مقالات لیدی مد
فروشگاه

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

از عرض لنز تا عرض پل ، هر یک از ویژگی های شیشه شما در تعیین اندازه مناسب قاب برای شما نقش مهمی دارد. برای پیدا کردن یک جفت که کاملاً متناسب باشد ، در اینجا یک راهنما برای کمک به شما در یافتن اندازه گیری عینک شما وجود دارد. برای یافتن ویژگی های عینک خود به بخش های مختلف این راهنما بروید:

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

اندازه قاب سه شکل اصلی را شامل می شود ، که همه آنها در میلی متر اندازه گیری می شوند. معمولاً سازنده فریم اعداد اندازه را در قسمت داخلی معابد شیشه چاپ می کند. بعضی اوقات آنها را روی پل چاپ می کنند. شکلهای زیر را روی عینک خود پیدا خواهید کرد:

چگونه شیشه های خود را اندازه گیری کنیم

پیدا کردن یک جفت عینک مناسب شما در حال حاضر ساده ترین است - خواه آنها جفت نسخه فعلی شما ، یک مجموعه عینک آفتابی یا حتی عینک دوست شما باشند (اگر هنوز خودتان را ندارید) و اندازه را از آنجا دریافت کنید. اگر با این روند آشنا نیستید ، در اینجا نحوه اندازه گیری لیوان های شما آورده شده است.

از اندازه گیری های معبد (بازو) استفاده کنید

به معبد داخلی قاب خود نگاه کنید و اعداد ذکر شده در بالا را بررسی کنید. معمولاً می توانید آنها را در سمت چپ پیدا کنید ، اگرچه برخی از آنها ممکن است در قسمت گوش یا پل بینی شما نمایش داده شود.

از اندازه گیری های معبد (بازو) استفاده کنید

به طور معمول ، شما سه شماره را مشاهده خواهید کرد:

آیا می دانید ضخامت لنز شما با توجه به عرض آن تغییر می کند؟ در واقع هرچه عرض لنز بزرگتر باشد ، لنزها ضخیم تر خواهند بود!

این امر در مورد ارتفاع لنز نیز صدق می کند - اگر قاب جدید شما بسیار بلندتر از شکلی است که در حال حاضر پوشیده اید ، انتظار دارید لنزهای ضخیم تری داشته باشید.

برای نسخه های دارای منفی در قسمت SPH ضخامت در لبه های لنزها بیشترین است. برای نسخه های اضافی ، ضخامت در وسط لنزها بزرگترین است.

اگر از جفت فعلی خود به اندازه گیری یا عرض بیشتر در جفت جدید خود تغییر می دهید ، برای حفظ زیبایی ظاهری مشابه به لنزها ، حتی اگر نسخه شما تغییر نکرده است ، انتخاب یک ماده لنز نازک تر کنید. به طور کلی ، لنزهای نازک تر نه تنها باعث می شوند که لنزهای شما جذاب تر به نظر برسند ، بلکه سبک تر هستند و در هنگام جستجوی آنها لنزهای کمتری را منحرف می کنند.

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

اگر یک سری از اندازه گیری های واضح را در طول معبد داخلی مشاهده نمی کنید ، می توانید با اندازه گیری عینک خود بهترین اندازه را پیدا کنید.

1. عرض قاب داخل را به صورت افقی اندازه گیری کنید. لبه حاکم خود را روی قاب خود قرار داده و از لولا سمت چپ به لولا سمت راست اندازه گیری کنید.

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

2. طول معبد را اندازه بگیرید. حاکم خود را در لولا قرار دهید و مستقیماً به دورترین انتهای معبد بسنجید.

از اندازه گیری های موجود در یک جفت عینک یا عینک آفتابی استفاده کنید

نکات مفید:

اندازه گیری پل من چیست؟

اندازه گیری عینک شما بدون اندازه گیری پل شما کامل نیست. یكی از متداول ترین مشكلی كه مردم هنگام خرید عینك از طریق آن با آن روبرو می شوند ، یافتن مناسب كامل پل است.

