مقالات لیدی مد
فروشگاه

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

به سرعت سراغ دفترچه راهنمای محصول می روید، خُب، طبیعتا نحوه استفاده از صندلی ماساژور کاری است که همگان بعد از خرید آن انجام می دهند. سپس تعجب می کنید!، متوجه شده اید که دفترچه حاوی جزئیات فنی است و هیچ راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مبل ماساژور در خود ندارد.

در چنین شرایطی، بیشتر کاربران تصمیم می گیرند صندلی را بر اساس آنچه دیده اند و یا به صورت تجربی در طول زمان استفاده کنند. متاسفانه این مورد ممکن است باعث بروز آسیب از یک سو و خرابی دستگاه از سویی دیگر شود. برای کمک به شما در جلوگیری از چنین وضعیتی، ما در زیر راهنمایی را جهت استفاده صحیح از صندلی ماساژور ترتیب داده ایم، با پیلتن شاپ همراه باشید.

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

قبل شروع، بدن خود را خوب بشناسید

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

مدل های قدیمی تنها از طریق غلتک های پشتی کار می کردند و قابلیت ماساژ برای نواحی شانه، نشیمنگاه و حتی قسمت های پایینی کمر را نداشتند. با توجه به فناوری های نوین مدل های امروزی، برای ماساژ این نواحی از کیسه های هوا استفاده می شود. در نتیجه با افزایش پیچیدگی های عملکردی این دستگاه ها، نحوه استفاده از آنها نیز دست خوش تغییر شده است.

در گام نخست، کاربر باید به خوبی بدن خود را بشناسد، از مقدار قد، توده چربی، ویژگی های بارز ظاهری و مشکلات جسمی. سپس اقدام به استفاده از صندلی ماساژور کند و حتی خرید آن. این موضوع تا این اندازه مورد چالش است که اگر فردی دارای 2 متر قد است و یا از چاقی مفرط رنج می برد، صندلی ماساژور نمی تواند وسیله ای مناسب برای او باشد.

این دستگاه ها کاملا ارگونومیک طراحی شده اند و عملکرد بهینه آنها بر اساس بازه ای از ابعاد بدنی صورت می گیرد. صادقانه بگوییم، همه مردم نیاز به اندازه گیری بدن خود ندارند، بیشتر صندلی های ماساژور به اندازه کافی بزرگ هستند تا برای افراد از قد 150 تا 190 سانتی متر مناسب باشند. طول شانه نیز باید بین 35 تا 55 سانتی متر باشد.

اگر این معیارها وجود دارد، صندلی با بدن کاربر منطبق شده و می تواند اقدامات ماساژ را به ایده آل‌ترین شکل خود انجام دهد. در غیر این صورت، دستگاه نمی تواند به خوبی ناحیه مورد نظر را ماساژ دهد.

نحوه نشستن بر روی صندلی ماساژور

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

قبل از اینکه چگونگی استفاده از تنظیمات را از طریق کنترل پنل روی صندلی یا ریموت کنترل دریابید، به نوع نشستن خود توجه کنید.

به طور کلی نشستن بر روی صندلی ماساژور به مانند لم دادن بر روی مبل راحتی است، با این تفاوت که کمر بدون هیچ گونه زاویه ای، باید کاملا صاف تمام سطح پشتی صندلی را لمس کند.

نحوه استفاده از تنظیمات صندلی ماساژور

نحوه استفاده از صندلی ماساژور

هنگامی که در موقعیت درست نشستن قرار گرفته اید، دکمه روشن / خاموش (on/off) بر روی صندلی یا ریموت کنترل را بفشارید، منتظر بمانید تا نمایشگر ظاهر شود. بسیاری از بهترین صندلی های ماساژور طیف وسیعی از تکنیک های ماساژ: شیاتسو (Shiatsu)، نیدینگ (Kneading)، غلتکی (Rolling)، ضربه ای (Percussion) و غیره … را ارائه می دهند. هر یک از این تکنیک ها دارای ویژگی های مختص به خود است، با این حال نتیجه اجرای آنها تنها آرامش بخشی و ریلکس شدن است.

توصیه می شود حداقل برای چند بار اول، از برنامه های از پیش تعیین شده استفاده کنید تا در کنار درک درست عملکرد دستگاه، بتوانید تنظیمات صندلی را بر طبق نیازهای خود سفارشی سازی کنید.

