مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای خرید عطر مناسب سن و فصل

پس از انتخاب عطر بر اساس بهترین رایحه، طبق علاقه و سلیقه‌ی خود، در هنگام خرید چه چیزهایی را مد نظر قرار می‌دهید؟ در ادامه راهنمای خرید عطر را مورد بررسی قرار داده‌ایم :

انتخاب عطر بر اساس میزان ماندگاری

راهنمای خرید عطر : تفاوت ماندگاری عطر در ادوپرفیوم و ادوتویلت

همه‌ی ما می‌دانیم که عطرهای متنوع، در میزان ماندگاری روی پوست متفاوت‌اند. اما آیا می‌دانید چگونه این اتفاق می‌افتد؟
به عنوان یکی از معیارهای انتخاب بهترین عطر، ماندگاری آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر عطری می‌خواهید که از صبح تا عصر روی بدنتان ماندگار باشد، راز آن اینجاست :
قبل از هر چیز بگذارید ببینیم که عطر‌ها از کدام مواد خام تولید می‌شوند.
این مواد خام از منابع طبیعی مانند گل‌ها و میوه‌ها یا منابع مصنوعی مانند آلدهید گرفته‌می‌شوند. عصاره‌های به دست آمده، با حلال‌هایی مانند الکل یا آب ترکیب می‌شوند.
مقادیر این ترکیبات در عطرهای متنوع، متفاوت است. چگالی بالاتر، نشان‌دهنده‌ی عطری قوی‌تر است. این قدرت نیز بیان‌گر میزان ماندگاری عطر روی بدن است.
عطرهای با چگالی‌های متفاوت ۱ تا ۳۰%، اسم‌های متفاوتی دارند :

امضای عطری خود را داشته باشید

یافتن یک امضای عطری، راهی هوشمندانه در خرید عطر

در این بخش از راهنمای خرید عطر، میخواهیم شما را شگفت زده کنیم:
آیا می‌دانید که قیمت عطرهایی که برای عموم تولید می‌شوند ( نه برای افراد خاص )، معمولا به کیفیت مواد خام استفاده‌شده در آن‌ها بستگی ندارد؟
بله، واقعیت همین است!
قیمت عطرها، به نوع مواد خام ( اینکه عصاره‌ی چه گیاه یا میوه‌ای باشند )، چگالی و برند آن‌ها بستگی دارد. قیمت بالای یک عطر لزوما به معنای کیفیت بسیار بالای آن یا مواد خام خارق‌العاده‌ی استفاده شده در آن نیست. حتما تا کنون به نمونه‌هایی برخورد کرده‌اید که نمونه‌ی یک عطر گران قیمت، توسط برندهای دیگر، با قیمت پایین‌تری ساخته می‌شود.
حال ممکن است از این حقایق شگفت‌زده باشید و با خود فکر کنید که پس چرا برخی از عطرها قیمت‌های بسیار بالایی دارند؟
یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در قیمت عطرها، درصد عصاره‌ی موجود در آن‌هاست و این دلیل گرانی یک پرفیوم نسبت به یک ادوفِرِش است. عوامل دیگر در قیمت بالای یک عطر می‌توانند شیشه‌های گران قیمت یا سیاست‌های قیمت‌گذاری شرکت تولید‌کننده باشند.
بنابراین داشتن یک امضای عطری و شناخت روایح دلخواه‌تان می‌تواند شما را در مسیری ایده‌آل قرار‌دهد. در این صورت، اگر قصد خرید یک عطر را دارید، ابتدا نت‌های ابتدایی، میانی و انتهایی آن را بررسی کرده، سپس با در نظر گرفتن چگالی آن و مقایسه با نمونه‌های مشابه، خریدی هوشمندانه انجام دهید.

عطر مناسب سن و سال

راهنمای خرید عطر : انتخاب عطرِ مناسب سن و سالی خاص

انتخاب هوشمندانه‌ی عطر به عنوان هدیه، وابسته به این است که بدانیم کدام عطر برای مدام سن و سال مناسب تر است. در این بخش از راهنمای خرید عطر، عطر مناسب سن و سال مورد نظر خود انتخاب کنید.

