مقالات لیدی مد
فروشگاه

مراقبت از پوست با محصولات زیبایی ارگانیک

مراقبت از پوست یک عنصر اساسی مراقبت های بهداشتی و نظافت است. داشتن یک برنامه مناسب برای مراقبت از پوست به افراد کمک می کند تا پوستی بی عیب و نقص داشته باشند که از نظر زیبایی بی عیب به نظر می رسد و از درون سالم است. 

محصولات زیبایی ارگانیک چیست؟

محصولات زیبایی ارگانیک چیست؟

اصطلاح "محصولات زیبایی ارگانیک" به مجموعه ای از محصولات آرایشی اشاره دارد که از عناصر ارگانیک تهیه شده اند. از کمترین مواد شیمیایی استفاده می شود به گونه ای که این محصول به هیچ وجه روی پوست سخت نیست. علاوه بر این ، این محصولات ارگانیک از عناصر بالایی از ویتامین های طبیعی موجود در آنها برخوردار هستند زیرا از عناصر مانند میوه ، سبزیجات و گیاهان تهیه می شوند. استفاده از هر نوع محصولات ارگانیک بدین معنی است که بدن با بهترین محصولات تغذیه می شود. آیا محصولات زیبایی ارگانیک نتایج فوری را ارائه می دهند؟ این اسطوره است که محصولات زیبایی ارگانیک نتایج فوری ارائه می دهند. این محصولات به منظور تغذیه پوست و ارائه زیبایی فوری در همان زمان طراحی شده اند. با داشتن ارگانیک بودن در طبیعت ، آنها را قابل اعتماد می داند و از طرف دیگر ، مواد تشکیل دهنده با کیفیت پس از کاربرد محصول نتایج بی نظیری را ارائه می دهند.

آیا این تأثیری بر سلامتی دارد؟

آیا این تأثیری بر سلامتی دارد؟

رایج ترین نگرانی کاربران ، تأثیر هر محصول روی سلامتی است. در صورت محصولاتی که از ترکیب شیمیایی بالایی برخوردار هستند ، در اولین استفاده از پوست با مسئله استفاده منظم مانند آکنه ، صدای ناموزون پوست و نفخ شروع به ظهور می کند. این وضعیت خطرناکی است که گاهی اوقات به مراقبت پزشکی نیز لازم است. از طرف دیگر محصولات ارگانیک بسیار ایمن تر و کاربر پسند هستند. هیچ عارضه جانبی برای محصول وجود ندارد و همین موارد را می توان در مدت زمان طولانی به طور مداوم استفاده کرد. برخی از مشهورترین افراد مشهور در سراسر جهان از محصولات زیبایی ارگانیک استفاده می کنند.

عرضه کننده محصولات ارگانیک زیبایی در ایران برخی از بهترین محصولات مراقبت از پوست ارگانیک را با هزینه مناسب ارائه می دهد. این محصولات به محض ورود مستقیم از خانه تولیدکننده ، نسبت به سایر نقاط بازار ، کیفیت پایین و قیمت کمتری دارند. مواردی مانند رژ لب ، پایه و سایر ابزارهای آرایش اکنون به صورت ارگانیک در دسترس هستند. بنابراین ، چرا هدر می دهید پول محصولات مبتنی بر شیمیایی را خراب کرده و وقتی می توانید بهترین نتیجه را بگیرید ، به پوست گرانبها شما آسیب می رسانند!

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک به چه صورتند ؟

محصولات مراقبت از پوست و آرایشی ارگانیک نیز مانند مواد غذایی آن، از ترکیباتی کاملا طبیعی و گیاهی تشکیل شده اند. اما از آن جایی که برای تولید این محصولات به یک سری ترکیبات و روند های شیمیایی نیاز است، نمی توان ادعا کرد که یک محصول بهداشتی یا آرایشی به طور صد در صد ارگانیک باشد. منظور از ارگانیک بودن یک محصول مراقبتی پوست، استفاده از چند عنصر ارگانیک در ترکیبات اولیه آن است.

امکان ارگانیک بودن صد در صدی یک محصول بعید است !

