مقالات لیدی مد
فروشگاه

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

چه مبتدی باشید و چه یک متخصص ، باید سبک های مختلف استفاده از آرایش را بدانید. به هر مناسبت ، خواه برای کار یا مهمانی خود باشید ، در صورتی که سعی کنید به همان سبک و سیاق بروید ، حوصله خود را خواهید گرفت. مییا ، تهیه کننده محصولات آرایش چشم ، 5 سبک مختلف خط چشم را برای شما ارائه می دهد که می توانید به راحتی در خانه آنها را امتحان کنید.

خط چشم کشیدن یکی از سخت‌ترین مراحل آرایش محسوب می‌شود. هر چند انجام این مرحله سخت است و به دقت زیادی نیاز دارد، اما در زیبایی نهایی چهره تاثیر به سزایی دارد. پس برای کشیدن خط چشم ساده یا مدل های متنوع دیگر، باید نهایت دقت و حوصله خود را به خرج دهید. نکته‌ای که در زمان کشیدن خط چشم اهمیت ویژه‌ای دارد، توجه به مدل چشمان است. یعنی برای هر مدل چشمی باید از خط چشم مخصوص به خودش استفاده کرد. اگر می‌خواهید در مورد مدل خط چشم و راه‌های زیباتر کردن چشم‌ها بیشتر بدانید، با این مقاله از مو تن رو همراه باشید.

کلاسیک 

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

کلاسیک 

اگر کاربر مشتاق خط چشم هستید ، می دانید که این ساده ترین و محبوب ترین سبک استفاده از خط چشم است. نه تنها این ، این سبک مناسب هر نوع چشم است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که از گوشه داخلی پلک ها شروع کنید تا درست قبل از گوشه بیرونی ، خط چشم نازک با خط چشم مایع خود بکشید.

بالدار کردن

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

بالدار 

اگر سبک کلاسیک را کامل کرده باشید می توانید به این سبک برسید. تمام آنچه شما باید تمرین کنید این است که بالها را کاملاً درست کنید. این کار را با کشیدن انتها به گوشه خارجی ترین گوشه خود انجام دهید. همچنین می توانید با استفاده از ریمل ، آنها را برجسته کنید. فقط در صورت بیرون رفتن از شب ، باید خطوط بالدار را ضخیم تر کنید.

دو بالدار

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

دو بالدار

اگر می دانید چگونه بالدار را انجام دهید ، می توانید به راحتی یک بالدار را انجام دهید. پس از طی کردن مراحل ترسیم یک خط چشم بالدار ، باید خط دیگری درست در زیر یا بالای آن اضافه کنید. امروزه برای مهمانی های پر زرق و برق ، زنان تصمیم می گیرند با استفاده از دو خط چشم رنگی متفاوت ، آن را نمایشی تر جلوه دهند. در حالی که از دو رنگ استفاده می کنید ، می توانید قسمت داخلی خط را نیز گسترش دهید.

خط چشم گربه 

خط چشم گربه 

خط چشم گربه

چشم گربه مورد علاقه بسیاری از خانمهاست. شما خط چشم را به روشی اعمال می کنید که باعث می شود چشمان شما مانند گربه به نظر برسد. اطمینان حاصل کنید که خط بالا و خط شلاق پایین تر به درستی ترسیم شده اند. این مانند بالدار است اما باید مطمئن شوید که آنها مانند یک گربه هستند.

V-شکل 

خط چشم گربه 

V-شکل 

همچنین کاربرد آن بسیار آسان است. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک قلم مو زاویه دار است که به وسیله آن می توانید یک خط از قسمت بیرونی خط شلاق پایینی به سمت بالا بکشید و آن را با خط چشم در پلک فوقانی خود متصل کنید. این باعث می شود چشمان شما بزرگتر به نظر برسد.

بعد از تمرین همه این سبک ها ، می توانید سعی کنید به سراغ ظاهر های جسورانه تر و رنگارنگ بروید. بر حسب مناسبت ، شکل چشم و شخصیت خود براق یا رنگ را اضافه کنید. خط چشم مایع ، انواع مختلف سایه چشم و غیره را از تهیه کننده محصولات آرایش چشم خود دریافت کنید و به آرایش چشم مناسب برای شما دست پیدا کنید.