پلی که خیلی تنگ است ، می تواند بینی را به خود بکشد و باعث شود قابهای شما روی صورت شما بیش از حد قرار بگیرد ، در حالی که پلی که بسیار پهن است ، تمام روز به صورت خود می لغزد (صحبت در مورد آزار دهنده است!). در این بخش ، پاسخ به سوالات متداول در مورد اندازه گیری پل بینی و اندازه گیری عینک را خواهید یافت.

اندازه گیری پل چیست؟

اندازه گیری پل فاصله بین لنز داخلی به دیگری است - قسمتی از قاب که دقیقاً بالای آن (یا روشن) بینی شما قرار دارد.

Acetate vs Metal: کدام یک از پل های ساده تر است؟

عموماً ، در مورد قاب های استات نسبت به لیوان های فلزی ، گرفتن اندازه گیری مناسب مناسب بسیار مهم است.

اگر فلز را ترجیح می دهید ، آن را آسان کرده اید! پل های فریم های فلزی غالباً دارای لنت های بینی قابل تنظیم هستند که می توانند متناسب با انواع مختلف بینی ، سفت یا شل شوند. بنابراین ، اگر پل بینی شما نسبتاً نازک است ، قاب های فلزی با لنت بینی برای جلوگیری از کشیدن قاب توصیه می شود.

آیا می توانم از جفت فعلی عینک من برای یافتن اندازه گیری پل من استفاده کنم؟

آره! اگر در حال حاضر قاب های استات می پوشید ، اندازه گیری پل شما باید درست روی عینک چاپ شود. معمولاً می توانید این عدد را در امتداد بازو یا خود بینی بینی پیدا کنید.

به طور سنتی ، عدد میانی با اندازه گیری پل مطابقت دارد و در بیشتر عینک ها بین 16 تا 21 میلی متر است. اگر فریم های شما به خوبی جا بیفتد ، این شماره در سراسر تخته برای شما کار می کند.

آیا نمی توانید اندازه گیری پل خود را پیدا کنید یا برای اولین بار برای خرید عینک خرید کنید؟

به آینه نگاه کنید تا ببینید که بینی بینی شما از کجا شروع می شود و بینی شما چقدر گسترده یا باریک است. اگر پل شما پایین باشد (سطح شما یا پایین تر از دانش آموزان است) ، اندازه پل شما تعداد کم خواهد بود (شاید 16-18). اگر زیاد باشد (بالاتر از دانش آموزان شما) یا اگر از میانگین آن عریض تر باشد ، به تعداد پل بزرگتر نیاز خواهید داشت (شاید 19-21).

موقعیت پل بینی دقیقاً به اندازه اندازه اهمیت دارد

همچنین باید به موقعیت مکانی پل روی قاب توجه کرد. اگر یک پل بلند دارید ، قاب هایی با یک پل نزدیک به خط ابرو عالی هستند! اگر یک پل کم دارید ، فریم هایی با یک ابرو منحنی یا یک پل پایین تر انتخاب بهتری خواهد بود.

چگونه ضخامت قاب بر اندازه گیری پل شما تأثیر می گذارد؟

از آنجا که اندازه گیری پل از داخل قاب اندازه گیری می شود ، یک قاب با ضخامت ضخیم با اندازه اندازه همان پل به عنوان یک قاب با یک لبه بسیار نازک به یک اندازه نخواهد بود ، در واقع ممکن است خیلی کوچک باشد.

به عنوان مثال ، اگر می دانید که پل شما 17 میلی متر است و در حال دیدن یک قاب خاردار با یک پل 19 میلی متری هستید ، بسیار محتمل است که اندازه مناسب برای پل شما باشد زیرا در آن لبه اضافی را در نظر می گیرد.

