به شما نمی گویند.

فناوری تولید یون چیست؟

علم فناوری تولید یون برمی‌گردد به سال 1830 میلادی.در این زمان یک دانشمند انگلیسی به نام مایکل فارادی ، اولین نظریه خود را در مورد ذرات مطرح کرد که می‌گفت اضافه شدن یک الکترون باعث تولید بار منفی یا یون منفی می‌شود. و اگر الکترون از یک اتم کم شود باعث ایجاد بار مثبت می‌شود. درواقع مبحث آیون راجع به بارهای مثبت و منفی است.از این فناوری در تولید سشوارها و اتو مو ،برس برقی و دیگر وسایل برقی مرتبط با خشک‌کردن مو استفاده می‌شود.

استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

با استفاده از این فناوری که بین انواع سشوار پرومکس زیاد یافت می‌شود شما می‌توانید موهای خود را سریع‌تر خشک‌کنید و راحت‌تر حالت بدهید.

قطعه تولید کننده یون در سشوار

این قطعه که تولیدکننده یون منفی است به‌طور مستقیم به برق سشوار متصل می‌شود و جریان برق شهر را تبدیل به یون‌های منفی می‌کند و سپس آن‌ها را در هوا منتشر می‌کند.

مزایای استفاده از فناوری تولید یون در سشوار

 1. افزایش سرعت خشک شدن (علت آن‌هم این است که بار منفی وقتی به قطرات آب برخورد می‌کند آن را می‌شکند و کوچک‌تر می‌کند.قطرات آب ریز شده سریع‌تر تبخیر می‌شوند)
 2. باعث می‌شود تا مو آسیب کمتری بخورد چون زمان خشک‌کردن کمتر می‌شود و حرارت کمتری به مو برخورد می‌کند.
 3. موها بعد از خشک‌کردن وز نمی‌شوند زیرا بار موها که مثبت است با بار منفی الکترون‌های آزادشده از مولد یون به تعادل میرسند.

مقایسه سشوار های: آیونیک،سرامیک،تورمالین و کراتین

در این مقاله می‌خواهیم به برسی انواع مختلف تکنولوژی سشوارهای موجود در بازار بپردازیم و مزایا و معایب همه را برسی کنیم.زیرا تمام سشوارها مانند هم نیستند و خواص مختلفی دارند و بسته به فناوری‌های استفاده‌شده در آن‌ها قیمت آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

سشوارهای سرامیک

سشوارهایی که با تکنولوژی سرامیک ساخته می‌شوند دارای المنت حرارتی سرامیکی هستند که حرارت تولیدشده توسط آن به مو آسیب نمی‌زند کاملاً یکسان توزیع‌شده و حاوی اشعه اینفرارد می‌باشد که به ساقه مو نفوذ کرده و مو را از داخل نیز گرم می‌کند و باعث سریع‌تر خشک شدن مو می‌شود .سرامیک قابلیت تولید یون منفی را ندارند‌ و در اثر ضربه ممکن است المنت سرامیکی بشکند.همچنین مصرف برق کمتری دارند.

سشوارهای تورمالین

سشوارهایی که با تکنولوژی تورمالین ساخته می‌شوند در داخل بدنه و قسمت انتهایی و سر سشوار ،پودر تورمالین به‌کاررفته است. خاصیت آن تولید اشعه اینفرارد است که به ساقه مو نفوذ کرده و آن را علاوه بر خارج از داخل نیز گرم می‌کند. علاوه بر این دارای خاصیت تولید یون منفی طبیعی هم هست.هنگامی‌که دستگاه گرم می‌شود در اثر حرارت تورمالین یون منفی تولید می‌کند که درنهایت باعث می‌شود نسبت به تکنولوژی سرامیک سریع‌تر مو را خشک کند و از وز شدن مو جلوگیری می‌کند و چون المنت آن سرامیکی نیست احتمال شکستن المنت در اثر ضربه خیلی کم است.

بین تکنولوژی تورمالین و سرامیک پیشنهاد ما استفاده از تورمالین است.

سشوارهای آیونیک

با استفاده از تکنولوژی آیونیک زمان خشک شدن مو کاهش پیدا می‌کند و از وز شدگی مو جلوگیری می‌شود، همچنین در براق‌تر شدن مو هم تأثیر مثبت دارد.

فناوری آیونیک ارزان‌ترین فناوری نسبت به بقیه است و در اکثر دستگاه‌های برقی مرتبط با مو دیده می‌شود.

سشوارهای کراتین

سشوارهایی که با تکنولوژی کراتین ساخته‌شده‌اند می‌توانند یون منفی تولید کنند که باعث کاهش زمان خشک‌کردن مو و وز کمتر می‌شود. اما خاصیت اصلی خود کراتین این است که هنگام کراتینه کردن مو ریشه مو را می‌بندد تا کراتین اضافه‌شده در ریشه مو حبس شود و بیشترین تأثیر از کراتین درمانی گرفته شود. کراتین با نگه‌داشتن دکمه فعال می‌شود و ریشه مو را می‌بندد. درحالی‌که تورمالین و سرامیک نیازی به دکمه برای فعال شدن ندارند.

نوع فناوری سرامیک تورمالین آیونیک کراتین
تولید یون خیر هنگامی که گرم است بله بله
میزان کاهش صدمه به مو بسیار زیاد زیاد متوسط زیاد
گرم کردن مو از داخل توسط اینفرارد بله در حرارت بالا خیر خیر
جلوگیری از وز شدن مو خیر هنگامی که گرم است بله بله

 

  مطالب آموزشی مرتبط

  

انتخاب سشوار


انتخاب سشوار   

اگر می خواهید سشوار را انتخاب کنید ، انتخاب آنلاین می تواند بسیار زیاد باشد. همه آنها یکسان به نظر می رسند (یا تقریباً) ، همه آنها ادعا می کنند چیزهای یکسانی دارند و اصطلاحات و فن آوری درهم می کنند! ادامه مطلب

انتخاب سشوار

  

راهنمای خرید سشوار 2020


راهنمای خرید سشوار 2020   

اصولاً سشوارهای معمولی با استفاده از یک عنصر گرمایش (مقاومت) ، فن و موتور از یک فناوری ساده ساخته می شوند. با استفاده از برق در خشک کن ، انرژی الکتریکی وارد سشوار می شود و موتور فن می چرخد. انرژی الکتریکی از شبکه سیم های عنصر گرمایش عبور می کند و گرما تولید می کند. فن هوای گرم را به سمت نازل خشک کن سوق می دهد. اما جدیدترین سشوارهای امروزی نه تنها هوای گرم را باد می کنند بلکه هوای خنک را نیز باد می کنند ، یون های الکتریکی شارژ شده ، اشعه مادون قرمز و ذرات با بار الکتریکی نانو را آزاد می کنند. انتخاب کننده سشوار ما را امتحان کنید تا با پاسخ دادن به سؤالات ساده و بدون خواندن هرگونه راهنمای خرید ، سشوار صحیح را انتخاب کنید. ادامه مطلب

راهنمای خرید سشوار 2020

انواع سشوار

سشوار نانویی چیست؟ چگونه کار می کند؟

سشوار خوب چه مارکی هست

 

   محصولات مشابه