مقالات لیدی مد
فروشگاه

5 نکته برای به دست آوردن درخشش طبیعی به پوست شما در هر روز صبح

همه ما عاشق این نگاه باشکوه هستیم که افراد مشهور تمایل به داشتن آن دارند و در عین حال قادر به دستیابی به آن نگاه برای خودمان نیستند. با رسیدن به 30 یا 40 سالگی و درخشش پوست ، مشکل پیری نمایان تر می شود. شما همیشه می توانید از تهیه کننده محصولات زیبایی ارگانیک خود کمک بگیرید و از محصولات ارگانیک استفاده کنید. در اینجا پنج نکته وجود دارد که هر روز صبح امکان درخشش طبیعی آن وجود دارد.

براق کننده لب بمالید

براق کننده لب بمالید

براق کننده لب بمالید

رژ لب ، به ویژه یکی با رنگ های بلند و روشن ، اگر به دنبال ظاهر طبیعی باشید ، چیز بزرگی نیست. اگر می خواهید از سن خود جوان تر به نظر برسید ، از انتخاب رنگ هایی که فقط نوجوانان می پوشند ، خودداری کنید. درعوض ، از براق کننده لب استفاده کنید که درخشندگی طبیعی به لب شما می بخشد. این باعث می شود ظاهر لب های شما به ظریف ترین شکل ممکن تقویت شود.

از کانسیلر استفاده کنید

از کانسیلر استفاده کنید

کانسیلر را اعمال کنید

ممکن است فکر کنید نیازی به کانسیلر ندارید اما با افزایش سن ، باید استفاده از کانسیلر را شروع کنید. به محض اینکه 30 ساله شوید ، توصیه می شود یک کانسیلر مایع را انتخاب کنید تا بتواند هیدراتاسیون مورد نیاز پوست شما را نیز تأمین کند. به علاوه ، استفاده از پودر بسیار ساده تر است. کانسیلر را روی صورت خود بمالید و به آرامی و مالش ندهید. مقداری از پرایمر را در کنار آن قرار دهید تا کانسیلر را در جای خود تنظیم کنید.

از پودر استفاده نکنید

از پودر استفاده نکنید

از پودر استفاده نکنید

اگر می خواهید پوستتان خوب به نظر برسد ، بنابراین باید پوست را از پودرها پاک کنید زیرا می تواند پوست را مات جلوه دهد. در صورت تمایل به استفاده از آن ، پودرها و پایه های جمع و جور خود را پشت سر بگذارید و در عوض پودرهای سست بگیرید. پس از ریختن پایه مایع ، از پودر سست در حالت اعتدال استفاده کنید تا پایه و اساس در جای خود قرار گیرد. پوست زیبایی به شما می بخشد.

خرید انواع کرم پودر از لیدی مد کالا

مقداری سرخ شوید

مقداری سرخ شوید

از محصولاتی که دارای سایه قرمز بیش از حد هستند ، استفاده نکنید. استفاده از یک سایه گلگون باعث می شود پوست شما به طور طبیعی سالم تر و جذاب تر به نظر برسد. این کار را در روی گونه های خود بمالید تا بتوانید آن سرخ شدن طبیعی را داشته باشید.

بنیاد پوشش متوسط را انتخاب کنید

بنیاد پوشش متوسط را انتخاب کنید

از آنجایی که کارهای بسیار زیادی برای پنهان کردن دارید (به عنوان مثال چین و چروک و خط) ، ممکن است فکر کنید که بهترین نوع پایه برای شما آنهایی است که دارای پایه و اساس پوشش بالایی هستند. در عوض ، بهتر است با یک بنیاد پوشش متوسط بروید. نه تنها قادر به پنهان کردن رگها خواهد بود ، بلکه این نوع پایه باعث تقویت آب و هوای پوست شما نیز خواهد شد. Dewiness نوع دقیقی از درخشش طبیعی را که به دنبال آن هستید می دهد.

