مقالات لیدی مد
فروشگاه

چگونه کفش ورزشی مناسب انتخاب کنیم

یکی از مهمترین وسایل برای ورزشکاران در همه رشته های ورزشی مانند دویدن،کوهنوردی،بسکتبال و...کفش ورزشی مناسب است. کیفیت تمرین شما رابطه ی مستقیم با کیفیت کفش ورزشی شما دارد.کفش ورزشی خوب میتواند نتیجه مثبتی روی کیفیت تمرین شما ایجاد کند . برعکس ان کفش های بی کیفیت میتواند نتایج ورزشی شما را نابود کند.

انتخاب کردن کفش ورزشی خوب زیاد هم سخت نیست،کافی است با اشتباهاتی که ممکن است هنگام خرید مرتکب آن شوید آشنا شوید.

نحوه انتخاب کفش، انتخاب کفش مناسب ، معیار های انتخاب کفش، ملاک های انتخاب کفش، کفش دخترانه

هرکفشی را پا نزنید.

وقتی یک برنامه تمرینی مثل دویدن یا پیاده روی دارید به طرف قفسه کفش ها میروید و یک جفت کتونی کهنه انتخاب میکنید.این کار از بزرگترین اشتباهات در انتخاب کفش است،شاید فکرکنید این بهترین انتخاب است اما اشتباه نکنید،کفش  کتانی کهنه کیفیت و حمایتی که پای شما به ان نیاز دارد را ندارد.کفش کتانی کهنه گذشته از اینکه مناسب فعالیت ورزشی شما نیست میتواند مشکل زا باشد و باعث ایجاد دردسر برای شما شود.

هرکفشی برای هر فعالیتی مناسب نیست.

مشخص شد که برای فعالیت ورزشی باید کفش مناسب و با کیفیت انتخاب کنید اما باید در نظر داشت ایا این کفش مناسب نوع فعالیت ورزشی شما هست یا خیر؟

بهتر است اینگونه بگوییم که برای مثال کفش ورزشی که مناسب دویدن است،از جنبه های مختلف مناسب فوتبال یا بسکتبال نیست.به این علت که طراحی و ساختار هرکفش با توجه به نوع فعالیت ورزشی متفاوت است.برای اینکه بیشتر متوجه این موضوع شوید به این مثال توجه کنید،کفش های رانینگ(کفش هایی که برای دویدن طراحی شده اند) پایاسازی و استحکام کناری در انها در نظر گرفته نشده است.به این علت که در هنگام دویدن پاهایتان را به اطراف حرکت نمیدهید.شما فقط به طرف جلو حرکت میکنید و میروید.

منظور از پایاسازی و استحکام،ساق دار بودن کفش است.

کفش ساقدار محدوده بیشتری از مچ پا را حمایت میکند.کفشی که برای دویدن استفاده میشود فقط ثبات و حمایتی که شما در حال دویدن نیاز دارید را به شما میدهد.اما کفش های بسکتبال یا تنیس نیاز دارند تا از طرفین و ناحیه مچ پا پایاسازی شوند زیراکه شما هنگام ورزش در این رشته ها پاهایتان را خیلی زیاد به اطراف حرکت میدهید.حتی کفش های پیاده روی با کفش های دویدن متفاوت است.

دونده ها بیشتر روی جلوی پا (پنجه پا)فرود می ایند.ولی افرادی که پیاده روی میکنند روی پاشنه ی پا حرکت میکنند،پس برای دویدن در مسافت طولانی به کفشی نیاز دارید که در قسمت پنجه پا ضخامت بیشتری داشته باشد،اما کفش های پیاده روی باید لایه مستحکم و سخت تری در قسمت پاشنه پا داشته باشد.

