مقالات لیدی مد
فروشگاه

تفاوت بین آرایش مات و مرطوب را بدانید

آرایش و هر آنچه به آن مرتبط باشد می تواند بسیار گیج کننده باشد. سوالات زیادی وجود دارد که هنگام خرید یا انجام آرایش می پرسیم. آیا به رژ لب مات یا براق نیاز دارم؟ کدام یک بیشتر مناسب من خواهد بود؟ تهیه کننده لوازم آرایش لب ممکن است به شما بگوید که می توانید هر نوع خریداری کنید و به نظر شما خوب خواهد رسید. اما خودتان باید تصمیم بگیرد که مناسب ترین برای پوست شما کدام است. برای این کار ، شما باید تفاوت بین این انواع پوست را بدانید. در اینجا ، ما در مورد تفاوت بین آرایش مات و مرطوب صحبت کرده ایم.

تفاوت بین آرایش مات و مرطوب را بدانید

قبل از اینکه تفاوت آرایش را مشاهده کنید ، لازم است که انواع مختلفی از اثرات پوستی مات و نشانگرهای پوستی را بدانید. تفاوت اساسی در نوع به پوست و میزان درخشش و درخشندگی آنها است. پوست مات هیچ روغنی ندارد ، در حالی که پوست گلدان دارای ظاهری مرطوب است. مات به دلیل داشتن روغن های طبیعی ، نور را تکمیل می کند و درخشندگی ایجاد می کند و دارای یک بافت پودری است و از پوست تزئینی بیشتری برخوردار است.

خرید انواع مرطوب کننده از فروشگاه لیدی مد کالا

کسانی که پوست بیش از حد روغنی دارند و تمایل به داشتن آکنه زیادی در پوست مات دارند بهترین برای آنها است. این باعث می شود روغن در پوست محدود شود و رطوبت اضافی نیز نخواهد داشت. از طرف دیگر پوست مرطوب بیشتر با افرادی که پوست خشک دارند کار می کند. این باعث می شود پوست شما جوان ، تازه و پر جنب و جوش به نظر برسد. این پوست را مرطوب نگه می دارد و روی هر سن و سالی روی فرد کار می کند.

حالا که به آرایش رسیدید ، آرایش مات در اصل برعکس آرایش براق است. ظاهری مسطح دارد و به هیچ وجه نمی درخشد. اما صاف به معنای این نیست که شما را کسل کننده و پررنگ جلوه می دهد ، بلکه ظاهری ظریف تر و پیچیده تر به شما می بخشد. آرایش شبکی مانند خیس بودن رطوبت کمی است ، در حالی که آرایش مات صاف و براق نیست. دیوی را می توان با پایه ای که بیشتر آن را می پوشید و همچنین با برجسته های استراتژیک روی صورت برای برجسته کردن قسمت های خاصی از صورت به دست می آید.

در مورد آرایش لب یا آرایش چشم شما باید نوع دلخواه خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید زیرا چشم و لب برجسته ترین ویژگی های صورت ما هستند. اگر همیشه از پوست مات استفاده می کنید ، از آرایش شبکی استفاده می کنید و در صورت داشتن پوست تیره از آرایش مات استفاده می کنید ، همیشه می توانید از خلاف آن استفاده کنید. اگر پوست شما مات است ، پس می تانید مقداری از براق کننده به چشم ها و مقداری براق کننده به لب های خود اضافه کنید.

تفاوت بین آرایش مات و مرطوب را بدانید

خرید انواع مرطوب کننده از فروشگاه لیدی مد کالا

روش های زیادی برای پوشیدن آرایش خود با پوست ابری وجود دارد. مطمئن شوید که بقیه آرایش ها خیلی براق و مرطوب نیستند ، زیرا در همه جا وجود دارد می تواند خیلی زیاد باشد. یک ویژگی را انتخاب کنید تا به زیبایی طبیعی یا مات برسید. بافت و زیبایی بیشتری به آرایش شما می بخشد. برای این کار به یک تهیه کننده لوازم آرایش لب نیاز دارید تا محصولاتی را تهیه کنید که به زیبایی و زیبایی پوست شما و آرایش شما کمک کند.

معنی آرایش لایت

معنی آرایش لایت در اصطلاح تخصصی میکاپ

در اصطلاح تخصصی میکاپ لایت به آرایشی سبک گفته می‌شود که طرح ساده‌ای داشته و حداکثر از ترکیب سه رنگ مکمل و واضح تشکیل می‌شود که در آرایش دیده شود.
در این سبک آرایش تمامی رنگ‌ها تناسب منطقی باهم دارند و برای آرایش چشم‌ها در این سبک آرایش از خطم چشم‌های پهن و دنباله دار هرگز استفاده نمی‌شود. به طور مثال میکاپ خطی و برش دار یا حلقوی در این دسته آرایش قرار نمی‌گیرند.