مطمئن شوید که تمام این محصولات را از تهیه کننده محصولات زیبایی ارگانیک خود دریافت کرده و قادر خواهید بود هر روز صبح به درخشش طبیعی پوست خود برسید.

چه موقع ماسک صورت بزنیم

بهترین زمان گذاشتن و مدت ماندن انواع ماسک صورت + ماسک سیاه

مدت زمان ماندن ماسک بر روی صورت بسته به نوع ماسک، می تواند از 3 دقیقه تا 30 دقیقه متفاوت باشد. متخصصان می گویند که اگر از ماسک های اسیدی استفاده می کنید، نباید بگذارید 10 تا 15 دقیقه بیشتر بر روی صورت بمانند، چون پوست را تحریک می کنند.

به عنوان مثال ماسک مرطوب کننده پوست شامل اسید گلیکولیک و اسید هیالورونیک هستند که اگر بیشتر از 30 دقیقه بر روی پوست بمانند، آن را تحریک می کنند.

همچنین ماسک خاک رس اگر زیاد بر روی پوست بماند، می تواند باعث خشکی پوست صورت شود.

اما اگر از ماسک های خانگی میوه ای استفاده می کنید، مدت زمان ماندن آن ها بر روی پوست می تواند بین 30 تا 60 دقیقه باشد.

1. مدت زمان ماندن ماسک سیاه (بلک ماسک) روی صورت

مدت زمان استفاده از ماسک سیاه

ماسک سیاه یکی از بهترین ماسک ها برای پاک سازی پوست صورت بوده و می تواند به روشن تر شدن و درخشان تر شدن پوست صورت کمک کند.

صورت خود را تمیز بشویید و یک لایه ماسک سیاه را بر روی پوست صورت (پیشانی، گونه ها، بینی و چانه) بمالید، بگذارید تا خشک شود. به آرامی ماسک را از روی پوست صورت بردارید و با آب گرم خوب بشویید.

این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا نتیجه بگیرید. بهتر است ماسک سیاه 15 تا 30 دقیقه بر روی پوست صورت بماند تا کاملا خشک شود.

2. مدت زمان ماندن ماسک عسل روی صورت

ماسک عسل یکی از بهترین ماسک های خانگی برای درمان آکنه و جوش صورت محسوب می شود. عسل دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی قوی است که قرمزی پوست را رفع کرده و آکنه و جوش صورت را درمان می کند.

توصیه می شود که هر شب قبل از خواب از ماسک عسل طبیعی بر روی پوست صورت استفاده کنید، پس از استفاده از ماسک عسل، بهتر است یک ماسک کاغذی بر روی آن بگذارید تا بر روی صورت بماند.

متخصصان می گویند که بهتر است ماسک عسل بین 30 تا 60 دقیقه بر روی پوست صورت بماند.

فروش انواع ماسک صورت

انواع ماسک صورت را چه زمانی بگذاریم بهتر است؟

قبل از اینکه از ماسک صورت استفاده کنید باید بدانید که یک ماسک صورت چیست؟ از چه موادی تشکیل شده است؟ چه کاری بر روی صورت انجام می دهد؟ بهترین زمان گذاشتن ماسک صورت چه زمانی است؟ هر ماسک چه مدت باید بر روی پوست صورت بماند؟

ماسک صورت، یک مخلوط حاوی مواد معدنی، ویتامین ها و عصاره های میوه ها و سبزیجات است که بیشتر برای درمان آکنه و جوش صورت، پاک سازی، نرم کردن، جوان سازی و بستن منافذ باز پوست صورت استفاده می شود.

در ادامه همراه ما باشید تا با بهترین زمان گذاشتن انواع ماسک روی پوست صورت و نحوه استفاده از آنها بیشتر آشنا شوید؛

بهترین زمان گذاشتن ماسک روی صورت

توجه : پیش از گذاشتن هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

1. ماسک پاک سازی صورت

ماسک پاک کننده صورت برای پاک سازی و لایه برداری عمیق پوست صورت استفاده می شود. یک ماسک صورت خوب می تواند به پاک سازی کامل پوست کمک کند و حتی برخی ماسک های پاک کننده می توانند باعث سم زدایی پوست صورت شوند.

