مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای انتخاب گردنبند طلا و ست کردن با لباس و زیور آلات

انتخاب گردنبند طلا و ست کردن با لباس و زیور آلات یکی از اصولی است که بهتر است برای خوش‌تیپ بودن به آن توجه داشته باشید.

فارغ از طراحی و اندازه زنجیرهای طلا، آنچه مهم است تناسب این وسیله زینتی با لباس شماست. به همین خاطر، گالری پرسته در ادامه این مطلب اصول ست کردن گردنبند طلا با لباس را برایتان توضیح داده است. تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

فرم صورت و گردنبند طلا

برخی از مدل‌های گردنبند طلا باعث جذاب‌تر دیده شدن فرم صورت می‌شود و بر زیبایی چهره می‌افزایند. به طور مثال، یک گردنبند چوکر باعث می‌شود تا توجه‌ها از چانه تیز به قلبی بودن صورت منحرف شوند.

این مدل همچنین برای کسانی که صورت مستطیلی یا صورت کشیده دارند بسیار مناسب است.

افرادی که صورت‌های دایره‌ای و مربعی دارند بهتر است گردنبند طلای بلند استفاده کنند. به‌ویژه گردنبندهایی که ۷۰ تا ۸۰ سانتی‌متر بلندی دارند.

کسانی که گردن‌های بلند و کشیده دارند بهتر است سراغ گردنبندی بروند که کوتاه است تا درازی گردن آنها را کمتر نشان دهد.

ارتباط طلای زرد با رنگ پوست

طلای زرد برای افرادی مناسب و ایده‌آل است که رنگ پوست آنها گرم است. بهترین رنگ‌ها برای این افراد رنگ‌های خاکی و زمینی همچون طلایی، هلویی، قهوه‌ای، فیروزه‌ای و سبز است.

بسیاری از مردم طلای زرد را به طلای سفید ترجیح می‌دهند. ما هم توصیه می‌کنیم اگر پوستتان رنگ گرم دارد در انتخاب طلای  زرد شک به دل راه ندهید.

فقط سعی کنید گردنبندی انتخاب کنید که زنجیر ظریف و باریکی دارد و یک سنگ قیمتی رنگی از آن آویزان باشد. رنگ نگین باعث جذاب‌تر دیده شدن گردنبند می‌شود.

اهمیت نحوه‌ی آرایش و تاثیر عطر روی گردنبند طلا

لازم است یادآوری کنیم که بعد از اتمام آرایش صورت و پس از اسپری عطر روی گردن، گردنبند طلا را بپوشید. این کار باعث می‌شود تا پودرها، لوسیون‌ها، عطرها و اسپری‌ها روی زنجیر شما نریزند و به آن آسیب وارد نکنند.

اسپری مو (تافت) خاصیت چسبندگی دارد و اگر روی زنجیر پاشیده شود، سبب جذب گرد و خاک و دیگر آلودگی‌های هوا می‌شود و رنگ زنجیر طلا را کدرتر نشان خواهد داد. همچنین از درخشش طلا هم خواهد کاست.

راهنمای انتخاب گردنبند طلا و ست کردن با لباس و زیور آلات

راهنمای انتخاب گردنبند طلا و ست کردن آن با لباس

یقه اسکی یا تاپ را اگر بدون گردنبند بپوشید احتمالا چندان جذاب دیده نخواهند شد. به همین خاطر توصیه گالری پرسته به شما این است که از زیبایی گردنبندهایی با حداقل ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متری برای چنین لباس‌هایی بهره بگیرید. اگر گردنبندها آویز داشته باشند که عالی‌ می‌شود و لباس و طلا با هم بیشتر ست خواهند شد.

به هیچ عنوان برای لباس‌های یقه ایستاده، یقه برگردان، یقه اسکی و تاپ و لباس‌های بدون یقه از گردنبندهای کوتاه استفاده نکنید؛ مگر اینکه بخواهید زنجیر بلندتری را هم به آن بیافزایید.

اگر لباستان ساده است و طرح خاصی ندارد، خوب است با زیورآلات به آن روح ببخشید. مثلا می‌توانید چند لایه زنجیر و گردنبند را به صورت کوتاه و بلند (چند لایه) با هم از گردن آویزان کنید.

گردنبندهای طلای باریک، نازک و ظریف برای لباس‌هایی مناسب هستند که یقه‌های هفتی باز دارند. این باعث می‌شود تا گردنبند روی لباس نیفتد و روی یقه و گردن شما خودنمایی بیشتری داشته باشد. در ضمن، به زیبایی هر چه بیشتر لباس هم کمک زیادی می‌کند.

گردنبند طلای زرد با سنگ‌های قیمتی

اگر گردنبند طلای شما دارای جواهری رنگی است، حتما دستبند، گوشواره و انگشتر هم باید از همان نگین و از همان رنگ انتخاب شود. این باعث می‌شود تا تیپ شما شیک‌تر به‌نظر برسد.

البته برخی از سنگ‌های قیمتی با هر نوع جواهر و متریالی ست می‌شود، مثلا می‌توان به مروارید، توپاز سفید، الماس و عقیق شیری‌رنگ اشاره کرد.

بسیاری از زنان مجموعه‌های متنوعی از طلاها و جواهرات رنگی و ساده دارند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم سنگ‌هایی که هم‌رنگ هستند را با هم ست کنید.

یا مثلا می‌توانید از رنگ‌هایی که تکمیل‌کننده هم هستند استفاده کنید. مثل فیروزه‌ای و صورتی مرجانی.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب گردنبند

راهنمای انتخاب گردنبند

یکی از نکات کلیدی در انتخاب گردنبند، پیدا کردن طول مناسب و دلخواه شماست. برای اینکه یک گردنبند روی گردن شما فوق العاده جلوه کند ـ فرقی نمی کند که زنجیر تنها یا همراه با مدال، مروارید و یا هر مدلی باشد ـ باید به فرم صورت و گر....

راهنمای انتخاب گردنبند

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

آیا میدانستید هر گردنبنی را با هر لباسی نباید استفاده کرد؟ انتخاب گردنبند مناسب در ظاهر شما خیلی موثر است. اما چگونه باید طول و مدل گردنبند را انتخاب کنیم؟ چه گرنبندی را با لباس دکلته و چه گردن بندی را با یقه هفت ست کنیم. ح....

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

نکاتی برای خرید گردنبند

راهنمای سایز گردنبند: چگونگی اندازه گیری و انتخاب صحیح طول گردنبند

چرا نقره بخریم؟ ۷ دلیل برای خرید زیورآلات نقره اصل

   محصولات مشابه