به چه صورت می توان از ارگانیک بودن یک محصول اطمینان حاصل کرد ؟

شاید تشخیص این امر کاری بس دشوار و حتی بعید باشد. چرا که همانطور گفتیم ادعای ارگانیک بودن یک محصول یا محصولات یک برند، بسیار آسان اما اثبات آن بسیار سخت است.

اما شاید بتوان گفت راحت ترین و مطمئن ترین روش برای تشخیص این امر، چک کردن وجود برچسب USDA بر روی آن محصول است. این استاندارد که مخفف شده ی وزارت کشاورزی ایالات  متحده امریکا ست، با دادن اعدادی، میزان درصد ترکیبات ارگانیک در یک محصول را مشخص کرده و آن را تایید می کند. هرچه این عدد بالاتر باشد، میزان طبیعی و ارگانیک بودن آن محصول افزایش می یابد. اما در نظر داشته باشید این عدد هیچ وقت به صد نمی رسد. عدد 70 ، عددی تایید کننده برای یک محصول ارگانیک است.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا واقعا به محصولات ارگانیک نیاز داریم ؟

خیر. چرا که برخی از محصولات غیر ارگانیک نیز هستند که از کیفیتی بسیار بالا برخوردارند و مناسب پوست های مختلف و حتی حساس هستند. این دسته از محصولات نیز می توانند برای مصارف روزمره استفاده شود.

اما خب به هر صورت، محصولات مراقبت از پوست ارگانیک ، به مراتب بهتر و مفید تر از انواع شیمیایی آن است. چرا که هر چه مواد مصرفی در تولید یک محصول طبیعی تر بوده و فاقد مواد شیمیایی مضر باشند، بدن سلامت خود را بهتر حفظ می کند.

چرا باید از محصولات ارگانیک استفاده کنیم ؟

چیزی حدود 70 در صد از محصولاتی که به پوست خود می زنید، وارد بدنتان می شود. پس انتخاب یک محصول یا یک برند تولید کننده محصولات پوستی با کیفیت در اولویت قرار دارد. چه چیزی بهتر از یک محصول طبیعی و گیاهی !

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک ، به مراتب از نمونه های شیمیایی و غیر طبیعی شان موثر تر هستند. دلیل این امر می تواند شباهت ترکیبات آن ها با طبیعت بدن یک انسان باشد.

از سوی دیگر، این دسته از محصولات متناسب با انواع پوست هستند. حتی حساس ترین آن ها! چرا که تمامی عطر و اسانس های موجو در این محصولات برگرفته از گیاهان و عناصر طبیعی بوده و به همین دلیل احتمال ایجاد حساسیت توسط این دسته از محصولات تقریبا به صفر می رسد.

خصوصیات مشترک محصولات ارگانیک :

بهره گیری از طبیعت و گیاهان :

همانطور که گفتیم، در ترکیبات محصولات مراقبت از پوست ارگانیک، گیاهان و عناصر طبیعی به کار رفته است. همچنین سعی می شود تا روند تولید این محصولات نیز تا جای ممکن به شیوه طبیعی نزدیک باشد.

جذب سریع :

ار آن جایی که در این دسته از محصولات، ماده های شیمیایی بسیار کم به کار رفته است، این محصولات به طبیعت پوست انسان نزدیک تر هستند و به همین دلیل بهتر و سریع تر به آن جذب می شوند.

بافت سبک :

عدم استفاده از عناصر و ترکیبات شیمیایی و چرب در محصولات مراقبت از پوست ارگانیک، موجب به وجود آمدن بافتی سبک و لطیف در آن ها می شود. این امر به استفاده راحت تر این محصولات کمک می کند. همچنین بافت سبک این محصولات ارگانیک بعد از مصرف، احساسی خوشایند را به شما هدیه می دهد.

فاقد مواد شیمیایی :

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک ، فاقد هرگونه مواد شیمیایی مضر هستند. به طور مثال، عطر و اسانس های صنعتی، پارابن، اتانول و… در این محصولات وجود ندارند.

ضد حساسیت :

به دلیل طبیعی بودن و استفاده از عناصر گیاهی، این محصولات کاملا ضد حساسیت هستند.