اگر پوست خشک دارید به شما توصیه می کنیم که از این نوع ماسک ها استفاده نکنید.

بهترین زمان گذاشتن ماسک پاک کننده صورت، شب قبل از خواب می باشد. در طول روز پوست شما آلوده شده، منافذ پوست باز هستند و هنوز آثار آرایش بر روی صورت باقی مانده است، شب ها قبل از رفت به رختخواب از یک ماسک پاک کننده صورت استفاده کنید.

2. ماسک آب رسان پوست صورت

ماسک آب رسان صورت، باعث افزایش هیدراتاسیون پوست شده، خستگی پوست را از بین می برد، باعث روشن تر و درخشان تر شدن پوست شده و به پرتر شدن صورت های لاغر کمک می کند. (توجه داشته باشید که عملکرد این نوع ماسک ها با ماسک مرطوب کننده صورت متفاوت می باشد.)

این نوع ماسک ها برای همه ی انواع پوست مناسب هستند.

بهترین زمان گذاشتن ماسک آبرسان پوست صورت، شب قبل از خواب می باشد.

3. ماسک مرطوب کننده صورت

ماسک مرطوب کننده صورت، باعث افزایش رطوبت در پوست شده و به نرم شدن پوست صورت کمک می کند. این نوع ماسک ها برای پوست های مختلط و پوست خشک مناسب هستند. اما افرادی که پوست چرب دارند، بهتر است از این نوع ماسک استفاده نکنند.

بهترین زمان گذاشتن ماسک مرطوب کننده صورت، شب قبل از خواب می باشد. اما اگر پوست خشک دارید می توانید صبح بعد از بیدار شدن از خواب، از این ماسک استفاده کنید.

4. ماسک روشن کننده پوست

ماسک روشن کننده پوست، چین و چروک را رفع کرده و به جوان سازی پوست صورت کمک می کند، علاوه بر این با پاک سازی و از بین بردن لکه های پوست به روشن تر شدن پوست صورت کمک می کند. این نوع ماسک برای همه انواع پوست مناسب هستند.

هر روز می توانید از این نوع ماسک ها استفاده کنید. بهترین زمان گذاشتن ماسک روشن کننده پوست، شب قبل از خواب می باشد.

5. ماسک آرامش دهنده صورت

پس از یک روز پر از تنش و استرس، استفاده از یک ماسک آرامش دهنده صورت می تواند آثار خستگی و التهاب پوست صورت را از بین ببرد.

بهترین زمان گذاشتن ماسک آرامش دهنده صورت، شب قبل از خواب می باشد.

6. ماسک دور چشم

ماسک دور چشم یکی از بهترین روش های درمان پف و سیاهی و همچنین رفع چروک دور چشم می باشد. توصیه می شود که ماسک دور چشم را حداکثر تا 20 دقیقه دور چشم نگه دارید و بعد بشویید.

بهترین زمان گذاشتن ماسک دور چشم، شب قبل از خواب و هر روز صبح بعد از بیدار شدن از خواب می باشد.

خرید انواع لوازم مراقبت پوست

چگونه از ماسک صورت استفاده کنیم؟

طریقه استفاده از ماسک صورت :

چطور پوستی به روشنی سفید برفی داشته باشیم

افراد بسیاری در پی داشتن پوستی شفاق و روشن هستند که زیبایی و جذابیت چهره آنها را چندین برابر کند. قبل از استفاده از کرم های شیمیایی روشن کننده پوست، از این روش های خانگی استفاده کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، افراد بسیاری در پی داشتن پوستی شفاف و روشن هستند که زیبایی و جذابیت چهره آنها را چندین برابر کند. قبل از استفاده از کرم های شیمیایی روشن کننده پوست، از این روش های خانگی استفاده کنید. علاوه بر ماسک های خانگی روشن کننده پوست، انتخاب رژیم غذایی مناسب نیز در شادابی و طراوت پوست تاثیر بسیاری دارد. با ما همراه شوید تا با ماسک های خانگی روشن کننده پوست، رژیم غذایی مناسب و نکاتی که باید رعایت کنید آشنا شوید..