پیش از خرید خط چشم این نکات را بدانید

خط چشم از آن وسایل آرایشی پایه‌ای است که دو نوع واکنش را در خانم‌ها به وجود می‌آورد: شیفته و شیدای آن هستند یا دور و اطرافش هم نمی‌چرخند. دلایل زیادی مانند مهارت در کشیدن خط چشم، شکل و نوع ظاهر چشم‌ها و… در شکل‌گیری این علاقه یا تنفر به خط چشم نقش دارد. اما باید قبول کرد که اگر خط چشمی باکیفیت و استاندارد بخرید و از آن مهم‌تر شیوهٔ کشیدن آن را بلد باشید، احتمال اینکه در گروه منتفران قرار بگیرید، نزدیک به صفر خواهد شد. پس اجازه بدهید از نکات پیش از خرید خط چشم بگوییم تا با این وسیلهٔ آرایشیِ «چشم‌قشنگ‌کُن» بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با انواع خط چشم‌ از نزدیک‌تر

خط چشم می‌تواند شما را زیباتر کند. اگر نکات پیش از خرید خط چشم را بدانید و آن را به‌زیبایی و هنرمندانه بکشید، ظاهرتان از این رو به آن رو خواهد شد. اصلا نگاهی‌ دقیق‌تر به این وسیلهٔ آرایشی نشان می‌دهد که حضورش در شکل‌دهی به شخصیت و تیپ ظاهری خیلی مهم است. بسیاری از شخصیت‌های به‌یادماندنی سینما و تاریخ به واسطه استفاده از این وسیله و خلق مدلی خاص از آن پشت چشم‌های‌شان در یادها ماندگار شده‌اند؛ مثلا کلئوپاترا را در نظر بگیرید و آن خط چشم‌های معروفش را به یاد بیاورید.

بهتر است برای آشنایی بیشتر با خط چشم‌ مناسب با معرفی انواع مختلف آنها، کار را شروع کنیم:

خط چشم مدادی

همان‌طور که از نام این مدل خط چشم متوجه می‌شوید، ظاهر و کارکرد آن دقیقا شبیه مداد است. این خط چشم‌ها طرف‌داران زیادی دارند. چون هم استفاده از آنها بسیار راحت است و هم در مدل‌ها و قیمت‌های مختلفی در بازار قابل‌خریداری هستند. خط چشم‌های مدادی فقط در رنگ مشکی به بازار عرضه نمی‌شوند و رنگ‌های متنوعی از آنها در فروشگاه‌ها وجود دارد.

خط چشم مایع

تسلط‌ پیدا کردن در کشیدن خط چشم مایع به کمی زمان نیاز دارد اما اگر یاد بگیرید که چطور هنرمندانه از این مدل خط چشم استفاده کنید، با شما شرط می‌بندیم که سطح زیبایی چشم‌هایتان را از ۱ به ۱۰ ارتقا خواهید داد. استفاده از این خط چشم‌ها مانند نقاشی‌کردن با قلم‌مویی نازک و آب‌رنگ است. کشیدن خط نازک یا ضخیم با این خط چشم‌ها مقدور است و ماندگاری بالایی هم دارند.

برای کشیدن این مدل از خط چشم‌ها باید تکنیک‌ها را به‌خوبی یاد بگیرید. توصیهٔ ما این است که کشیدن خط را از میانهٔ چشم شروع کنید و به سمت خارج پلک بروید. بعد ترتیب بخش‌های داخلی‌تر پشت چشم را بدهید.


خط چشم ماژیکی

یکی از نکات خرید خط چشم که باید حتما با آن آشنا شوید، شناخت انواع خط چشم است. مثلا اگر ندانید که خط چشم‌های ماژیکی چیزی بین خط چشم‌های مدادی و مایع هستند، در هنگام خرید و انتخاب نمی‌توانید به‌درستی تصمیم‌گیری کنید. خط چشم‌های ماژیکی مانند مداد یا خودکار هستند ولی ماده‌ای شبیه خط چشم‌های مایع در آنها وجود دارد و به چشم‌ها حالت می‌دهد.

محبوب‌ترین انواع خط‌چشم را ببینید

نگاهی به نکات خرید خط چشم

به نکات خرید خط چشم توجه داشته باشید و ویژگی‌های زیر را در هنگام خرید در نظر بگیرید:

ضدآب‌بودن

اگر به دنبال این هستید که خط چشمتان از ماندگاری بالایی برخوردار باشد باید به سراغ خرید خط چشم‌های ضدآب یا واتِرپروف (waterproof) بروید. این نوع از خط چشم‌ها نسبت به رطوبت و آب مقاومند. پس اگر از آنها استفاده کنید، نیاز نیست که نگران ریختن خط چشم زیر چشم‌ها و اطراف آن باشید و دور و بر چشم‌هایتان را دوده و سیاهی نخواهد گرفت.