عطر مناسب سن ۱۰ تا ۲۰ سال

به صورت کلی، روایح میوه‌ای ( مشخصا روایح مرکبات ) در ترکیب با رایحه وانیلی و کاراملی عمق بیش‌تری پیدا می‌کنند که برای سنین ۱۰ تا ۲۰ سال ایده‌آل به نظر می‌رسند. این گروه سنی معمولا در انتخاب عطر بسیار هیجانی و ماجراجویانه عمل می‌کنند.
چند نمونه از عطرهای برای سنین ۱۰ تا ۲۰ سال :

عطر مناسب سن 10 تا 20 سال

عطر مناسب سن ۲۰ تا ۳۰ سال

اکثر افراد در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال همچنان حس ماجراجویی خود را حفظ کرده‌اند. بنایراین اگر در این رده‌ی سنی قرار می‌گیرید، از امتحان کردن عطرهای مختلف نترسید.
به علاوه، خانم‌های جوان در این سنین، برای انتخاب عطر، تحت تاثیر عوامل بیرونی مانند ترندهای روز و تبلیغات برندها قرار می‌گیرند.
چند نمونه از عطرهای مناسب برای سنین ۲۰ تا ۳۰ سال

عطر مناسب سن 20 تا 30 سال

عطر مناسب سن ۳۰ تا ۴۰ سالگی

افراد در دهه‌ی ۳۰ از عمرشان، اندکی از احساساتی بودن دهه‌ی قبل را با عملی / منطقی بودن دهه‌ی ۴۰ در شخصیتشان ترکیب کرده‌اند. بنابراین، اتفاق عجیبی نیست که این افراد در انتخاب عطر خود اندکی سردرگم عمل کنند. بسیاری از افراد در این سنین متوجه می‌شوند که باید علایق ۲۰سالگی خود را رها کرده و به سمت انتخاب‌های بالغانه‌تری پیش روند.
چند نمونه از عطرهای مناسب برای سنین ۳۰ تا ۴۰ سال

عطر مناسب سن 30 تا 40 سال

عطر مناسب سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی

خودآگاهی و درک خود تمامی چیزی است که در دهه‌ی ۴۰ زندگی اتفاق می‌افتد. این افراد دقیقا برخلاف دوره‌ی ۲۰ سالگی، تحت تاثیر تبلیغات قرار نمی‌گیرند و با موج ترندهای روز همگام نمی‌شوند.
این افراد معمولا امضای عطری خاص خود را دارند، اما با این حال، انتخاب‌های زیر برای این سنین پیشنهاد می‌شود :

عطر مناسب سن 40 تا 50 سال

عطر مناسب سن بالای ۵۰ سال

بر اساس یک مطالعه، افراد بالای ۵۰ سال بیش‌ترین اعتماد به نفس و رضایت از خود را دارند. بدیهی است که این افراد در انتخاب عطر، تحت تاثیر نظر و عقیده جنس مخالف خود نبوده و بر اساس علایق شخصی خود عمل می‌کنند.
عطرهای مناسب این سنین عبارت‌اند از :

عطر مناسب سن بالای 50 سال

عطر فصل

راهنمای خرید عطر : عطر مناسب فصل

دلیل انتخاب عطری خاص برای هر فصل، این است که فصول متفاوت، احساسات متنوع و گاها متضادی را القا می‌کنند. چنان که عطر مناسب فصل بهار، در تابستان چندان دلپذیر نیست و روایح پاییزی در بهار ابدا هیجان‌انگیز نیستند.

شکوفه‌ها و عطر مناسب فصل بهار

در بهار، همه چیز برای شروعی دوباره آماده‌است. زمانی که سرزندگی و شادابی به طبیعت باز‌می‌گردد، چه چیزی بهتر از عطر شکوفه‌ها استایل‌تان را بهاری خواهد کرد؟

ادوپرفیوم بهری زنانه نارسیسو

ادوتویلت مردانه بهاری دیویدوف

عطر مناسب فصل تابستان

تابستان فصل سبکباری و بی‌خیالی است.
فارق از سن و سالی که دارید، حال و هوای تابستان در اطرافتان میل به ماجراجویی سفر، عطر آب‌های شور و ساحل‌های پر جنب و جوش است. علاوه بر همه‌ی این‌ها تابستان فصلی است که بیش از همیشه عرق می‌کنید. پس از یک عطر تابستانی جذاب در کنار لباس‌های رنگارنگ‌تان غافل نشوید.
چند عطر مناسب تابستان :

ادوپرفیوم-کرید

 