1. ماست

ماست، محصولی جانبی از شیر است،که حاوی بسیاری از مواد مغذی است که برای پوست خوب می باشد. همچنین دارای اسید لاکتیک است که دارای خواص سفیدکنندگی میباشد.

اینها راه حل های مناسب برای انواع پوست می باشد.

 • ماست ساده را به آرامی بر روی پوست بمالید. چند دقیقه آنرا روی پوستتان نگه داشته  و سپس آن را با آب ولرم بشویید. تکرار این عمل یک بار در روز به مدت چند هفته باعث  تغییر قابل توجهی در پوست و چهرهمیشود.

 • روش دیگر، مخلوط یک قاشق غذاخوری ماست تازه با نصف قاشق غذا خوری از عسل است. مخلوط را بر روی صورت و گردن خود به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه داشته و سپس آن را با آب بشویید. استفاده روزانه ی این ماسک برای بهبود پوست و چهره شما بسیار مفید است.

• شما همچنین می توانید کمی آب لیمو و مقداری بلغور جو دوسر را به ماست اضافه کرده و خمیری ضخیم درست کرده و آن را بصورت ماسک به صورتتان بزنید. این درمان نیز باعث انعطاف و مرطوب نگه داشتن پوست شما میشود.

2. پرتقال

عنصر مهم در مراقبت از پوست، ویتامین C است که می توانید  آنرا به وفور در پرتقال یافت کنید. به علاوه، پرتقال دارای خواص سفیدکنندگی نیز میباشد که می تواند پوست شما را روشن کند. مشخص شده است که مصرف منظم آب پرتقال تازه تا حد زیادی می تواند به بهبود بافت پوست و همچنین انعطاف آن کمک کند. برای روشن شدن پوست ، پرتقال را می توان به دو روش مختلف استفاده کرد.

• با ترکیب دو قاشق غذاخوری آب پرتقال و اندکی پودر زردچوبه خمیری درست کرده و آنرا بر روی صورت و گردن خود را قبل از رفتن به رختخواب بمالید. همچنین می توانید آن را بر روی دست ها و پاهای خود نیز بمالید. صبح روز بعد آن را بشویید. این کار را روزانه انجام دهید.

• پوست پرتقال خشک شده را پودر کنید. یک قاشق غذاخوری از پودر پرتقال را با یک قاشق غذا خوری از ماست ساده مخلوط کنید. آنرا  به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید. سپس با آب شستشو کنید. این ماسک به روشن شدن  نقاط تیره  و لکه های دیگر روی صورت کمک خواهد کرد. آنرا هفته  ای یک یا دو بار استفاده کنید، اما نه بیشتر از آن .

3. آرد نخودچی

 آرد نخودچی یکی از بهترین مواد برای افرادی ست که مایل به روشن شدن رنگ پوست خود دارند. این ماده شامل مواد مغذی مختلف است که به حفظ سلامت پوست شما بسیار کمک میکند. استفاده از درمان های زیر به صورت روزانه باعث حذف روغن اضافی پوست شما بهمراه حفظ رطوبت طبیعی پوست شما میشود.

 1. مقداری آرد نخودچی را با مقدار کمی آب مخلوط کرده و یا آب را زیاد بریزید تا حجم خمیر ضخیم شود.

۲٫ آن را بر روی صورت ، دست و پا بمالید.

۳٫ تا زمانی که خشک شود صبر کنید، سپس آن را با آب بشویید.

4. عسل

 عسل کمک می کند تا پوست سفید شود در حالی که به عنوان یک عامل مرطوب کننده نیز عمل میکند. پوست خشک، عاملی ست که باعث ناهمواری پوست میشود. عسل همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند لکه های مربوط به سن و جای جوش را محو کند.

