مقالات لیدی مد
فروشگاه

6 مرحله از بهترین آرایش لب که هر زن باید از آن آگاهی داشته باشد

رژ لب همیشه ظاهر شما را کامل می کند. اما همیشه ممکن است در حین استفاده از رژ لب اشتباه کنید و چهره شما را خراب کند. حتی پس از دریافت یک رژ لب مناسب از تأمین کننده لوازم آرایش لب ، ممکن است نتوانید ظاهر کاملی بدست بیاورید. در اینجا شش مرحله آرایش لب را بیان می کنیم که استفاده از آرایش لب را آسانتر می کند.

لب های خود را لایه برداری کنید

لب های خود را لایه برداری کنید

لب های خود را لایه برداری کنید

در صورتی که ابتدا از لب های خود را لایه برداری کنید ، برای شما خیلی آسان است که رژ لب را بزنید. براق لب را بزنید تا لزج شود. سپس می توانید از یک چوب ریمل یکبار مصرف استفاده کنید تا پوسته پوسته شده از بین برود. با این کار تمام سلول های مرده پوست نیز از بین می رود و می توانید از رژ لب نرم و صاف استفاده کنید.

خرید لوازم آرایش لب از فروشگاه لیدی مد کالا

از Primer استفاده کنید

از Primer استفاده کنید

از Primer استفاده کنید

خرید انواع رژ لب

ما از پرایمر روی صورت استفاده می کنیم اما تمایل به پرش از لب داریم. درعوض ، باید آن را روی لب ها بمالیم. اگر لبهای رنگی دارید حتی سایه مناسب ممکن است نادرست به نظر برسد. بنابراین ، با استفاده از پرایمر، این مسئله برطرف شده و همچنین ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

از برس استفاده کنید

از برس استفاده کنید

از برس استفاده کنید

اگر استفاده از رژ لب به طور مستقیم و امکان پوشاندن چین ها و گوشه ها دشوار است ، می توانید از برس استفاده کنید. می توانید از برس لب استفاده کنید. همچنین ، اگر شما یک برس لب ندارید ، می توانید از برس کانسیلر یا یک برس سایه چشم استفاده کنید. بکارگیری کامل ، مخصوصاً در لبه ها ، برای شما ساده تر خواهد بود.

لب های خود را بزرگتر نشان دهید

لب های خود را بزرگتر نشان دهید

لب های خود را بزرگتر نشان دهید

برخی دوست دارند لبهای بزرگترداشته باشند. شما می توانید با استفاده از برخی از هایلایت در مرکز لب خود این کار را انجام دهید. سپس آن را با بقیه مخلوط کنید. از تهیه کننده آرایش لب خود اطمینان حاصل کنید که برخی از برجسته ها را به همراه رژ لب خود دریافت کنید.

از پودر استفاده کنید

از پودر استفاده کنید

از پودر استفاده کنید

خسته شده اید از اینکه لبهای شما لکه دار شود؟ با تنظیم رژ لب خود به کمک مقداری پودر می توانید از بروز آن جلوگیری کنید. درست مانند آرایش ، شما می توانیم همین کار را با رژ لب انجام دهید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که لبهای خود را با پودر بسیار ملایم بعد از استفاده از رژ لب یک بار خیس کنید. پس از آن دوباره یک لایه دیگر برای تنظیم آن اعمال کنید.

از لک شدن رژ لب بر روی دندان خود جلوگیری کنید

از لک شدن رژ لب بر روی دندان خود جلوگیری کنید

از برخورد رژ لب بر روی دندان خود جلوگیری کنید

افتادن رژ لب روی دندان هایتان واقعا آزار دهنده است. اما می توانید خیلی راحت از این امر جلوگیری کنید. بعد از اتمام استفاده از رژ لب ، انگشت تمیز را در دهان خود بچسبانید. لب های خود را به آرامی در اطراف آن ببندید. شما می توانید هنگام بیرون کشیدن ، تمام رژ لب اضافی را روی انگشت خود بکشید.

این راه های آرایش لب بسیار آسان است و باعث می شود لب های شما زیبا به نظر برسد. بنابراین ، دفعه دیگر که سایه جدید رژلب خودتان را از تأمین کننده لوازم آرایش لب دریافت می کنید ، فراموش نکنید که این موارد را امتحان کنید.

خرید انواع لوازم آرایش لب

نکاتی برای آرایش لب ها

هماهنگ کردن اندازه لب و یا فرم دادن به آنها به وسیله آرایش :

۱ – هنگامی که لب پایین نازک است، خط لب را پایینتر از خط معمولی لب می کشیم و آن را با رژ لب پر می کنیم. همچنین کمی وازلین یا برق لب به وسط لب پایین بمالید تا آن را برجسته تر جلوه دهد.

