مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت و بدن

آیا میدانستید هر گردنبنی را با هر لباسی نباید استفاده کرد؟ انتخاب گردنبند مناسب در ظاهر شما خیلی موثر است. اما چگونه باید طول و مدل گردنبند را انتخاب کنیم؟  چه گرنبندی را با لباس دکلته و چه گردن بندی را با یقه هفت ست کنیم. حتی فرم صورت شما در انتخاب گردنبند موثر است.

راهنمای انتخاب گردنبند:

انتخاب گردنبندی که هم به فرم صورت شما بیاید، و هم متناسب با قد و فرم بدن شما باشد. ممکن است کمی دلهره آور باشد، مخصوصا اگر مبتدی باشید و خیلی در این کار تبحر نداشته باشید. خوشبختانه دیگر نیاز نیست نگران باشید، چون در این مقاله ما به شما خواهیم آموخت تا چگونه بلندی گردنبندتان را انتخاب کنید تا با هر ظاهری متناسب باشد و خوب به نظر برسید.

انتخاب صحیح طول گردنبند:

زنجیر و گردنبند آویز در اندازه های مختلفی در دسترس هستند، اما گردنبندهای مشابه در افراد متفاوت ظاهر خوبی نخواهد داشت. بسیاری از عوامل کلیدی مانند قد، شکل بدن و حتی فرم صورت می تواند به نمایش بهتر یک گردنبند کمک کند. گردنبندهای ساده و پلاک دار در اندازه های متفاوت از 40 سانتی متر تا 66 سانتی متر موجود هستند. اما به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید همیشه طول زنجیرهای ساده تان کوتاه تر از گردنبندهای پلاک دار و یا گردنبندهای مار شکل ضخیم باشد.

راهنمای انتخاب گردنبند

انتخاب گردنبند مناسب فرم صورت :

دقیقا مانند لباس و سایر زیورآلات، فرم چهره شما می تواند تعیین کند که کدام سبک گردنبند برای شما از دیگر مدل ها مناسب تر است.

فرم صورت بیضی و دایره :

شما باید سعی کنید از گردنبندهایی استفاده کنید که چهره تان را کشیده تر نشان دهد، به همین علت گردنبندهایی با طول بین 50 تا 60 سانتی متر برای شما مناسب تر هستند. به شما کمک خواهد کرد که صورت تان قاب زیبایی گرفته شود و حالت حرف وی انگلیسی ایجاد شود که چشم ها را به سمت پایین جلب کند.

راهنمای انتخاب گردنبند

فرم صورت مستطیل و مربع:

سبک گردنبند چوکر  یا کوتاه کمک می کند تا زاویه های واضح صورت کمتر نشان داده شود و بلندی گردن را برجسته نمایند.

فرم صورت قلبی:

اگر فرم صورت شما به شکل قلب شبیه تر است، سعی کنید از گردنبندهای کوتاهتر مثل 40سانتی متر تا 50 سانتی متر استفاده کنید تا زوایای تیز صورت تان کمتر مشخص باشد.

انتخاب گردنبند مناسب قد بلند و قد کوتاه :

راهنمای انتخاب گردنبند

برای افرادی که قدی بلندتر و یا کوتاه تر از میانگین دارند معمولا انتخاب گردنبند مناسب دشوارتر است. زنان کوتاه تر متوجه می شوند که گردنبندهای موجود در بازار برای آن ها زیادی بلند هستند و همچنین زنان قد بلندتر حس میکنند گردنبند ها کوتاه تر از آن هستند که مناسب شان باشند. نگاهی به تصویر زیر بیندازید تا متوجه شوید که با توجه به قدتان کدام سبک گردنبند مناسب تان است .

