مقالات لیدی مد
فروشگاه

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

آیا می خواهید یک لنز جدید از رنگ را به چشمان خود اضافه کنید؟ امتحان کردن لنزهای تماسی رنگی کمی شبیه به داشتن مدل موی جدید است! این کاملا می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. با این حال ، برخلاف مو ، هر زمان که بخواهید می توانید لنزهای تماسی را از بین ببرید ...

شما می توانید از لنزهای تماسی رنگی استفاده کنید تا از رنگ معمول شما متفاوت باشد یا آن را به عنوان برند خاص خود قرار دهید! بدون نیاز به پوشیدن جواهرات عجیب و غریب یا آرایش های زیادی ، اکنون می توانید چشمان خود را سفارشی کنید!

آیا می خواهید آن را امتحان کنید اما هنوز آن را تجربه نکرده اید؟ ما موضوع را برای شما روشن خواهیم کرد! در اینجا پاسخ سؤالاتی که ممکن است درباره لنزهای تماسی رنگی داشته باشید ، آورده شده است.

آیا لنزهای تماسی رنگی خطری برای سلامتی دارند؟

سلامتی چشم شما مهم است. درست مانند لنزهای تماسی معمولی ، شما باید عادت های سالم را حفظ کنید تا از لنزهای رنگی در برابر چشمان خود محافظت کنید. تا زمانی که لنزهای تماسی خود را به درستی حفظ کرده و از دستورالعمل optometrist خود پیروی کنید ، پوشیدن لنزهای تماسی رنگی کاملاً بی خطر است.

برای فهمیدن اینکه آیا لنزهای تماسی رنگی مناسب شما هستند ، با متخصص مراقبت از چشم خود مشورت کنید. اگر با لنزهای تماسی آشنا نیستید ، حتما یاد بگیرید که چگونه آنها را به درستی قرار دهید.

توجه داشته باشید که به طور کلی لنزهای تماسی رنگی از موادی ساخته شده اند که اجازه نمی دهد قرنیه اکسیژن زیادی جذب کند. به همین دلیل ، شما نمی توانید در بسیاری از مخاطبین رنگارنگ بخوابید.

برخی از لیوان های رنگی ، مانند Air Optix Colors ، اجازه می دهد اکسیژن خیلی بهتر از اکثر مارک ها گردش کند. برای تصمیم گیری در مورد برند که حداکثر راحتی و سلامت چشم را تضمین می کند با optometrist خود صحبت کنید!

آیا برای پوشیدن لنزهای تماسی رنگی به نسخه نیاز دارم؟

برای پوشیدن لنزهای تماسی رنگی نیازی به نسخه ندارید. با این حال ، این مهم است که بدانید حتی اگر دید کاملی دارید و فقط می خواهید کمی لمس رنگ اضافه کنید ، هنوز یک وسیله پزشکی است. و روی قرنیه شما قرار دارد که به اکسیژن احتیاج دارد!

به محض قرار دادن چیزی روی قرنیه ، میزان اکسیژن آن کاهش می یابد. بنابراین نسخه تضمین می کند که چشمان شما از داشتن اکسیژن کافی ، حتی اگر نیازی به اصلاح نداشته باشید! اگر از قبل لنزهای تماسی را می پوشید ، برای تجویز لنزهای رنگی به نسخه خاصی احتیاج ندارید!

بنابراین می توانید بر اساس نسخه قدیمی خود لنزهای تماسی رنگی خود را بصورت آنلاین سفارش دهید. و اگر نسخه ای برای یک مارک خاص دریافت کرده اید ، می توانید رنگ مورد نظر خود را خریداری کنید! متخصص شما درمورد یک مارک راهنمایی می کند و رنگ را انتخاب می کنید ، از آزمایش خود دریغ نکنید!

لنزهای تماسی رنگی چگونه کار می کنند؟

لنزهای تماسی رنگی با یک قسمت مشخص در مرکز طراحی شده اند که با عنبیه شما هماهنگ است. این اجازه می دهد تا نور از شیشه عبور کند تا به درستی مشاهده شود!

تنظیم لنزهای رنگی شما باعث می شود که مردمک شما به خوبی محور باشد. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است بینایی شما تحت تأثیر قرار گیرد ، به خصوص در شب هنگام که شاگرد شما رشد می کند و می تواند به ناحیه رنگی لنز گسترش یابد.

