مقالات لیدی مد
فروشگاه

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

از عرض لنز تا عرض پل ، هر یک از ویژگی های شیشه شما در تعیین اندازه مناسب قاب برای شما نقش مهمی دارد. برای پیدا کردن یک جفت که کاملاً متناسب باشد ، در اینجا یک راهنما برای کمک به شما در یافتن اندازه گیری عینک شما وجود دارد. برای یافتن ویژگی های عینک خود به بخش های مختلف این راهنما بروید:

 • نحوه اندازه گیری عینک
 • اندازه گیری پل
 • ضخامت قاب

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

اندازه قاب سه شکل اصلی را شامل می شود ، که همه آنها در میلی متر اندازه گیری می شوند. معمولاً سازنده فریم اعداد اندازه را در قسمت داخلی معابد شیشه چاپ می کند. بعضی اوقات آنها را روی پل چاپ می کنند. شکلهای زیر را روی عینک خود پیدا خواهید کرد:

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

 • عرض لنز: بین 31-60 میلی متر
 • عرض پل: بین 12-31 میلی متر
 • طول معبد: بین 115-155 میلی متر

پیدا کردن یک جفت عینک مناسب شما در حال حاضر ساده ترین است - خواه آنها جفت نسخه فعلی شما ، یک مجموعه عینک آفتابی یا حتی عینک دوست شما باشند (اگر هنوز خودتان را ندارید) و اندازه را از آنجا دریافت کنید. اگر با این روند آشنا نیستید ، در اینجا نحوه اندازه گیری لیوان های شما آورده شده است.

از اندازه گیری های معبد (بازو) استفاده کنید

به معبد داخلی قاب خود نگاه کنید و اعداد ذکر شده در بالا را بررسی کنید. معمولاً می توانید آنها را در سمت چپ پیدا کنید ، اگرچه برخی از آنها ممکن است در قسمت گوش یا پل بینی شما نمایش داده شود.

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

از اندازه گیری های معبد (بازو) استفاده کنید

به طور معمول ، شما سه شماره را مشاهده خواهید کرد:

 • یک رقم 2 رقمی که عرض لنز را نشان می دهد ،
 • یک رقم 2 رقمی که عرض پل را نشان می دهد ، و
 • یک شکل 3 رقمی است که طول بازوهای قاب شما را اندازه گیری می کند.

آیا می دانید ضخامت لنز شما با توجه به عرض آن تغییر می کند؟ در واقع هرچه عرض لنز بزرگتر باشد ، لنزها ضخیم تر خواهند بود!

این امر در مورد ارتفاع لنز نیز صدق می کند - اگر قاب جدید شما بسیار بلندتر از شکلی است که در حال حاضر پوشیده اید ، انتظار دارید لنزهای ضخیم تری داشته باشید.

برای نسخه های دارای منفی در قسمت SPH ضخامت در لبه های لنزها بیشترین است. برای نسخه های اضافی ، ضخامت در وسط لنزها بزرگترین است.

اگر از جفت فعلی خود به اندازه گیری یا عرض بیشتر در جفت جدید خود تغییر می دهید ، برای حفظ زیبایی ظاهری مشابه به لنزها ، حتی اگر نسخه شما تغییر نکرده است ، انتخاب یک ماده لنز نازک تر کنید. به طور کلی ، لنزهای نازک تر نه تنها باعث می شوند که لنزهای شما جذاب تر به نظر برسند ، بلکه سبک تر هستند و در هنگام جستجوی آنها لنزهای کمتری را منحرف می کنند.

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

اگر یک سری از اندازه گیری های واضح را در طول معبد داخلی مشاهده نمی کنید ، می توانید با اندازه گیری عینک خود بهترین اندازه را پیدا کنید.

1. عرض قاب داخل را به صورت افقی اندازه گیری کنید. لبه حاکم خود را روی قاب خود قرار داده و از لولا سمت چپ به لولا سمت راست اندازه گیری کنید.