• عسل خالص را به صورت خود بمالید و برای چند دقیقه بگذارید و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این درمان ساده به حذف سلولهای مرده پوست کمک خواهد کرد و باعث میشود پوست شما روشن تر و تازه تر از قبل به نظر برسد. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

• برای ایجاد یک ماسک روشن کننده پوست،یک قاشق چای خوری از عسل و آب لیمو، یک قاشق غذاخوری شیر خشک و نصف قاشق چای خوری روغن بادام را ترکیب کرده و خوب آنها را مخلوط کرده و آن را به آرامی بر روی پوست بمالید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آن را با آب سرد بشویید. این کار را روز در میان انجام دهید.

5. لیمو

خاصیت اسیدی لیمو به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی برای پوست و مقدار بالای ویتامین C در آن کار برای رشد سلول های جدید موثر است. همچنین، لیمو دارای آنتی اکسیدان ها است که برای رنگ پوست بسیار خوب هستند.

 • یک توپ پنبه را در آب لیموی تازه غوطه دهید و آن را به طور مستقیم بر روی صورت بمالید. حتی می توانید یک برش لیمو را به طور مستقیم بر روی پوست آسیب دیده بمالید و اجازه  دهید که  آب آن جذب پوست شود. حداقل یک ساعت بعد، صورت خود را با آب بشویید. این کار را یک بار در روز انجام دهید. این درمان ساده مطمئنا رنگ پوست شما را روشن کرده و همچنین می تواند از توسعه زخم روی صورت جلوگیری کند.

• سه قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه و یا آب گوجه فرنگی را مخلوط کرده و بر روی پوست مالیده و نیم ساعت بعد ، آنرا با آب شستشو دهید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

• روش دیگر، مخلوط کردن یک قاشق چای خوری از هر یک ،آب لیمو، شیر خشک و عسل است. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از شستشو ، آنرا بر روی پوست خود نگه دارید. این کار را روزانه و یا روز در میان انجام دهید.

 توجه: هنگام استفاده از این سه درمان، لازم است هیچ زخم بازی بر روی پوست شما وجود نداشته باشد. ماهیت اسیدی آب لیمو می تواند باعث درد در زخم های باز شود. همچنین، آب لیمو ممکن است برای پوست های حساس و یا کسی که به لیمو حساسیت دارد، مناسب نباشد.

6. ژل آلوئه ورا

 ژل آلوئه ورا می تواند هایپرپیگمنتاسیونیا تجمع رنگدانه ها در بافتها را کاهش دهد و به بازیابی رنگ اصلی پوست شما کمک کند. هیپرپیگمانتاسیون یکی از علل اصلی ناهمواری پوست است. همچنین، اثر خنک کننده آلوئه ورا کمک می کند تا بازسازی سلول های جدید و بازسازی بافت آسیب دیده، که برای سلامتی پوست مهم است، انجام شود. این درمان با استفاده ساده از ژل آلوئه ورا می تواند لکه های سیاه را روشن کند و رنگ پوست را به طور کلی بهبود دهد.

 1. لایه های بیرونی از برگ آلوئه ورا را برش دهید . برشی ضخیم از ماده ژله مانند جدا کنید.

 2. ژل را کاملا بر روی پوست خود بمالید.

 3. حدود ۳۰ دقیقه آنرا روی پوستتان بگذارید، و سپس آن را با آب بشویید.

 4. این کار را در حداقل دو بار در روز به مدت دو هفته انجام دهید.

اگر گیاه آلوئه ورا را ندارید، می توانید آنرا از بازار بخرید.

7. روغن بادام

مواد لازم:

شیر ۱ قاشق غذاخوری

عسل ۱ قاشق غذاخوری

آبلیمو ۱ قاشق چایخوری

روغن بادام یک قاشق چایخوری

پودر شیرین بیان ۱قاشق مرباخوری پر

مواد فوق را با یکدیگر ترکیب کنید و روی صورت بمالید به مدت نیم‌ساعت صبر کنید و سپس با آب ملایم بشوئید تا علاوه بر درخشش پوست، لکه‌های قهوه‌ای روی پوست شما نیز از بین بروند.

