مقالات لیدی مد
فروشگاه

چگونه یک گیفت خاص برای مخاطبانمان انتخاب کنیم؟

پس از آشنایی با گیفت تبلیغاتی و انواع آن امروز در نظر داریم تا نکاتی در مورد فاکتورهای انتخاب گیفت خاص را ارایه دهیم.

هیچکدام از ما انسان‌ها در افکار و اعتقادات کاملا مشابه هم نیستیم. هریک دارای سلیقه و آرا و افکار متفاوت و مختلفی هستیم و چیزهای متفاوتی را میپسندیم و به آن علاقه‌مندیم و از چیزهای متفاوتی دوری می‌گزینیم و یا تنفر داریم. بی‌توجهی به تفاوت‌ها و ترجیحات دیگران منجر به احساس بی‌اهمیت بودن و ناراحتی و دلخوردگی در آنان می‌شود و روابط دوستانه و صمیمانه را به خطر می‌اندازد و توجه به آنها باعث حس رضایت و همدلی می‌گردد.

همین نکته را باید در خصوص انتخاب گیفت در نظر داشت؛ گیفتی که به خصوصیات و ویژگی‌های فرد توجه نکند و تفاوتهای خاص او را محترم نشمارد چندان مورد توجه او قرار نمی‌گیرد. بنابراین باید در انتخاب گیفت خاص که متناسب با خصوصیات فرد انتخاب و هدیه داده شود باید دقت لازم و کافی را به کار برد.

گیفت خاص در واقع همان گیفت تبلیغاتی هست که متناسب با مخاطب هدف، ویژگی‌ها و محصولات آن شخصی‌سازی شده‌است. انتخاب گیفت خاص فرآیندی دشواری است. و در انتخاب آن باید نکاتی رعایت شود. باید در نظر داشته باشید خاص بودن با متفاوت بودن، تفاوت دارد و معنی یکسانی ندارند و نباید به یک حساب نوشته شوند.

چگونه یک گیفت خاص برای مخاطبانمان انتخاب کنیم؟

مخاطب هدیه انتظار دارد گیفتی که دریافت می‌کند متناسب با سلایق و فلسفه و جهان‌بینی او انتخاب شود و نیز مانند آن را دریافت نکرده باشد تا تاثیرگذاری لازم را در او داشته باشد و ازین بابت هیجان ‌زده شود. برای مثال گیفت تبلیغاتی‌ای مثل خودکار هیچ تاثیر خاصی در مخاطب و یادآوری برند شما ندارد زیرا علاوه برآنکه هدیه‌ای عام است تکرر دریافت همچین نوع هدیه‌ای باعث می‌شود ذهن او نسبت به این نوع گیفت بی‌تفاوت شود و سانسور ذهنی رخ می‌دهد. ولی اگر گیفتی خاص متناسب با ویژگی‌های او انتخاب شود و تکراری نباشد مخاطب هربار در هنگام استفاده به یاد برند شما و پیام تبلیغاتی که قصد ارایه آن همراه با محصول داشتید خواهد افتاد.

ویژگی‌های گیفت خاص

متفاوت و منحصر به فرد بودن

همانطور که پیش ازین گفته شد هدایایی که برای تقدیم به مخاطب انتخاب می‌کنید باید متناسب با او ویژگی‌های شخصیتی او انتخاب شود. ساده ترین نوع خاص‌سازی در تقدیم هدایا به صورت سنتی در تقدیم هدایا استفاده می‌شود همراه شدن هدیه با نامه‌ای برای مخاطب است.

چگونه یک گیفت خاص برای مخاطبانمان انتخاب کنیم؟

البته باید در نظر داشت تا حد امکان از هدایایی که امکان این را دارند که چند باره و توسط افراد مختلف به او تقدیم شوند اجتناب کرد برای مثال هدایای مثل خودکار و فلش مموری علی‌رغم کاربردی بودن امکان اینکه توسط دیگران نیز به مخاطباتان هدیه ‌شوند وجود دارد و امکان اینکه شما را از سایرین متمایز کند و آن محصول به طور خاص پیام‌آور پیام تبلیغاتی شما باشند کمتر خواهد شد.