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

2. طول معبد را اندازه بگیرید. حاکم خود را در لولا قرار دهید و مستقیماً به دورترین انتهای معبد بسنجید.

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

نکات مفید:

 • اندازه های قاب ها معمولاً نباید دقیق باشند - اعداد در چند میلی متر در هر عرض یا طول هنوز باید متناسب باشند. لولا های بهاری باعث افزایش انعطاف پذیری و دوام در طول عمر لیوان می شوند.
 • اگر تغییر بزرگی در سبک ایجاد می کنید - به عنوان مثال از یک قاب مستطیل گسترده به چیزی دور بروید ، احتمال اینکه عرض لنز در جفت دور به طور قابل توجهی کوچکتر از چیزی باشد که شما در حال حاضر می پوشید.
 • اگر قاب پلاستیکی بدون لنت بینی پوشیده اید و به خوبی جا می گیرد ، سعی کنید دقیقاً اگر اندازه قاب جدید پلاستیک باشد ، اندازه پل را هماهنگ کنید. اگر یک قاب فلزی را انتخاب می کنید ، می توانید از اندازه فعلی پل خود تا 2-3 میلی متر منحرف شوید و هنوز هم قابلیت تنظیم بازوهای بینی فلزی را دارید.

اندازه گیری پل من چیست؟

اندازه گیری عینک شما بدون اندازه گیری پل شما کامل نیست. یكی از متداول ترین مشكلی كه مردم هنگام خرید عینك از طریق آن با آن روبرو می شوند ، یافتن مناسب كامل پل است.

پلی که خیلی تنگ است ، می تواند بینی را به خود بکشد و باعث شود قابهای شما روی صورت شما بیش از حد قرار بگیرد ، در حالی که پلی که بسیار پهن است ، تمام روز به صورت خود می لغزد (صحبت در مورد آزار دهنده است!). در این بخش ، پاسخ به سوالات متداول در مورد اندازه گیری پل بینی و اندازه گیری عینک را خواهید یافت.

اندازه گیری پل چیست؟

اندازه گیری پل فاصله بین لنز داخلی به دیگری است - قسمتی از قاب که دقیقاً بالای آن (یا روشن) بینی شما قرار دارد.

Acetate vs Metal: کدام یک از پل های ساده تر است؟

عموماً ، در مورد قاب های استات نسبت به لیوان های فلزی ، گرفتن اندازه گیری مناسب مناسب بسیار مهم است.

اگر فلز را ترجیح می دهید ، آن را آسان کرده اید! پل های فریم های فلزی غالباً دارای لنت های بینی قابل تنظیم هستند که می توانند متناسب با انواع مختلف بینی ، سفت یا شل شوند. بنابراین ، اگر پل بینی شما نسبتاً نازک است ، قاب های فلزی با لنت بینی برای جلوگیری از کشیدن قاب توصیه می شود.

آیا می توانم از جفت فعلی عینک من برای یافتن اندازه گیری پل من استفاده کنم؟

آره! اگر در حال حاضر قاب های استات می پوشید ، اندازه گیری پل شما باید درست روی عینک چاپ شود. معمولاً می توانید این عدد را در امتداد بازو یا خود بینی بینی پیدا کنید.

به طور سنتی ، عدد میانی با اندازه گیری پل مطابقت دارد و در بیشتر عینک ها بین 16 تا 21 میلی متر است. اگر فریم های شما به خوبی جا بیفتد ، این شماره در سراسر تخته برای شما کار می کند.

آیا نمی توانید اندازه گیری پل خود را پیدا کنید یا برای اولین بار برای خرید عینک خرید کنید؟

به آینه نگاه کنید تا ببینید که بینی بینی شما از کجا شروع می شود و بینی شما چقدر گسترده یا باریک است. اگر پل شما پایین باشد (سطح شما یا پایین تر از دانش آموزان است) ، اندازه پل شما تعداد کم خواهد بود (شاید 16-18). اگر زیاد باشد (بالاتر از دانش آموزان شما) یا اگر از میانگین آن عریض تر باشد ، به تعداد پل بزرگتر نیاز خواهید داشت (شاید 19-21).