عینک را با وضوح جستجو کنید

بنابراین ، پس از همه ، اگر نتیجه گرفتید که می توانید عینک خود را با اندازه گیری پل خود به صورت آنلاین سفارش دهید ...

پس از اطمینان ، می توانید راهنمای ما را بخوانید - نحوه خرید عینک آنلاین. با استفاده از فیلتر اندازه مفید ما ، می توانید فقط قاب هایی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه شما باشند! و برای تکمیل اندازه گیری عینک خود ، می توانید روش اندازه گیری فاصله دانش آموز (PD) خود را نیز بیاموزید.

ضخامت قاب

اکنون که همه چیز را در مورد اندازه گیری عینک می دانید ، می توانید انتخاب خود را با توجه به ویژگی های فریم های مختلف مانند ضخامت ، عرض و طول تنظیم کنید. آیا می خواهید با عینک خود یک جمله مد درست کنید ، یا آیا می خواهید مردم به سختی متوجه آنها شوند؟ شما می توانید بین دو نوع فریم را انتخاب کنید:

شیشه های قاب ضخیم

قاب های ضخیم جسورانه و غیرقابل قبول هستند. افرادی که دارای ویژگی های قوی صورت مانند بینی های برجسته یا چانه هستند باید در مورد امتحان کردن فریم های ضخیم فکر کنند ، این به شما کمک می کند تا آن ویژگی ها را برجسته تر کنید. قاب های پلاستیکی ضخیم همچنین می توانند ضخامت لنز را برای نسخه های بالا پنهان کنند!

فریم های ضخیم معمولاً به رنگ های تیره دیده می شوند ، اما با افزایش محبوبیت گزینه های دیگر به این ترکیب پیوسته اند - قاب های ضخیم و شفاف ظاهری خنک و مرسوم ، مد روز دارند.

قاب های نازک

قاب های نازک به صورت شما می آمیزند. آنها بر چشم شما و سایر ویژگی های صورت تأکید می کنند. اگر می خواهید مردم به چهره شما توجه کنند ، نه فریم های شما- یا اگر نمی خواهید به عینک خود توجه کنید - به سمت قاب های نازک بروید.

عرض قاب

عرض فریم های شما مانند عرض کفش های شما است - این یک انتخاب مد نیست ، این موضوع به دست آوردن مناسب و مناسب است. چند قانون متناسب با عرض باید در نظر داشته باشید:

عرض و طول بازو را انتخاب کنید

عرض بازو

از عرض بازوهای قاب بیش از حد نگران نباشید. اینها تقریباً همیشه طوری طراحی شده اند که با ضخامت قاب در کل مطابقت داشته باشند. بازوهای ضخیم معمولاً همراه با قاب های ضخیم پیش می روند و تعادل ایجاد می کنند. آنها بیشتر در عینک آفتابی دیده می شوند. بیشتر قاب ها برای شیشه های معمولی دارای بازوهای نازک هستند.

طول بازو

با این وجود طول معبد موضوع دیگری است. بیشتر زنان بالغ می خواهند بازوی قاب بین حدود 135-140 داشته باشند ، در حالی که بیشتر مردان بالغ باید از 140-145 به دنبال بازوهای باشند. این ارقام بسته به شکل و اندازه صورت متفاوت است.

توجه داشته باشید که مهم است که قاب خود را تنظیم کنید. خم به سمت پایین معبد باید در موقعیت مناسب قرار داشته باشد تا مانع از کشیدن قاب شما شود.

برای یافتن جفت عینک بعدی خود آماده هستید؟

اکنون که کمی بیشتر در مورد نحوه اندازه گیری عینک خود آموخته اید ، تمام اطلاعات لازم برای شروع سفارش عینک را بصورت آنلاین دارید. خرید عینک آنلاین ، انواع و اقسام بهتری از سبک ها و قیمت ها را به شما می دهد. و اگر عینکی که سفارش داده اید مناسب مناسب نیست ، به وضوح 14 روز پس از تحویل بازپرداخت رایگان ارائه می دهد. اگر انتخاب اول شما کار نمی کند ، می توانید دوم (یا سوم یا چهارم ...) را امتحان کنید.