ادوتویلت-مردانه-بولگاری-

عطر مناسب فصل پاییز

پاییز، فصل سمبل‌هاست.
برای بسیاری از افراد پاییز فرصتی برای تفکر و خود آگاهی است. پاییز شاید زمانی برای مطالعه‌ی لیست کتاب‌هایتان باشد. روایح وانیلی، چوبی و مُشک از پاییز می‌گویند. و این دلیل انتخاب عطرهای زیر در پاییز است :

ادوپرفیوم پاییزی مردانه کرید

 

ادوپرفیوم پاییزی زنانه ولنتینو

عطر مناسب فصل زمستان

زمستان دقیقا عکس تابستان است، هم در نوع آب و هوا و هم در نوع عطری که انتخاب می‌کنید. اگر تابستان نماد شور، اشتیاق و رهایی است، زمستان سرشار از حس خزیدن در گوشه‌ای دنج و راحت است.
عطر زمستانی، مشابه یکی از روایح زیر است که استشمام آن از روی یک پلیور کشمیری، روز زمستانی شما را کامل می‌کند.

ادوتویلت مردانه ولنتینو

 

ادوپرفیوم زنانه کارولینا هررا

 

بهترین سایز عطر کدام است

انتخاب بهترین سایز عطر

واحد اندازه‌گیری عطر که روی شیشه‌ی آن درج شده‌است می‌تواند بر اساس میلی لیتر ML یا اونس Fl Oz باشد. در این بخش تمامی حجم‌های تولید شده‌ی عطر را با هر دو معیار معرفی می‌کنیم تا در صورت مشاهده‌ی آن‌ها روی شیشه، بدون سردرگمی، سایز مورد نظر را انتخاب نمایید.
عطرها در سایزهای معمول زیر تولید می‌شوند :

از آنجایی که عطرها در سایزهای متفاوتی تولید می‌شوند، بهترین سایز عطر بر اساس کاربرد‌های متنوع، برای هر شخص متفاوت است .
اگر در حال امتحان کردن یک عطر جدید هستید، سایز Sample ( 1.5 میلی لیتر ) یا سایزهای کوچک‌تر از ۳۵ میلی‌لیتر می‌تواند برایتان مناسب باشد.
اگر می‌خواهید یک عطر جیبی از رایحه‌ی مورد علاقه‌تان را همواره در جیب کت یا داخل کیف پولتان داشته باشید، یک شیشه سایز ۵ یا ۱۵ میلی‌لیتر ایده‌آل خواهد بود.
اگر عاشق و فادار عطری خاص هستید که مدت‌ها قرار است از آن استفاده کنید، بزرگ‌ترین سایز عطر که استطاعت خرید آن را دارید ( ۱۰۰ یا ۱۲۵ میلی‌لیتر ) به شما پیشنهاد می‌شود. به یاد داشته‌باشید که همیشه خرید یک عطر بزرگ‌تر، نسبت به خرید چند عطر کوچک صرفه‌ی اقتصادی بسیار بیش‌تری خواهد داشت.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب یک عطر

نحوه انتخاب یک عطر

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار سخت و دلهره آور باشد. با داشتن انواع مختلف و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید دستان خود را بالا برده و بدون فکر بسیار یکی را انتخاب کنید. با این وجود انجام کارهای خانه قبل از خرید به شما ك....

نحوه انتخاب یک عطر

نحوه انتخاب عطر مناسب

نحوه انتخاب عطر مناسب

آیا می دانید که بوی قدرتمندترین محرک حافظه است؟ یک توضیح کاملاً منطقی برای آن وجود دارد - عصب بویایی بسیار نزدیک به ناحیه مغز متصل به حافظه عاطفی واقع شده است. به عبارت دیگر - هر وقت بوی عطر دوست پسر / دوست دختر سابق خود را که....

نحوه انتخاب عطر مناسب

10 عطر برتر برای بهار 2019

عطرهای مورد علاقه ستارگان

عطرهای مردانه که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند

روانشانسی عطرها و هر آنچه باید در این زمینه بدانید

راهنمای انتخاب ادکلن مناسب

راهنمای کامل انتخاب و خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه

چگونه عطر مناسب خودمان را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل بهار

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم ؟ (نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید عطر)

نکات انتخاب عطر مناسب چیست؟

   محصولات مشابه