مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای آماده سازی فایل های برش لیزر

ماکت سازی با استفاده از برش لیزر یکی از جدید ترین روش های ساخت ماکت می باشد.دقت ، سرعت، هزینه پایین، کیفیت بالای قطعات ساخته شده به این روش و طیف گسترده متریالهای قابل پردازش به این روش باعث شده تا برش لیزری به یکی از محبوب ترین ابزارها و روشهای ساخت ماکت تبدیل شود. فایل های ارسال می بایست وکتور باشند برای مثال یا با نرم افزار کرل یا اتوکد ترسیم کنید و از کار نهایی خروجی DXFبگیرید.

برای آنکه فایل ها آماده برش با لیزر شوند می بایست مواردی را در فایلها مد نظر داشته باشید

در ابتدا بایست مقیاس ماکت مورد نظر خود را درست کنید .

سپس خطوطی که میخواهید حکاکی شوند با رنگ مورد نظر مثلا آبی مشخص کنید و رنگ تمام خطوط حکاکی را عوض کنید(آبی)

خطوطی که میخواهید برش شوند در صورتی که داخل یک محدوده هستند مثلا فریم پنجره ها برش داخلی محسوب می شوند را به رنگ دیگر مثلا صورتی تغییر دهید و پس از آن خطوط دور کار مثلا قاب همان پنجره را سبز انتخاب نمایید(برش بیرونی)

پس از تنظیمات رنگ کادر ۶۰ در ۹۰ سانتی متردر فایل خود ترسیم نمایید و قطعات را در داخل آن بچینید پس از اتمام کار خطوط مشترک(خط رو خط) ها را حذف بفرمایید تا هزینه برش با لیزر کمتر شود. در انتها مقیاس کار خود را در نرم افزار تنظیم کنید.

در صورت استفاده از چند نوع متریال هر یک را در کادر در کنار یکدیگر بچینید و در ذیل کادر نام و قطر متریال را با فونت انگلیسی بنویسید.

در تصویر زیر نحوه رنگ بندی خطوط مشخص شده اند

 

مطالب آموزشی مرتبط:

آماده سازی فایل ایلوستریتور جهت برش لیزری

آماده سازی فایل ایلوستریتور جهت برش لیزری

در این نوشتار به صورت خلاصه مباحث لازم جهت آماده سازی فایل ایلوستریتور جهت برش لیزری و حکاکی لیزری به شما آموزش داده میشود. بدیهی است اینجا قرار نیست کل نرم افزار آموزش داده شود بلکه قسمتهایی که به کار طراحی برش و حک لیزری ....

آماده سازی فایل ایلوستریتور جهت برش لیزری

   محصولات مشابه