مقالات لیدی مد
فروشگاه

نکاتی درباره نحوه انتخاب آرایش و محصولات آرایشی مناسب

انتخاب نوع آرایش مناسب یکی از دشوارترین کارها برای خانم ها است.دراماتیک به نظر می رسد ؟ نه واقعاً اگر به آن فکر کنید. هنگام خرید محصولات آرایشی، موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. شما باید پوست تن، کیفیت آرایش ، محصولاتی که مورد نیاز شماست و مواردی که از آنها راحت استفاده می کنید را در نظر بگیرید. چندین محصول وجود دارد که می توانید هنگام خرید آرایش انتخاب کنید. کانسیلر ، پایه ، آغازگر ، پودر صورت ، رژ لب ، سایه چشم ، خط چشم ، سرخ شدن و غیره وجود دارد. امروز قصد داریم نکاتی را در مورد نحوه انتخاب بهترین آرایش مناسب برای شما ارائه دهیم.

نکاتی برای انتخاب لوازم آرایشی مناسب

نکاتی برای انتخاب لوازم آرایشی مناسب

زنان در همه جای جهان برای آرایش صورت و زیبایی ظاهری از محصولات و لوازم آرایشی مختلف استفاده می‌کنند. اما چگونگی استفاده از این محصولات برای هر کس ممکن است متفاوت باشد. در واقع اگر تمایل دارید ظاهر ایده‌آل‌تان را پیدا کنید، محصولاتی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با ویژگی‌های ظاهری طبیعی خودتان باشد. با این تفاسیر، برای انتخاب لوازم آرایشی مناسب باید نکات و مسائلی را در نظر داشته باشید. این مطلب را به ارائهٔ توضیحاتی در این رابطه اختصاص داده‌ایم. با در نظر داشتن این مسائل، می‌توانید محصولات آرایشی را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که در تناسب کامل با ویژگی‌های ظاهری‌تان باشند.

نکاتی در رابطه با انتخاب کرم پودر مناسب

اولین محصولی که برای آرایش صورت باید مد نظر داشته باشید کرم پودر است. خانم‌های زیادی هستند که فکر می‌کنند اگر رنگ کرم پودر موردانتخاب‌شان کمی تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست‌شان باشد، برنزه به نظر خواهند رسید. این باور نسبتا رایج چندان درست نیست. نکتهٔ مهمی که به‌هنگام انتخاب کرم پودر باید مد نظر داشته باشید این است که رنگ آن، باید کاملا هماهنگ با رنگ پوست‌تان و تا حد امکان نزدیک به آن باشد. در این صورت غیرطبیعی به نظر نخواهد رسید. بهترین راهکار برای انتخاب رنگ مناسب کرم پودر این است که کمی از تستر محصول موردنظر را روی مچ دست، جایی که نبض قرار دارد، استفاده کنید. نباید تفاوت بارزی میان رنگ پوست و رنگ کرم پودر وجود داشته باشد.
نکتهٔ دیگر در رابطه با چگونگی استفاده از کرم پودر است. نباید از کرم پودر بیش از اندازه استفاده کرد و به‌علاوه، باید آن را به‌آرامی روی تمامی سطح پوست پخش کرد. در غیر این صورت صاف و یک‌دست نمی‌شود و سن‌تان را بیشتر نشان می‌دهد.
اگر دوست دارید رنگ پوست حالتی برنزه‌مانند پیدا کند، می‌توانید از لوازم آرایشی دیگری نظیر ژل صورت، کرم پودر و … به‌طور مجزا برای این منظور استفاده کنید. این دسته از محصولات علاوه بر ایجاد رنگ دلخواه درخشندگی زیبایی هم برای پوست به ارمغان می‌آورند. برای پیدا کردن محصول ایدئال توصیه می‌شود چند مدل مختلف را خریداری کنید و از میان‌شان هر کدام را که بیشتر باب میل‌تان بود استفاده کنید. حتی می‌توانید مدلی بخصوص را برای روز و از مدلی دیگر برای آرایش صورت به‌هنگام شب استفاده کنید.

