مقالات لیدی مد
فروشگاه

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

انتخاب دستبند طلا بر اساس رنگ پوست برای شما دشوار هست؟ آیا با همه وسواسی که در خرید جواهرات و زیور آلات طلا نشان می دهید همیشه از خرید ناراضی هستید؟ گاهی یک دستبند زیبا را که در دست همکار یا یکی از نزدیکان دیده اید خریداری می کنید ولی موقع استفاده اصلا چیز جالبی به نظر نمی رسد. مشکل کجاست؟ بدون تردید جواهر همان است و فلز قیمتی هم تغییر نکرده است ولی یک موضوع مهم را فراموش کرده اید. تناژ پوست افراد با یکدیگر تفاوت دارد به همین دلیل ست جواهرات و به خصوص انگشتر طلا و دستبند طلا را باید با توجه به رنگ پوست انتخاب کنید. انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست اصلا سخت نیست. با پیدا کردن زمینه و تن رنگ پوست می توانید زیورآلات جذاب تری را انتخاب کنید.

تعیین تن رنگ پوست

تن پوست افراد از نژادهای مختلف با هم تفاوت دارد. حتی در یک خانواده نیز میزان سردی و گرمی پوست افراد، یکسان نیست. جالب توجه اینکه در مورد یک فرد نیز موضوع به همین صورت است. به دستان خود نگاه کنید در نورهای مختلف، تن رنگ پوست هم تغییر می کند. به طور کلی تن رنگ پوست افراد یکی از این ۳ نوع است:

بهترین راه برای انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست اینست که تن رنگ پوست خود را مشخص کنید. برای تعیین تن رنگ پوست، دستان خود را در نور طبیعی نگاه کنید. نورهای فلورسنت، مهتابی و … رو تناژ پوست تاثیر می گذارند. نور طبیعی روز برای این منظور مناسب است. به مچ دست خود و رگ های آن نگاه کنید. اگر رگ ها آبی یا بنفش دیده می شوند، پوست سرد دارید. چنانچه رگ های  مچ دست، سبز رنگ باشند، پوست شما گرم است. البته گاهی تعیین تن رنگ پوست قدری دشوارتر است. اگر  برخی از رگ ها آبی و برخی دیگر سبز باشند، ، تن پوست خنثی دارید.

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

به یاد داشته باشید که تن پوست با رنگ پوست یکسان نیست. داشتن پوست تیره تر نشان دهنده گرم بودن تناژ پوست نیست. به همین ترتیب فردی که پوستی روشن دارد می تواند تن سرد یا گرم داشته باشد. از انجایی که دستند مستقیم با پوست دست در تماس است باید بر اساس رنگ پوست و تن رنگی انتخاب شود تا جذاب تر دیده شود.

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست
انتخاب دستبند مناسب با فلزات قیمتی

آیا می دانید تن رنگ پوست تان سرد است یا گرم؟ دانستن این موضوع کمک بزرگی موقع خرید دستبند است.
پوست با تن سرد

طلای سفید، پلاتین و نقره انتخاب خوبی برای افرادی دارای تن پوست سرد است. بدلیجات رنگی سبز و آبی نیز با پوست سرد همخوانی دارد.
پوست با تن گرم

اما اگر تن پوست گرم دارید اصلا سراغ دستبند نقره و پلاتین نروید. دستبند ساخته شده از طلای زرد، گل رز، مس و برنج برای تن پوست گرم بسیار مناسب تر است.

پوست با تن خنثی

اما دارندگان تن پوست خنثی خیلی خوش شانس تر هستند و می توانند از فلزات سفید و زرد در کنار یکدیگر استفاده کنند. مثلا یک دستبند ظریف با ترکیبی از گل رز و نقره یا طلای سفید و طلای زرد بسیار چشم نواز است و با تناژ پوست هم سازگاری دارد.

انتخاب دستبند مناسب با سنگ های قیمتی

تطابق رنگ دستبند با تن پوست در مورد جواهرات قیمتی هم صدق می کند. معمولا طلا، نقره و … به عنوان پایه دستبندهای جواهر نشان قرار می گیرند و از سنگ های قیمتی برای طراحی و زیبایی استفاده می شود. اگر سنگ های جواهر مطابق با رنگ تن پوست انتخاب شوند، دستبند ظاهری منسجم و جذاب تر پیدا می کند.

انتخاب دستبند مناسب با سنگ های قیمتی

انتخاب دستبند مناسب با سنگ های قیمتی

پوست سرد در برابر رنگ های روشن مثل قرمز، آبی، بنفش و سبز بسیار خوب به نظر می رسد. دستبند مروارید و الماس با این تناژ هماهنگی زیادی دارد.

اما پوست گرم با سنگ های جواهر نارنجی، زرد، قهوه ای و فیروزه ای رنگ، زیباتر دیده می شوند. رنگ مرجانی بهترین پیشنهاد برای این افراد است.

انتخاب دستبند طلا بر اساس رنگ پوست خنثی بسیار ساده تر است. طیف وسیعی از فلزات قیمتی و جواهرات مناسب تناژ خنثی هستند. برای مثال اگر عاشق طلای زرد هستید می توانید آن را با نگین فیروزه ای تزیین کنید.

این روزها انواع دستبند بافت چرمی با ترکیبی از سنگ های جواهر و فلزات قیمتی طرفداران زیادی دارد. با هر تن رنگ پوست می توانید یکی از این دستبندهای بافت را امتحان کنید.

در گالری پرسته انواع جواهرات دست ساز طراحی شده است . با هر رنگ پوستی که داشته باشید می توانید دستبند مناسب را سفارش دهید. با راهنمایی این مطلب انتخاب دستبند مناسب بر اساس رنگ پوست کار آسانی خواهد بود.

مطالب آموزشی مرتبط:

نکته هایی مهم در هنگام انتخاب دستبند

نکته هایی مهم  در هنگام انتخاب دستبند

مدل های زیاد و متنوعی از انواع دستبند ها با کیفیت و جنس های مختلف در دنیای مد وجود دارد. همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبندی مناسب است. طرح ها و تنوع زیاد این مچ بند تزئینی در بازار باعث سهولت ان....

نکته هایی مهم  در هنگام انتخاب دستبند

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

مدل های زیاد و متنوعی از انواع دستبند ها با کیفیت و جنس های مختلف در دنیای مد وجود دارد. همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبندی مناسب است. آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که در میان تنوع بسیار بال....

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

10 نکته مهم برای انتخاب دستبند مناسب

راهنمای سایز گردنبند و انتخاب دستبند برای کودکان

   محصولات مشابه