مقالات لیدی مد
فروشگاه

انواع زیورآلات دخترانه و زنانه (۱۰ها نکته برای ست کردن با لباس)

انواع زیورآلات دخترانه و زنانه 

انواع زیورآلات دخترانه و زنانه رو کامل برای کمدایی های عزیز جمع آوری کردیم و توضیح دادیم و به مرور زمان بروزرسانی خواهد شد .

زیورآلات اشیا تزئینی کوچکی هستند که دختر ها و خانم ها  برای زیبایی خودشون، به شکل انگشتر، گردنبند، دستبند، گوشواره، پابند و یا سنجاق های کوچک استفاده میکنن .

این اشیا میتونند برای دندان یا بینی باشند، مثل گوشواره و یا  به لباسمون ، مثل سنجاق سینه.
در مرحله ی اول زیورآلات جدید دخترانه و زنانه (2019) رو براتون آوردم که اول دخترانه رو آوردم و بعد از اون زنانه .

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

سعی کردم جدیدترین زیورآلات دخترانه رو براتون جمع آوری کنم که خیلی باحال و بانمکن ، عکساشون رو براتون قرار میدم .

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید دخترانه (2019)

زیورآلات جدید زنانه 2019

حالا وقتشه بریم سراغ عکس های زیورآلات جدید زنانه و عکس هاشون .

زیورآلات جدید زنانه 2019

زیورآلات جدید زنانه 2019

زیورآلات جدید زنانه 2019

زیورآلات جدید زنانه 2019

وقتی که میخوای زیور آلات بخری خیلی بهتره به لباس های و مدلی که میپوشی و مدل اون زیورآلاته توجه کنی
در ادامه یکسری تجربه رو براتون آوردم و به معنی این نیست که حتما باید اینطوری بپوشید ، میتونید تست کنید و در صورتی که دیدین بهتون میاد ازشون استفاده کنید .

خبر خوب اینه که وقتی لباسات رنگ خنثی دارند تو میتونی هر زیورآلاتی که دلت خواست رو داشته باشی
طبق تجربه ای که داشتیم برای لباس های ساده و رنگ روشن زیورالات پارچه ای یا رزینی خیلی شیک و باحاله . اگر رنگ لباست روشن هست، زیورالاتی با رنگ های مخالف رنگ لباست انتخاب کن، این کار باعث میشه  زیورآلاتی که داری بیشتر بدرخشه .
وقتی که طرح لباست شلوغ هست و یقه بسته ای داره میتونی از زیورالات پارچه ای مثل گردنبند چوکر(در پایین کامل توضیح دادیم) استفاده کنید، دقت کنید که در مواقعی که لباست خیلی شلوغ هست به نظرم زیورآلات خیلی ساده ای انتخاب کنی بهتر به دل میشینه .

زیورآلات دخترانه پارچه ای

نوع دیگه زیورآلات مدل پارچه ای هست که به 2 نوع دیده میشه : مجلسی (اسمش گردنبند چوکر هست) و مدل اسپرت
گردنبند  چوکر که بالا در موردش صحبت کردیم و تقریبا مناسب جشن تولد و در بعضی موارد برای مراسم های عروسی (در یک کلام جاهایی که باید شیک و مجلسی باشیم) مناسب هست ای مدل به گردن میچسبن و بعضی ها میگن یکی از بهترین زیورآلات برای نشون دادن زیبایی گردن های بلند و کشیده هستن.
2 مدل از این گردنبند ها دیده میشه : ساده ، همراه با یک آویز
خب چند تا عکس از گردنبند چوکر گذاشتم براتون .

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

زیورآلات دخترانه پارچه ای : گردنبند چوکر

خب مدل بعدی ای که وجود داره گردنبند پارچه ای اسپرت هست که برای تیپ های اسپرت عالیه که عکسشو براتون میذارم .