موقعیت پل بینی دقیقاً به اندازه اندازه اهمیت دارد

همچنین باید به موقعیت مکانی پل روی قاب توجه کرد. اگر یک پل بلند دارید ، قاب هایی با یک پل نزدیک به خط ابرو عالی هستند! اگر یک پل کم دارید ، فریم هایی با یک ابرو منحنی یا یک پل پایین تر انتخاب بهتری خواهد بود.

چگونه ضخامت قاب بر اندازه گیری پل شما تأثیر می گذارد؟

از آنجا که اندازه گیری پل از داخل قاب اندازه گیری می شود ، یک قاب با ضخامت ضخیم با اندازه اندازه همان پل به عنوان یک قاب با یک لبه بسیار نازک به یک اندازه نخواهد بود ، در واقع ممکن است خیلی کوچک باشد.

به عنوان مثال ، اگر می دانید که پل شما 17 میلی متر است و در حال دیدن یک قاب خاردار با یک پل 19 میلی متری هستید ، بسیار محتمل است که اندازه مناسب برای پل شما باشد زیرا در آن لبه اضافی را در نظر می گیرد.

عینک را با وضوح جستجو کنید

بنابراین ، پس از همه ، اگر نتیجه گرفتید که می توانید عینک خود را با اندازه گیری پل خود به صورت آنلاین سفارش دهید ...

 • اگر پل شما کوچک است: به دنبال چیزی در محدوده 14-16 میلی متر باشید.
 • اگر پل شما متوسط است ، بهتر است به یک پلی بین 17-19 میلی متر برسید.
 • اگر پل شما بزرگ باشد: اندازه شما 20-23 میلی متر خواهد بود.

پس از اطمینان ، می توانید راهنمای ما را بخوانید - نحوه خرید عینک آنلاین. با استفاده از فیلتر اندازه مفید ما ، می توانید فقط قاب هایی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه شما باشند! و برای تکمیل اندازه گیری عینک خود ، می توانید روش اندازه گیری فاصله دانش آموز (PD) خود را نیز بیاموزید.

ضخامت قاب

ضخامت قاب

ضخامت قاب

اکنون که همه چیز را در مورد اندازه گیری عینک می دانید ، می توانید انتخاب خود را با توجه به ویژگی های فریم های مختلف مانند ضخامت ، عرض و طول تنظیم کنید. آیا می خواهید با عینک خود یک جمله مد درست کنید ، یا آیا می خواهید مردم به سختی متوجه آنها شوند؟ شما می توانید بین دو نوع فریم را انتخاب کنید:

شیشه های قاب ضخیم

قاب های ضخیم جسورانه و غیرقابل قبول هستند. افرادی که دارای ویژگی های قوی صورت مانند بینی های برجسته یا چانه هستند باید در مورد امتحان کردن فریم های ضخیم فکر کنند ، این به شما کمک می کند تا آن ویژگی ها را برجسته تر کنید. قاب های پلاستیکی ضخیم همچنین می توانند ضخامت لنز را برای نسخه های بالا پنهان کنند!

فریم های ضخیم معمولاً به رنگ های تیره دیده می شوند ، اما با افزایش محبوبیت گزینه های دیگر به این ترکیب پیوسته اند - قاب های ضخیم و شفاف ظاهری خنک و مرسوم ، مد روز دارند.

قاب های نازک

قاب های نازک به صورت شما می آمیزند. آنها بر چشم شما و سایر ویژگی های صورت تأکید می کنند. اگر می خواهید مردم به چهره شما توجه کنند ، نه فریم های شما- یا اگر نمی خواهید به عینک خود توجه کنید - به سمت قاب های نازک بروید.