نکاتی در رابطه با نحوهٔ انتخاب رژ گونه

توصیه می‌شود پیش از انتخاب رنگ رژ گونه نوع آن را مد نظر قرار بدهید. رژ گونهٔ کرمی یا مایع برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب‌تر است؛ در سوی دیگر برای پوست‌های چرب بهتر است از رژ گونهٔ پودری استفاده شود. علت این است که نوع اول، تا حدودی در نقش مرطوب‌کننده عمل می‌کند و پس از جذب شدن در پوست، سبب آب‌رسانی به آن می‌شود. رژ گونهٔ پودری هم به این خاطر برای پوست‌های چرب مناسب‌تر است که قطره‌های عرق یا چربی‌های موجود روی سطح پوست را می‌پوشاند. در مورد رنگ رژ گونه هم بهتر است تا حد امکان رنگی را انتخاب کنید که نزدیک به رنگ طبیعی پوست صورت باشد تا چندان مصنوعی جلوه نکند. فرضا برای پوست‌هایی که نه‌چندان تاریک و نه‌چندان روشن هستند، رنگ آجری انتخاب مناسبی است.

نکاتی در رابطه با آرایش لب

نکاتی در رابطه با آرایش لب

آرایش لب، اگر با سلیقه و دقت کافی انجام بگیرد، نقش بسزایی در زیبایی ظاهری خواهد داشت. نکته‌ای که در این رابطه باید به‌خاطر داشته باشید، رنگ رژ لبی است که انتخاب می‌کنید. عوامل مختلفی در انتخاب رنگ مناسب تأثیرگذار هستند؛ از آن جمله می‌توان به رنگ زمینهٔ پوست (سرد، خنثی و گرم)، شکل لب‌ها، رنگ دندان‌ها، رنگ مو و رنگ چشم‌ها اشاره کرد. فرضا اگر دندان کسی کاملا سفید باشد، از این بابت برای انتخاب رنگ رژ لب محدودیتی نخواهد داشت. در سوی دیگر کسی که رنگ دندانش کمی به زردی می‌زند، برای انتخاب رنگ محدودیت‌هایی خواهد داشت.

نکاتی در رابطه با آرایش چشم‌ها و استفاده از ریمل و خط چشم

زمانی که کسی به صورت ما نگاه می‌کند، پیش از هر چیز توجهش به چشم‌ها جلب می‌شود و به آن‌ها نگاه می‌کند. نظر به این مسئله چشم‌ها در آرایش صورت اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. به‌هنگام کشیدن خط چشم در کمال دقت این کار را انجام بدهید و رنگی که برای آن انتخاب می‌کنید، در تناسب با رنگ سایر لوازم مورداستفاده باشد. نکتهٔ دیگر اینکه جایی را که می‌خواهید به آن بروید در نظر بگیرد و با توجه به آن چشم‌ها را آرایش کنید. مثلا خط چشم مورداستفاده برای رفتن به پیکنیک با زمانی که می‌خواهید با دوستان‌تان بیرون بروید مشخصا متفاوت خواهد بود.
در مورد استفاده از ریمل هم چند نکته هست که بهتر است مد نظر داشته باشید. اول اینکه باید مشخص کنید هدف‌تان از استفاده از ریمل چیست؟ می‌خواهید طول مژه‌ها بلندتر به نظر برسند؟ یا آنکه هدف‌تان حجم دادن به آن‌ها است؟ مدل‌های متنوعی از ریمل وجود دارد که هر کدام کاربردی دارند و بسته به هدف‌تان از میان‌شان انتخاب می‌کنید. اگر قرار است بعد از آرایش صورت در معرض هوای گرم قرار بگیرید و احتمال عرق کردن وجود دارد، یا اگر به هر دلیلی صورت‌تان قرار است در تماس با آب قرار بگیرد، از ریمل ضدآب استفاده کنید. این را هم فراموش نکنید که قبل از استفاده از ریمل هر گونه آلودگی روی پوست یا اثر آرایش قبلی را کاملا پاک کنید. این نکته البته در مورد استفاده از تمامی لوازم دیگر هم صدق می‌کند.

