مقالات لیدی مد
فروشگاه

نکته هایی مهم در هنگام انتخاب دستبند

مدل های زیاد و متنوعی از انواع دستبند ها با کیفیت و جنس های مختلف در دنیای مد وجود دارد. همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبندی مناسب است. طرح ها و تنوع زیاد این مچ بند تزئینی در بازار باعث سهولت انتخاب برای مشتری شده است.

دستبند از جمله زیورآلاتی می باشد که استفاده از آن بسیار راحت و حتی می توان گفت دلنشین است. دستبند ها هم توسط آقایان و هم توسط خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد و جنس آن ها می تواند مختلف باشد و بر اساس زیبایی و کیفیت و دوام و درخشش از یکدیگر متمایز هستند. دستبند ها معمولا از ترکیبی از زنجیر، چرم، کریستال، مروارید و الماس و … تشکیل می شود که جذابیت و درخشش فوق العاده ای را به دست افراد می بخشد و هر کس بر اساس سلیقه و استایل ظاهری و اندام خود دستبند مورد علاقه خود را انتخاب می کند ولی به دلیل تنوعی که دارد و مواردی که اشاره شد انتخاب دستبند مناسب کمی دشوار به نظر می رسد.

استفاده از دستبند دیگر مختص خانم ها نیست و امروز آقایان نیز از این اکسسوری استفاده می کنند. در دنیای مد و استایل دستبندها جزو زیورآلات نقره و طلا نیستند و بخش مهمی از اکسسوری ها را تشکیل می دهند که بر شخصیت فرد تاثیر می گذارند. دست بندهای چرمی نشانه ای از اکتیو بودن و به روز بودن فرد استفاده کننده هستند.

هنگام خرید این اکسسوری مواردی وجود دارد که باید به آن ها حتما توجه کنید تا در انتخاب خود اشتباه نکنید.

چه زمانی و به چه مناسبتی می خواهید از دستبند استفاده کنید.

انواع دستبند,راهنمای خرید دستبند

دقت کنید با کدام لباس می خواهید دستبند را ست کنید

با کدام لباس ها می خواهید آن را ست کنید

آیا وقتی می خواهید از دستبند استفاده کنید باید کار خاص دیگری نیز انجام دهید. ( به عنوان مثال اگر شاغل هستید و باید سر کار تایپ نیز انجام دهید بهتر است از دست بند هایی که آویز ندارند استفاده کنید)

انواع دستبند (زنجیر، تسبیحی، چرمی، مروارید …) را هنگام خرید در نظر بگیرید.

همانطور که برای خرید لباس باید فرم اندام را در نظر داشته باشیم، برای خرید زیورآلات و جواهرات نیز شکل و فرم اندام و دست مهم است. مطمئنا دستبند بزرگ برای دستان ظریف و کوچک مناسب نیست.

هنگام خرید دستبند مواردی وجود دارد که باید به آن ها حتما توجه کنید تا در انتخاب دستبند مناسب اشتباه نکنید.

چه زمانی و به چه مناسبتی می خواهید از دستبند استفاده کنید.

با کدام لباس ها می خواهید دستبند را ست کنید

آیا وقتی می خواهید از دستبند استفاده کنید باید کار خاص دیگری نیز انجام دهید یا خیر. ( به عنوان مثال اگر شاغل هستید و باید سر کار تایپ نیز انجام دهید بهتر است از دستبند هایی که آویز ندارند استفاده کنید)

موارد اشاره شده در بالا همگی در انتخاب دستبند مناسب تاثیر گذار هستند و نمی توان یک دستبند را برای همه مناسب دانست. توجه داشته باشید که دستبند از جمله زیورآلاتی محسوب می شود که بهتر است از انواع مختلف آن در گنجه ی زیورآلات خود داشته باشید تا بر اساس شرایط و موقعیت های مختلف دستبند مناسب را انتخاب و استفاده کنید.

دو مرحله برای مشخص کردن سایز دست بند

مرحله اول: اندازه گیری مچ دست با متر

با استفاده از متر پارچه ای یا متر لاستیکی، دور مچ خود را از ناحیه ای که استخوان دارد اندازه بگیرید. (مانند شکل)

انتخاب دستبند اندازه دستتان, اندازه گیری مچ دست

نحوه اندازه گیری مچ دست با متر

اندازه گیری مچ دست با متر

اگر متر موجود نبود می توانید از یک نوار کاغذی نازک و منعطف استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر نوار کاغذی نازک نباشد، ممکن است سایز مچ شما به درستی اندازه گیری نشود و اندازه مچ شما ۱٫۵ تا ۳ سانت بیشتر اندازه گیری شود.

