مقالات لیدی مد

فروشگاه

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

به سرعت سراغ دفترچه راهنمای محصول می روید، خُب، طبیعتا نحوه استفاده از صندلی ماساژور کاری است که همگان بعد از خرید آن انجام می دهند. سپس تعجب می کنید!، متوجه شده اید که دفترچه حاوی جزئیات فنی است و هیچ راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مبل ماساژور در خود ندارد.

در چنین شرایطی، بیشتر کاربران تصمیم می گیرند صندلی را بر اساس آنچه دیده اند و یا به صورت تجربی در طول زمان استفاده کنند. متاسفانه این مورد ممکن است باعث بروز آسیب از یک سو و خرابی دستگاه از سویی دیگر شود. برای کمک به شما در جلوگیری از چنین وضعیتی، ما در زیر راهنمایی را جهت استفاده صحیح از صندلی ماساژور ترتیب داده ایم، با پیلتن شاپ همراه باشید.

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

قبل شروع، بدن خود را خوب بشناسید

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

مدل های قدیمی تنها از طریق غلتک های پشتی کار می کردند و قابلیت ماساژ برای نواحی شانه، نشیمنگاه و حتی قسمت های پایینی کمر را نداشتند. با توجه به فناوری های نوین مدل های امروزی، برای ماساژ این نواحی از کیسه های هوا استفاده می شود. در نتیجه با افزایش پیچیدگی های عملکردی این دستگاه ها، نحوه استفاده از آنها نیز دست خوش تغییر شده است.

در گام نخست، کاربر باید به خوبی بدن خود را بشناسد، از مقدار قد، توده چربی، ویژگی های بارز ظاهری و مشکلات جسمی. سپس اقدام به استفاده از صندلی ماساژور کند و حتی خرید آن. این موضوع تا این اندازه مورد چالش است که اگر فردی دارای 2 متر قد است و یا از چاقی مفرط رنج می برد، صندلی ماساژور نمی تواند وسیله ای مناسب برای او باشد.

این دستگاه ها کاملا ارگونومیک طراحی شده اند و عملکرد بهینه آنها بر اساس بازه ای از ابعاد بدنی صورت می گیرد. صادقانه بگوییم، همه مردم نیاز به اندازه گیری بدن خود ندارند، بیشتر صندلی های ماساژور به اندازه کافی بزرگ هستند تا برای افراد از قد 150 تا 190 سانتی متر مناسب باشند. طول شانه نیز باید بین 35 تا 55 سانتی متر باشد.

اگر این معیارها وجود دارد، صندلی با بدن کاربر منطبق شده و می تواند اقدامات ماساژ را به ایده آل‌ترین شکل خود انجام دهد. در غیر این صورت، دستگاه نمی تواند به خوبی ناحیه مورد نظر را ماساژ دهد.

نحوه نشستن بر روی صندلی ماساژور

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

قبل از اینکه چگونگی استفاده از تنظیمات را از طریق کنترل پنل روی صندلی یا ریموت کنترل دریابید، به نوع نشستن خود توجه کنید.

 • بدون خمیدگی، کمر باید از شانه تا نشیمنگاه به طور کاملا صاف قسمت پشتی صندلی را لمس کند.
 • سر باید آرام و بدون هیچ گونه فشاری بر قسمت استراحتگاه قرار گیرد.
 • اگر صندلی دارای ماساژور پا بود، لازم است پاها در حالت ریلکس در قسمت مورد نظر قرار گیرند.
 • بدن خود را از هر گونه فشار و استرس برهانید، در طول ماساژ نوشیدن، خوردن، صحبت کردن و حتی از حرکت دادن بدن نیز در حین ماساژ خودداری کنید، زیرا عملکرد بهینه صندلی تحت تاثیر قرار می گیرد.
 • دست ها باید بدون تنش و در حالت کاملا ریلکس در قسمت مورد نظر خود قرار گیرد.

به طور کلی نشستن بر روی صندلی ماساژور به مانند لم دادن بر روی مبل راحتی است، با این تفاوت که کمر بدون هیچ گونه زاویه ای، باید کاملا صاف تمام سطح پشتی صندلی را لمس کند.