چطور لوازم آرایشی مناسب را انتخاب کنیم؟

فروشگاه اینترنتی روشا انتخاب مناسبی برای این منظور است. در وب‌سایت این فروشگاه می‌توانید به انواع‌واقسام مدل‌های مختلف لوازم آرایشی دسترسی پیدا کنید. به‌علاوه سیستم امتیازبندی و عنوان کردن نظرات برای هر محصول وجود دارد. می‌توانید پیش از خرید هر محصول، امتیاز و نظر خریداران آن را مشاهده کنید و بر این اساس، خرید مطمئن‌تری داشته باشید.

بستگی به نوع پوست شما دارد

نکاتی در رابطه با آرایش چشم‌ها و استفاده از ریمل و خط چشم

نوع پوست

همه، نوع پوست متفاوتی دارند. تعداد معدودی از افراد دارای پوست خشک هستند و برخی دیگر دارای پوست روغنی هستند. همچنین ممکن است شما از نوع پوستی متوسط یا روغنی متوسط یا خشک برخوردار باشید. در هر صورت ، باید آرایش خود را انتخاب کنید با توجه به اینکه پوست شما تحت تأثیر هر نوع محصول مورد استفاده قرار نمی گیرد. به عنوان مثال ، اگر پوست شما خیلی خشک است ، باید از یک آغازگر و فونداسیون با رطوبت استفاده کنید. اگر پوست روغنی دارید ، استفاده از پودر صورت همیشه مفید است.

بستگی به پوست تن شما دارد

بستگی به پوست تن شما دارد

انتخاب محصولات آرایش خود بر اساس پوست تن شما مهم است. امروزه ، بیشتر خانمها از آرایش برای ایجاد جلوه ای درخشان و طبیعی استفاده می کنند. بنابراین ، اگر پوست تن برنزه دارید و سایه روشن تر فونداسیون را انتخاب می کنید، به خوبی ترکیب نمی شود.پوست تن های منصفانه معمولاً سبک ترین رنگ پوست است و گاهی اوقات چهره کم رنگی به فرد می دهد. در چنین مواردی آرایشی به رنگ زرد را انتخاب کنید تا به خنثی کردن رنگ کمک کند.

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

رنگ های مناسب را انتخاب کنید

سعی کنید سایه های مختلف آرایش را به چهره خود نزدیک کنید. همچنین هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ آرایش ، پوست شما نیز بسیار اهمیت دارد. اگر چهره کم رنگی دارید ، ممکن است بخواهید یک سرخ شدن با رنگ صورتی یا هلو را انتخاب کنید. این حالت پوستی طبیعی به پوست شما می بخشد و دیگر به نظر نمی رسد که رنگ پریدگی داشته باشید. رنگ برای همه انواع محصولات آرایش ، چه برای چشم ، لب و صورت مهم است.

کیفیت محصول را بررسی کنید

کیفیت محصول را بررسی کنید

کیفیت محصول را بررسی کنید

دانستن کیفیت محصول شما و مواد اولیه مورد استفاده در آن ضروری است. به خصوص اگر می خواهید هر روز از آنها استفاده کنید. خرید محصول بدون هیچ ماده شیمیایی امکان پذیر نیست. تقریباً هر محصول نوعی ماده شیمیایی در آنها دارد. اما می توانید به دنبال محصولاتی باشید که برخی از مواد طبیعی در آنها وجود داشته باشد.

بنابراین ، آرایش و محصولات آرایشی خود را عاقلانه انتخاب کنید و از آنها برای پوست بی عیب و آرایش شیک به خوبی استفاده کنید.