اثر گذاری بالا :

محصولات ارگانیک، در مقایسه با انواع شیمیایی آن، اثر گذاری بیشتر و بالاتری دارند. چرا که ترکیبات آن ها با طبیعت بدن انسان هماهنگ تر هستند.

دوست دار محیط زیست و حیوانات :

یکی از اصولی که کارخانه های تولید محصولات ارگانیک به آن توجه ویژه دارند، عدم استفاده از حیوانات برای تست محصولاتشان است. چرا که حیوانات نیز همانند انسان ها حق حیات داشته و استفاده از آن ها برای تست محصولات بسیار غیر اخلاقی است.

به چه نکاتی باید در زمان مصرف محصولات مراقبت از پوست ارگانیک توجه کرد ؟

نحوه استفاده از این دسته از محصولات نیز مانند سایر انواع غیر ارگانیک آن دارای نکاتی است که اشاره به آن ها خالی از لطف نیست :

همیشه تاریخ انقضای محصول را چک کنید :

شاید این طور به نظر برسد که محصولات ارگانیک به دلیل طبیعی و گیاهی بودن از طول عمر بیشتری برخوردارند. این دیدگاه کاملا غلط است. چرا که به دلیل عدم استفاده از نگه دارنده های شیمیایی در ترکیبات این دسته از محصولات، طول عمر و ماندگاری آن ها بسیار کوتاه تر است. پس همیشه قبل از خریدن محصولات ارگانیک، به تاریخ تولید و انقضای آن ها توجه بیشتری داشته باشید.

قبل از مصرف، خوب تکان دهید :

وجود امولوسیون های شیمیایی در محصولات غیر ارگانیک به آن ها بافتی یک دست را هدیه می دهد. این امر در محصولات مراقبت از پوست ارگانیک وجود ندارد. به همین دلیل مواد از هم جدا بوده و در ظرف ته نشین می شوند. در نظر داشه باشید که قبل از هر بار مصرف، ظرف حاوی محتویات را به خوبی تکان دهید تا محلولی یک دست حاصل شود.

به اندازه مصرف کنید :

این نکته بیشتر در مصرف شامپو ها و شوینده های ارگانیک مطرح است. چرا که محصولات ارگانیک به دلیل طبیعی بودنشان، کف دهی پایین تری نسبت به نمونه های مشابه غیر ارگانیک دارند. این امر اما دلیلی بر بی اثر بودن آن ها ندارد. پس در نظر داشته باشید که همواره به مقدار مشخص و مشابه با محصولات شیمیایی از این دسته از محصولات ارگانیک استفاده کنید، نه بیشتر !

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک به دلیل شیوه ی خاص تهیه و تولید آن ها، عموما از قیمت بالاتری برخوردارند. اما شاید بتوان گفت که این تفاوت قیمت در برابر فواید این دسته از محصولات خیلی چشم گیر نباشد.

 محصول ارگانیک (Organic product)

محصولات زیادی در بازار وجود دارند که ادعا می کنند ارگانیک هستند ، البته هیچ چیزی راحت تر از این ادعا نیست چرا که هیچ سازمانی برای تایید محصولات ارگانیک وجود ندارد(نکات مهم درباره محصولات ارگانیک)
ما با جستجو در این زمینه و تحقیق و پرسش از متخصصان بهترین محصولات ارگانیک را جمع آوری کرده ایم که دارای استاندارد USDA هستند و می توانید به آنها اعتمادکنید .

 محصول ارگانیک (Organic product)

Revolution Organics

در حالی که اکثر برندها تنها دارای یک عنصر ارگانیک هستند این محصول با 85 درصد خلوص دارای چند ترکیب ارگانیک است . نارگیل و عسل از عناصر اصلی این محصولات هستند .محصولاتی برای لب ، گونه و …

Revolution Organics

صابون Meow Meow Tweet

این صابون های ارگانیک  از روغن گیاهان ارگانیک مخلوط با خالص ترین عصاره ها تهیه می شود. مثل گریپ فروت و نعنا ، پرتغال و رازیانه ، اسطوخودوس و سنبل هندی و ….

صابون Meow Meow Tweet

خرید انواع صابون از فروشگاه لیدی مد کالا

برق لب Intelligent Nutrients

این برند هم یکی از بهترین هاست ، برق لب بدون گلوتن آن را امتحان کنید که از عصاره کرنبری، پرتغال و آکایی تهیه شده.