زیورآلات پارچه ای دخترانه (اسپرت)

زیورآلات پارچه ای دخترانه (اسپرت)

زیورآلات دخترانه رزینی

یکی از روش های ریخته گری پلاستیک هست که در آن قالب با مذاب رزین ترکیبی پر و سپس سفت میشود.
زیورآلات رزینی تخصص آن چنانی نمیخواد و حتی شما هم میتونید اون رو درست کنید که شاید بزودی آموزش رو براتون قرار بدیم

چند مدل از این انگشتر ها و گردنبند های رزینی رو راتون میارم ، من شخصا خیلی دوسشون دارن ، به خصوص یکسری ها که شبرنگ هستند عالی اند

زیورآلات دخترانه رزینی (شبرنگ) : همون مدلایی که گفتم خیلی دوسشون دارم

زیورآلات دخترانه رزین : انگشتر رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : انگشتر رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : انگشتر رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : انگشتر رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : گردنبند رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : گردنبند رزینی

زیورآلات دخترانه رزین : گردنبند رزین

زیورآلات دخترانه رزین : انگشتر رزینی

زیورآلات دخترانه دست ساز

زیورالات دخترانه دست ساز

زیورالات دخترانه دست ساز

توی زیورالات دخترونه ای که دست ساز هستن، از سنگ، منجوق و مهره ها استفاده میشه و یه سری وسایل دیگه هم هستن، مثل حلقه های اتصال که برای وصل کردن اخر گردنبند و دستبند و زنجیرها تو سایزها و رنگ ها و جنس های مختلف به کار میرن یا مثلا برای ساخت گوشواره از تعداد زیادی میخ استفاده میکنن. در بعضی از موارد هم توی ساخت زیورالاتی مثل انگشتر و گردنبند و گوشواره از مهره، سنگ ها و کانی هایی که خواص روحی و معنوی دارن استفاده میکنند، مثل زیورالاتی که با سنگ های فیروزه ایی درست میشن. خلاصه کار کسایی که زیورالات دست ساز درست میکنن، به نسبت زیورالات اماده، سخت تره و زمان بیشتری رو میطلبه .

زیورآلات دخترانه فانتزی

زیورالات فانتزی دخترانه

زیورالات فانتزی دخترانه

زیورآلات زیبا می تونن یه ست لباس دخترونه معمولی رو به لباسی جذاب و خاص تبدیل کنن یا اینکه زیباترین لباس رو زشت جلوه بده، بنابراین انتخاب زیورالات نیازمند دقت زیادیه. برای زمان هایی که میخوای به جشن تولد یا مهمانی با دوستات بری انتخاب مناسب زیورآلات و لباس، تاثیر مثبتی در ظاهرت ایجاد میکنه

ست زیورآلات با لباس رسمی

توی محل کارت که لباسات رسمیه انگشترهایی با سایز مناسب و کم نگین واقعا خوب بنظر میاد.

وقتی لباس رسمی پوشیدی بهترین انتخاب زیورالات میتونه دستبند، پابند یا همون خلخال طلا، نقره و یا بدل ظریف باشه، هرچند که بهترین انتخاب طلا هست.

 

ست زیورآلات با لباس غیر رسمی(ساده)

 

زیورآلات با لباس غیر رسمی

زیورآلات با لباس غیر رسمی

زیورآلات با لباس غیر رسمی

زیورآلات با لباس غیر رسمی

زمانیکه لباسات رنگ خنثی دارن هر مدل و هر رنگ زیورالاتی که دلت خواست رو میتونی امتحان کنی؛ اما اگه بخوام تجربه های خودمو بهت بگم وقتایی که رنگ لباس روشنه و طرح ساده ایی داره میتونی زیورالات پارچه ایی و یا رزینی رو انتخاب کنی که مدل های خاصی هستن و مخصوصا اگر رنگ لباست روشنه زیورالات با رنگای جیغ یا مخالف رنگ لباست ست کن تا ست جالبی بشه

ست زیورآلات با لباس طرح دار

زیورآلات با لباس طرح دار

زیورآلات با لباس طرح دار

 

زیورآلات با لباس طرح دار

زیورآلات با لباس طرح دار

برای اینکه زیورالات و ظاهرت جذاب تر بنظر بیاد در ست کردن زیورالاتت دقت کن. همه ی اجزا به تنهایی میتونن قشنگ باشن اما اگر در ست کردن درست عمل نکنیم چیز خوبی درست نمیشه. اصولا در همه چیز این قائده وجود داره که ساده هارو با چیزهای شلوغ یا رنگ های زنده و برعکس چیزهای شلوغ رو با اجزای ساده و یا رنگ های سرد ست میکنن، زیورالات هم از این قائده مستثنی نیست. پس اگر لباست شلوغ هست و یا رنگ تیره ای داره باهاش زیورالات ساده و کم زرق و برق و با تعداد کم امتحان کن. خودت میبینی که چقدر بیشتر جلوه میکنه.

