مقالات لیدی مد
فروشگاه

شال و روسری متناسب با رنگ پوست

انتخاب رنگ شال و روسری مناسب یکی از ساده‌ترین کارها برای متفاوت کردن یک تیپ همیشگی است. شال و روسری از اکسسوری‌های مهم به شمار می‌روند و هماهنگ بودن آن‌ها با رنگ پوست، مانتو و سایر لباس‌ها اهمیت زیادی دارد. شاید بیشتر ما طرح و رنگ شال و روسری را با لباس‌ها، کیف یا کفش ست کنیم؛ اما باید پیش از آن به این فکر کنیم که آیا رنگی که انتخاب کرده‌ایم به صورتمان می‌آید یا نه. پس اگر شما هم در پی یافتن رنگ شال برای پوست گندمی یا رنگ روسری مناسب پوست سبزه یا سفید هستید، با این مطلب مجله دلتا همراه باشید.

بهترین رنگ شال برای پوست سبزه

شال و روسری متناسب پوست سفید (روشن)

بهترین رنگ روسری برای پوست سفید یا روشن می‌تواند رنگ‌های قوی مثل قرمز، آبی یا سبز باشد. از روسری‌هایی با رنگ‌های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ استفاده نکنید؛ چرا که ممکن است این رنگ‌ها پوست شما را بی‌حال نشان دهند. اگر می‌خواهید از رنگ‌های روشنی مانند شیری یا سفید استفاده کنید بهتر است سراغ یک روسری طرح‌دار بروید. یک شال سفید ساده برای پوست‌هایی با تناژ رنگی خیلی روشن نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

رنگ روسری برای پوست روشن

شال متناسب پوست گندمی و سبزه (متوسط)

برای پوست‌هایی با رنگ متوسط که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن است، طیف وسیعی از رنگ‌ها مناسب است و انتخاب رنگ شال و روسری کار سختی نیست. برای مثال می‌توانید سراغ رنگ‌های سبز یا آجری روشن بروید. روسری‌هایی با پارچه‌ براق در تناژ رنگی سرمه‌ای یا زرشکی هم انتخاب‌های مناسبی است.

رنگ شال روشن می‌تواند پوست سبزه یا گندمی را روشن‌تر نشان دهد، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر ظاهر این نوع پوست را به سمت پوست‌های تیره‌تر متمایل می‌کند. البته رنگ‌های سفید و مشکی هم می‌توانند این نوع پوست را بسیار زیبا نشان دهند.

رنگ شال برای پوست گندمی

در کل اگر رنگ پوست متوسط (نه خیلی تیره و نه خیلی روشن) داشته باشید، می‌توانید با توجه به تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود با آزادی بیشتری در دنیای رنگ‌ها و طرح‌ها دست به انتخاب شال و روسری بزنید.

 روسری و شال متناسب پوست تیره

نکته مهم برای افرادی با پوست تیره این است که سراغ روسری‌هایی با رنگ مات و کدر نروند؛ رنگ‌های مات و کدر باعث می‌شود بازتاب رنگ شال و روسری، درخشش طبیعی پوست این افراد را از بین ببرد. برای مثال به جای طوسی بهتر است سراغ رنگ موشی بروید و البته آبی کاربنی و زرد روشن را فراموش نکنید.

رنگ‌های نزدیک به رنگ خاکی و همچنین بازی با رنگ‌های ارغوانی و بنفش هم می‌تواند زیبایی شما را دوچندان کند.

راهنمای انتخاب شال و روسری

اگر به فکر انتخاب رنگ شال و روسری مناسب برای تیپ جدید خودتان هستید، به این قواعد توجه کنید. فراموش نکنید روسری و شال یکی از مهم‌ترین اکسسوری‌ها در تیپ شماست و احتمالا پیش از همه لباس‌ها و جزییات دیگر در ظاهر شما دیده می‌شود؛ پس همیشه سراغ خرید شال‌ها و روسری‌های باکیفیتی بروید که استایل شما را ارتقا می‌دهند.