نوار را دور مچ دست خود قرار دهید و با یک قلم یا نشانگر در قسمتی که شروع به همپوشانی کرده است، علامت بزنید. سپس طول نوار را با خط کش حساب کنید.

مرحله دوم: در سیستم مترینگ، اندازه مچ دست خود را به سایز دستبند تبدیل کنید.

تبدیل اندازه مچ به سایز مچ

هنگام اندازه گیری مچ به نوع دستبندی که قرار است خریداری شود دقت کنید. اگر دست بند به صورت زنجیری باشد، آزادی شما بیشتر است. اما در مورد مدل تسبیحی (به انگلیسی beaded) باید ۱٫۵ سانت سایز beaded را بیشتر بگیرید تا به راحتی در مچ شما بازی کند.

نکاتی برای انتخاب دستبند

اگر می خواهید مچ دستتان لاغرتر و ظریف تر به نظر بیاید از دستبندهای ضخیم با ابعاد بزرگ استفاده کنید.دستبند با عرض 5 سانتیمتر، مچ دستتان را کوچکتر و دستتان را بلندتر نشان می دهند.

اگر تن پوست شما سرد است از دستبندهای نقره ای و اگر تن پوستتان گرم است از دستبندهای زرد رنگ استفاده کنید اگر تن پوستتان خنثی است می توانید از دستبندهای طلای زرد یا نقره و طیف گسترده ای از رنگ ها استفاده کنید.

برای ست کردن چند دستبند خود را محدود نکنید به راحتی می توانید از چند دستبند در طرح و رنگ های مختلف استفاده کنید. 

انواع قفل دستبند

قفل لابستر: مدل بسته شدن این قفل و قلاب مانند چنگ های لابستر است. می تواند مدل های مختلف قفل لابستر را در فروشگاه زیورآلات ببینید.

قفل بشکه ای: قفل بشکه ای از دو تکه فلز تشکیل شده که یک طرف آن رزوه شده و طرف دیگر مادگی است و این دو با چرخاندن در هم پیچ می شوند.

قفل ضامن دار: این قفل یک قلاب T شکل دارد و در سمت دیگر یک دایره وجود دارد. میله دایره شکل در میله T شکل قفل می شود و دستبند را محکم نگه می دارد.

قفل آهنربایی: قفل آهنربایی دو بخش دارد که با خاصیت مگنت به هم می چسبند و جواهرات را در جای خود محکم می کنند.

قفل قلاب S شکل: یکی از قدیمی ترین انواع قفل است که سر S شکل آن در یک طرف گردنبند یا دستبند قرار می گیرد و در سر دیگر حالت قلاب ماهیگیری وجود دارد. این دو در هم چفت می شوند و اکسسوری را محکم نگه می دارند.

نکته هایی برای انتخاب دست بند,انتخاب و خرید دستبند

انواع قفل های دستبند

نکات مهم در انتخاب دستبند

نکته های انتخاب دستبند

دستبند از جمله زیورآلاتی می باشد که استفاده از آن بسیار راحت بوده و امروزه رشد چشم گیری در استفاده از آن به وضوح دیده می شود. انواع دستبند در جنس های مختلفی در دنیا وجود دارد که کیفیت وتنوع از خصوصیات این کالا می باشد که مردم هنگام خرید بسیار به آن توجه می کنند .همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبند می باشد. تنوع و طرح های زیاد این مچ بند در بازار باعث سهولت انتخاب برای مشتری شده است .

دستبند یکی از زیورآلات است که استفاده از آن بسار راحت بوده و دلنشین می باشد.این نوع از جواهرات هم توسط آقایان و هم توسط خانم ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد وجنس آنها می تواند بسیار مختلف باشد و بر اساس کیفیت زیبایی دوام و قیمت از یکدیگر متمایز هستند.

یکی از دلایل این که دستبند ها جذابیت خاصی به دست افراد می بخشند ترکیب آنها می باشند که زنجیر ،چرم ،کریستال ،مروارید و سنگ های تزیینی عمده اجزای تشکیل دهنده یه دستبند می باشد اما به دلیل تنوع که در بالا گفته شود بسیاری از افراد در انتخاب آن بسیار سردرگم می مانند که باید در جواب گفت معیار انتخاب دستبند بر اساس سلیقه ،استایل ظاهری و اندام خود فرد می باشد پس با توجه به مطالب اگر با این معیار ها دستبند خود را انتخاب کنید مطمین باشد جذابیت خاصی به استایل ظاهری شما خواهد بخشید.