کفش های مناسب برای فعالیت های عمومی(cross trainer):

کفش های   که انها را به نام کفش های کتانی میشناسیم شاید برای عموم مردم که فعالیت ورزشی تخصصی ندارند مناسب باشد.این کفش ها معمولا از کنارها پایاسازی شده اند ولی ویژه یک نوع فعالیت خاص طراحی نشده اند.با این کفش میتوانید با دوستانتان والیبال بازی کنید با همسرتان پیاده روی کنید ویا حتی با فرزندتان فوتبال بازی کنید.افرادی که زیاد اهل دویدن و یا ورزش خاصی نیستند میتوانند این کفش را به عنوان بهترین انتخاب یرای خرید داشته باشند.

بهترین کتونی های اورجینال،کتونی اروجینال،انواع کفش اورجینال،کفش کتونی

خصوصیات و ویژگی های عمومی کفش های کتانی

1- کفه  انها به راحتی خم نشود.

2- سبک باشد

3- پاشنه سختی داشته باشند.

پیشنهاد می دهیم در صورتیکه شما قصد انجام یک ورزش به خصوص را دارید از کفش مخصوص همان رشته ورزشی استفاده کنید.

استفاده از کفش ورزشی فقط برای ورزش

کفشی که برای ورزش استفاده میکنید،فقط باید برای فعالیت ورزشی شما باشد.اسفاده از کفش ورزشی برای مصارف عمومی باعث کمتر شدن عمر مفید کفش میشود.فرقی نمیکند که چه مارکی و چه کفشی باشد.کفش بسکتبال را فقط برای بسکتبال استفاده کنید و برای دویدن یاپیاده روی از کفش های مخصوص ان استفاده کنید.از این رو وقتی که قصد ورزش دارید از کفش ورزشی تان استفاده نکنید و بعد از اتمام فعالیت ورزشی دیگر از ان ها استفاده نکنید.

از کفش های ورزشی برای مدت طولانی استفاده نکنید.

اگر فکر میکیند زمانی که کفشتان پاره شد و دیگر ظاهر مناسبی نداشت باید ان را عوض کنید در اشتباه هستید.

یک کفش در مرحله اول باید بتواند از پای شما محافظت کند.کفش های کهنه توانای انجام این مهم را ندارند.اگر به طور حرفه ای میدوید هر 500تا 800کیلومتر کفش خود را عوض کنید.اگر نمیدانید و نمیتوانید مسافت طی شده را محاسبه کنید کفش خود را سالانه عوض کنید.اگر طبق برنامه منظم ورزش میکنید سعی کنید هر 6 ماه یک بار کفش خود را عوض کنید.

هنگام خرید کفش عجله نکنید،اگر در رشته ورزشی خود تخصص دارید مطمئنا میتوانید تشخیص دهید چه کفشی مناسب رشته و فعالیت ورزشی شماست در غیر این صورت از کارشناسان با تجربه نظر خواهی کنید

مطالب آموزشی مرتبط:

نکاتی برای انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب ورزش دو

نکاتی برای انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب ورزش دو

کفش ورزشی که برای حرکت رو به جلوی خاص دویدن طراحی می‌شود، برای محافظت از پا در برابر جاده و کنترل نیروهای موثر وزن بدن بر روی اندام تحتانی مهندسی شده‌اند. برخی برای ثابت نگه‌داشتن پا در محدوده‌ی ایده‌آلی از حرکت و افزا....

نکاتی برای انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب ورزش دو

نکات انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب دویدن

نکات انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب دویدن

آیا در جستجوی بهترین کفش ورزشی زنانه و بهترین نکات برای خرید یک کفش مناسب هستید؟ بهتر است با ما همراه باشید تا با مطالعه این مقاله به تصمیم درستی برای خرید یک کفش مناسب دویدن و پیاده روی برسید.....

نکات انتخاب کفش ورزشی زنانه مناسب دویدن

نحوه انتخاب کفش ورزشی مناسب

فرق کفش ورزشی زنانه با کفش ورزشی مردانه در چیست

   محصولات مشابه