انتخاب گیفت خاص به طور غیرمستقیم این پیام را به مخاطبین می‌رساند که شما برای تفاوت‌ها و سلایق او و در واقع به طور خاص خود او ارزش قائلید و رضایت و خوشحالی شما به طور خاص برای شما اهمیت دارد و در نتیجه می‌توان بخشی از ذهن مخاطب را به تسخیر شما درآورد. و بدین ترتیب شما با گیفت خاصتان از سایرین متمایز خواهید شد و پیام تبلیغاتی شما رساتر از همیشه به گوش خواهد رسید.

بسته بندی و زیبایی ظاهری

بسته‌بندی و زیبایی گیفت یک فاکتور بسیار مهم در تهیه و انتخاب گیفت خاص مناسب است. بسته‌بندی جذاب و شخصی‌سازی‌شده یک ویژگی بسیار مهم در تهیه و انتخاب گیفت خاص می‌باشد. بسته‌بندی بخش ظاهری و پیدای یک گیفت است و اولین تعامل مخاطبین با بسته‌بندی گیفت برقرار خواهد شد. بنابراین شایسته است که بسته‌بندی گیفت یک بسته بندی زیبا و خاص متناسب با سلیقه و علایق مخاطبمان باشد.

چگونه یک گیفت خاص برای مخاطبانمان انتخاب کنیم؟

زیبایی ظاهری نیز بخش مهمی از یک گیفت خاص را تشکیل می‌دهد زیرا نشان‌گر کیفیت و مرغوبیت گیفت می‌باشد و هرچه زیبایی ظاهری گیفت بالاتر باشد درجه ارزش و اهمیتی که مخاطب ما کسب و حس می‌کند بیشتر خواهد بود.

اید‌ه‌پردازی در گیفت خاص

ایده‌پردازی یا خلاقیت و نوآوری در هدیه نیز یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب هدیه مناسب و خاص است. هدیه‌ای خلاقانه که دارای ایده‌ی نو است باعث مجزا شدن و خاص بودن هدیه از سایر هدایای مرسوم دیگران می‌شود و حس نیاز به تنوع‌طلبی انسانی مخاطبین را ارضا خواهد کرد و در نتیجه باعث خشنودی و رضایت آنها خواهد شد و علاوه بر این چون نمونه مشابهی ندارد و نسبت به هدایای دیگر متفاوت است نتیجتا باعث ماندگاری بیشتر در اذهان مخاطبینتان خواهد شد. و جایگاه خاص و ویژه‌ای برای برند شما در ذهن آنها ثبت خواهد کرد.

علاوه براینکه باعث خواهد شد که نشان دهد مجموعه‌ی شما دارای فلسفه‌ی خاص و متفاوت خلاقیت و نوآوری در امور است و متفاوت‌ از بقیه شرکتهای فعال است و نوآوری و به‌روز بودن در کنار تکریم همکاران و مشتریان برای مجموعه شما یک ارزش کلیدی است.

مطالب آموزشی مرتبط:

راهنمای خرید ست هدیه کیف چرم مردانه و زنانه

راهنمای خرید ست هدیه کیف چرم مردانه و زنانه

یک کیف پول چرم طبیعی مردانه بی شک یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین لوازمی هست که تمامی آقایان همواره با خود به همراه دارند و به عنوان یک اکسسوری لوکس و کاربردی مورد استفاده قرار میگیرد .....

راهنمای خرید ست هدیه کیف چرم مردانه و زنانه

راهنمای خرید ست هدیه چرم مردانه

راهنمای خرید ست هدیه چرم مردانه

اگر قصد خرید یک هدیه و کادوی مناسب ، لوکس و بیاد ماندنی برای یک مرد جوان و یا سالخورده را دارید (پدر ،همسر،برادر،فرزند،استاد،معلم و … ) بی شک گزینه های زیادی برای انتخاب و خرید وجود دارد ولی انتخاب و خرید یک ست کیف چرم مردا....

راهنمای خرید ست هدیه چرم مردانه

گیفت های ویژه مراسم عروسی را چگونه انتخاب کنیم

همه چیز درباره گیفت عروسی

   محصولات مشابه