انواع مختلف لنزهای تماسی رنگی چیست؟

اول از همه ، بسته به نیاز بینایی خود ، می توانید بین عینک انتخاب کنید:

سپس ، شما بین گروه های مختلف رنگ ، سایه و پارامتر انتخاب می کنید:

عینک های طراحی شده برای هالووین و یا برای مبل ها ، عینک های خاصی هستند که دارای الگوهای و رنگ های روشن هستند. آنها حتی می توانند عنبیه شما را به طور کامل به رنگ سیاه بپوشانند! این نوع شیشه تقریباً هرگز توسط متخصصان تجویز نمی شود ، زیرا مواد مورد استفاده در ساخت آنها قدیمی است. بنابراین پوشیدن عینک ارزان قیمت هالووین توصیه نمی شود ، زیرا می تواند باعث عفونت چشم شود.

برخی از عینک های جلوه ویژه برای فیلم یا تلویزیون طراحی شده اند. اینها به صورت سفارشی متناسب هستند و برای مدت طولانی نمی توانند پوشیده شوند. آنها برای مجوز استفاده از آنها نیاز به نظارت یک متخصص دارند.

چه رنگی را باید انتخاب کنم؟

وقتی رنگ خود را انتخاب می کنید ، یکی از دلخواه خود را روی چشمان خود انتخاب کنید و دیگران آن را مشاهده کنند. امتحان کردن یک لنز تماسی رنگی با متخصص مراقبت از چشم ، به شما این امکان را می دهد تا رنگ های مختلف شیشه را امتحان کنید و یکی از آنها را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد. سایه های بسیاری از شیشه های رنگی موجود است:

سایه های برجسته به طور کلی با چشمی کاملا طبیعی مناسب تر هستند. این شیشه رنگی که به شما امکان می دهد رنگ طبیعی شما را با لمس سایه های دیگر مخلوط کند ، به خصوص مناسب شماست!

ترکیبی از رنگهای آبی به اندازه عنبیه های قهوه ای تیره دیده نمی شود ، در حالی که شخصی با چشم های سبز که این رنگ ها را پوشیده است را می توان از فاصله دور مشاهده کرد!

 

به طور کلی ، اگر چشمان شما تاریک است ، لنزهای تماسی با رنگ تیره و / یا مات مناسب شما هستند. لنز تماسی که برای چشم های روشن (آبی یا سبز) طراحی شده است ، به اندازه چشم تیره تر ظاهر نمی شود.

این نوع شیشه ها رنگ طبیعی شما را کاملاً پوشانده و با رنگ های روشن یا تیره چشم کار می کند. اگر می خواهید با این نوع سایه ها آزمایش کنید ، لنزهای تماسی قهوه ای و ترکیب رنگ آنها را برای ظاهری مسحور کننده امتحان کنید!

لنزهای تماسی رنگی به شما امکان می دهند امکانات سبک خود را گسترش دهید! پس از پیدا کردن رنگی که دوست دارید ، آن را با لباس ، آرایش و جواهرات خود مطابقت دهید! انتخاب مناسب باید راحتی مطلوب شما را به ارمغان بیاورد ، سبکی که برای شما جذاب است!

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید هر روز لنزهای تماسی رنگی بپوشید ، باید چشمان شما به طور مرتب بررسی شود تا مطمئن شوید هنوز هم مناسب شما هستند!

برای سفارش لنزهای تماسی رنگی خود با وضوح آماده هستید؟

واضح است که مارک های شیشه ای رنگی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و راحتی و دید بهتری را ارائه می دهند. اما مهمتر از همه ، شما به همه گزینه ها و رنگ های مختلف شیشه ای برای همه سبک ها و تنظیمات دسترسی دارید. و از آنجا که ما به سلامتی چشم شما اهمیت می دهیم ، آنها فقط با یک نسخه از چشم پزشک قابل تحویل هستند.

نحوه انتخاب لنز رنگی مناسب با چهره

دوشنبه 98/6/11، تهران , (اخبار رسمی): انتخاب لنز رنگی مناسب می‌تواند بر اساس شاخص‌هایی مثل تناژ رنگ پوستی افراد، رنگ مو و ... تعیین شود. به طور مثال افرادی که رنگ پوست سفید و روشن دارند بهتر است از رنگ لنز آبی استفاده کنند و یا افراد پوست گندمی از رنگ لنز سبز روشن و یا سرمه‌ای. لنز عسلی برای پوست سبزه پیشنهاد می‌شود.