نحوه انتخاب آرایش: راز زیبایی که هر جوانی باید بداند

در این زمان ما هزاران نکته درباره زیبایی را خوانده و هزاران محصول را استفاده کرده ایم، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها با‌ ارزش بوده اند. بنابراین ما در این نوشته 19 راز آرایشی را با شما به اشتراک می گزاریم.

19 راز زیبایی که هر جوانی باید بداند 

هیچ چیزی ناراحت‌ کننده تر از نصیحت شنیدن از افراد سالخورده نیست، ما هم می دانیم، اما حقیقت این است که شنیدن و پذیرفتن برخی از توصیه ها خیلی هم با‌ ارزش است، مخصوصا وقتی این نصیحت ها نکاتی درباره زیبایی باشد. ما سال‌ها مجله های مد را خوانده و محصولات زیبایی را تست کرده ایم. در این زمان ما هزاران نکته درباره زیبایی را خوانده و هزاران محصول را استفاده کرده ایم، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها با‌ ارزش بوده اند. بنابراین ما در این نوشته ۱۹ چیزی که آرزو داشتیم در نوجوانی بدانیم را با شما به اشتراک می گزاریم.

  فونداسیون را قلم بگیرید

اگر پوست صورت شما دارای آکنه است، احتمالا اولین کاری که انجام خواهید داد یک فونداسیون ضخیم و افراطی است. این کار را نکنید. فونداسیون مخصوص خانم‌های بالای ۳۵ سال است. این کار زیبایی طبیعی شما را از بین خواهد برد. بجای این انتخاب، لکه های پوستتان را با کانسیلر بپوشانید، پس از آن هم میتوانید از کرم پودر و یا مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید. طبیعتا استفاده از مرطوب کننده های رنگی خیلی سبک‌تر از فونداسیونی ضخیم است.

  کانسیلر را به آرامی روی پوستتان بگذارید، آنرا نمالید

زمانی که می خواهید از کانسیلر استفاده کنید، کمی از آنرا به انگشتتان زده و بروی پوستتان بگذارید. هیچ‌گاه آنرا نمالید و ماساژ ندهید.

  یا لب‌هایتان را آرایش کنید یا چشمانتان را، نه هر دو باهم

اگر آرایش چشم سنگینی کرده اید، فقط کمی برق لب زده و لبتان را بدون آرایش رها کنید. رژ لبی با رنگی جسورانه را ترجیح میدهید؟ صورتتان را روشن نگهدارید (از رژ گونه ی پر رنگ دوری کنید) و ریمل و سایه و خط چشم پر رنگی هم نکشید. اگر می‌خواهید دلقک بنظر بیایید هر دو را باهم آرایش کنید.

  کمتر بیشتره!!

تا حالا توجه کرده‌اید که بعضی از دوستانتان بدون آرایش چطور باز هم خوب بنظر می آیند؟ سن شما اهمیتی ندارد، آرایش زیاد ظاهر شما را زشت‌تر می کند. اگر شما هر روز زیرسازی کنید، کرم پودر و رژ گونه بمالید، سایه و خط چشم بکشید و ریمل استفاده کنید، خط لب بکشید و برق لب هم بمالید، واقعا بیش از اندازه آرایش کرده اید. سبکش کنید، تمام چیزی که واقعا احتیاج دارید، یک ریمل زیبا، کانسیلر برای از بین بردن لکه ها و یک برق لب و در زمستان هم کمی رژ گونه است.

  موی طبیعی شما همیشه هات است

اگر موی شما خیلی تیره است، ظاهرتان را با یک سایه تیره یا هایلایتی روشن، متعادل کنید. ما جوانان زیادی را می‌بینیم که موی خود را چندین درجه روشن‌تر میکنند و چهره شان رنگ و رو رفته می شود، نه شگفت انگیز! رمز انتخاب رنگ مویی مناسب با رنگ پوست شما در آن است که دیگران تصور کنند شما با این رنگ موی زیبا بدنیا آمده‌اید.