نحوه استفاده از تنظیمات صندلی ماساژور

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

هنگامی که در موقعیت درست نشستن قرار گرفته اید، دکمه روشن / خاموش (on/off) بر روی صندلی یا ریموت کنترل را بفشارید، منتظر بمانید تا نمایشگر ظاهر شود. بسیاری از بهترین صندلی های ماساژور طیف وسیعی از تکنیک های ماساژ: شیاتسو (Shiatsu)، نیدینگ (Kneading)، غلتکی (Rolling)، ضربه ای (Percussion) و غیره … را ارائه می دهند. هر یک از این تکنیک ها دارای ویژگی های مختص به خود است، با این حال نتیجه اجرای آنها تنها آرامش بخشی و ریلکس شدن است.

توصیه می شود حداقل برای چند بار اول، از برنامه های از پیش تعیین شده استفاده کنید تا در کنار درک درست عملکرد دستگاه، بتوانید تنظیمات صندلی را بر طبق نیازهای خود سفارشی سازی کنید.

تنظیمات اتوماتیک

1- دکمه هایی که عبارت Automatic دارند را جستجو کنید. مطمئنا برای هر برنامه از پیش تعیین شده ای، این دکمه قابل مشاهده است. با فشردن دکمه اتوماتیک دیگر نیاز به تنظیم هر یک از گزینه ها نیست، صندلی به طور هوشمند در بازه زمانی مشخصی اقدامات ماساژ را به اختیار خود اجرا می کند.

2- همانطور که در بالا بیان شد، صندلی های ماساژور دارای تنظیمات سفارشی نیز است. به راحتی می توانید نوع، شدت و زمان ماساژ را به دلخواه خود تنظیم کنید.

3- هنگامی که دکمه شروع را می فشارید (در حالت اتوماتیک)، صندلی ماساژور به آرامی شروع به ماساژ کمر و پاها می کند، سپس بعد از دقایقی کوتاه، دست ها، شانه ها و دیگر نواحی بدن ماساژ داده می شوند. دستگاه به خوبی شدت و نوع ماساژ را در بازه های زمانی مشخص تغییر می دهد تا تنوع بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهد.

استفاده از صندلی ماساژ

4- غلطک ها، کیسه های هوا و سیستم حسی شروع به جستجو قسمت های مختلف بدن اعم از: سر، شانه، کمر، نشیمنگاه، دست ها و پاها می کند. شما تنها کافی است به درستی بر روی صندلی بنشینید. همانطور که نواحی بدن یکی پس از دیگری شناسایی می شوند، پیام های تایید بر روی صفحه نمایش به حالت چشمک زن در می آیند.

5- هنگامی که اسکن کامل می شود، صدای آرام و ملایم به شما در مورد شروع ماساژ هشدار می دهد. حال تنها کافی است چشم های خود را ببندید و غرق در آرامش و لذت شوید.

6- ممکن است در میانه های ماساژ، صندلی ماساژور به حالت افقی قرار گیرد، به صورتی که پاهای‌تان به بالا آمده و به شکل فضانوردان در فضا معلق می شوید. این قابلیت به «بی وزنی، گرانش صفر یا Zero Gravity» مشهور است.

7- تا پایان کار صندلی، مطمئنا به غیر از آرامش عمیق چیز دیگری را احساس نخواهید کرد.

8- پس از اتمام کار، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود (در حالت اتوماتیک).

تنظیمات دستی

هنگامی که با تمام تکنیک های ماساژ در حالت اتوماتیک آشنا شدید، حال می توانید تنظیمات دستی را امتحان کنید. انجام این کار مشابه استفاده از سیستم خودکار است، به جز اینکه شما باید دکمه «عملکرد» ​​یا دکمه های مشابه را در کنسول انتخاب کنید و سپس وارد چرخه زیر می شوید:

 • سرعت
 • شدت
 • نقاط فشاری
 • مدت زمان
 • نوع ماساژ
 • همگام سازی موسیقی در حین ماساژ

