مقالات لیدی مد
فروشگاه

نکات انتخاب عطر مناسب چیست؟

انتخاب عطر یکی از پیچیده ترین خریدهای ممکن است. دیدن تعداد زیادی عطر یکجا و بوییدن انواع آن هنگام خرید، واقعا فرد را گمراه می کند. شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید.گاهی اوقات پیش می آید که بعد از خرید عطر متوجه می شوید این، آن چیزی که می خواستید نیست یا ممکن است از پخش بوی بالایی برخوردار نباشد و ماندگاری آن کم باشد اما فراموش نکنید هرکاری فوت و فن خاص خودش را دارد. هنگام انتخاب عطر باید توجه داشته باشید که مارک عطر دلیل بر خوشبو بودنش نیست.

همشه هنگام خرید عطر، ابتدا آن را تست کنید اما عجله نکنید مدتی صبر کنید چون خاصیت عطرها این است که بعد از چند دقیقه بوی آن ها متفاوت خواهدشد؛ تست بوی اولیه و بوی نهایی.بوی اولیه، بویی است که عطر در همان لحظه دارد و بوی نهایی که اصل کاری همین است، بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می شود. عطر را حتما روی پوست خود تست کنید.زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته شود، ایجاد بوی متفاوتی خواهدکرد و با این کار، انتخاب بهتری خواهید داشت. حواستان باشد که بیش از دو یا سه نوع عطر را هنگام خرید تست نکنید، چون بوها مخلوط شده و نمی توانید انتخاب درستی داشته باشید.

دانستنی های لازم در خصوص اهمیت ژورنال‌های ایمپکت دارمعتبرترین موسسه ترجمه همزمان و اعزام مترجم حرفه ای

نکات انتخاب عطر مناسب

برای انتخاب یک عطر مناسب و خوشبو به نکات زیر باید توجه داشته باشید.

به اندازه عطر را تست کنید:

اولین قدم در خریداری یک عطر تست بوی آن است که اگر دقت کرده باشید بعد از تست دو یا سه نمونه انتخاب برایتان سخت می شود چرا که حس بویایی در این زمان به دلیل تحریکات پی در پی دچار یک ضعف موقت در تشخیص می شود پس بهتر است نام دقیق عطر را بدانید و یا بعد از تست دو یا سه نمونه مدتی را به بویایی خود استراحت داده و دوباره شروع به تست کنید.

بعد از انتخاب عطر یک دور بزنید:

بعد از اینکه عطر دلخواهتان را انتخاب کردید از فروشگاه خارج شده و چند دقیقه در فروشگاه های اطراف دوری بزنید تا اینکه متوجه ماندگاری و کیفیت عطر بعد از گذشت مدتی بشوید.

عطر شخصیتتان را انتخاب کنید:

اگر شما فردی اجتماعی و خونگرم هستید بهترین عطر برای شما عطر های میوه ای است اما اگر شخصیتی خجالتی و منزوی دارید عطر دارچین ی بهترین انتخاب برای شماست.اگر شما فردی لاغر اندام هستید از عطر های خنک و ملایم استفاده کنید و در صورتی که شما کمی چاق هستید عطر های تلخ مناسب تر است.

عطر را به هر جایی نزنید:

بهترین و مناسب ترین قسمت بدن که بایستی عطر را به آن زد پشت گوش و گردن و قسمت درونی مچ دست و یا همان بر روی نبض است.

عطر مناسب با فصل:

بهتر است عطرتان را متناسب با فصل انتخاب کنید به این صورت که در فصول گرم سال از رایحه های خنک و تند استفاده کنید و در فصول سرد سال از رایحه های گرم و ملایم.

عطر با ماندگاری بالا:

اگر دوست دارید عطری که میخرید ماندگاری بالایی داشته باشد بهتر است بدانید عطر های پرفیوم با ردصد ترکیب 20-30 درصد ماندگاری بسیار بالایی دارند.

غلظت عطر و یا ادکلن

ماندگاری عطر و یا ادکلن از شاخصه های کیفیت آن است. با توجه به میزان ماندگاری عطر، اسامی مختلفی بر روی آن گذاشته می شود. به طور معمول، گران ترین عطرها به نسبت، از ماندگاری بالاتری نیز برخوردارند و در عین حال عطرهای ارزان تر ماندگاری کمتری دارند و شما با توجه به نام نوشته شده بر روی شیشه عطر قادر خواهید بود تا به نوع و غلظت آن پی ببرید.