با اندازه گیری عینک خود را بخرید 

در کنار داشتن نسخه ای از نسخه خود ، دستیابی به ابعاد عینک شما خرید سریع جفت بعدی خود را بصورت آنلاین و سریع و آسان انجام می دهد. هنگامی که اندازه گیری قاب های مناسب خود را می دانید ، می توانید با اطمینان یک جفت را با تناسب و احساس مشابه انتخاب کنید.

  1. به ابزار MyFit در وب سایت ما بروید و "ورودی" را کلیک کنید تا اندازه گیری عینک خود را وارد کنید.
  2. ارقام مربوط به جفت فعلی خود را در قسمت های جداگانه وارد کنید.
  3. این اندازه گیری را در MyAccount (اختیاری) خود ذخیره کنید تا همیشه بتوانید با تناسب ایده آل خود خرید کنید.
  4. سایت را مرور کنید و فقط فریم هایی را در اندازه خود مشاهده کنید تا بتوانید روی سبک تمرکز کنید.

اندازه های مهم یک فریم کدامند؟

به منظور انتخاب یک عینک (به صورت آنلاین) برای صورتتون باید اندازه‌های اون رو بدونین ولی تا حالا از خودتون پرسیدین که کدوم اندازه‌های عینک هستن که مهمّن و اگر می‌خوایم به صورت اینترنتی عینک بخریم باید اون اندازه‌هارو بدونیم؟

در این مقاله می‌خوایم بهتون بگیم که این اندازه‌هارو از کجای عینتون بدون اندازه‌گیری بفهمین یا اگر نشد چجوری اون‌هارو اندازه بگیرین.

داخل دسته­‌ی اکثر عینک­ها اطلاعات مربوط به نوع، اندازه و زنگ اون نوشته شده.

همونطور که در شکل قابل مشاهدس اولین عدد بیانگر عرض عدسی بر حسب میلیمتره که در این مثال برابر با 51 میلیمتر می‌باشد.

دومین اندازه طول پل هست بر حسب میلیمتره. پل همون قسمتی از عینکه که دقیقا بالای بینی شما قرار می‌گیره. در فریم های فلزی طول پل خیلی مهم نیست چون می توان به وسیله پد بینی اون رو برای صورت‌های مختلف تنظیم کرد، ولی پل فریم‌های کائوچویی ( یا پلاستیکی) اکثراً اگر اندازه‌شون مناسب نباشه بعدها باعث اذیت شدن بینی شخص استفاده کننده خواهند شد، اندازه‌ی پل در عکسی که می بینید 18 میلیمتره که معمول‌ترین طول پل بین عینک‌هاست.

اندازه ی بسیار مهمی که هیچگاه روی عینک‌ها نوشته نمی‌شه عرض کلّی عینکه ( که توی وبسایت ما اون را با پهنای عینک برای هر عینک مشخّص کردیم ) که به معنای فاصله‌ی بیرون به بیرون فریم هست. این اندازه باعث می‌شه که فریم انتخابی از صورت شما بیرون بزنه یا اندازه‌ی صورت شما باشه.

طول دسته طولیه که از وسط پیچ دسته تا انتهای دسته اندازه‌گیری می شه. برای این کار به راحتی خط‌کش رو روی پیچ دسته قرار بدید و اگر حتی دسته صاف هم نبود با یک انگشت سر اون رو بر روی پیچ محکم نگه دارید و با دست دیگه خط‌کش رو در راستای دسته حرکت بدید تا یا به انتهای دسته برسه یا به تصویر قائم دسته بر روی خط کش، این طول همون طول دسته است که در مثال تصویری 135 میلیمتره.

