مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی – معرفی تمام معیارهای انتخاب صحیح

شاید شما هم در هنگام انتخاب عینک آفتابی ، به امتحان کردن چند مدل متفاوت و یک نگاه اجمالی در آینه بسنده می کنید. اما این مطلب دید شما را نسبت به این موضوع عوض خواهد کرد. تا به حال به محافظت در برابر UV، استحکام، میزان دید و فرم چهره ی خود توجه کرده اید؟ در هنگام خرید عینک آفتابی، باید نکاتی فراتر از خوشتیپ بودن را مد نظر قرار دهید. در ادامه با این موارد آشنا خواهید شد:

 

استفاده از عینک آفتابی محافظ چشم در زیر نور آفتاب

انتخاب عینک آفتابی مناسب برای محافظت از چشم ها

محافظت از چشم ها را در اولویت قرار دهید

قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه ی  UVممکن است باعث مشکلات مختلفی مانند سرطان، آب مروارید و سوختگی شود.

 

سطح محافظت عینک در مقابل اشعه UV را بدانید

عینکی انتخاب کنید که جلوی حداقل ۹۹% اشعه ی UVB و ۹۵% اشعه ی UVA را بگیرد. این سطح از محافظت می تواند چشمان شما را در مقابل مشکلات ناشی از تابش نور آفتاب، تا حدود زیادی مصون کند. هم چنین به میزان پوشش دهی فریم عینک روی صورت خود نیز توجه کنید. آیا می توانید از اطراف فریم به محیط اطراف نگاه کنید؟ آیا آفتاب از بالا یا گوشه های فریم به چشمانتان می خورد؟

از انتخاب عینک آفتابی تزئینی یا بدون اطلاعات UV خودداری کنید

عینک هایی در بازار وجود دارند که جنبه کاربردی نداشته و فقط تزئینی هستند. این عینک ها معمولا برای مواردی مانند مدلینگ عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند. البته برخی از فروشندگان سودجو، این عینک ها را به عنوان عینک آفتابی به فروش می رسانند. در هنگام انتخاب عینک آفتابی ، حتما مواردی را جزو گزینه های خود قرار دهید که اطلاعات UV روی آن ها درج شده باشد. همچنین از فروشنده بخواهید تا، با استفاده از دستگاه های مخصوص، صحت اطلاعات را در حضور شما بررسی کند.

بعلاوه به دنبال عینکی باشید که شیشه آن در برابر خراشیدگی مقاوم است؛ زیرا بسیاری از عینک های موجود در بازار شیشه های آسیب پذیری دارند. کسی که هزینه زیادی می پردازد، انتظار عمری طولانی از عینک آفتابی خود دارد. البته خوشبختانه در اکثر مدل های عینک آفتابی، شیشه ها قابلیت تعویض دارند.

مدل های مختلف عینک آفتابی برای صورت هایی با فرم های متفاوت

انتخاب فرم عینک آفتابی

مدل های عینک را بشناسید

عینک های آفتابی سایز ها و مدل های متنوعی دارند. به عنوان یک قانون کلی در انتخاب عینک آفتابی وجود دارد: اگر مدل عینک شما با فرم صورتتان تضاد داشته باشد، ظاهر خوبی با آن پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال اگر صورت گردی دارید، مدل زاویه دار برایتان مناسب است. و اگر فرم صورتتان مربعی باشد، عینک گرد روی صورتتان خوب به نظر می رسد. در ادامه تعدادی از استایل های مهم را به شما معرفی می کنیم.


عینک آفتابی آینه ای

عینک آینه ای. این مدل عینک، لایه ای آینه مانند در سطح خود دارد. عینک آینه ای را در فیلم ها، و بر روی صورت پلیس ها، بسیار می بینید. این مدل، اکثرا به فرم خلبانی و یا در قالب عینک های ورزشی دیده می شود.


عینک آفتابی خلبانی

عینک اوییتور (خلبانی). با فریمی به شکل قطره ای و دسته های فلزی باریک. این نوع عینک بیشتر توسط افسران پلیس، افراد نظامی و خلبان ها استفاده می شود. عینک اوییتور برای هر فرم صورتی مناسب است، اما با فرم صورت بیضی عالی می شود.


عینک آفتابی ویفرر

عینک ویفرر. این نوع عینک در دهه ی ۵۰ و ۶۰ میلادی محبوب شد و توسط بازیگر معروف آدری هبپورن در فیلم Breakfast at Tiffany’s استفاده شد.