  وازلین بهترین دوست شماست

وازلین پاک کننده ای ارزان و عالی برای آرایش چشمان شماست. همچنین برای ترمیم خشکی پوست و ترک لب نیز عالی است. مقدار سخاوتمندانه ای وازلین به لبتان مالیده و توسط یک مسواک لبتان را ماساژ دهید. مازاد آنرا توسط یک پارچه پاک کنید. لب شما صاف و نرم خواهد شد.

  لیر (layer) کردن موها هیچ وقت اشتباه نیست

کوتاه کردن مو بصورت لایه لایه برای هر نوع مویی عالی است: موهای فر، صاف و مواج. این مدل کوتاه کردن مو باعث می‌شود تا موهای نازک ضخیم‌تر، موهای فر مرتب و منظم‌تر و موهای مواج لخت بنظر بیایند. فقط حواستان باشد که مویتان را خیلی لایه لایه نکنید. لایه‌های زیاد و کوتاه دیگر قدیمی شده اند.

آکنه؟ به یک متخصص پوست مراجعه کنید

بزرگترین اشتباه افرادی که آکنه دارند چیست؟ به متخصص پوست مراجعه نمی کنند. شلوار ۱۵۰ هزار تومانی که آرزوی داشتنش را دارید فراموش کنید. خلاصی از آکنه بهترین چیزیست که می توانید برایش پول خرج کنید. و تنها راه ضمانتی خلاصی از آکنه، مراجعه به یک متخصص پوست است.

می‌خواهید کرم پودر یا رژ لب بخرید؟ اول تست کنید

محصولات زیبایی مختلفی هستند که حتما باید پیش از خرید، آن‌ها را در فروشگاه های تخصصی محصولات زیبایی تست کنید، محصولاتی همچون کرم پودر، رژ لب، رژ گونه و کرم پودر. اما محصولاتی مانند ریمل، خط چشم، برق لب و سایه چشم‌های ساده را میتوانید بدون تست انتخاب کنید. این محصولات را میتوانید از هر مغازه ای خریداری کنید، و خوش شانس خواهید بود اگر رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کرده باشید.

نحوه انتخاب آرایش

هر زمانی بتوانید کرم ضد آفتاب را نادیده می گیرید؟ هرگز این کار را نکنید

ما آرزو می کنیم کاش در جوانی این ترفند را می دانستیم، اولین چیزی که شما باید برای زیبایی تان هر روز از آن استفاده کنید کرم ضد آفتاب است، حتی اگر هوا بارانی یا ابری باشد! اما چرا؟ عادت‌های خوب از جوانی شروع می‌شوند و اگر شما از حالا کرم ضد آفتاب استفاده کنید، وقتی پنجاه شصت سالتان شد پوست زیبایی خواهید داشت. بخاطر داشته باشید که اشعه ی UV خورشید، حتی از ابرها و پنجره ی ماشین شما نیز عبور میکنند.

پیچیدن مو دور میله اتوی مو آنرا فر می کند

هیچ چیزی باحال تر از یک موی بلند لیر شده ی فر نیست. برای داشتن چنین مویی، مویتان را دور میله ی یک اتو موی بزرگ فردهنده بپیچید و هر ۵ سانتی متر جهت را معکوس کنید.

  کرم‌های برنزه کننده همیشه بو می دهند

متاسفانه، حتی بهترین کرم برنزه کننده هم بو می دهد. بهترین حالت این است که کرم برنزه کننده را ۲۴ ساعت پیش از یک قرار ملاقات مهم استفاده کنید و برای از بین بردن بوی آن یک دوش بگیرید (اما لیف نکشید). برای یک اتفاق خیلی مهم مثل عروسی و یا یک مهمانی رقص، از اسپری‌های برنزه کننده حرفه‌ای استفاده کنید. این اسپری‌ها گران هستند و دوام زیادی ندارند، پس حتما آن‌ها را یک روز پیش از مهمانی مورد نظر استفاده نمایید.