چه رنگ لنزی انتخاب کنیم که بیشتر به چهره ما بیاید؟

انتخاب بهترین لنز رنگی مناسب با چهره افراد

زیبا شدن، به‌ویژه برای خانم‌ها، همیشه دغدغه‌هایی به همراه دارد. انتخاب کردن، پروسه دشواری است. به‌ویژه زمانی که این انتخاب، مربوط به زیباترین قسمت صورت یعنی چشم‌ها باشد.

بله، انتخاب لنز آن هم لنز رنگی کار سختی است. در فروشگاه لنز، فروش انواع لنز رنگی و فروش لنز طبی انجام می‌شود. اما این که چه رنگی انتخاب شود که مناسب باشد دشوار است.

چشم‌ زیبایی خاصی دارد و رنگ چشم‌ها با رنگ مو و پوست، همخوانی دارد. اگر قرار بر تغییر ان باشد باید به پوست و موی خود توجه داشت. چرا که خرید لنز رنگی نادرست، فرد را از هدفش که جذابیت بیشتر است دور می‌کند. چه بسا خرید لنز رنگی که با صورت همخوانی نداشته باشد، تجربه‌ی بدی خواهد بود و فرد را از امتحان رنگ‌های دیگر باز می‌دارد.

در اکثر مواقع وقتی به افراد پیشنهاد لنز رنگی می‌شود با این جواب وجود دارد که «لنز اصلا به من نمی‌آید و صورتم را زشت می‌کند.» این پاسخ، به دلیل اولین انتخاب اشتباه است. بهتر است به این افراد پیشنهاد داد تا سعی کنند دوباره شهامت تغییر را بدست آورند؛ البته با انتخابی درست.

خرید لنز رنگی بر اساس تن پوست

تشخیص اینکه پوست ، تن سرد دارد یا تن گرم با انجام آزمایشاتی قابل تشخیص است. به رگ دست‌ها دقت شود. اگر رنگ رگ‌های زیر پوست آبی مایل به بنفش است، پوست تن سرد دارد. اگر رگ‌ آبی مایل به سبز است، پوست، تن گرم دارد.

یا به‌عنوان آزمایشی دیگر، صورت را از هر نوع آرایشی پاک کرده، پارچه‌ای کاملا سفید را روی نیمی از صورت گذاشته و نیم دیگر صورت که پیداست، به چه رنگی متمایل است؟ زرد یا آبی؟ اگر در مقابل پارچه سفید، صورتی متمایل به آبی است، پوست صورت، تن سرد دارد. اگر صورت زرد است، پوست صورت، تن گرم دارد.

سوالات رایج لنز چشمی

زمانی که فردی متوجه تن گرمی یا سردی صورت خود شود، توجه به این مساله می‌تواند جالب باشد:. به طور کلی، لنز رنگی که خانواده رنگ قهوه‌ای باشد برای پوست‌های تن گرم مناسب است. برای آنکه خرید لنزرنگی، برای فرد تجربه‌ای متمایز باشد پیشنهاد می‌شود، رنگ لنز روشن‌تر از رنگ چشم‌ها انتخاب شود. لنز قهوه‌ای روشن برای پوست‌های تن گرم، بهترین انتخاب است.

اگر پوست فردی، تن سرد دارد،‌ باید به سراغ لنز رنگی که دارای تناژ آبی است رفت، هر چه این آبی تیره‌تر باشد، هارمونی پوست و چشم، بیشتر خواهد شد و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

انتخاب لنز رنگی برای پوست سبزه

برخلاف اینکه عموم افراد بر این باورند که خرید لنز رنگی روشن، برای افرادی که پوست سبزه‌ای دارند نادرست است باید گفت انتخاب لنز رنگی روشن، اگر در طیف رنگی درستی انتخاب شود، چهره‌  افرد را دگرگون خواهد کرد. بهترین انتخاب برای این افراد، لنز عسلی یا قهوه‌ای روشن است.

رنگ خاکستری نیز چهره این افراد را جذاب می‌کند. اگرچه انتخاب لنز سبز و آبی، برای آنها چندان مناسب نیست، اما در صورت تمایل می‌توان از درجه‌های تیره این رنگ‌ها انتخاب کرد. مطمئنا با آرایشی مناسب، زیبایی بی نظیر به افراد هدیه می‌دهد. شایان ذکر است در صورتی که افراد دارای چشم‌های ضعیفی هستند می‌توانند از لنز طبی-رنگی استاده کنند.