8. جوی دو سر

مواد لازم:

پودر جو دوسر ۱ قاشق مرباخوری

ماست آب‌گرفته تازه(کیسه‌ای)  ۱ قاشق مرباخوری

پودر جوی دو سر را با ماست و آب گوجه‌فرنگی تازه مخلوط کرده تا خمیری یکدست به دست آید مثل ماسک روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید و هفته‌ای دوباره تکرار شود تا تمامی لکه‌های قهوه‌ای مایل به زرد روی پوست شما به تدریج از بین بروند.

9. سیب زمینی

قرار دادن سیب‌زمینی خام برش داده شده بر روی پوست و دور چشم نیز لکه‌ها و علامت‌های پوستی را از بین می‌برد.

سیب زمینی حاوی عوامل سفید کننده است که باعث روشن تر شدن پوست می شود. سیب زمینی خام را خمیر کنید و با شیر مخلوط کنید و به پوست بمالید سپس بگذارید 15 دقیقه بماند. همچنین می توانید برش های سیب زمینی خام را بر روی پوست قرار دهید و بگذارید 15 دقیقه بماند.

10. بادام

به مدت دو هفته هر شب ۴ عدد بادام آسیاب‌شده را در شیر خیس کنید، آن را آسیاب کرده و این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و پس از خشک شدن آن روی پوست، با آب سرد بشویید.

11. مخلوط شکر و روغن

این مخلوط را به آرامی بر روی صورت مالش دهید. اگر پوست شما به طور طبیعی چرب است از روغن استفاده نکنید. به جای روغن از عسل استفاده کنید. این مخلوط پوست را مرطوب کرده و برای پوست چرب مناسب است.

12. ماسک خیار

یک خیار، یک چهارم فنجان آب لیمو، 5 قاشق چای خوری عسل، و 5 قاشق چای خوری شیر را با هم مخلوط کنید. مخلوط را در یک کاسه بریزید. در آرد هم بزنید تا زمانی که مخلوط غلیظ شود. بگذارید 6 ساعت در یخچال بماند. سپس هر روز بعد از حمام بر روی صورت قرار دهید. بگذارید ماسک 15-20 دقیقه روی پوست بماند سپس آن را با آب گرم بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

بعد از ماسک صورت چه کنیم؟

بعد از شستشوی ماسک، پوست صورت را خوب خشک کنید و با یک پد پنبه ای مقداری تونر بر روی پوست صورت و گردن بمالید (تونر منافذ باز پوست صورت را کوچک تر می کند)، پس از آن هم مقدار بسیار کمی کرم مرطوب کننده بر روی پوست صورت بمالید تا از خشک شدن پوست جلوگیری کند.

 

مطالب آموزشی مرتبط:

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش روز و شب بهاری: با استفاده از رنگهای تازه و درخشان به عنوان نقطه پرش ، ما دو ظاهر زیبا ایجاد کردیم - یک نگاه روز آسان ، و دیگری نسخه پیشرفته تر که مناسب برای شب های بهاری است.....

آرایش برای روز و شب های بهار

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

آیا راه (های) مناسبی برای استفاده از عطر خود می دانید؟ چگونه از آن استفاده کنیم تا بتوانید در تمام طول روز از رایحه آن لذت ببرید؟ معلوم است که بیشتر مردم با گوش دادن به افسانه های منسوخ (و اشتباه) ، آنها از اثر و قدرت آن استفا....

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

روال ساده آرایش برای شب در کنار دوستان

چگونه شانس تبدیل شدن به ملکه Maskara را افزایش دهید

چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد

نکاتی درباره نحوه انتخاب آرایش و محصولات آرایشی مناسب

5 محصول آرایشی صورت که باید برای هر مناسبتی داشته باشید

پوست درخشان با محصولات آرایش صورت ایران

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت

   محصولات مشابه