از بین پارامترهای مطرح شده، شکل و عرض عدسی فاکتورهایی برای انتخاب Shape ( شکل ) مناسب فریم برای نوع خاص صورت شما هستن ولی برای بحث اندازه و نشستن عینک ( فارغ از شکل آن ) بر روی صورتتون باید طول پل، طول دسته و عرض فریم رو در نظر بگیرید.

عینک­ها بر اساس قوائد بین­المللی بر اساس عرضشون به 3 اندازه ی مختلف تقسیم ­می­شن:

سایز عینک آفتابی را چگونه می‌توان تشخیص داد؟

سایز عینک آفتابی به اندازه و فرم صورت و اندازه سر افراد بستگی دارد. با اینکه خرید عینک آفتابی به صورت آنلاین ساده‌تر است اما مزیت خرید در مغازه این است که می‌توانید همانجا عینک را امتحان و متناسب با نیاز و ظاهر خود، مدل دلخواه را انتخاب کنید.

البته ما در لوناتو امکان تست رایگان عینک در منزل را داریم و شما با خیال راحت می‌توانید ۵ مدل را انتخاب و آنها را در خانه امتحان کنید. در نهایت هر کدام که مناسب صورت و تیپ شما بود را خریداری کنید.

اما سوال این است که چگونه می‌توان سایز عینک آفتابی را مشخص کرد؟ چه عوامل و فاکتورهایی تعیین‌کننده‌ی اندازه‌ی عینک دودی هستند؟

سایز عینک آفتابی

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

چه مدل شیشه عینک با صورت متناسب است؟

قبل از اینکه در مورد بحث‎‌های تکنیکی تعیین اندازه عینک دودی یا تعیین سایز بر اساس اندازه سر صحبت کنیم، بهتر است در مورد اینکه عینک چگونه باید فیت باشد برایتان توضیح دهیم.

فیت بودن عینک روی صورت، اساسی‌ترین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب اندازه صحیح عینک آفتابی است. وقتی این مورد را یاد بگیرید، می‌توانید عینک مناسبی انتخاب و خریداری کنید.

اندازه عینک دودی

به طور کلی عینک‌ها بر اساس پارامترهای زیر با صورت و سر شما متناسب خواهند بود:

این موارد مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در این مطلب در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این موارد باید بدانید که در هنگام محاسبه عرض قاب، به مکان قرار گرفتن مردمک چشم نیز توجه داشته باشید.

در مورد عرض پل هم، محل قرارگیری آن در ارتفاع روی بینی را مورد توجه قرار دهید.

۱- عرض قاب عینک و تناسب آن با مردمک چشم

همانطور که در بالا گفته شد، عرض قاب و محل قرارگیری مردمک بسیار مرتبط بوده و به همین دلیل ما این دو را در کنار هم قرار داده‌ایم. عرض قاب (عرض کل) باید کمی از استخوان گونه شما فراتر برود.

اما توجه داشته باشید که اگر بیش از یک انگشت بین دسته عینک و شقیقه شما فاصله بیفتد، یعنی قاب عینک بیش از حد پهن است.

در طرف مقابل اگر دسته عینک و شقیقه با هم تماس داشته باشند، قاب بیش از حد کوتاه و تنگ است.

در مورد فاصله عمودی نیز مجسم کنید که لنزهای شما به سه بخش افقی تقسیم شوند. مردمک چشم شما باید تقریباً جایی در محل اتصال بخش میانی و بالایی عدسی قرار گیرد.

قسمت آخر به طور ویژه برای کسانی که از عینک با لنزهای پیشرفته یا دوکانونی استفاده یم‌کنند،بسیار اهمیت دارد. زیرا چنین رویکردی فضای بیشتری برای بخش‌های متفاوت از لنزها ایجاد می‌کند.

عینک آفتابی

۲- عوامل تعیین‌کننده‌ی سایز عینک آفتابی : طول دسته

دسته عینک آفتابی باید تا پشت گوش شما امتداد داشته و تنها بخشی از کناره سر در قسمت روبروی گوش را لمس کند.