انتخاب لنز رنگی برای پوست‌های گندمی

خرید لنز رنگی برای پوست‌های گندمی، به نسبت پوست‌های سبزه، دامنه انتخاب گسترده تری دارد این افراد می‌توانند از رنگ لنز سبز استفاده کنند تا شاهد خلق زیبایی هر چه بیشتر در چهره شان باشند. انتخاب لنز سبز روشن، اگر با آرایش چشم سبز همراه نشود، بسیار بهتر است. رنگ‌ لنز خاکستری، عسلی، فندقی نیز به افراد پوست گندمی پیشنهاد شود. تمامی این رنگ‌ها می‌توانند باعث زیبایی هر چه بیشتر این افراد شوند به طور مثال. لنز سرمه‌ای نیز یکی دیگر انتخاب‌های مناسب برای این افراد است.

انتخاب لنز رنگی برای پوست سفید

انتخاب رنگ لنز چشم برای سفید پوست‌ها بسیار راحت‌تر است. می‌توان گفت تمام لنزهای رنگی باعث زیباتر شدن این افراد می‌شود اما انتخاب درست و رعایت نکات استفاده از لنز باعث خلق زیبایی هر چه بیشتر خواهد شد. بهترین رنگ لنز چشمی برای سفید پوست‌ها رنگ آبی است. لنز طوسی نیز رنگی طبیعی برای چشم‌های این افراد به شمار می‌آید. همچنین رنگ‌های ارغوانی و بنفش نیز می‌تواند انتخاب خوب و متفاوتی باشد که باعث زیباتر شدن این افراد می‌شود. رنگ ارغوانی برای چشم‌هایی که بدون آرایش است، رنگی طبیعی و دل‌نشین خواهد بود.

انتخاب رنگ لنز بر اساس رنگ مو

خرید لنز رنگی بر اساس رنگ طبیعی موها نیز، معیار مناسبی است. رنگ لنز مناسب برای افرادی که موهای بلوند دارند رنگ، سبز، آبی،طوسی روشن است. بهترین رنگ لنز برای مو مشکی، انواع لنز رنگی قهوه‌ای و خاکستری و رنگ‌های آبی و سبز با درجه‌ی تیرگی بالا است.

معیارهای انتخاب لنز چشم رنگی

پیشنهاد می‌شود برای خرید لنز رنگی چشمی حتما از دیگران نظر خواهی کرد. آرایشگرها و میکاپ آرتیست‌ها به دلیل شناخت بهتر از چهره افراد می‌توانند کمک زیادی به افراد در انتخاب لنز رنگی کنند. همچنین با استفاده از برنامه فتوشاپ،‌ انتخاب لنز رنگی راحت‌تر شده است.

افراد می‌توانند با تغییر رنگ چشم‌هایشان در برنامه فوتوشاپ ببینند که چه رنگ لنزی بیشتر به چهره آنها می‌آید. با یک بار خرید لنز رنگی، انتخاب‌های بعدی راحت‌تر خواهد بود.

هر آنچه در مورد لنز رنگی چشم باید بدانید

یکی از جنبه زیبایی زنان چشمان آنهاست. اما علاقه به داشتن چشم های رنگی و زیبا خانم ها را به این سمت سوق می دهد که از لنز رنگی چشم برای خود استفاده کنند. اگر می تواند با خطرات جزئی که استفاده از لنز رنگی می تواند برای شما ایجاد کند کنار بیایید و هنوز هم از ان استفاده کنید پس قطعا مشکلی برای شما مشکلی پیش نخواهد آورد. اگر تصمیم به تغییر ظاهرتان به وسیله ی لنز رنگی چشم دارید، با اطمینان می گوییم که راه خوبی را انتخاب نموده اید.

همانطور که ممکن است بدانید لنزها به طور کلی نیازمند رعایت نکات بهداشتی مانند شست و شوی صحیح ، درست قرار دادن و خارج کردن لنز از چشم ، و نکات کلیدی برای استفاده از لنز های رنگی هستند. تنها زمانی مشکلاتی در رابطه با لنز را تجربه می کنید که نکات مراقبی قبل و پس از آن را انجام ندهید . هم چنین شما ریسک عفونت چشم و سایر عوارض را به کمک مشورت کردن با یک متخصص چشم یا اپتیومتریست و یا خرید لنز هایتان از یک فروشنده ی قابل اعتماد ، کاهش می دهید. در مقاله زیر به صورت تخصصی به موضوع لنز رنگی چشم می پردازیم و آن را به طور کامل مطرح می کنیم. با ما همراه شوید.