انتخاب گردنبند مناسب فرم بدن و گردن :

یکی دیگر از عواملی که می تواند در انتخاب بلندی گردنبند تاثیر گذار باشد، فرم بدن و اندازه گردن است. همچنین برای زنان سایز لباس و همینطور دور سینه می تواند نقش مهمی در مناسب بودن گردنبند داشته باشد. زنان با سینه های بزرگ باید از گردنبندهای کوتاه استفاده کنند و از گردنبندهایی که طولشان بلندتر از 60 سانتی متر هستند، اجتناب کنند، چون ظاهر مناسبی نخواهد داشت.

راهنمای انتخاب گردنبند

اگر دارای سینه های کوچک هستید، گردنبندهای بلند و لایه لایه بسیار مناسب شماست. این قاعده برای اندازه گردن نیز صدق می کند، اگر گردن ضخیمی دارید، از استفاده از چوکرها یا گردنبندهای کوتاه جلوگیری کنید، زیرا این امر باعث می شود که گردن شما کوتاه تر به نظر بیاید. اگر گردن بلند و نازک داشته باشید، پس یک چوکر میتواند نسبت مناسبی بین خط گردن و چهره شما ایجاد کند.

گلابی شکل : اگر بالاتنه کوچک و پایین تنه بزرگی دارید در دسته بندی فرم بدن گلابی شکل ها قرار می گیرید. شما باید در جستجوی گردنبندی باشید که شانه هایتان را گسترده تر نشان دهد. گردنبندهایی که بین 45 تا 60 سانتی متر هستند برای شما ایده آل اند. چون در قسمت سینه قرار می گیرند و توجه را به سمت بالاتنه شما جذب می کنند.

ورزشکارانه : کسانی که دارای فرم ورزشی هستند معمولا می توانند هر نوع گردنبندی را بدون مشکل بپوشند، گرچه گردنبند های بلندتر می توانند بدن شما را کشیده تر نشان دهند.

فرم بدن ساعت شنی: برای فرم بدن ساعت شنی، گردنبندی را انتخاب کنید که در قسمت دکلته قرار بگیرد تا منحنی ها و برجستگی های شما را مشخص تر نشان دهد.

مثلث معکوس : با شانه های وسیع تر، گردنبند های طولانی تر به شما کمک می کنند تا ظریف ترین قسمت بدن را برجسته کنید.

انتخاب گردنبند مناسب یقه لباس:

حالا که متوجه شدید چه گردنبندی برای شما مناسب است، وقت آن رسیده است تا گردنبند را با یقه پیراهن تان نیز ست کنید. در شکل زیر انواع یقه با گردنبند مناسب آن نمایش داده شده است. بطور مثال گردنبند مناسب لباس دکلته، چوکر است و گردنبند مناسب یقه هفت، آویز وی شکل می باشد. گردنبند مناسب انواع یقه را در شکل زیر میتوانید ببینید.

راهنمای انتخاب گردنبند

منبع: سایت چی نیاز داری

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب گردنبند

راهنمای انتخاب گردنبند

یکی از نکات کلیدی در انتخاب گردنبند، پیدا کردن طول مناسب و دلخواه شماست. برای اینکه یک گردنبند روی گردن شما فوق العاده جلوه کند ـ فرقی نمی کند که زنجیر تنها یا همراه با مدال، مروارید و یا هر مدلی باشد ـ باید به فرم صورت و گر....

راهنمای انتخاب گردنبند

نکاتی برای خرید گردنبند

نکاتی برای خرید گردنبند

گردنبندها اولین چیزی هستند که در میان جواهرات شما خودنمایی می کنند. شکل و جنس و تناسب آن ها با لباس ها و اندام شما تاثیر اساسی روی استایل شما خواهد داشت. پوشیدن گردنبند و رو‌مانتویی زیبایی ظاهر و لباس ما را بیشتر می کند و....

نکاتی برای خرید گردنبند

راهنمای انتخاب گردنبند طلا و ست کردن با لباس و زیور آلات

راهنمای سایز گردنبند: چگونگی اندازه گیری و انتخاب صحیح طول گردنبند

چرا نقره بخریم؟ ۷ دلیل برای خرید زیورآلات نقره اصل

   محصولات مشابه