همچنین دسته نباید خیلی زود حالت خمیده پشت گوش را به خود بگیرد زیرا در این صورت باعث خواهد شد که عینک روی بینی شما به سمت پایین سر بخورد. در این صورت نه تنها عینک به دلیل نامتناسب بودن با صورت شما غیرطبیعی به نظر خواهد رسید بلکه هنگام پوشیدن آن نیز احساس راحتی نخواهید کرد.

همچنین در این صورت فشار بیشتری در قسمت پل عینک وجود خواهد داشت که سردرد و مشکلات سینوسی را در پی دارد.

علاوه بر این، نسخه تجویزی طوری نوشته شده که عدسی‌های عینک باید به دقت و به درستی روی بینی شما قرار گیرند. در صورتی که دسته عینک بیش از حد کوتاه باشد، عدسی‌ها به صورت شما بیش از اندازه نزدیک خواهند بود.

۲- عوامل تعیین‌کننده‌ی سایز عینک آفتابی : طول دسته

۳- عوامل تعیین‌کننده‌ی سایز عینک آفتابی : طول و عرض پل

پل عینک (قسمتی از عینک که روی بینی قرار می‌گیرد) باید بسیار راحت باشد و درست روی بینی قرار گیرد؛ نه خیلی محکم روی بینی و نه خیلی شُل.

عینک‌های فلزی اغلب پدهای قابل تنظیمی در قسمت پل دارند که به قرار گرفتن مناسب عینک روی بینی و صورت کمک می‌کنند. اما عینک‌های پلاستیکی یا عینک‌هایی که از جنس استات هستند معمولاً چنین پدهایی را ندارند.

به یاد داشته باشید که اگر در حال اندازه گرفتن اعضای صورت خود برای تعیین سایز عینک دودی هستید باید از قبل، انتخاب خود در زمینه عینک‌های فلزی یا استاتی را انجام داده باشید. زیرا چنین تصمیمی در ادامه فرآیند اندازه‌گیری بسیار مهم خواهد بود.

پلی که بیش از حد سفت و محکم روی بینی قرار گیرد و از طرفین یا بالا به بینی فشار بیاورد، آزار دهنده است و با قرار گرفتن در مکانی بسیار بالاتر از مکان مناسب، اطلاح بینایی شما را محدود خواهد کرد.

در انتخاب اندازه عینک آفتابی توجه داشته باشید، پلی که بیش از حد شل و آزاد باشد نیز باعث می‌شود که عینک روی بینی شما لیز بخورد.

اندازه عینک دودی

سایز عینک آفتابی را چگونه اندازه‌گیری می‌کنند؟

اگر عینک هستید، باید بدانید که اندازه‌های عینک کنونی شما روی دسته سمت چپ عینک یا در قسمت داخلی پل درج شده است.

این اعداد احتمالاً از دو عدد دو رقمی یا دو عدد دو رقمی و یک عدد سه رقمی به دنبال آن تشکیل شده‌اند.

اگر از قبل عینکی دارید که به خوبی روی صورت شما قرار گرفته و کاملاً مناسب و متناسب است، از همین اندازه‌‌ها و اعداد برای سفارش یا انتخاب عینک آفتابی جدید استفاده کنید.

مثالی را در این مورد در ادامه خواهیم دید:

برای مثال اگر رشته عددی روی پل یا دسته عینک شما به این شرح ۵۰-۲۱-۱۴۰ باشد، معنای آن از سمت چپ به راست و در مقیاس میلیمتر چنین خواهد بود: عرض لنز- عرض پل- طول دسته.

لازم به ذکر است که رشته دو عدد دو رقمی تنها به عرض لنز و پل اشاره دارد.

عرض لنز به دلیل تعدد طرح‌ها و سایز لنزهایی که موجود است متفاوت خواهد بود. عرض پل نیز عموماً به طور متوسط بین ۱۶ تا ۲۳ میلیمتر است. طول دسته عینک نیز معمولاً ۱۳۵، ۱۴۰، ۱۴۵ یا ۱۵۰ میلیمتر است.