نکاتی مهم در استفاده از لنز رنگی چشم

عمل جراحی برای قرار دادن لنز چشم در داخل چشم یک مد زودگذر است .افراد، پول زیادی را به پزشک متخصص می پردازند تا لنز های رنگی را با عمل جراحی زیر قرنیه آنها قرار دهند.این روند به نظر ساده می رسد.مشکل اصلی این است که بیشتر این پزشکان برای این کار صلاحیت ندارند و یک سری داستان ترسناک از تجربه های دردناک و خطرناک هم چون عفونت شدید چشم نزدیک تا حد نابینایی می شنویم . اگر می خواهید از لنز های رنگی استفاده کنید این پیشنهادی است که تحت هیچ شرایطی نباید بپذیرید.

انتظارات خود را کنترل کنید

لنز طبی یا رنگی همواره ظاهری طبیعی ندارند . اکثر آنها در تاریکی می درخشند و یا علامت هایی دارند که باعث می شود چشمان شما شبیه به گربه و یا خزندگان شود. با وجود همه ی این ها افراد زیادی از آنها استفاده می کنند.بسیاری از فروشندگان مشتاق فروش لنز ها به خریداران غیر حرفه ای هستند بنابراین دقت کنید ، لنزی را که می خواهید تهیه کنید نه لنزی که مطابق مد روز است و یا فروشنده آن را پیشنهاد می کند.

مراقبت های پس از استفاده را یاد بگیرید

همه ی لنز های رنگی دارای دستور العمل کاملی برای مراقبت های پس از استفاده نیستند.اگر شما تصمیم به خریداری یک جفت لنز طبی رنگی کرده اید این به شما بستگی دارد که اطلاعاتی برای گذاشتن صحیح لنز داخل چشم ، خارج کردن صحیح آنها از چشم ،تمیز کردن و نگه داری از آنها به دست بیاورید یا خیر.

نرخ عفونت چشم ، در افرادی که نکات مراقبت های پس از استفاده را جدی نگرفته اند بیشتر است . لازم است تا با پزشک خود مشورت کنید و یا خودتان تحقیق کنید تا روش های صحیح نگه داری و مراقبت از لنزها و هم چنین نحوه ی صحیح گذاشتن لنز داخل چشم و خارج کردن صحیح آنها از چشم را بیاموزید.

برخی از نکات مراقبتی نیز واضح هستند ،اهمیتی ندارد که لنز های شما چه قدر زیبا هستند ،هیچ گاه آنها را با کسی به صورت مشترک استفاده نکنید این مورد یکی از دلایل انتقال عفونت است.

از یک پزشک یا فروشنده ی معتبر خریداری کنید

فروشنده های زیادی در حال تبلیغ برای فروش لنز های رنگی هستند. شما باید لنز های خود را از فروشنده های قابل اطمینان و یا پزشکان دارای صلاحیت خریداری کنید . قوه ی بینایی یکی از ارزشمند ترین دارایی های شماست  ، در نگه داری از آن کوشا باشید و از افراد معتبر لنز های رنگیتان را خریداری کنید.

از این تجربه لذت ببرید.

لذت استفاده از لنز های رنگی با نکات مراقبتی ذکر شده در بالا باید همراه باشد. استفاده از لنز های رنگی مختلف می تواند تجربه ی جالب و لذت بخشی باشد.

زمانی که جای مناسب برای خرید لنز یافتید آن را به خاطر بسپارید به این صورت زمانی که نیاز به یک جفت جدید داشتید می توانید بازگردید و از  آنجا خریداری کنید.

لنز های رنگی معمولا از لنز های معمولی گران قیمت تر هستند ولی برای برخی از خریداران تغییر رنگ چشمهایشان ارزش پرداخت این پول را دارد.

 

انواع لنزهای رنگی چشم

بیشتر لنز های رنگی برای تغییر بخش رنگی چشم یعنی عنبیه طراحی شده اند.

از آنجایی که عنبیه چشم به طور طبیعی دارای اشکال و خطوطی می باشد لنز های رنگی دارای خطوط و دانه های رنگی خاصی در این قسمت هستند تا به هدف طبیعی تر جلوه دادن لنز کمک کنند.

