مقالات لیدی مد
فروشگاه

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت با ساده ترین راه

برای انتخاب مدل عینک آفتابی بعد از اطمینان از اصالت و کیفیت، مهمترین نکته آن است که بدانید کدام فریم برای صورت شما مناسب است. اصلا یکی از کاربردهای عینک آفتابی این است که ما را خوشتیپ تر نشان دهد، پس چرا عینکی را انتخاب نکنیم که درست متناسب با فرم صورتمان باشد؟

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت

برای انتخاب مدل عینـک آفتـابی بعد از اطمینان از اصالت و کیفیت، مهمترین نکته آن است که بدانید کدام فریم برای صورت شما مناسب است. اصلا یکی از کاربردهای عینـک آفـتابی این است که ما را خوشتیپ تر نشان دهد، پس چرا عینکی را انتخاب نکنیم که درست متناسب با فرم صورتمان باشد؟

برای شروع کار یک آینه جلوی خودتان قرار دهید و فرم صورتتان را پیدا کنید بعد سراغ مدل ها و پیشنهادات ما بروید.

برای صورت بیضی شکل

 

برای صورت بیضی شکل

صورت های بیضی شکل به عنوان ایده آل ترین فرم صورت شناخته می شود. اگر صورت شما بیضی شکل است آنقدر خوش شناس هستید که بتوانید هر مدل عینکی را انتخاب کنید.

کشیدگی صورت و پهنای فک به شما این شانس را داده است.

تنها توصیه ای که می توانیم داشته باشیم این است که فریم هایی را انتخاب نکنید که دسته عینک در آن ها زیادی پایین قرار گرفته است، این مدل عـیـنک آفـتابی می تواند کشیدگی صورت را بیشتر کند.

نگاهی به مدل های عینک آفتابی دیور (Dior) بیاندازید. جدیدترین عینک های آفتابی این برند را می توانید در فروشگاه اینـترنـتـی دیجی استایل پیدا کنید.

برای صورت مربعی شکل

برای صورت مربعی شکل

طبق یک قاعده کلی مدل عینک شما باید متضاد با فرم صورتتان باشد، انتخاب عینک آفتابی با این قاعده می توان تعادل صورت را بیشتر کند.

برای مثال، خط فک قوی و پیشانی پهن که صورت شما را مربعی کرده به یک مدل عینک آفتابی گرد مثل عینک های خلبانی یا جان لنونی نیاز دارد که زوایای صورت شما را ملایم تر نشان دهد.

برند کاررا (Carrera) با مدل های متنوع گرد، به شما در انتخاب عینک آفتابی مناسب فرم صورت مربعی تان کمک می کند.

بهترین پیشنهاد: فریم های گرد، خلبانی (aviator) و کلاب مستر (clubmaster)

برای صورت گرد

 

برای صورت گرد

بنابرهمان قاعده انتخاب فریم عینک متضاد با فرم صورت، اگر صورت گرد دارید، باید مدل عینک آفتابی شما تا جای ممکن به صورتتان زاویه بدهد.

برای آنکه لپ ها کمی لاغرتر به نظر برسند، عینکی را انتخاب کنید که بخش بالای فریم یا ابروی آن کمی پهن تر باشد. عینک هایی با فریم زاویه دار، می تواند فرم صورت شما را کشیده تر نشان دهد.

مدل های متنوع مربعی شکل عینک آفتابی را می توانید در برندی مثل پولاروید (Polaroid) پیدا کنید.

بهترین پیشنهاد:ویفرر (wayfarers)، فریم های مربعی، کلاب مستر

برای صورت کشیده

 

برای صورت کشیده

برای آنکه در صورت های کشیده، تعادل به وجود بیاید دنبال مدل عینک آفتابی باشید که به صورت شما پهنا می دهد. عینک های آفتابی گرد و مربعی شکل هر دو برای شما می تواند مناسب باشد، تنها باید فریمی را انتخاب کنید که کمی از صورت شما بزرگ تر باشد.

عینک آفتابی مدل ویفرر هم انتخاب خوبی است، برندهای متنوعی هم این مدل عینک را با اندازه های بزرگ و کوچک طراحی می کنند و به این ترتیب می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای صورت قلبی شکل

 

برای صورت قلبی شکل

صورت های قلبی برای انتخاب مدل عینک آفتابی، از هر فرم صورت دیگری بدقلق تر هستند. با چانه باریک و پیشانی پهن، باید مواظب باشید که فریم عینک آفتابی شما حجم بالای صورتتان را اضافه نکند و البته این کار ساده ای نیست، چون همه عینک ها همان بالا قرار می گیرند.

به همین خاطر بهتر است مدل های عینک آفتابی کلاب مستری را انتخاب کنید که نیم فریم باشند. فریم گرد هم برای شما مناسب است چرا که از شدت زاویه دار بودن چانه کم می کند.

بهترین پیشنهاد:کلاب مستر و فریم های گرد

چند نکته مهم پیش از انتخاب مدل عینک آفتابی:

1- رنگ مو و چشم را در نظر بگیرید:

رنگ فریم یا لنز عینک آفتابی می تواند در استایل شما موثر باشد.

اگر تن اصلی رنگ پوست شما نزدیک به رنگ پوست سرد است، سراغ فریم هایی با رنگ های شتری، طلایی، هلویی، نارنجی، مرجانی، شیری، آبی گرم، فیروزه ای، قرمز و مسی بروید.

اگر رنگ پوست شما به رنگ گرم نزدیک تر است، مشکی، نقره ای، صورتی-قهوه ای، آبی- طوسی، گوجه ای، ارغوانی، صورتی، فیروزه ای و آبی انتخاب های مناسبی برای رنگ فریم هستند.

2- سرمایه گذاری کنید:

یک عینک آفتابی با کیفیت ارزش پول خرج کردن را دارد، پس دنبال عینک های ارزان نروید، آن ها هم از چشم ها و پوست اطراف چشم نمی توانند به خوبی محافظت کنند و حتی گاهی به چشم آسیب می زنند و هم نه تنها شما را خوشتیپ تر نشان نمی دهند بلکه می توانند یک استایل فوق العاده از بین ببرند.

3- عینک های ورزشی برای ورزش:

عینک های ورزشی با لنزهای رنگی و فریم گربه ای را تنها برای اسکی کردن در دامنه کوه ها و دوچـرخه ســواری بزنید!

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

آیا به دنبال یک جفت عینک مناسب برای شکل چهره خود هستید؟ چه چهره ای گرد ، بیضی شکل یا مربعی داشته باشید ، یک جفت در آنجا وجود دارد که دقیقاً برای شما ساخته شده است! در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در یافتن قاب مناسب با توجه ....

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

اگر می خواهید عینک مناسبی برای چهره خودتان انتخاب کنید که بتواند شما را به زیبایی که دوست دارید برساند این مقاله را تا آخر بخوانید تا با همه مراحل انتخاب اینک آشنا شوید....

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

تمام آنچه لازم است هنگام انتخاب عینک آفتابی بدانید

راهنمای انتخاب عینک آفتابی : چگونه فرم مناسب صورت خود را پیدا کنیم؟

راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی – معرفی تمام معیارهای انتخاب صحیح

چطور بهترین عینک مناسب چهره‌تان را انتخاب کنید؟‌

جدیدترین مدل عینک آفتابی زنانه و تناسب فریم با فرم صورت

نحوه خرید بهترین نوع عینک آفتابی + نکاتی برای انتخاب عینک مناسب با فرم صورت

   محصولات مشابه