البته اگر به حمام بروید یا چشم‌هایتان را بشویید، دیگر خبری از مقاومت این خط چشم‌ها در مقابل آب و رطوبت نیست اما در طول روز، عرق‌کردن یا ریختن چند قطره اشک (امیدواریم تمام اشک‌هایتان، اشک شادی باشند) باعث خراب‌شدن خط چشمتان نخواهد شد.

ضخامت نوک خط چشم

همیشه به ضخامت نوک خط چشم هم دقت کنید. فرقی ندارد که چه نوع خط چشمی می‌خرید، اما توجه به شکل و حالت نوک آن بسیار مهم است. یادتان باشد که اگر بناست، خط‌ چشم‌های پهن و کلئوپاترایی بکشید، خط چشمی با نوک نازک برایتان مناسب نخواهد بود. ضمن اینکه کنترل خط چشم‌های نازک برای کشیدن خط پشت چشم‌ها هم کار ساده‌ای نیست.

از سوی دیگر، خط چشم‌هایی که نوک ضخیم دارند هم کشیدن خط در قسمت‌های درونی‌تر پشت پلک (بخش‌های نزدیک به بینی) را دشوار می‌کنند. پس به ضخامت خط چشم دقت داشته باشید و بنا به نوع خطی که می‌خواهید بکشید و شکل و حالت چشمتان دست به انتخاب بزنید.

ماندگاری خط چشم

ماندگاری خط چشم هم بسیار مهم است. اما یادتان باشد که محتویات و فرمول ساخت آن نباید طوری باشد که برای پاک‌کردنش نیاز به تلاشی بسیار زیاد داشته باشید. اگر بنا باشد که زیاد از خط چشم استفاده کنید، باید به سراغ برندها و گزینه‌هایی بروید که به‌سادگی قابل پاک‌کردن از پشت چشم هستند. از سوی دیگر، نباید خط چشمی هم خریداری کنید که خیلی سریع پاک می‌شود و هیچ ماندگاری ندارد.

بعضی از انواع خط چشم هم هستند که به‌سختی رنگ می‌دهند. یعنی در هنگام کشیدن آنها پشت چشم، مدام مجبور به کشیدن خطوطی منقطع می‌شوید. حتما در هنگام خرید دقت کنید که خط چشم به‌راحتی قابلیت کشیدن خطی ممتد را برایتان فراهم کند.

زودخشک‌شدن خطی که می‌کشید هم مهم است. اگر قرار باشد که چندین و چند دقیقه بعد از کشیدن خط، چشم‌ها را برای خشک‌شدن کامل خط ببندید و خط به‌زودی خشک نشود به دردسر خواهید افتاد و پلک‌زدن هم می‌تواند به قیمت کثیف‌کاری عجیبی تمام شود که طی آن، خط خشک‌نشدهٔ پشت چشم به پلک‌ها می‌مالد.

نوع پوست

توجه به نوع پوست هم یکی از نکات خرید خط چشم است که نباید از چشمتان دور بماند. اگر پوستی حساس دارید باید خط چشمی بخرید که در آن مواد شیمیایی کمتری وجود دارد و ضدحساسیت است. اگر هم پوستی خشک دارید که خط کشیدن پشت پلکتان را سخت می‌کند، بهتر است به دنبال خرید خط چشمی باشید که حاوی مواد مرطوب‌کننده است.

دقت به موارد مهم در خرید خط چشم

نکات خرید خط چشم

دانستن نکات خرید خط چشم به شما کمک می‌کند تا یکی از مهم‌ترین وسایل آرایشی‌تان را بی‌دردسر و راحت انتخاب کنید. در خرید این وسیله باید به نوع پوست‌تان، آب‌وهوای محل زندگی‌ و سبک زندگی‌تان هم دقت کنید. دو مورد ابتدایی که مشخص هستند اما اجازه بدهید دربارهٔ سبک زندگی بیشتر بگوییم.