قسمت میانی لنز یعنی بخشی که بر روی مردمک شما قرار می گیرد شفاف است پس شما قادر به دیدن خواهید بود.

لنز رنگی دارای 3 نوع رنگ مختلف هستند :

رنگ های قابل مشاهده :این رنگ معمولا آبی روشن یا سبز است که باعث می شود شما آنها را بهتر ببینید و زمانی که به طور مثال از دستتان می افتد راحت تر آنها را پیدا کنید .

این رنگ ها ضعیف هستند و رنگ اصلی چشمان شما را خیلی تغییر نمی دهند.

لنزهای تقویت کننده ی رنگ چشم

این لنز ها برای افزایش رنگ طبیعی چشمان شما بدون تغییر رنگ طبیعی آنها طراحی شده اند. لنزهای تقویت کننده ی رنگ چشم با رنگدانه های اضافی برای افرادی که دارای چشم های روشن هستند و می خواهند به نگاه خود عمق ببخشند ، ایده آل است.

: لنزهای رنگی مات

لنزهای تماسی رنگی مات دارای رنگدانه های قوی و یک پارچه ای هستند که می تواند به طور قابل توجهی رنگ چشمان شما را تغییر دهد. اگر عنبیه شما تیره است مانند قهوه ای تیره یا مشکی، برای تغییر رنگ باید از لنزهای مات استفاده کنید.

دامنه ی رنگ های لنز های مات بسیار گسترده است :عسلی ،سبز ،آبی ، بنفش ،ارغوانی ،قهوه ای و طوسی .

لنز های تماسی مناسب تئاتر یا جشن های خاص :این لنز ها  در گروه لنز های رنگی مات قرار می گیرد و در فیلم هایی مثل مردی روی کره زمین افتاد ، آواتار و سریال گرگ و میش از این لنز ها استفاده شده است. این لنز ها نوظهور هستند و به تازگی در دسترس می باشند.

انتخاب رنگ مناسب برای لنز چشم :

رنگ مناسب لنز برای چشمان شما به فاکتور هایی از جمله رنگ پوست و موی شما و هم چنین نتیجه ی نهایی که می خواهید به دست بیاورید ( به این معنا که می خواهید این لنز حالتی طبیعی داشته باشد و یا دنبال جلوه ای دراماتیک و جسورانه هستید) ، بستگی دارد.

لنز های رنگی برای چشمان روشن : اگر شما می خواهید به نگاه خود عمق ببخشید و چشمان خود را گیرا تر کنید از لنز های تقویت کننده ی رنگ چشم استفاده کنید تا حد عنبیه شما را مشخص کند و جلوه ای خاص به نگاه شما ببخشد .

اگر رنگ چشمانتان  آبی است و می خواهید آن را تغییر دهید ولی هنوز می خواهید که طبیعی به نظر برسید می توانید از رنگ های طوسی و سبز استفاده کنید .

افراد دارای رنگ چشم با ته رنگ قرمز – آبی، اگر به دنبال یک رنگ جسورانه هستند تا همه با اولین برخورد متوجه تغییر رنگ چشم های آنها شوند می توانند از رنگهای گرمی مثل قهوه ای روشن استفاده کنند.

لنز رنگی برای چشمان تیره : لنز های رنگی مات برای افراد دارای چشمان تیره بهترین گزینه است . برای داشتن جلوه ای طبیعی از رنگهایی مثل قهوه ای روشن و عسلی استفاده کنید.

لنز های رنگی – چیزهایی که باید راجع به آن بدانید.

قبل از انتخاب لنز رنگی چشم باید نکات زیر را بدانید.

با این که لنز های رنگی در سایزی عمومی وجود دارد که برای اکثر استفاده کنندگان مناسب است ولی گاهی اوقات ممکن است که قسمت رنگی در جایی مثلا روی مردمک قرار گیرد (مانند زمانی که پلک می زنید ) و ظاهری غیر طبیعی ایجاد کند.

در زمان هایی که اندازه ی مردمک شما تغییر می کند مانند زمانی که در تاریکی(به طور مثال در شب) قرار می گیرید ، قطر مردمک شما از بخش شفاف وسط لنز بیشتر می شود و این امر اندکی بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا استفاده از لنز رنگی چشم ، بی خطر است ؟

بله استفاده از لنز های رنگی چشم تا زمانی که آنها را از جای مطمئن خریداری کنید ، از آنها به درستی استفاده کنید و به خوبی از آنها مراقبت کنید ، بی خطر می باشد.