برق لب Intelligent Nutrients

عطر Lurk

در این عطرها هیچ گونه الکلی وجود ندارد و از  روغن های اسنشیال خالص بر پایه جوجوبای ارگانیک تهیه شده. بهتر است این عطرها را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید و تا 1 سال پس از باز شدن استفاده کنید .

عطر Lurk

سرم ضد چروک صورت Nourish Organic

این اولین خط تولید کامل محصولات زیبایی ارگانیک است. همه محصولات آن دارای لیبل USDA هستند . سرم ضد چروک صورت آن را حتما امتحان کنید

سرم ضد چروک صورت Nourish Organic

خرید انواع سرم ضد چروک

ریمل مژه Ava Anderson Non-Toxic

این محصول توسط یک نوجوان تولید شده است ، اوا اندرسون یک سری کامل از محصولا ت ارگانیک تولید می کند که بدون استفاده از مواد شیمیایی تهیه می شود . او به فرمول ریمل مژه خود می بالد که طبیعی وغنی از مواد مغذی است و با آلوئه ورا، موم گیاهی و رنگ طبیعی تهیه می شود

ریمل مژه Ava Anderson Non-Toxic

خرید انواع ریمل در فروشگاه اینترنتی لیدی مد

سرم احیای موی Pristine Beauty

بلرکسلر این محصول را برای کمک به پوست افرادی که از سرطان سینه نجات یافته اند در سن 30 سالگی راه اندازی کرد.
سرم احیای موی آن با روغن های نارگیل ارگانیک و روغن دانه کنجد و روغن جوجوبا به سلامت مجدد مو کمک می کند .

 

سرم احیای موی Pristine Beauty

لاک SpaRitual

این هم یک مارک معتبر لاک ارگانیک

لاک SpaRitual

 

پنکیک  Nvey Eco

این پنکیک ارگانیک یکی از بهترین های لوازم آرایشی است .

پنکیک  Nvey Eco

مطالب آموزشی مرتبط:

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

این پروتئین فراوان در بدن ما است که سیستم اسکلتی عضلانی و تمام بافت همبند را تشکیل می دهد. کارشناسان اغلب از آن به عنوان چشمه جوانی یاد می کنند. با افزایش سن ، توانایی بدن برای ساخت کلاژن شروع به کند شدن می کند. در نتیجه ، پو....

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

طب سوزنی و طب سنتی چینی (TCM) می تواند یک روش ایمن ، مؤثر ، طبیعی و عاری از دارو برای کاهش علائم پیری فراهم کند. جوان سازی صورت در TCM سابقه ای طولانی دارد و هزاران سال پیش در بین همسران چینی ها محبوب بود. در ده سال گذشته با توجه ....

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

5 نکته اصلی که برای پوست صورت شما لازم است تا چهره شاداب تری داشته باشین

کار های ضروری مراقبت از پوست، حتی برای روزهایی که خیلی احساس تنبلی می کنید

5 علت که چرا استفاده هر روز از سرم صورت برای شما مفید خواهد بود

تفاوت بین آرایش مات و مرطوب را بدانید

4 راه برای مراقبت از پوست خود در سن 40 سالگی به بالا

4 راه آسان برای مراقبت از پوست خود در فصل زمستان

4 راه برای مراقبت از پوست خود در هنگام 30 سالگی

چه کار های لازم است تا در طول شب برای محافظت از پوستتان انجام دهید

بهترین فروشگاه های محصولات آرایشی در ایران

5 راه برای مراقبت از پوست خود در سن 20 سالگی

باید به طور منظم از پوست خود محافظت کنید

برنامه کامل مراقبت روزانه پوست صورت – قدم به قدم

برای زیبایی پوست آیا استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی ضروری است؟

۸ برند برتر ایرانی محصولات آرایشی

10 برند برتر زیبایی در جهان

برندهای آرایشی فرانسوی که باید بشناسید

برندهای مرغوب لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی کدامند؟

ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی

الکل با پوست ما چه می‌کند؟

   محصولات مشابه