امروزه دیگر استفاده از دستبند فقط به خانم ها ختم نمی شوند وآقایان در استفاده از آن استقبال چشم گیری داشته اند.دستنبد ها در دنیای مد و استایل جز جواهرات نبوده و حساب خود را آنها جدا کرده اند و انتخاب یک دستبند بسیار بر شخصیت یک فرد تاثیر گذار بوده و حتی می توان گفت شخصیت افرادی که از دستبند استفاده می کنند با توجه به انتخاب آنها می توان شناخت برای مثال استفاده از دستبند های چرمی به معنی اکتیو بودن و به روز بودن فرد استفاده کننده است .

انتخاب دستبند نسب به تیپ بدنی

اگر میخواهید مچ دستتان لاغر و ظریف به نظر بیایی از دستبند های ضخیم با ابعاد بزرگ استفاده کنید تا مچ دستتان کوچکتر و دستتان را بلند نشان دهد

اگر رنگ پوست شما روشن است از دست بند های تیره وطلایی استفاده کنید اگر رنگ پوستتان تیره است از رنگ های روشن و نقره ای استفاده کنید و اگر به نظرتان رنگ پوستتان خنثی است می توانید هم از رنگ طلایی ونقره ای استفاده کنید . برای ست کردن چند دستبند خود را محدود نکنید به راحتی  می توانید از چند دستبند در طرح و رنگ های مختلف استفاده کنید.

مواردی وجود دارد که هنگام خرید این محصول حتما باید به آن توجه کرد

1.چه زمانی و در چه مناسبتی می خواهید از دستبند استفاده کنید :

نحوه استفاده از این اکسسوری با توجه به مناسبت بسایر حاعز اهمیت می باشد که انتخاب رنگ بندی و جنس آن در جلب توجه نقش پر رنگی دارد برای مثال اگر در ایام ماه محرم هستید می توانید با استفاده از دستبند های ساده که رنگ تیره ای دارند محبوبیت خاصی جلب نمایید این ترکیب در عین این که ساده بوده ولی از ارزش معنوی بالایی برخوردار است .

2.با چه نوع پوششی می خواهید آن را ست کنید:

در این مورد باید حتما در نظر بگیریم که هنگام استفاده از دستبند کار خاص دیگری می خواهید انجام دهید یا خیر.(به عنوان مثال اگر شاغل هستید و باید سرکار تایپ انجام دهید نباید از دستبندهای که آویز دارند استفاده کنید )

و یا اگر در یک مکان رسمی باید حظور داشته باشید بهتر است از یک دستبند استیل یا چرمی سنگین که استایل شما را سنگین نشان دهد استفاده کنید . 

3.میزان درصد زیبایی و جلب توجه آن برایتان مهم باشد:

اکثر خانم ها دوست دارند زیبایی و ارزش بالایی که از لحاظ قیمت یک اکسسوری دارا می باشد را در یک مجلس شلوغ و جمع زنانه به نمایش بگذارند و جلب توجه کنند برای مثال در یک جشن عروسی که از لباس های مجلسی زنانه استفاده می شوند دستبند های جواهراتی که از رنگ ولعاب بیشتری برخوردار هستند بسیار خود را در معرض دید قرار داده و بسیاری از نظرها را جلب می نماید.

موارد اشاره شده در بالا همگی در انتخاب دستبند مناسب تاثیر گذار هستند و نمی توان یک دستبند را برای همه مناسب دانست. توجه داشته باشید که دستبند از جمله زیورآلاتی محسوب می شود که بهتر است از انواع مختلف آن در گنجه ی زیورآلات خود داشته باشید تا بر اساس شرایط و موقعیت های مختلف دستبند مناسب را انتخاب و استفاده کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

انتخاب دستبند طلا بر اساس رنگ پوست برای شما دشوار هست؟ آیا با همه وسواسی که در خرید جواهرات و زیور آلات طلا نشان می دهید همیشه از خرید ناراضی هستید؟ گاهی یک دستبند زیبا را که در دست همکار یا یکی از نزدیکان دیده اید خریداری ....

انتخاب دستبند بر اساس رنگ پوست

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

مدل های زیاد و متنوعی از انواع دستبند ها با کیفیت و جنس های مختلف در دنیای مد وجود دارد. همچنین موقعیت های بسیاری وجود دارد که نیازمند استفاده از دستبندی مناسب است. آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که در میان تنوع بسیار بال....

چه دستبندی مناسب من است ؟ – راهنمای انتخاب دستبند

10 نکته مهم برای انتخاب دستبند مناسب

راهنمای سایز گردنبند و انتخاب دستبند برای کودکان

   محصولات مشابه