یقه لباس برای انتخاب گردنبند مناسب

یقه ی پیراهن

توی انتخاب گردنبند، یقه ی لباسی که میخوای توی اون مراسم بپوشی خیلی مهمه.اگه یقه ی لباس مورد نظرت بسته هست میتونی از گردنبند های مدل چوکر استفاده کنی تا توجه ها به سمت گردنت باشه.

اگه یقه ی لباست به شکل یقه ی پیراهن های مردونه هست، یادت باشه که گردنبندی که میپوشی باید بزرگ باشه، مهره های بزرگ و زیاد داشته باشه و زنجیر گردبندتو زیر یقه ی لباست ببندی تا زنجیر پیدا نباشه و توجه به سمت یقه و گردنبندت باشه.

یقه ی گرد

لباس هایی که یقه های گرد دارن باعث میشه توجه ها به سمت بالاتنه باشه، پس باید گردنبندی رو انتخاب کنی تا توی لباست بدرخشه.

گردنبندهایی که برای یقه های گرد مناسبن اونهایی هستن که زنجیرشون کوتاه هست و مهر های زیادی دارن(بخاطر این میگم زنجیرشون کوتاه باشه که وقتی گردنبند رو دور گردنت میندازی روی لباست قرار نگیره و مهره ها روی پوستت باشن تا زیبایی زیورالاتت رو دوبرابر کنه)

یقه ی دکلته

با مدل یقه ی دکلته کتف ها به خوبی دیده میشن پس میتونی گردنبند چوکر یا گردنبند هایی که کوتاه و ظریف هستن رو ست کنی . مخصوصا اگر شونه های پهنی داشته باشی انتخاب یه گردنبند با زنجیر نازک طلایی یا نقره ای و توسینه ای دخترونه حسابی قشنگ میشه

یقه ی اسکی

توی پوشیدن لباس هایی که یقه ی اسکی دارن انتخاب یه گردنبند با زنجیر بلند و تو سینه ای سنگِ بزرگ، انتخاب خیلی خوبیه. اما اگه امتحان کردی و خوشت نیومد میتونی از گردنبند های چند لایه یا آویز رولباسی استفاده کنی

یقه ی هفتی

وقتی که مدل یقه ی لباست هفتی هست دستت توی انتخاب بازه و تقریبا میتونی هر مدل گردنبندی رو با لباست ست کنی.

مدل هایی که بیشتر به این یقه میاد گردنبندهاییه که به شکل مثلث معکوس هستن یا گردنبند هایی که شلوغن و مدل های پهن گردنبند چوکر، یا میتونی از زنجیر های طلایی و توسینه ای ظریف و کوچیک استفاده کنی. پوشیدن این مدل زیورالات باعث میشه تا خوشگل و جذاب بنظر برسی.اما سلیقه ی هرکس متفاوته و اگه خوشت نیومد میتونی چیزای دیگه رو هم امتحان کنی

یقه ی مربعی

گردنبند مناسب این مدل یقه ها، گردنبند هایی هست که توسینه ای اونها به شکل مربع و مستطیله یا استوانه هست . یقه های مربعی هرچقدر عمیق تر باشن گردن و زیورالات زیباتر بنظر میرسه.

یقه ی یونانی

به لباسایی که فقط یه استین دارن لباس یقه یونانی میگن.انتخاب گردنبند برای اینجور یقه هایی یه مقدار سخت هست اما گردنبندهای نامتقارن با اینجور یقه هایی پیوند زیبایی داره. در صورتیکه امتحان کردی و خوشت نیومد میتونی لباستو بدون گردنبند بپوشی که اینطوری هم قشنگه.

یقه ی قایقی

یقه ی لباس های قایقی پهن هست(همون هایی که تا نیمه ی شونه قرار میگیره). میتونی از گردنبند های رو لباسی چندلایه یا تک لایه و مهره ای یا چوکر استفاده کنی. این مدل یقه، شونه و صورتت رو پهن تر نشون میده.