تاثیر آرایش لایت (آرایش اروپایی) بر چهره

به طوری که هرچهره با ویژگی‌هایی که دارد با این سبک از آرایش زیباتر می‌شود و یکی از تفاوت آن با آرایش‌ها تند یا غلیظ در این است که چهره را به طور کامل تغییر نمی‌دهد و در همان حالت طبیعی چهره را زیباتر می‌کند.

آرایش لایت آرایشی پرکاربرد
امروزه بسیاری از دختر خانم‌ها و خانم‌های جوان به آرایش لایت و ملایم رو آورده اند و در دانشگاه، اداره، مهمانی‌ها و مناسبت‌های کوچک و بزرگ آرایش لایت را به آرایش‌های غلیظ و میکاپ‌های سنگین ترجیح می‌دهند.

آرایش لایت، آرایشی مناسب برای دختر‌های جوان (آرایش دخترانه)

معمولاً در آرایشگاه‌ها این سبک آرایش به دختران جوان و نواجوان پیشنهاد می‌شود. زیرا حالت معصومانه و دخترانه را در صورت حفظ می‌کند.

آرایش لایت، آرایشی مناسب با فصل
اگر از آن دسته از افرادی هستید که سبک آرایش خود را بر اساس فصل انتخاب می‌کنید باید بدانید آرایش لایت بیشتر برای فصول گرم سال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آرایش لب به سبک اروپایی
رنگ‌های آرایشی در این سبک، بیشتر از رنگ‌های طبیعی برای لب‌ها مثل رنگ‌های نود (رنگ پوست)، رژلب گوشتی، صورتی روشن و... انتخاب میشود

آرایش چشم لایت
آرایش چشم لایت با استفاده از رنگ‌های بسیار ملایم، به اصطلاح نود یا اسموکی است؛ که یکی از کاربردی‌ترین رنگ‌ها رنگ قهوه‌ای در دجه‌های متفاوت است؛ و خط چشمی بسیار ظریف و مژه‌هایی کم ریمل.

آموزش گام به گام آرایش لایت به عنوان آرایش روزانه
در ابتدا صورت خود را با استفاده از پاک کننده‌های مناسب تمییز کنید.

زیرسازی و بیس (پایه) آرایش لایت
قبل از هرکاری صورت خود را آبرسانی کنید. یعنی آن را شسته و سپس روی آن مرطوب کننده بزنید. پس از آن که از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کردید، روی آن یک کرم پودر سبک زده و یا به جای کرم پودر با استفاده از کانسیلر تنها لکه‌های روی صورت خود را بپوشانید.
دقت داشته باشید که استفاده از مرطوب کننده علاوه بر نرم کردن پوست مانند یک کرم زیرسازی نیز عمل می‌کند. پس کافیست از مرطوب کننده برنزه و یا رنگی استفاده کرده و زیرسازی صورت خود را تنها با یک کرم انجام دهید.

نحوه‌ی زدن سایه برای آریش لات
برای انتخاب سایه باید به رنگ لباس و یا توناژ پوست خود نگاه کنید و دقت داشته باشید که سایه تیره و مشخصی نزنید. در آرایش لایت هدف زیبا سازی صورت بدون نشان دادن آرایش آن است پس کافیست از یک سایه کمرنگ و یا با یک خط چشم ظریف و باریک به چشمان خود حالت داده و از هرگونه آرایش چشم دیگری پرهیز کنید.

فروش انواع لوازم آرایش صورت

شیوه‌ی استفاده از ریمل برای آرایش لایت
برای زیباسازی چشم‌ها می‌توانید روی آن‌ها ریمل زده و با استفاده از فرمژه هم مژه‌های خود را بلند کنید. علاوه بر آن ریمل چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان داه و کمی از آن هم کافیست تا بتوان زیبایی چشم‌ها را چندین برابر کرد.
البته اگر از خط چشم استفاده نمی‌کنید می‌توانید کمی بیشتر ریمل بزنید. در صورتی که نمی‌خواهید از ریمل مشکی استفاده کنید می‌توانید به جای آن از یک ریمل قهوه‌ای کمک گرفته و مژه‌های خود را به زیبایی بیارایید.