  1. ادوکلن: eau de cologneادوکلن دارای کمترین غلظت عطر است و ماندگاری آن حدودا دو ساعت می باشد و ترکیب آن تقریبا ۳ تا ۵ درصد روغن محلول در مخلوط آب و الکل است.
  2. ادوتویلت: Eau de toilette ادوتویلت نیز اندکی بیشتر از ادوکلن غلظت دارد و ماندگاری آن سه تا چهار ساعت است و حدودا ۴ تا ۸ درصد آن روغن است.
  3. ادو پرفیوم: eau de parfum ادوپرفیوم نیز نسبت به ادوتویلت غلظت روغن بیشتری دارد و ماندگاری آن حدودا شش ساعت است و ترکیب آن ۱۵ تا ۱۸ درصد روغن مخلوط شده با الکل است.
  4. پرفیوم: parfum ادوپرفیومی که بالاترین میزان غلظت را دارد، به سادگی پرفیوم نامیده می شود و قدرت ماندگاری آن بسیار بالا است و تمام روز میماند و حدودا ۱۵ تا ۳۰ درصد روغن ترکیب شده با الکل است.

رویش مو های جدید با استفاده از محلول مینوکسیدیل امکان پذیر است ؟

رویش مو های جدید با استفاده از محلول مینوکسیدیل امکان پذیر است ؟

انتخابتان را به یک خانواده یا مجموعه رایحه محدود کنید

تعیین کنید که خودتان و یا شخصی که قرار است عطر را به او هدیه دهید به چه سبک رایحه یا بویی علاقه دارد. به طور کلی عطرها از نظر رایحه به چهار دسته تقسیم میشوند. البته لازم به ذکر است که بسیار از عطرها هم ترکیبی ظریف از ادقام این دسته ها هستند. اگر می خواهید تا برای خودتان و یا شخصی عطر هدیه بخرید، دقت کنید که معمولا از چه سبک بویی استفاده می کند. اگر هم نمیدانید که خودتان به چه مدل بویی علاقه مندید نگران نباشید، قطعا زمانی که در مغازه مشغول بو کردن عطرها هستید متوجه خواهید شد که چه سبک بویی را بیشتر میپسندید.

عطرهای گرم وشیرین: بوی این دسته از عطرها همچون رایحه گل های تازه چیده شده هستند. رایحه های رایج در این دسته از گل هایی همچون رز، اسطوخدوس، میخک و شکوفه پرتقال گرفته میشود. این سبک از رایحه به دلیل شیرین بودن و زنانه بودن، در بین خانم ها بسیار محبوب است.

عطرهایی با رایحه شبیه به مرکبات و میوه ها: این دسته از عطرها بویی مشابه با بوی میوه و علی الخصوص مرکبات میدهند. نت های رایج در ساخت این عطرها معمولا از میوه هایی همچون نارنگی، گریپ فروت و لیمو ترش گرفته می شود اما گاهی هم برای این کار از برخی میوه ها شامل زردآلو، سیب و هلو نیز استفاده میشود. به طور کلی این رایحه ها شاداب و با طراوت هستند. و به صورت معمول ترکیبی هستند که شما به راحتی نمی توانید این بوی مرکبات را در آن ها تشخیص دهید.

عطرهای مشرقی و تند و تلخ: این دسته از عطرها بویی پیچیده و مشک مانند دارند و بسیاری از آنها حاوی نت هایی با بوی ادویه جاتی از جمله بادیان خَتایی یا همان انیسون ستاره ای و دارچین و وانیل هستند.

عطرهایی مدیترانه ای با بوی چوب: این عطرها بوی خاک و چوب می دهند و بسیاری از آن ها بوی ترنج، زردآلو و نعنای هندی (پچولی) نیز میدهند.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب یک عطر

نحوه انتخاب یک عطر

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار سخت و دلهره آور باشد. با داشتن انواع مختلف و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید دستان خود را بالا برده و بدون فکر بسیار یکی را انتخاب کنید. با این وجود انجام کارهای خانه قبل از خرید به شما ك....

نحوه انتخاب یک عطر

نحوه انتخاب عطر مناسب

نحوه انتخاب عطر مناسب

آیا می دانید که بوی قدرتمندترین محرک حافظه است؟ یک توضیح کاملاً منطقی برای آن وجود دارد - عصب بویایی بسیار نزدیک به ناحیه مغز متصل به حافظه عاطفی واقع شده است. به عبارت دیگر - هر وقت بوی عطر دوست پسر / دوست دختر سابق خود را که....

نحوه انتخاب عطر مناسب

10 عطر برتر برای بهار 2019

عطرهای مورد علاقه ستارگان

عطرهای مردانه که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند

راهنمای خرید عطر مناسب سن و فصل

روانشانسی عطرها و هر آنچه باید در این زمینه بدانید

راهنمای انتخاب ادکلن مناسب

راهنمای کامل انتخاب و خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه

چگونه عطر مناسب خودمان را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل بهار

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم ؟ (نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید عطر)

   محصولات مشابه