 

فرم صورت برای انتخاب مناسب گوشواره

مدل و فرم صورت در انتخاب زیورالات به خصوص گوشواره مهم هست. مثل مدل مو که اگر با فرم صورتت جورنباشه، هرچقدر هم که اون مدل مو خوب باشه بازم تو رو راضی نمیکنه، پس تصمیم گرفتم فرم های صورت و مخصوصا گوشواره ها که بیشتر از همه مرتبط هستن رو برات توضیح بدم

اول از همه میخوام بهت یاد بدم چطوری فرم صورتت رو تشخیص بدی…

جلوی آینه وایسا، یکی از چشماتو ببند و مستقیم به اینه نگاه کن. با ماژیک قسمت بالای پیشانی، دو طرف شقیقه، دو طرف فک و بعد پایین چانه رو با کشیدن خط مشخص کن و موهات رو به سمت عقب جمع کن تا اطراف صورتت مو نباشه. حالا این خط هارو به هم وصل کن و قطر هارو بکش.

اگه قطر ها اندازه ی هم بود صورتت فرم دایره ای هست، اگر قطرها اندازه بود اما قسمت چانه زاویه ی محسوس و کمی داشت فرم صورت مربعی است، اگر صورتت کشیده باشه این قطرها و شعاع ها کاملا با هم فرق دارن، یعنی اگه نگاه کنی اون قطر فاصله ی چانه تا پیشانی بیشتر از قطر گوش تا گوش هست، اگر فرم صورتت قلبی باشه قسمت پیشانیت کاملا پهنه و به قسمت چانه که میرسه خیلی خیلی نازک میشه. درصورتیکه فرم صورتت بیضی باشه قطر گوش تا گوش دو سوم پیشانی تا چانه است.

و اما زیورالات مناسب فرم صورت تو…

 

گوشواره مناسب برای صورت های گرد

گوشواره مناسب برای صورت های گرد

توی صورت های گرد مناسب تره که از گوشواره های آویز بلند استفاده کنی، چونکه گردی صورتت رو کمتر نشون میده و علاوه بر این مدل گوشواره، میتونی از گوشواره های اشکی، گوشواره های ظریف و باریک و نگین های الماسی که ظرافت خاصی داره استفاده کنی. اما اگه صورتت گرد هست، انتخاب گوشواره ی گرد اصلا انتخاب خوبی نیست!

گوشواره مناسب برای صورت های قلبی شکل
گوشواره مناسب برای صورت های قلبی شکل

اگه فرم صورتت قلبی هست میتونی از گوشواره های بیضی، چندشاخه، گوشواره های اشکی، لوزی و مثلثی معکوس استفاده کنی. در کل گوشواره هایی که در بالا نازک و در پایین پهن هستن برای این فرم صورت مناسبن.

اگه بخوام دلیل این انتخاب رو برات توضیح بدم باید بگم که این مدل گوشواره باعث تعادل بین چانه و گوش میشه و تیزی چانه رو خنثی میکنه.

گوشواره مناسب برای صورت های بیضی شکل
گوشواره مناسب برای صورت های بیضی شکل

فرم صورت بیضی تقریبا کامل ترین مدل هست و یجورایی میتونم بگم که محدودیتی نداری، اما در کل گوشواره اشک بلند،  گلگوش ها، گوشواره های دکمه ای و مثلث معکوس مناسبه. اگر بخوام یه چیز کلی بهت بگم، چیزی رو انتخاب کن که عرضش بیشتر از طولش باشه

 

گوشواره مناسب برای صورت های مربعی شکل
گوشواره مناسب برای صورت های مربعی شکل

گوشواره حلقه ای و گرد بهترین انتخاب برای فرم صورت گرد هست، چونکه تعادل رو در صورت ایجاد میکنه. اگه گوشواره های بلند رو دوست داری حواست باشه تا طول گوشواره از خط فک ت بلند تر نباشه و گوشواره های پهن رو هم انتخاب نکن!

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

چیز دیگه ای که باید تو انتخاب زیورالاتت بهش توجه کنی رنگ پوستته که به سه گروهِ گرم، سرد و معمولی تقسیم میشه.راه تشخیص این هست که یه قسمت از بدنت رو که رگ های اون قابل دیدن هست مثل پشت دست هات یا مچ دستت رو انتخاب کن. خب حالا اگه رگت سبز رنگ هست، پوستت گرمه . اگه رگ ها به رنگ آبی متمایل هستن، پوستت سرده

و اما زیورالات مناسب هر کدوم از این پوست هارو برات توضیح میدم…

 

رنگ پوست گرم

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

اگه پوست تو گرم باشه، باید از سنگ هایی با رنگ گرم استفاده کنی.