  اجازه ندهید ناخن هایتان همین‌طور رشد کند

مانیکور و پدیکور نمی کنید؟ نگران نباشید. ناخن هایتان را تمیز و یک اندازه نگاه دارید. چیزی بدتر از ناخن های بلند پا نیست. بین هر پدیکور ناخن های خود را کوتاه کنید. مردم با توجه به مراقبتی که از دست و پایتان می‌کنید در مورد شما قضاوت میکنند.

داخل چشمانتان را خط چشم نکشید

این کار باعث می‌شود تا چشمانتان کوچک‌تر بنظر بیاید. در عوض روی خط مژه هایتان خط چشم بکشید. همچنین یک خط چشم پر‌رنگ خیلی غیر طبیعی جلوه میکند. کمی خط چشمتان را محو کنید. 

نوع مویتان چرب است؟ شامپوی خشک بخرید

اگر مویتان بلوند است، کمی پودر بچه روی ریشه‌های مو و فرق سرتان بریزید و شانه بکشید، این کار باعث می‌شود چربی اضافه ی موی سرتان از بین برود. اگر موی سرتان قهوه ای است، بهتر است که از شامپوی خشک استفاده نمایید.

  موهای پای خود را پس از دوش گرفتن اصلاح کنید

با اصلاح موهای پایتان پس از شست و شو و در آخرین مراحل حمامتان، بریدگی ها را به میزان چشم گیری کاهش دهید.

  بهترین خصوصیت خود را بدانید و به آن توجه کنید

مردم بیشتر در مورد کدام خصوصیت شما اظهار نظر می کنند؟ به آن توجه کنید. اگر لب‌هایی مثل آنجلینا جولی دارید، حتما برق لب و رژ لب‌هایی با رنگ‌های جسورانه استفاده کنید. اگر مردم رنگ چشمان شما را دوست دارند، سایه ی چشمی پیدا کنید که متمم این زیبایی است و حتما از ریمل استفاده کنید. همچنین حتما بدانید که چه رنگ لباسی بیش از دیگر رنگ‌ها به شما می‌آید و پس از آن خرید کنید.

  اسکراب ها برای پوست های خشک عالی کار می کنند

اگر در زمستان پوستی خشک دارید، یک دستکش بخرید و در حمام هایتان از اسکراب استفاده کنید و حتما پس از آن بصورت سخاوتمندانه از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اگر پوست کف پایتان خشک شده و پینه بسته، یک سنگ پا بخرید. یک سنگ پا از هر انتخاب دیگری که در فروشگاه ها دارید موثرتر است.

مطالب آموزشی مرتبط:

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش روز و شب بهاری: با استفاده از رنگهای تازه و درخشان به عنوان نقطه پرش ، ما دو ظاهر زیبا ایجاد کردیم - یک نگاه روز آسان ، و دیگری نسخه پیشرفته تر که مناسب برای شب های بهاری است.....

آرایش برای روز و شب های بهار

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

آیا راه (های) مناسبی برای استفاده از عطر خود می دانید؟ چگونه از آن استفاده کنیم تا بتوانید در تمام طول روز از رایحه آن لذت ببرید؟ معلوم است که بیشتر مردم با گوش دادن به افسانه های منسوخ (و اشتباه) ، آنها از اثر و قدرت آن استفا....

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

5 نکته برای به دست آوردن درخشش طبیعی به پوست شما در هر روز صبح

روال ساده آرایش برای شب در کنار دوستان

چگونه شانس تبدیل شدن به ملکه Maskara را افزایش دهید

چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد

5 محصول آرایشی صورت که باید برای هر مناسبتی داشته باشید

پوست درخشان با محصولات آرایش صورت ایران

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت

   محصولات مشابه