تعیین سایز عینک دودی

اکنون به چگونگی محاسبه این اندازه‌ها می‌رسیم. لازم به ذکر است که این اندازه‌گیری بسیار سریع و ساده بوده و همگی به غیر از یکی را می‌توان به تنهایی انجام داد.

اندازه عینک آفتابی

از عرض قاب به عنوان عرض کل عینک نیز یاد می‌شود و مهم‌ترین مورد در اندازه‌گیری یک عینک به شمار می‌آید.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر قاب بیش از حد کوتاه باشد سرتان بسیار بزرگ به نظر خواهد رسید. در طرف مقابل نیز اگر قاب بیش از حد بلند باشد سر شما در مقایسه بسیار کوچکتر به نظر خواهد آمد. بدین ترتیب برای اندازه‌گیری عرض قاب تنها لازم است بلندترین یا عریض‌ترین بخش عینک را اندازه‌گیری کنید که قسمتی که در دو سوی عینک بیرون زده را نیز شامل می‌شود.

عینک

نحوه اندازه‌گیری عرض پل

پل متصل کننده لنزها (شیشه‌ها) و دیگر بخش‌های آن روی بینی فرد است و همین موضوع در نامگذاری آن مشخص است. برای داشتن راحتی در پوشیدن عینک در درازمدت باید اندازه این بخش از عینک با دقت بالایی محاسبه شود.

فاصله بین پل قاب، جایی که روی پل بینی شما قرار می‌گیرند را اندازه‌گیری کنید.

سایز عینک آفتابی را چگونه اندازه‌گیری می‌کنند؟

نحوه اندازه‌گیری طول دسته

دسته‌های عینک آفتابی زنانه یا عینک آفتابی مردانه باید طول کافی داشته باشند تا به میزان کافی پشت گوش قرار گرفته و احساس راحتی داشته باشند.

اگر دسته بیش از حد کوتاه باشد، باعث خواهد شد که پل بیشتر به سمت پایین بینی کشیده خواهد شد که به شکلی نامناسب و ناخوشایند در قرار گرفتن عینک روی صورت منتهی خواهد شد.

اندازه‌گیری دسته عینک یک فرآیند دو مرحله‌ای است: از ابتدا طول دسته تا آرنج آن را اندازه‌گیری کنید و سپس از آرنج تا انتها و جایی که دسته به گردن شما نزدیک می‌شود.

اندازه عینک دودی

نحوه اندازه‌گیری فاصله دو مردمک

منظور از فاصله مردمکی فاصله بین مردمک‌های دو چشم است و برای شناسایی محل قرار گرفتن این دو در داخل لنز عینک استفاده می‌شود.

برای اندازه‌گیری این بخش به کمک دوست خود نیاز خواهید داشت. زیرا گرفتن اندازه دقیق آن به صورت شخصی دشوار است. به یاد داشته باشید که مردمک شما از لحاظ قرار گرفتن و فاصله به سمت چپ و راست باید درست در مرکز لنز قرار بگیرند. از لحاظ ارتفاع نیز اگر طول لنز را به سه قسمت تقسیم کنیم، محل قرارگیری مردمک باید در محل رسیدن قسمت بالا و وسط این درجه‌بندی سه قسمتی باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه فریم مناسب صورت خود را پیدا کنیم

سایز عینک آفتابی را چگونه اندازه‌گیری می‌کنند؟

نحوه اندازه‌گیری ارتفاع لنز

اندازه‌گیری این بخش از عینک کم‌اهمیت‌تر از بخش‌های دیگر است و در آن مرتفع‌ترین بخش عدسی عینک اندازه‌گیری می‌شود.

نحوه اندازه‌گیری عرض عدسی عینک

عرض لنز همانند ارتفاع لنز اما در جهت مخالف اندازه‌گیری می‌شود. تنها لازم است عرض لنز در عریض‌ترین نقطه آن را محاسبه کنید.