منظور از نقش سبک زندگی در خرید خط چشم این است که علاقه‌مندی و توجه‌تان به آرایش تا چه اندازه است. آیا هر روز برای رفتن به محل کار آرایش می‌کنید؟ در طول روز آرایش دارید و مسائلی از این دست.

مثلا اگر کم آرایش می‌کنید و فقط در مهمانی‌ها و عروسی‌ها به دنبال خط چشم می‌روید، پس بهتر است، برندی را بخرید که ماندگاری بالایی دارد. اما اگر قرار است، به‌طور روزانه خط چشم بکشید، نباید موردی را بخرید که به‌سختی پاک می‌شود و هر شب برای پاک‌کردن آن، زمان زیادی از شما گرفته می‌شود.

مواد تشکیل دهنده خط چشم

خط چشم‌ها هم مثل دیگر لوازم آرایشی فرمولاسیون مخصوص خود را دارند و ترکیبات مختلفی برای ساخت آن‌ها وجود دارد. در همین چند دهه گذشته هم از مواد سمی مانند سرب در ساخت لوازم آرایشی استفاده می‌شد اما امروزه در محصولات اورجینال و اصل خبری از این مواد سمی نیست. پس توصیه می‌کنیم هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی برای سلامت خودتان هم که شده حتما به سراغ برندهای معروف و معتبر بروید.

در ترکیبات اولیه همه مدل‌های خط چشم موجود در بازار سه فاکتور اصلی به کار رفته است که این سه فاکتور اصلی شامل موارد زیر می‌شود:

  1. ماده ورقه کننده
  2. ماده غلیظ کننده
  3. رنگدانه

ماده ورقه کننده: استفاده از این ماده در خط چشم باعث می‌شود که کشیدن خط چشم راحت شود چون یک لایه نازک و ظریف بر روی پوست جا می‌گذارد.

ماده غلیظ کننده: این ماده خودش از موادی مانند موم، صمغ و ژل‌های طبیعی به دست می‌آید و باعث بافت دار شدن و حجم دار شدن مایع خط چشم خواهد شد.

رنگدانه: این ماده همانطور که از نامش هم مشخص است وظیفه دادن رنگ را بر عهده دارد. تولید کنندگان به هنگام ساخت خط چشم، متناسب با رنگی که خواهان آن هستند از ترکیبات خاصی استفاده می‌کنند. مثلا برای رنگ‌های مشکی و قهوه‌ای، اکسید‌ آهن و برای رنگ‌های روشن، دی اکسید تیتانیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع خط چشم

در آرایش چشم‌ها لوازم مختلفی به کار برده می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به سایه چشم، ریمل، خط چشم، کانسیلر و … اشاره کرد. در میان این لوازم آرایشی خط چشم تاثیر بی‌نظیری در زیبایی چشم‌ها دارد. همین مسئله نشان می‌دهد که در هنگام خرید خط چشم باید نهایت دقت خود را به خرج دهید تا بهترین محصول را خریداری کنید.

در ادامه این مقاله ما شما را با انواع خط چشم آشنا می‌کنیم تا بتوانید به راحتی مطابق نیاز و سلیقه خود، خط چشمتان را انتخاب کنید.

به طور کلی خط چشم‌ها‌ به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند:


خط چشم مدادی

این نوع خط چشم معروف‌ترین مدل خط چشم است که بیشتر خانم‌ها با آن آشنایی داشته و از آن استفاده کرده‌اند. خط چشم مدادی از سالیان پیش مورد استفاده بوده و امروزه هم طرفداران بسیاری دارد. استفاده از این مدل خط چشم بسیار آسان بوده و به راحتی می‌توان با آن قسمت داخلی چشم‌ها را هم آرایش کرد و به کمک آن حالت جذابی به چشم‌ها بخشید.

این مدل خط چشم جای زیادی در کیف آرایش شما نخواهد گرفت و به همین خاطر داشتن یک مدل از آن‌ به شدت توصیه می‌شود.

اگر جزو افراد مبتدی هستید که می‌خواهید آرایش کردن را شروع کنید پیشنهاد ما این است که از خط چشم مدادی برای شروع کار استفاده کنید چون هم استفاده آن بسیار آسان و راحت است و هم اینکه این مدل خط چشم به سادگی از روی چشم‌ها پاک خواهد شد.

مداد چشم نوت یکی مدل از انواع مختلف خط چشم مدادی موجود در فروشگاه مو تن رو می‌باشد که حاوی ویتامین E بوده و با استفاده از آن می‌توانید چشمان خود را جذاب و گیرا کنید.