۲ – وقتی لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولی لب می کشیم تا پهتر جلوه کند و با لب پایین تناسب داشته باشد.

۳ – هنگامی که لبهای پایین و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پایین با مداد لب زیاد می کنیم و داخل خط را با رژ لب پر می کنیم که لبها پرتر به نظر آیند.

۴ – برای لبهای پر و بزرگ نباید رژ لب خیلی روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات برای این لبها بهتر از رژ لب براق است.

۵ – دهان و لبهای کوچک را می توان با کشیدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.آرایش لب ها

۶ – در فرم دهانی که گوشه های افتاده دارد م یتوان خط لب را رو به بالا کشید و فرم دهان را اصلاح کرد.

۷ – لبهای نامساوی را نیز می توان با کشیدن خطوط در جاهای لازم یکنواخت نمود.آرایش لب ها

برای جلوگیری از مالیده شدن رژ لب بر روی دندانها می توان از روش زیر استفاده کرد:

انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهید و لبهایتان را ببندید. سپس انگشت خود را بیرون بکشید. به این ترتیب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهایتان پاک شده و از مالیده شدن آن به دندانهایتان جلوگیری می کند.

آرایش لب شما با 9 اشتباه ساده زشت می شود

آرایش صورت بدون رژ لب تکمیل نخواهد شد اما اگر اصول درست رژ لب زدن را ندانیم، تمام زحمات مان بر باد خواهد رفت. بسیاری از خانم ها فکر می کنند که رژ لب زدن کار ساده ای است: رژ را روی لبان‌مان می کشیم و تمام! اما موضوع به این سادگی هم که آنها فکر می کنند نیست.

خط لب، رژلب، زیبایی، چهره، کانسیلر،آرایش،خشکی لب،روغن نارگیل، زیبایی، مخصوص خانم ها

اشتباه شماره 1 در آرایش لب : نکشیدن خط لب

اگر دوست ندارید که رژ از لبان‌تان بیرون بزند و دور لب‌تان پخش شود، خط لب را فراموش نکنید. زدن خط لب باعث می شود که رژ لب به لبان تان بچسبد. اما چیزی که باید به آن دقت کنید رنگ خط لب است. بهترین انتخاب رنگ برای خط لب، رنگی است که یک درجه از رنگ رژ لب تان تیره تر باشد. با این ترفند لب های شما حجیم تر نیز به نظر می آید، بدون آنکه توی ذوق بزند.
 

اشتباه شماره 2 در آرایش لب : کشیدن خط لب بالاتر از لب ها

آیا می دانید چه چیزی بدتر از خط لب نکشیدن است؟ خط لب اشتباه کشیدن! اگر چه خط لب می تواند زیبایی چهره شما را دو چندان کند اما اگر این کار را به درستی انجام ندهید، تمام زحمات تان را بر باد داده اید.
برخی از خانم ها برای این که لبان‌شان حجیم‌تر جلوه کند، خط لب را بالاتر از لبان شان می کشند. این کار چهره شما را از حالت طبیعی خارج کرده و بدتر توی ذوق می زند. بنابراین کاری که شما باید انجام دهید این است که ابتدا کانسیلری بردارید و به دور لبان تان بزنید. سپس با یک شت روی آن بکشید تا کاملا پخش شود. پس از آن خط لب را بردارید و به دور لبان تان بکشید. اگر می خواهید لبان تان حجیم تر به نظر آید، وسط لب های پایینی تان را با سایه ای هایلایت بزنید. در این شرایط دیگر نیازی به کشیدن خط لب بیرون از لبان تان نیست.
 

اشتباه شماره 3 در آرایش لب : استفاده بیش از حد از برق لب

درست است، شما می توانید به کمک برق لب به لب هایتان حجم دهید اما زیاده روی در این کار نتیجه ای معکوس دارد و از زیبایی صورت تان می کاهد. علاوه بر حجیم تر کردن لب ها، برق لب برای تثبیت رژ لب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اما در این شرایط هم باید تنها مقدار کمی از برق لب را به لبان تان بزنید، در غیر این صورت با رژ لب تان ترکیب شده و چهره شما را آشفته و نامرتب نشان می دهد.
 