سایز عینک آفتابی

بهترین سایز عینک آفتابی بر اساس اندازه سر

آیا سایز عینک آفتابی به اندازه سر ربط دارد؟

اندازه سر می‌تواند تعیین کننده سایز عینک دودی باشد. اما به طور کلی، تا زمانی که قاب عینک به خوبی و آنطور که در بالا گفته شد روی صورت و چشم شما قرار بگیرد، اندازه سر هیچ تاثیری روی آن نخواهد داشت. اما به طور کلی، افراد با سرهای کوچک بهتر است عینک‌هایی با قاب‌های کوچک و افراد دارای سر بزرگ عینک‌هایی با قاب بزرگ‌تر انتخاب کنند.

برای تعیین اندازه عینک، چشم‌ها باید کجای عدسی قرار بگیرند؟

موقعیت چشم‌ها بین بینی و گیجگاه نکته ای مهم است که باید در نظر بگیرید. هم برای خوب دیده شدن و هم از لحاظ زاویه درست قرارگیری شیشه ها، چشم باید در مرکز خط افقی عینک و در یک سوم بالایی خط عمودی آن قرار بگیرد.
اگر چشمان شما در گوشه داخلی شیشه باشند، چشمان شما لوچ به نظر خواهند رسید. اگر هم شیشه عینک برای صورت شما کوچک باشد، چشمان شما دور از هم به نظر می‌رسند.

عرض صورت در تعیین اندازه قاب عینک چه نقشی دارد؟

قاب عینک باید وزن برابری را بین گوش و بینی توزیع کند و اندکی به گیجگاه شما بچسبد. شما با مشاهده ظاهری هم می‌توانید به میزان این تعادل پی ببرید. چگونه؟ وقتی که عرض قاب برابر با عرض صورت (از گوش تا گوش) باشد و فقط یک فاصله بسیار جزئی بین قسمت پل بینی و قاب وجود داشته باشد. در صورتی که قاب متعادل نباشد، روی پل بینی شما سرخی یا التهاب به جا خواهد گذاشت.

برای تعیین سایز عینک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

بهه فشار روی گوش‌ها و گیجگاه توجه کنید.
عینک را روی چشم خود قرار داده و به میزان فشاری که ایجاد می‌کند، توجه کنید. فقط نیفتادن عینک در اثر لرزش، برای خرید یک عینک کافی نیست. گاهی ممکن است عینک بیش از حد محکم باشد و فشار ایجاد کند. اگر حتی کمی فشار احساس کنید، در خریدتان تجدیدنظر کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

آیا به دنبال یک جفت عینک مناسب برای شکل چهره خود هستید؟ چه چهره ای گرد ، بیضی شکل یا مربعی داشته باشید ، یک جفت در آنجا وجود دارد که دقیقاً برای شما ساخته شده است! در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در یافتن قاب مناسب با توجه ....

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره اشخاص

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

اگر می خواهید عینک مناسبی برای چهره خودتان انتخاب کنید که بتواند شما را به زیبایی که دوست دارید برساند این مقاله را تا آخر بخوانید تا با همه مراحل انتخاب اینک آشنا شوید....

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

تمام آنچه لازم است هنگام انتخاب عینک آفتابی بدانید

راهنمای انتخاب عینک آفتابی : چگونه فرم مناسب صورت خود را پیدا کنیم؟

راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی – معرفی تمام معیارهای انتخاب صحیح

انتخاب عینک آفتابی متناسب با فرم صورت با ساده ترین راه

چطور بهترین عینک مناسب چهره‌تان را انتخاب کنید؟‌

جدیدترین مدل عینک آفتابی زنانه و تناسب فریم با فرم صورت

نحوه خرید بهترین نوع عینک آفتابی + نکاتی برای انتخاب عینک مناسب با فرم صورت

   محصولات مشابه