تنظیمات اتوماتیک

1- دکمه هایی که عبارت Automatic دارند را جستجو کنید. مطمئنا برای هر برنامه از پیش تعیین شده ای، این دکمه قابل مشاهده است. با فشردن دکمه اتوماتیک دیگر نیاز به تنظیم هر یک از گزینه ها نیست، صندلی به طور هوشمند در بازه زمانی مشخصی اقدامات ماساژ را به اختیار خود اجرا می کند.

2- همانطور که در بالا بیان شد، صندلی های ماساژور دارای تنظیمات سفارشی نیز است. به راحتی می توانید نوع، شدت و زمان ماساژ را به دلخواه خود تنظیم کنید.

3- هنگامی که دکمه شروع را می فشارید (در حالت اتوماتیک)، صندلی ماساژور به آرامی شروع به ماساژ کمر و پاها می کند، سپس بعد از دقایقی کوتاه، دست ها، شانه ها و دیگر نواحی بدن ماساژ داده می شوند. دستگاه به خوبی شدت و نوع ماساژ را در بازه های زمانی مشخص تغییر می دهد تا تنوع بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهد.

استفاده از صندلی ماساژ

4- غلطک ها، کیسه های هوا و سیستم حسی شروع به جستجو قسمت های مختلف بدن اعم از: سر، شانه، کمر، نشیمنگاه، دست ها و پاها می کند. شما تنها کافی است به درستی بر روی صندلی بنشینید. همانطور که نواحی بدن یکی پس از دیگری شناسایی می شوند، پیام های تایید بر روی صفحه نمایش به حالت چشمک زن در می آیند.

5- هنگامی که اسکن کامل می شود، صدای آرام و ملایم به شما در مورد شروع ماساژ هشدار می دهد. حال تنها کافی است چشم های خود را ببندید و غرق در آرامش و لذت شوید.

6- ممکن است در میانه های ماساژ، صندلی ماساژور به حالت افقی قرار گیرد، به صورتی که پاهای‌تان به بالا آمده و به شکل فضانوردان در فضا معلق می شوید. این قابلیت به «بی وزنی، گرانش صفر یا Zero Gravity» مشهور است.

7- تا پایان کار صندلی، مطمئنا به غیر از آرامش عمیق چیز دیگری را احساس نخواهید کرد.

8- پس از اتمام کار، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود (در حالت اتوماتیک).

تنظیمات دستی

هنگامی که با تمام تکنیک های ماساژ در حالت اتوماتیک آشنا شدید، حال می توانید تنظیمات دستی را امتحان کنید. انجام این کار مشابه استفاده از سیستم خودکار است، به جز اینکه شما باید دکمه «عملکرد» ​​یا دکمه های مشابه را در کنسول انتخاب کنید و سپس وارد چرخه زیر می شوید:

نکاتی که باید در زمان استفاده در نظر بگیرید

استفاده از صندلی ماساژ

نتیجه

با توجه به اینکه هر صندلی ماساژور مشخصات منحصر به خود را داراست، ولی در نحوه استفاده می توان شباهت هایی را مشاهده کرد، به عنوان مثال: سیستم اسکن، گرانش صفر، تنظیمات: سرعت، شدت و نوع ماساژ و بسیاری دیگر. بنابراین، درک نحوه استفاده از صندلی ماساژور و تطبیق آنها با نیازهای خود امری لازم و ضروری است.

مطالب آموزشی مرتبط:

خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید

خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید

ماساژور برقی از آن وسیله‌هایی است که می‌تواند به تن خسته‌تان، آرامشی اساسی بدهد. مثلا بعد از یک روز کاری سنگین، استفاده از ماساژور برقی حسابی می‌چسبد. ماساژورها انواع مختلفی دارند و برای بخش‌های مختلف بدن طراحی می‌شو....

خرید ماساژور برقی؛ محبوب‌ترین مدل‌های بازار ایران را بشناسید

یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

ماساژورها اغلب به مهربان‌بودن، محتاط و مراقب‌بودن، و اجتماعی‌بودن شناخته می‌شوند؛ چراکه اصلی‌ترین ویژگی شغل آنها ارتباط برقرار‌کردن با مشتریان مختلف و درمان ایشان به‌صورت هرروزه است. ممکن است کلمه ماسور هم بارها ب....

یک ماساژور حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟

چگونه مناسب‌ترین دستگاه ماساژور را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید دستگاه ماساژور پا

طریقه استفاده از ماساژور پا با آب

نحوه صحیح استفاده از صندلی ماساژور

آشنایی با طرز کار صندلی ماساژور برای عملکردی بهینه و لذتی بیشتر

نحوه‌ی استفاده از صندلی ماساژور | آی ریلکس | نحوه تنظیمات انواع صندلی ماساژور

   محصولات مشابه