مقالات لیدی مد
فروشگاه

چک لیستی برای انتخاب بهترین عطر جیبی

  عطر هم مانند لباس، کیف، کفش و برخی لوازم ضروری دیگر برای هر فردی اهمیت دارد و انتخاب عطر مناسب کار بسیار سختی است. هر شخصی باید عطری را انتخاب کند که مناسب شخصیت، فصل و موقعیتی یا مکانی باشد که در آن زندگی می­کند. عطرها مدت­ها در ذهن اطرافیان ثبت شده و به نوعی، شما را با این عطر می­شناسند زیرا حس بویایی از قوی­ترین حس­هاست. پس چه خوب است در انتخاب بهترین عطر تلاش کنیم و خاطره خوشی در ذهن عزیزانمان به یادگار بگذاریم. اما به غیر از اودکلن­ها، یکسری از عطرها به صورت جیبی هستند و می­توانیم آنها را همه جا با خود ببریم و از عطرهای جیبی استفاده نماییم. به گونه­ای که عضو جانشدنی از کیف ما هستند. اما انتخاب بهترین عطر جیبی بسیار مهم و بااهیمت است. برای انتخاب بهترین عطر جیبی هم باید یکسری از معیارها را مدنظر قرار دهیم.

انتخاب بهترین عطر جیبی را باید مطابق طبع، رایحه یا اسانس و نوع عطر انجام دهیم. اما اگر شما هم برای انتخاب بهترین عطر جیبی با مشکل مواجه هستید، و نمی­دانید با چه معیارهایی عطر مناسب خود را انتخاب کنید، مطالعه این مطلب تا حدود زیادی برای شما راحت خواهد کرد. در این مطلب معیارهای انتخاب بهترین عطر جیبی را معرفی و چک لیستی از بهترین­های عطر جیبی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

چند نوع عطر داریم؟

قبل از اینکه با معیارهای انتخاب بهترین عطر جیبی آشنا شویم، بهتر است درباره دو نوع اصلی عطرها بدانیم. در حالت کلی، عطرها در دو نوع کلاسیک و مدرن هستند و هر کدام­شان چندین رایحه دارند. به طور مثال، عطرهای کلاسیک دارای چند رایحه از قبیل یک گل، چند گل، رایحه چوب، رایحه شرقی بوده و عطرهای مدرن رایحه گل ترکیبی، گیاهان، اقیانوس مانند مدیترانه­ای، مرکبات و میوه­ها دارند.

معیارهای طلایی انتخاب بهترین عطر جیبی

برای انتخاب عطر یا انتخاب بهترین عطر جیبی می­توانید طبق مراحل زیر پیش رفته، تا صاحب یک عطر جیبی مناسب و دلنشین شوید. این معیارهای طلایی عبارت­اند از:

حوصله به خرج دادن

یکی از اصلی­ترین آیتم­های انتخاب بهترین عطر جیبی دقت و باحوصله بودن در هنگام خرید عطر است. برای انتخاب بهترین عطر جیبی باید وقت زیادی را در نظر بگیرید، به طور میانگین، هر عطری بعد از ده دقیقه عطر و رایحه واقعی خود را نشان می­دهد. سعی کنید در هنگام انتخاب بهترین عطر جیبی در فروشگاه بیشتر از چهار عطر را تست نکنید، چون حس بویایی شما منحرف شده و انتخاب را برای شما سخت و گیج کننده می­کند.

انتخاب عطر مطابق با شخصیت رفتاری

عطرها زبان سخن گفتن دارند و خیلی­ها از آن غافلند. شاید کمی برایتان تعجب آور باشد! اما عطرها می­توانند شخصیت شما را برای اطرافیان بازگو کنند. هر عطری با رایحه و یا نوع آن، شخصیت رفتاری را بیان خواهد کرد. به طور مثال، انتخاب افراد مغرور عطرهای تلخ و خنک است. یا برخی از افراد که روحیه شاد و پر جنب و جوشی دارند، طرفدار عطرهای گرم و شیرین هستند. اینها را گفتیم تا در انتخاب بهترین عطر جیبی دقت کرده و با صبر و حوصله به انتخاب عطرتان بپردازید. یا حتی برخی افراد برای انتخاب بهترین عطر جیبی از فروشنده کمک می­گیرند و از آنها نظر می­خواهند! مسلما فروشنده سلیقه و عطر انتخابی خود را به شما پیشنهاد کرده و شاید عطری که با زدن آن، به اشتباه شخصیت رفتاری­تان به اطرافیان معنی شود.