عرض قاب

عرض قاب

عرض قاب

عرض فریم های شما مانند عرض کفش های شما است - این یک انتخاب مد نیست ، این موضوع به دست آوردن مناسب و مناسب است. چند قانون متناسب با عرض باید در نظر داشته باشید:

 • باید بین بازوی عینک و معبد شما شکاف وجود داشته باشد ، اما باید یک شکاف بسیار کوچک باشد.
 • وقتی لبخند می زنید ، عینک باید بر روی بینی شما بماند ، نه اینکه از روی گونه های شما خسته شوید.

عرض و طول بازو را انتخاب کنید

عرض و طول بازو را انتخاب کنید

عرض و طول بازو

عرض بازو

از عرض بازوهای قاب بیش از حد نگران نباشید. اینها تقریباً همیشه طوری طراحی شده اند که با ضخامت قاب در کل مطابقت داشته باشند. بازوهای ضخیم معمولاً همراه با قاب های ضخیم پیش می روند و تعادل ایجاد می کنند. آنها بیشتر در عینک آفتابی دیده می شوند. بیشتر قاب ها برای شیشه های معمولی دارای بازوهای نازک هستند.

طول بازو

طول بازو

طول بازو

با این وجود طول معبد موضوع دیگری است. بیشتر زنان بالغ می خواهند بازوی قاب بین حدود 135-140 داشته باشند ، در حالی که بیشتر مردان بالغ باید از 140-145 به دنبال بازوهای باشند. این ارقام بسته به شکل و اندازه صورت متفاوت است.

توجه داشته باشید که مهم است که قاب خود را تنظیم کنید. خم به سمت پایین معبد باید در موقعیت مناسب قرار داشته باشد تا مانع از کشیدن قاب شما شود.

برای یافتن جفت عینک بعدی خود آماده هستید؟

اکنون که کمی بیشتر در مورد نحوه اندازه گیری عینک خود آموخته اید ، تمام اطلاعات لازم برای شروع سفارش عینک را بصورت آنلاین دارید. خرید عینک آنلاین ، انواع و اقسام بهتری از سبک ها و قیمت ها را به شما می دهد. و اگر عینکی که سفارش داده اید مناسب مناسب نیست ، به وضوح 14 روز پس از تحویل بازپرداخت رایگان ارائه می دهد. اگر انتخاب اول شما کار نمی کند ، می توانید دوم (یا سوم یا چهارم ...) را امتحان کنید.

با اندازه گیری عینک خود را بخرید 

با اندازه گیری عینک خود را بخرید 

با اندازه گیری عینک خود را بخرید 

در کنار داشتن نسخه ای از نسخه خود ، دستیابی به ابعاد عینک شما خرید سریع جفت بعدی خود را بصورت آنلاین و سریع و آسان انجام می دهد. هنگامی که اندازه گیری قاب های مناسب خود را می دانید ، می توانید با اطمینان یک جفت را با تناسب و احساس مشابه انتخاب کنید.

 1. به ابزار MyFit در وب سایت ما بروید و "ورودی" را کلیک کنید تا اندازه گیری عینک خود را وارد کنید.
 2. ارقام مربوط به جفت فعلی خود را در قسمت های جداگانه وارد کنید.
 3. این اندازه گیری را در MyAccount (اختیاری) خود ذخیره کنید تا همیشه بتوانید با تناسب ایده آل خود خرید کنید.
 4. سایت را مرور کنید و فقط فریم هایی را در اندازه خود مشاهده کنید تا بتوانید روی سبک تمرکز کنید.

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

به منظور انتخاب یک عینک (به صورت آنلاین) برای صورتتون باید اندازه‌های اون رو بدونین ولی تا حالا از خودتون پرسیدین که کدوم اندازه‌های عینک هستن که مهمّن و اگر می‌خوایم به صورت اینترنتی عینک بخریم باید اون اندازه‌هارو بدونیم؟

در این مقاله می‌خوایم بهتون بگیم که این اندازه‌هارو از کجای عینتون بدون اندازه‌گیری بفهمین یا اگر نشد چجوری اون‌هارو اندازه بگیرین.