آرایش لایت (آرایش اروپایی) چیست؟
 

استفاده از رژگونه در سبک آرایش لایت

اگر می‌خواهید گونه‌های خود را برجسته‌تر نشان داده و اثر رژ گونه نیز مشخص نباشد، کافیست از رنگ‌های طبیعی تری استفاده کرده و به کمک یک رژگونه ملایم که به رنگ پوست و لباس شما بیاید، گونه‌های خود را زیباتر و برجسته‌تر نشان دهید.
برای این کار می‌توانید از پودر و یا کرم استفاده کرده و درخشش صورت خود را هم بیشتر کنید. البته اگر پیشانی بلندی دارید و روی پیشانی خود از پنکک و یا کرم برنزه استفاده می‌کنید می‌توانید از رنگ‌های برنزه روی گونه‌های خود نیز استفاده کنید.

آرایش لب‌ها
برای آرایش لب‌ها قبل از هر کاری می‌بایست روی آن‌ها مرطوب کننده زده و یا با استفاده از برق لب رژ لب کمرنگی روی آن بزنید. البته رژ لب خود را متناسب با لباس و رنگ پوست خود انتخاب کرده و خط لب را نیز فراموش نکنید.
دقت داشته باشید که خط لب آرایش لب‌های شما را زیبا‌تر نشان می‌دهد. اما باید خط لب و رژلب همرنگ و یا رنگ‌هایی مزدیک به هم باشد طوری که مرز بین رژلب و خط لب شما مشخص نباشد.

آرایش لایت یا اروپایی عروس
از جدیدترین مدل‌های آرایش عروس در سالن‌های زیبایی، می‌توان به آرایش لایت عروس یا آرایش اروپایی عروس اشاره کرد که اتفاقاً طرفداران زیادی هم دارد. بر خلاف گذشته، عروس‌ها دیگر تمایل به داشتن عروس‌ها غلیظ و تند ندارند و در آرایشگاه‌های عروس، آرایش محو عروس در بورس آرایش و میکاپ عروس قرار دارد.

 

آرایش لایت (آرایش اروپایی) چیست؟

چند نکتۀ مهم دیگر را هم در حین استفاده از کرم پودر به خاطر داشته باشید.

 

مطالب آموزشی مرتبط:

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

این پروتئین فراوان در بدن ما است که سیستم اسکلتی عضلانی و تمام بافت همبند را تشکیل می دهد. کارشناسان اغلب از آن به عنوان چشمه جوانی یاد می کنند. با افزایش سن ، توانایی بدن برای ساخت کلاژن شروع به کند شدن می کند. در نتیجه ، پو....

فواید کلاژن: تاثیر آن در جوان سازی بدن

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

طب سوزنی و طب سنتی چینی (TCM) می تواند یک روش ایمن ، مؤثر ، طبیعی و عاری از دارو برای کاهش علائم پیری فراهم کند. جوان سازی صورت در TCM سابقه ای طولانی دارد و هزاران سال پیش در بین همسران چینی ها محبوب بود. در ده سال گذشته با توجه ....

تاثیر طب سوزنی و طب سنتی چینی در کاهش علائم پیری

5 نکته اصلی که برای پوست صورت شما لازم است تا چهره شاداب تری داشته باشین

کار های ضروری مراقبت از پوست، حتی برای روزهایی که خیلی احساس تنبلی می کنید

5 علت که چرا استفاده هر روز از سرم صورت برای شما مفید خواهد بود

4 راه برای مراقبت از پوست خود در سن 40 سالگی به بالا

4 راه آسان برای مراقبت از پوست خود در فصل زمستان

4 راه برای مراقبت از پوست خود در هنگام 30 سالگی

چه کار های لازم است تا در طول شب برای محافظت از پوستتان انجام دهید

بهترین فروشگاه های محصولات آرایشی در ایران

مراقبت از پوست با محصولات زیبایی ارگانیک

5 راه برای مراقبت از پوست خود در سن 20 سالگی

باید به طور منظم از پوست خود محافظت کنید

برنامه کامل مراقبت روزانه پوست صورت – قدم به قدم

برای زیبایی پوست آیا استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی ضروری است؟

۸ برند برتر ایرانی محصولات آرایشی

10 برند برتر زیبایی در جهان

برندهای آرایشی فرانسوی که باید بشناسید

برندهای مرغوب لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی کدامند؟

ترتیب صحیح استفاده از محصولات مراقبت پوستی

الکل با پوست ما چه می‌کند؟

   محصولات مشابه