انتخاب بهترین عطر جیبی مناسب با مکان

مکان­هایی که در آنجا می­خواهید حضور پیدا کنید را در زمان انتخاب عطر خود در نظر بگیرید. به طور مثال، برای محل کار باید عطری انتخاب شود که زیاد ارباب رجوع یا اطرافیان را به گارد گرفتن وادار نکند. برای محل کار بهتر است از عطرهای ملایم و خنک انتخاب نمایید. یا حتی مهمانی­ها را مدنظر قرار دهید. فکر کنید ببینید که آیا برای مهمانی­های کوچک چه عطری مناسب خواهد بود؟ جهت انتخاب بهترین عطر جیبی برای مهمانی­های کوچک می­توانید از عطرهای گرم و شیرین استفاده کنید. در نتیجه، پیشنهاد می­کنیم به طور مدام از یک نوع عطر جیبی استفاده نکرده و حداقل دو عطر متفاوت متناسب با مکان و مهمانی­ها به همراه داشته باشید.

چک لیستی برای انتخاب بهترین عطر جیبی

لیست انتخاب بهترین عطر جیبی

اسپری بر روی نقاط پالس بدن

در هنگام انتخاب بهترین عطر جیبی ، اگر بخواهید عطر واقعی آن را حس کنید باید بر روی نقاط خاصی اسپری شود. برخی تست را بر روی لباس و برخی بر روی پوست خود را انجام می­دهند. مورد اول غلط بوده و مورد دوم تا حدودی صحیح است. برای ماندگاری بیشتر یا مشخص شدن عطر واقعی، عطرها را باید بر روی نقاط پالس بدن که رگ­های خونی در آن جریان و نبض دارند امتحان کرد. این نقاط حساس عبارت­اند از مچ دست، آرنج­ها، پشت گوش و گردن.

فصل­ها را مدنظر قرار دهید

برای انتخاب بهترین عطر جیبی ، فصل­هایی که می­خواهید عطرها را استفاده کنید را در نظر گرفته و مطابق آن به انتخاب عطر بپردازید. به طور کلی بهتر است بدانید، در فصول گرم سال انتخاب عطرهای ملایم و خنک، همچنین در فصول سرد هم عطرهای گرم و شیرین مناسب خواهد بود. به هیچ وجه در تابستان از عطرهای گرم و تلخ استفاده نکنید. کمی خود را در آن شرایط قرار دهید، در گرمای شدیدی هستید و شخصی هم در اطرافیانتان از عطر گرم و تلخ استفاده کرده! به طور حتم، تحمل آن فضا برای شما سخت و غیرقابل تحمل می­شود.

انتخاب عطرهای با ماندگاری بالا

زمانی­که در حال انتخاب بهترین عطر جیبی هستید، این موضوع را هم مدنظر گرفته که عطرهای با ماندگاری بیشتر را تهیه نمایید. عطرهایی که درصد روغن آنها از آب یا الکل بیشتر باشد ماندگارتر خواهند بود. این نکته در زمان انتخاب عطرها بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر عطری تهیه شود که با بیرون آمدن از خانه دیگر اثری از بوی خوش آن پیدا نباشد، اصلا خوشایند نیست و حتی برای افراد ناخوشایند است.

انتخاب عطر مناسب با توجه به سن

موضوعی که کمتر کسی به آن توجه دارد، انتخاب عطر برای سنین مختلف است. هر سنی رایحه و نوع عطر خاصی را می­طلبد. در نتیجه برای انتخاب بهترین عطر جیبی به رده سنی که در آن قرار دارید توجه کرده و از عطرهای مناسبی تهیه کنید. به طور مثال، افراد زیر بیست سال هیچگاه نباید از عطرهای تلخ استفاده نمایند، عطرهای تلخ نمادی از غرور بوده و این امری نامناسب برای نوجوانان است. حتی عطرها می­توانند به روحیه و شخصیت نوجوانان تاثیر بگذارند. اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری راجع به انتخاب عطر برای سنین مختلف به دست آورید، به مطلب درج شده انتخاب عطر برای سنین مختلف مراجعه کنید.

چند پیشنهاد ویژه برای انتخاب بهترین عطر جیبی

تا اینجای مطلب، با معیارهای مهم در انتخاب عطر مناسب آشنا شده­ایم، شما می­توانید با در نظر گرفتن این آیتم­ها صاحب یک عطر خوشبو متناسب با محیط و شخصیت خود شوید. اما در ادامه برای راحتی در انتخاب شما چند نمونه از عطرهای جیبی منتخب را برای­تان معرفی می­کنیم. چند نمونه از عطرهای جیبی زنانه عبارت­اند از:

۱– عطر جیبی زنانه Chance Chanel

این عطر خوش، تصویری از عشق و دوست داشتن را به رخ می­کشد. نت آغازی عطر چنس رایحه­ای از گل­های سوسن سفید و اسطوخودوس ، همچنین نت میانی آن یاس و لیمو شیرین، نت پایانی این عطر خوش وانی، نعناع هندی ، خس خس ، مشک را به استشمام می­رساند. نوع این عطر خنک و ویژگی عطر جیبی زنانه Chance ترش است.