داخل دسته­‌ی اکثر عینک­ها اطلاعات مربوط به نوع، اندازه و زنگ اون نوشته شده.

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

همونطور که در شکل قابل مشاهدس اولین عدد بیانگر عرض عدسی بر حسب میلیمتره که در این مثال برابر با 51 میلیمتر می‌باشد.

دومین اندازه طول پل هست بر حسب میلیمتره. پل همون قسمتی از عینکه که دقیقا بالای بینی شما قرار می‌گیره. در فریم های فلزی طول پل خیلی مهم نیست چون می توان به وسیله پد بینی اون رو برای صورت‌های مختلف تنظیم کرد، ولی پل فریم‌های کائوچویی ( یا پلاستیکی) اکثراً اگر اندازه‌شون مناسب نباشه بعدها باعث اذیت شدن بینی شخص استفاده کننده خواهند شد، اندازه‌ی پل در عکسی که می بینید 18 میلیمتره که معمول‌ترین طول پل بین عینک‌هاست.

اندازه ی بسیار مهمی که هیچگاه روی عینک‌ها نوشته نمی‌شه عرض کلّی عینکه ( که توی وبسایت ما اون را با پهنای عینک برای هر عینک مشخّص کردیم ) که به معنای فاصله‌ی بیرون به بیرون فریم هست. این اندازه باعث می‌شه که فریم انتخابی از صورت شما بیرون بزنه یا اندازه‌ی صورت شما باشه.

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

طول دسته طولیه که از وسط پیچ دسته تا انتهای دسته اندازه‌گیری می شه. برای این کار به راحتی خط‌کش رو روی پیچ دسته قرار بدید و اگر حتی دسته صاف هم نبود با یک انگشت سر اون رو بر روی پیچ محکم نگه دارید و با دست دیگه خط‌کش رو در راستای دسته حرکت بدید تا یا به انتهای دسته برسه یا به تصویر قائم دسته بر روی خط کش، این طول همون طول دسته است که در مثال تصویری 135 میلیمتره.

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

از بین پارامترهای مطرح شده، شکل و عرض عدسی فاکتورهایی برای انتخاب Shape ( شکل ) مناسب فریم برای نوع خاص صورت شما هستن ولی برای بحث اندازه و نشستن عینک ( فارغ از شکل آن ) بر روی صورتتون باید طول پل، طول دسته و عرض فریم رو در نظر بگیرید.

عینک­ها بر اساس قوائد بین­المللی بر اساس عرضشون به 3 اندازه ی مختلف تقسیم ­می­شن:

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

 

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص


راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص   

آیا به دنبال یک جفت عینک مناسب برای شکل چهره خود هستید؟ چه چهره ای گرد ، بیضی شکل یا مربعی داشته باشید ، یک جفت در آنجا وجود دارد که دقیقاً برای شما ساخته شده است! در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در یافتن قاب مناسب با توجه به شکل صورت شما وجود دارد. ادامه مطلب

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

  

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.


نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.   

اگر می خواهید عینک مناسبی برای چهره خودتان انتخاب کنید که بتواند شما را به زیبایی که دوست دارید برساند این مقاله را تا آخر بخوانید تا با همه مراحل انتخاب اینک آشنا شوید ادامه مطلب

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

تمام آنچه لازم است هنگام انتخاب عینک آفتابی بدانید

راهنمای انتخاب عینک آفتابی : چگونه فرم مناسب صورت خود را پیدا کنیم؟

راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی – معرفی تمام معیارهای انتخاب صحیح

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت با ساده ترین راه

چطور بهترین عینک مناسب چهره‌تان را انتخاب کنید؟‌

جدیدترین مدل عینک آفتابی زنانه و تناسب فریم با فرم صورت

نحوه خرید بهترین نوع عینک آفتابی + نکاتی برای انتخاب عینک مناسب با فرم صورت

 

   محصولات مشابه