ضروری است که با متخصص چشم خود مشورت کنید تا لنز های مناسب چشم خودتان را خریداری کنید.در این صورت مطمئن خواهید بود که لنز ها برای شما بی خطر هستند و جلوه ای طبیعی برای چشمان شما ایجاد می کنند.

در صورتی که از مراقبت های پس از مصرف آگاه باشد و بدانید که تا چه زمانی می توانید از لنز ها استفاده کنید و چه زمانی باید آنها را تعویض کنید، لنز های رنگی نیز مانند لنز های معمولی برای شما بی خطر می باشند.

اگر شما از لنز های رنگی فقط برای موقعیت های خاصی استفاده می کنید ، لنز های روزانه ی یک بار مصرف انتخاب خوبی برای شما می باشد.

مزایا و مضرات لنز رنگی چشم

ایا تا به حال به این فکر کرده اید که از لنز رنگی چشم استفاده کنید ؟ ایا از مناسب بودن انان برای خود مطمئن هستید؟ برای تصمیم گیری شما ، ما مزایا و مضرات ان را برای شما می گوییم. این نوشته به شما کمک خواهد کرد تا به خوبی تصمیم بگیرید.

3 دلیل برای استفاده لنز رنگی چشم

3 دلیل برای اجتناب از لنزهای رنگی

ما معمولا استفاده از لنزهای ارایشی را توصیه نمی کنیم چون انها دید با شفافیت کمتری را نسبت به لنزهای شفاف ارائه می دهند . به علاوه ما فکر می کنیم لنزهای رنگی یک وسیله سریع هستند اما اصلاح کننده نیستند و چندان هم بهداشتی نیستند. برای جلوگیری از اتفاقات ناخواسته به راحتی می توان از ترکیب محصولات باکیفیت و عادات مناسب استفاده کرد.

اگر می خواهید تا از لنزهای رنگی استفاده کنید با دقت به حرفهای زیر که از سوی متخصصان گفته شده توجه کنید:

شماره یک : پیش از خرید لنزهای رنگی با یک اپتومتریست مشورت کنید

اپتومتریست و اپتوسین شما را مطمئن می سازند که لنزهایتان برای چشمانتان مناسب است یا خیر. این کار برای جلوگیری از خشکی چشم ها ، ناراحتی ، خارش و التهاب ضروری می باشد.

شماره دو : از لنزهای روشن تر یا بهسازی شده به جای لنزهای مات استفاده کنید

به خاطر دلایل زیبایی شناسی ما استفاده از لنزهای رنگی مات را توصیه نمی کنیم چون رنگ طبیعی چشمان شما را محو می کند و به جای ان از لنزهای روشن و بهسازی شده استفاده کنید. برای بیشترین حالت نگاه طبیعی ، رنگ لنزها نباید زیاد با رنگ طبیعی چشمان شما متفاوت باشد.

اگاه باشید که لنزهای با شدت رنگ زیاد می تواند دید شما را تیره کند . لنزهای تیره اثر تیرگی و کدر شدن دید را افزایش می دهند چون انها تمامی مردمک را در یک فیلتر می پوشانند .

شماره سه : لنز رنگی چشم به اندازه لنزهای تجویزی پزشک به مراقبت احتیاج دارند . ابتدا دستان خود را پیش از تماس انان خوب بشویید ، انها را بیش از 12 ساعت استفاده نکنید و روی چشمان خود نگه ندارید، و مهم تر از همه لنزهایتان را به هیچ کس برای استفاده قرض ندهید . اگر هر گونه در یا خارشی را حس کردید فوری با اپتومتریست خود تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

برای حفظ این درخشش سالم صورت ، در اینجا حقایق مفیدی در مورد ماندگاری محصولات آرایشی شما آورده شده است.....

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید

لنزهای تماسی منجمد: همه ما می دانیم که ماههای زمستان با روزهای کوتاه و شرایط شدید هوا می تواند خواب آور باشد اما این برای لنزهای تماسی شما چه معنی دارد؟....

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید

روش انتخاب و استفاده مناسب از کاپ قاعدگی

كاپ قاعدگي چيست؟

راهنمای خرید لوازم بهداشت فردی

راهنمای خرید تجهیزات بهداشتی جهیزیه

   محصولات مشابه