نکاتی که باید در زمان استفاده در نظر بگیرید

استفاده از صندلی ماساژ

 • زمان توصیه شده برای استفاده از صندلی ماساژور 15 دقیقه است. جمله «هر چی بیشتر بهتر» اینجا صدق نمی کند. ماساژ بیش از حد از طرفی باعث کبودی عضلات و از طرفی دیگر بعد از 15 دقیقه اثر خود را که نقش آرامش بخشی دارد از دست می دهد. تکرار این کار در بلند مدت موجب آسیب و التهاب بافت ها می شود.
 • بعد از اتمام کار حتما سیم مبل ماساژ را از پریز برق بکشید.
 • هنگامی که پانزده دقیقه خود را کامل کردید، توصیه می شود که بلند شوید و حرکت کنید، پیاده روی کرده یا فعالیت بدنی سبکی (حرکت های کششی) را انجام دهید. حرکت کمک می کند تا سموم آزاد شده در طول ماساژ حذف شود. نوشیدن مقدار زیادی آب نیز بعد از ماساژ ایده خوبی است.
 • صندلی ماساژور را می توان 3-4 بار در هفته برای کاهش خستگی و درد در نواحی مختلف بدن و کسب آرامش استفاده کرد. توجه کنید که در یک زمان تنها یک نفر می توان از صندلی استفاده کند.
 • مسائل قلبی، بارداری، بیماری دیابت و سرطان خون، فشار خون پایین، پوکی استخوان یا مشکل لخته شدن خون، ممکن است بر توانایی شما برای استفاده ایمن از صندلی ماساژور تاثیر بگذارد. در این موارد خاص لازم است با پزشک خود مشورت کنید.
 • صندلی ماساژور قابل استفاده برای کودکان زیر 12 سال نیست و بهتر است دور از دسترس آنها نگه داشته شود.
 • اگر از استرس زیاد و درد عضلانی که باعث مختل شدن زندگی‌تان شده است، خسته شده اید و به دنبال ایجاد تغییراتی بنیادین هستید، مبل ماساژور را انتخاب کنید. درست است که وسیله ای لوکس و گران قیمت است، ولی سرمایه گذاری بلند مدتی در راستای حفظ سلامت و کیفیت زندگی‌تان خواهد بود.

نتیجه

با توجه به اینکه هر صندلی ماساژور مشخصات منحصر به خود را داراست، ولی در نحوه استفاده می توان شباهت هایی را مشاهده کرد، به عنوان مثال: سیستم اسکن، گرانش صفر، تنظیمات: سرعت، شدت و نوع ماساژ و بسیاری دیگر. بنابراین، درک نحوه استفاده از صندلی ماساژور و تطبیق آنها با نیازهای خود امری لازم و ضروری است.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید


خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید   

ماساژور برقی از آن وسیله‌هایی است که می‌تواند به تن خسته‌تان، آرامشی اساسی بدهد. مثلا بعد از یک روز کاری سنگین، استفاده از ماساژور برقی حسابی می‌چسبد. ماساژورها انواع مختلفی دارند و برای بخش‌های مختلف بدن طراحی می‌شوند. در این مقاله، تعدادی از ماساژورهای معروف بازار معرفی شده‌اند. ماساژورهایی که از نظر خریداران ایرانی و خارجی در وبسایت‌های معروف، مطلوب و کاربردی هستند. اگر قصد خرید ماساژور برقی دارید، این مدل‌ها به کمک‌تان می‌آیند. ادامه مطلب

خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید

  

یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟


یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟   

ماساژورها اغلب به مهربان‌بودن، محتاط و مراقب‌بودن، و اجتماعی‌بودن شناخته می‌شوند؛ چراکه اصلی‌ترین ویژگی شغل آنها ارتباط برقرار‌کردن با مشتریان مختلف و درمان ایشان به‌صورت هرروزه است. ممکن است کلمه ماسور هم بارها به گوشتان خورده باشد و با خود فکر کرده باشید که ماسور چیست. ماسور نام فرد ماساژدهنده یا همان ماساژور است. اگر هم درصدد آن هستید که شغل ماسور را برای کسل درآمد انتخاب کنید باید نکته مهمی را در نظر بگیرید. در مقام یک ماساژور، احتمالاً ناچارید با افرادی که اساساً با هم متفاوت هستند تعامل داشته باشید و با مشتریان خود دربارۀ نیازهایشان صحبت کنید. اگر شما مهربان هستید و رفتاری دوستانه دارید، شغل ماسور می‌تواند انتخابی دلپذیر برای خود شما و برای درمان مشتریان باشد. ادامه مطلب

یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

چگونه مناسب‌ترین دستگاه ماساژور را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید دستگاه ماساژور پا

طریقه استفاده از ماساژور پا با آب

نحوه صحیح استفاده از صندلی ماساژور

آشنایی با طرز کار صندلی ماساژور برای عملکردی بهینه و لذتی بیشتر

نحوه‌ی استفاده از صندلی ماساژور | آی ریلکس | نحوه تنظیمات انواع صندلی ماساژور

 

   محصولات مشابه