انتخاب رنگ و مدل روسری مناسب صورت

خانم هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از روسری و شال هایی که رنگ خیلی روشن هستند، استفاده نکنند. کرمی، لیمویی، آبی آسمانی و سبز روشن ازجمله رنگ روسری هایی هستند که به تنهایی بی روح هستند و وقتی با پوست روشن شما ترکیب بشوند جذابیت شما را کم خواهند کرد. اما روسری نارنجی، زرشکی، قهوه ای و یشمی را با خیال راحت سر کنید و زیبایی خودتان را به رخ بکشید.
اما اگر خانم هایی با پوست تیره و برنزه دنبال روسری هستند که روی پوست شان بنشیند، هرگز سراغ توناژ کدر مثل دودی، بنفش تیره و قهوه ای نباید بروند. چون این روسری ها سبب می شوند صورت شما بیش از اندازه تیره به نظر برسد.
دقت کنید که روسری انتخابی تان با رنگ موهای شما هماهنگی داشته باشه و اگر چشم های رنگی دارید، روسری که با چشم های شما هم رنگ باشد، هم به چهره و هم به چشم هایتان جلوه خواهد بخشید.

مدل و رنگ روسری

در هنگام انتخاب روسری فرم و رنگ صورت را درنظر بگیرید

بیشتر خانم ها مشکی را برای روسری انتخاب می کنند چون تصور می کنند با هر لباسی که دارند ست می شود و به صورت هم می آید. ولی این واقعا کار اشتباهی است. تصور کنید روزانه زمانی را برای آرایش و زیباترکردن خودتان صرف می کنید اما در نهایت روسری مشکی همیشگی را سر می کنید و این چهره شما را تکراری می کند و حتی برای خودتان خسته کننده می شود.
اگر مدل صورت گردی دارید با تازدن گوشه های روسری از دو طرف، یعنی قسمتی که روی گونه های شما می افتد، صورت شما گردی خودش را حفظ می کند. اما اگر مایلید کمی صورت تان کشیده تر به نظر برسد دو سمت روسری را تا نزنید، به این ترتیب روسری یا شال شما روی گونه های تان را پوشش می دهد و پیشانی و چانه شما کشیدگی را ایجاد می کند.
اگر مدل صورت شما به طور طبیعی کشیده است یا بدون گونه هستید، اجازه ندهید روسری، صورت شما را پنهان کند. چون باعث می شود صورت تان بیش از حد لاغر به نظر برسد.
روسری های تان را می توانید با لوازم آرایشی،اکسسوری،لاک ناخن وکیف ست کنید. در مورد لوازم آرایش رژ گونه، رژ لب، سایه چشم مواردی هستند که زیبایی را دو چندان می کند و در صورتی که ست شوند چشم نوازتر خواهند شد . البته بهتراست روسری یا با رژ و یا با سایه ست بشود. چون در صورتی که روسری و سایه و رژگونه و رژلب همگی یک رنگ باشد، یک نواختی ایجاد می شود و خیلی زیبا به نظر نمی آید .
روسری های تان رو می توانید با لوازم آرایشی،اکسسوری ،لاک ناخن و کیف ست کنید .
اگر روی روسری طرح گل، لوگوی برند یا حاشیه هست می توانید رژ لب تان را با آن طرح ها ست کنید. این طور جذاب تر می شوید.
اگر روسری طرح شلوغ مثلا گل های درشت و رنگارنگ داشت بهتراست آرایش ملایم برای خودتان در نظر بگیرید. در غیر این صورت شلوغ و آشفته به نظر می رسید .

مطالب آموزشی مرتبط:

چطور شال و روسری مناسب انتخاب کنیم ؟

چطور شال و روسری مناسب انتخاب کنیم ؟

انتخاب شال و روسری، جزو اصولی است که درست و غلطش می تواند زیبایی شما را دستخوش تغییر کنند. رنگ هایی که برای این پوشش انتخاب می کنید، این قدرت را دارند که شما را سرحال یا بی حال نشان دهند. مدلی که برای بستن شال و روسری انتخاب ....

چطور شال و روسری مناسب انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب شال و روسری هماهنگ با پوست

راهنمای انتخاب شال و روسری هماهنگ با پوست

گاهی پوست روشنی دارید و گاهی رنگ صورت تان نسبت به روز قبل به وضوح تیره تر است؛ گاهی با وجود هشت ساعت خواب، خواب آلوده و کسل به نظر می رسید و گاهی با وجود کار زیاد، چهره ای سرحال دارید.....

راهنمای انتخاب شال و روسری هماهنگ با پوست

هماهنگی آرایش با شال و روسری

   محصولات مشابه