عینک آفتابی گرد

عینک گرد. محبوبیت عینک گرد به دلیل استفاده جان لنون و اوزی اوزبورن از آن می باشد، اما نمی تواند به خوبی از چشمان شما در برابر نور آفتاب محافظت کند.


عینک آفتابی ورزشی

عینک ورزشی (Wraparounds). بطور کامل دور چشم را می پوشاند و بیشتر توسط ورزشکاران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.


عینک آفتابی بزرگ

عینک بزرگ (Oversized). بیشتر توسط مدل ها و ستارگان سینمایی مورد استفاده قرار می گیرد. یک فریم جذاب و محبوب.

 


تناسب میان شکل عینک و فرم صورت را در نظر بگیرید

توجه به فرم صورت در هنگام انتخاب عینک آفتابی بسیار مهم است؛ زیرا یک عینک آفتابی مناسب می تواند عیب های صورت شما را پوشانده و نکات مثبت آن را بهتر جلوه دهد. فرم های صورت زیر، با فریم عینک پیشنهاد شده برای آن ها هم خوانی دارند.

سایز عینک را به درستی انتخاب کنید

عینک را به چشمتان بزنید و مطمئن شوید که به سرتان فشار نمی آورد. وزن عینک نیز باید بطور متوازن بین گوش ها و بینی تقسیم شود، و مژه ها نباید با شیشه یا فریم عینک برخورد کند. عینک باید به خوبی روی بینی و گوش ها قرار بگیرد. اگر احساس می کنید عینک کج است، لازم است تا تنظیم شود.

 

عینک هایی با رنگ شیشه متفاوت

انتخاب رنگ شیشه عینک آفتابی

به رنگ شیشه عینک، فقط به عنوان فشن نگاه نکنید

رنگ بعضی از شیشه ها، تضاد رنگ تصاویر را افزایش می دهند، که گاها برای شما مفید است. البته این افزایش تضاد رنگ، اغلب به بهای کاهش توانایی شما در تفکیک رنگ ها تمام می شود؛ که ممکن است مشکلاتی را برای شما ایجاد کند (به عنوان مثال، باید در هنگام رانندگی بتوانید رنگ چراغ راهنمایی را تشخیص دهید). بعضی عینک ها نیز شیشه های قابل تعویض در رنگ های مختلف دارند، که می توانید آن ها را با توجه به شرایط عوض کنید.

 

موج های شیشه عینک را بررسی کنید

ممکن است عینک های بی کیفیت دارای شیشه موج دار باشند. عینک را جلوی نور مهتابی بگیرید و آن را به بالا و پایین حرکت دهید. انحنای نور را بررسی کنید؛ اگر راستای نور به هم نریزد، شیشه عینک شما صاف و بدون موج است.

 

عیتک آفتابی زنانه با شیشه بزرگ

انتخاب عینک آفتابی بر اساس جنس شیشه (لنز)

شیشه ای ضد خش انتخاب کنید

اگر روی شیشه (لنز) عینک تان خط و خش بیافتد، دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. لنز های ساخته شده از پلیمر NXT، ضد ضربه، منعطف، سبک و دارای وضوح دید عالی هستند؛ اما قیمت آن ها بسیار بالا است.

 

نکات و هشدارهای انتخاب عینک آفتابی

نکات انتخاب عینک

هشدارهای انتخاب عینک

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

آیا به دنبال یک جفت عینک مناسب برای شکل چهره خود هستید؟ چه چهره ای گرد ، بیضی شکل یا مربعی داشته باشید ، یک جفت در آنجا وجود دارد که دقیقاً برای شما ساخته شده است! در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در یافتن قاب مناسب با توجه ....

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

اگر می خواهید عینک مناسبی برای چهره خودتان انتخاب کنید که بتواند شما را به زیبایی که دوست دارید برساند این مقاله را تا آخر بخوانید تا با همه مراحل انتخاب اینک آشنا شوید....

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

تمام آنچه لازم است هنگام انتخاب عینک آفتابی بدانید

راهنمای انتخاب عینک آفتابی : چگونه فرم مناسب صورت خود را پیدا کنیم؟

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت با ساده ترین راه

چطور بهترین عینک مناسب چهره‌تان را انتخاب کنید؟‌

جدیدترین مدل عینک آفتابی زنانه و تناسب فریم با فرم صورت

نحوه خرید بهترین نوع عینک آفتابی + نکاتی برای انتخاب عینک مناسب با فرم صورت

   محصولات مشابه