مداد چشم نوت

به طور کلی می‌توان گفت مزایای استفاده از خط چشم‌های مدادی شامل موارد زیر می‌شود:

خط چشم مایع

مدل دیگری از خط چشم‌ها که در بازار موجود بوده و طرفداران بسیاری هم دارد، مدل خط چشم مایع می‌باشد. استفاده از این مدل خط چشم نیاز به مهارت زیادی دارد و اگر یک فرد مبتدی هستید، برای شروع کار این محصول را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

خط چشم مایع دارای دو جنس مختلف است که عبارتند از:

  1. خط چشم مایع پلاستیکی
  2. خط چشم مایع معمولی

در دنیای امروز خط چشم‌های مایع محبوب‌ترین دسته خط چشم هستند و برای آرایش خط بالایی مژه‌ها به کار برده می‌شوند. اگر دوست دارید خط چشمتان نازک و نوک تیز باشد، این مدل خط چشم مخصوص خود شماست. این نکته را هم بگوییم که نتیجه نهایی این محصول روی چشم، مات بوده و به راحتی هم قابل پاک شدن است.

خط چشم مایع ۲۴ ساعته ضدآب ریمل لندن یکی از خط چشم‌های مرغوب و باکیفیت است که زیبایی خیره کننده‌ای به چشمان شما می‌بخشد.

خط چشم مایع ۲۴ ساعته ضدآب ریمل لندن

خط چشم ژله‌ای

خط چشم‌های ژله‌ای برای آرایش‌های غلیظ و خاص به کار برده می‌شوند. این مدل سیاه ترین نوع خط چشم بوده و ماندگاری و دوام فوق‌العاده‌ زیادی دارد.

خط چشم ژله‌ای بیشتر برای میکاپ‌های دودی و اسموکی مناسب می‌باشد.

این مدل خط چشم به اندازه خط چشم‌های مایع مرطوب نیست و برای استفاده از آن‌ حتما به یک قلم موی مناسب احتیاج دارید.

خط چشم ژلی یورن یک محصول بسیار باکیفیت آلمانیست که در فروشگاه اینترنتی مو تن رو موجود بوده و با استفاده از آن می‌توانید جذابیت چشمان خود را چندین برابر کنید.

در آخر

مواد آرایشی و بهداشتی را برای مدت بسیار طولانی نگه ندارید. به خاطر مسائل بهداشتی باید حواستان به مدت‌زمان استفاده از یک وسیله هم باشد. برای مثال، گفته می‌شود که برای حفظ و رعایت بهداشت، بهتر است که خط چشمتان را هر سه ماه، یک‌بار عوض کنید. البته قبول داریم که با وجود هزینه‌ها، چنین کاری کمی دشوار است اما رعایت نکات بهداشتی رابطه‌ای مستقیم با سلامتی‌تان دارد پس آنها را دست‌کم نگیرید.

پاک‌کردن خط چشم را قبل از خوابیدن هرگز فراموش نکنید و تمیزنگه‌داشتن وسایل آرایشی را هم در اولویت‌هایتان قرار دهید. اگر نظری دربارهٔ انواع خط چشم دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. به نظر شما، خط چشم‌کشیدن چه نقشی در زیبایی چهره دارد و آرایش بدون آن چگونه است؟

مطالب آموزشی مرتبط:

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

فر را به طور کامل باز کنید و آن را به سمت مژگان فوقانی بکشید ، مطمئن شوید که نوار را به سمت ریشه مژه ها بگیرید. بررسی کنید که همه ضربه شلاق داخل فر را داشته باشید. ابزار را به صورت عمودی قرار دهید ، بنابراین منحنی رو به بیرون ....

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

آیا تا به حال ساعت ها در جلوی آینه سعی کرده اید مژه های مصنوعی نصب کنید ، طوری آنها رابچسبانید که از زاویه های مختلف بیرون بیایند و یا بدتر از آن ، بعد از چند ساعت کاملاً از بین بروند؟ ....

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

انواع سایه های چشم، راهنمای نهایی برای سایه های مختلف چشم

5 گام برای بدست آوردن چشمان بزرگتر

انواع مختلفی از ریمل برای مناسبت های مختلف

با ارائه محصولات آرایشی چشم، چشم خود را جسورانه و زیبا کنید

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای آرایشی ابرو

   محصولات مشابه