ازجمله رنگ های گرم، زرد، پرتقالی و سبز هستند، که زرد در سیترین و یاقوت زرد هست

توپاژ سلطنتی، لعل منگنز دار و ماه سنگ هم از جمله سنگ های پرتقالی رنگ هستند

و اگه بخوام چندتا سنگ سبز رنگ هم بهت معرفی کنم باید زبرجد سبز، زمرد و یشم رو بگم. البته اگه از سنگ های قیمتی گرم هم استفاده کنی که عالی میشه. مثل یاقوت کبود، یاقوت یشمی و زمرد سبز، الماس هم انتخاب خوبیه چون رنگ سفیدش خیلی خوب رو پوستت میشینه. زیورالاتی مثل طلا، مس و برنج هم که رنگ زرد دارن خوبه، در کل هر چیز گرمی بهت میاد.

 

رنگ پوست سرد

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

اگه پوستت سرده رنگ های آبی، قرمز و بنفش خیلی خوب میشن. زیورآلات با سنگ های قیمتیِ قرمز شامل یاقوت، گارنت(لعل) و کهربای اصل هست. سنگ های بنفش رنگ قیمتی، شامل یاقوت ارغوانی و فلورایت است. رنگ پوست با نقره و طلای سفید زیبا و شیک دیده میشه.

پوست معمولی

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

رنگ پوست برای انتخاب زیورالات

اگه پوستت معمولیه خیلی خوش شانسی، هیچ محدودیتی نداری و میتونی از زیورالات هر دو گروه استفاده کنی. چه روشن چه تیره، نئون یا الماس فرقی نداره، همشون عالی میشن.

رنگ مو و زیورالات

رنگ مو هم از اون چیزایی هست که در انتخاب زیورالاتت مورد توجه قرار بدی بد نیست. خصوصا گوشواره و گردنبند که در نزدیکی موها قرار دارن.

برای رنگ موی بادمجانی، شرابی و نسکافه ای پیشنهاد من زیورالات آبی رنگه. اگر هم که رنگ موهات سنگین یا تیره هست، زیورالات روشن، نقره ای و یا سیلور منلاسبه. در ایام عید نوروز که بیشتر رنگ موی بلوند مورد توجه قرار میگیره، تجربه نشون داده زیورالات نقره ای با الماس ظریف و طلای سفید هم چیز جالبیه.

 

انتخاب انگشتر

انتخاب انگشتر

انتخاب انگشتر

در انتخاب انگشترمهم ترین انتخابی که باید مورد توجه قرار بدی ظرافت انگشت ها هست. اما رنگ پوست و مدل ناخن هم تاثیر زیادی داره.

اگه انگشتان بلند و کشیده ای داری میتونی هر مدل انگشتری که میخوای رو بپوشی، انگشتر های بند انگشتی هم زیبایی خاصی به انگشتاتون میده. اما اگر انگشت های ظریف و کوتاهی داری سعی کن انگشتر های خیلی بزرگ رو استفاده نکنی، چون ظرافت بیشتر به دست های تو میاد.

انگشتر برای انگشت ظریف و کوچک

 

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب جواهرات روزمره: 6 نکته شگفت انگیز برای تکمیل لباس های خود

نحوه انتخاب جواهرات روزمره: 6 نکته شگفت انگیز برای تکمیل لباس های خود

انتخاب جواهرات برای خودتان کار بسیار دشواری است - بعضی اوقات ما منتظر می مانیم تا یک دوست برای خرید جواهرات با ما بیاید. این به این دلیل نیست که نمی توانیم هزینه آن را بپردازیم بلکه فقط به این دلیل که نمی توانیم تصمیم بگیری....

نحوه انتخاب جواهرات روزمره: 6 نکته شگفت انگیز برای تکمیل لباس های خود

چطور زیورآلات مناسب انتخاب کنیم؟

چطور زیورآلات مناسب انتخاب کنیم؟

زیورآلات با اندازه ی کوچک مورد توجه بسیاری از افراد قرار نمی گیرد، اما همین اکسسوری های کوچک می توانند نقش بزرگی در ایجاد تنوع و تغییر استایل شما داشت باشند. زیورآلات بیشتر در میان خانم ها استفاده می شود و آقایان به این مح....

چطور زیورآلات مناسب انتخاب کنیم؟

زیورآلات متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کنید

۵ مورد از بهترین زیورآلات مردانه و نکاتی درباره ی نگهداری از آنها

قوانین اصلی برای انتخاب زیورآلات

   محصولات مشابه