۲– عطر جیبی زنانه اسمارت مدل ورساچ

پیشنهاد می­کنیم برای انتخاب بهترین عطر جیبی ، حتما عطر زنانه ورساچ کریستالی را در لیست خود قرار دهید. چون عطر خوش آن دلنشین بوده و همه را به تعریف و تمجید می­کشاند. رایحه­های تشکیل دهنده این عطر پرطرفدار عبارت­اند از گریپ فرود، گل صد تومانی، ماگنولیا، نیلوفر آبی، مشک، کهربا، چوب ماهون نوع عطر آن شیرین است.

۳– عطر جیبی 212

این عطر شیرین و خنک را اکثر خانم­های شیک می­شناسند. نمادی از عشق و دوست داشتن، و از میوه و مرکبات تشکیل شده است. رایحه­های آن را می­توان به پرتقال ماندارین، شکوفه‌ی پرتقال، نارنج و گل کاکتوس، گل کاملیا، زنبق، گاردنیا، فریزیا، یاسمین، رز، صدتومانی، زنبق دره، مشک و چوب صندل اشاره کرد.

عطرهای جیبی مردانه پیشنهادی

۱– عطر جیبی مردانه اسمال بوگارت

یک عطر تند و بی­نظیر که رایحه­های تشکیل دهنده آن ادویه­جات هستند. رایحه­های عطر جیبی اسمال بوگارت شامل سنبل ، ترنج، شکوفه پرتغال ، رز ، زنبق دره، تونکا ، نعناع هندی ، مشک ، خزه ، سرو می­شود.

۲– عطر جیبی بلک افغانو

این نوع عطر تلخ و از چوب­های معطر تهیه شده است. رایحه­های تشکیل دهنده بلک افغانو عبارت­اند از شاهدانه، نت های سبز، رزین، نت های چوبی، قهوه، تنباکو، بخور خوشبو و عود.

۳– عطر جیبی مردانه Bic No.10

یک عطر اسپرت و شیرین که از میوه و مرکبات ساخته شده. احساس جوانی و طراوت با رایحه­های خوشبو و ملايم پرتـقال و نارنج تازه حس خوبی را منتقل می­کند. رایحه­های موجود در عطر بیک از قبیل  آناناس، نت‌های سبز رنگ، ماندارین، هل، ترنج، لیمو، پاپایا، جوز، گل رز، گل یاس، ریشه زنبق زرد، سوسن، گل بنفشه، چوب صندل، مشک، عنبر، سدر، بلوط نشاط و شادابی را به شما هدیه می­دهد.

برای انتخاب بهترین عطر جیبی عجله نکنید و با نهایت دقت آن را انجام دهید. عطرها دنیای پیچیده و گسترده­ای گسترده­ای دارند و انتخاب آنها به ظرافت، حوصله و انتخاب براساس معیارهای خاصی نیاز داشته که سعی کردیم در این مطلب شما را با آنها آشنا کنیم. امیدواریم با رعایت آنها و عطرهای پیشنهادی صاحب یک عطر جیبی مناسبی شوید.  

مطالب آموزشی مرتبط:

معرفی و خرید ۱۹ نمونه عطر جیبی ماندگار و ارزان+ قیمت روز

معرفی و خرید ۱۹ نمونه عطر جیبی ماندگار و ارزان+ قیمت روز

خانم ها و آقایان همیشه علاوه بر اهمیت دادن به ظاهر خود، تمایل دارند که همواره بدنشان بوی خوشی بدهد. البته باید این نکته را‌ مدنظر قرار دهید که عطرهایی که در منزل وجود دارند، دارای جعبه ای هستند که فضای زیادی را اشغال می کن....

معرفی و خرید ۱۹ نمونه عطر جیبی ماندگار و ارزان+ قیمت روز

بهترین عطرهای جیبی که هر فردی در کیفش دارد

بهترین عطرهای جیبی که هر فردی در کیفش دارد

بهترین عطر جیبی و استفاده از آن به تاریخچه‌ای چند صدساله منتهی می‌شود. درست زمانی که مصریان برای مراسم‌های مذهبی خود از رایحه‌ای خوش برای اختصاصی‌تر شدن تشریفات بهره می‌گرفتند استفاده از یک ماده خوش بو کننده پا به عرص....

بهترین عطرهای جیبی که هر فردی در کیفش دارد

۸ عطر جیبی زنانه که باید همیشه در کیف دستی داشته باشید

چرا باید عطر جیبی بخریم؟ /مزایا و معایب

۹ انتخاب برای عطر جیبی مناسب آقایان

   محصولات مشابه