اشتباه شماره 4 در آرایش لب : عدم لایه برداری

برخی از خانم ها برای از بین بردن خشکی لب هایشان، از رژ یا برق لب استفاده می کنند در حالی که آنها با این کار در واقع خشکی و ترک های لبانشان را شدت می دهند. از آنجا که رژ لب گزینه خوبی برای نرم کردن لب ها نیست، قبل از زدن آن باید لایه برداری کنید. برای از بین بردن سلول های مرده پوست یک اسکراب مرطوب کننده می تواند کارساز باشد.
 

اشتباه شماره 5 در آرایش لب : استفاده از رژ لب های خشک

این بار قبل از خرید رژ لب به خشکی یا مرطوب بودن آن نیز دقت کنید. به بیان دیگر، به دنبال رژهایی باشید که از روغن های طبیعی ساخته شده اند. بهترین نوع رژ لب آنهایی است که شامل روغن های طبیعی چون روغن نارگیل، درخت روغن قلم، انبه و موادی چون ویتامین ای و اسید هیالورونیک هستند.
 

اشتباه شماره 6 در آرایش لب : استفاده از رژ لب پس از لیپ استیک

برخلاف عقیده بسیاری از خانم ها، نباید بلافاصله پس از لیپ استیک، رژ لب زد. در واقع با این کار شما لیپ استیک و رژ لب تان را با هم مخلوط کرده اید که خوب از آب در نمی آید. شما باید لیپ استیک را در اولین مرحله از آرایش به لبان‌تان بزنید و سپس در مرحله آخر، یعنی پس از اتمام آرایش کل صورت تان، رژ لب را به آن بیافزایید. با این شیوه لیپ استیک به خوبی روی لب هایتان خشک و رطوبت آن نیز جذب شده و دیگر با رژ لب تان ترکیب نخواهد شد.
 

اشتباه شماره 7 در آرایش لب : تثبیت نکردن رژ لب در مرحله نهایی

پس از آن که تمام مراحل رژ لب زدن را به درستی دنبال کرده اید، حال نوبت تثبیت رژ لب تان است. برای این کار در مرحله آخر باید دستمالی بگیرید و آن را به آرامی روی لب هایتان بفشارید. با این کار نه تنها رژ لب در مدت زمان بیشتری روی لب هاتان باقی خواهد ماند بلکه دیگر نگران رژی شدن دندان هایتان نیز نخواهید بود.
 

اشتباه شماره 8 در آرایش لب : انتخاب اشتباه رنگ رژ لب

رژ لبی که می زنید به مقدار زیادی به تن رنگ پوست صورت و کرم پودرتان بستگی دارد. اگر رنگ رژ لب تان را درست انتخاب نکنید، چهره شما نه تنها زیباتر نشده بلکه بی روح و مصنوعی نیز به نظر می آید. طبق نظر کارشناسان، برای پوست های زرد، دنبال رنگ های گرم تر و برای پوست های صورتی، به دنبال رژهایی با ته رنگ آبی و بنفش باشید. آنهایی که پوست گندمی دارند نیز می توانند هر رنگ رژی بزنند.
 

اشتبااه شماره 9 در آرایش لب : مناسب نبودن رنگ رژ با موقعیت های گوناگون

یکی از خوبی های رژ لب تنوع رنگی بسیار بالای آن است، اما آیا می توان هر رنگی که دوست داریم را برای موقعیت های مختلف به لبان مان بزنیم. خیر! هر رنگ موقعیت خاصی را می طلبد. به عنوان مثال رژ لب قرمز برای محیط های کاری انتخاب مناسبی نیست. بنابراین قبل از این که رژ را به لبان تان بزنید، به موقعیتی که می خواهید در آن قرار گیرید، خوب فکر کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

آرایش شما تا زمانی که مقداری رژلب بمالید ، کامل نخواهد بود. رژلب شما با تمام لباس هایی که می پوشید ، آرایش و تن پوست شما تطبیق می یابد ، باید لبخندی و ظرافت و زیبایی را به وجود آورد. اما 5 سایه بسیار محبوب وجود دارد که می توان....

انتخاب 5 رنگ مناسب برای رژ لب

مزایای استفاده از محصولات آرایش لب مات

مزایای استفاده از محصولات آرایش لب مات

بدون رژ لب ، آرایش شما هرگز احساس کامل شدن را نمی دهد. با گذشت سالها ، رژ لبهای مات از رژلبهای براق محبوب تر شده اند. شاید به این دلیل باشد که ظاهر طبیعی و لطیف محبوب تر شده است و یا اثر رژ لب مات بیشتر طول می کشد. اما در هر صور....

مزایای استفاده از محصولات آرایش لب مات

آرایش انواع لب

   محصولات مشابه