مقالات لیدی مد
فروشگاه

عملکرد بهتر مسواک برقی مخصوص ارتودنسی نسبت به مسواک های دستی

در حالی که حفظ سلامت و بهداشت دهان همیشه اهمیت دارد، هنگامی که از ارتودنسی  استفاده می‌کنید این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد. هنگام استفاده از ارتودنسی، پر کردن پوسیدگی و انجام درمان‌های دیگر  پیچیده‌تر می‌شود، از  این رو باید تمام تلاش خود را بکار بگیرید که دندان‌های خود را سالم نگه دارید. مسواک برقی می‌تواند یک وسیله عالی برای حفظ بهداشت دهان هنگام استفاده از ارتودنسی باشد. از بسیاری از جهات مسواک زدن دندان با مسواک برقی تفاوت زیادی با مسواک دستی ندارد، اما مواردی وجود دارد که باید درباره انتخاب و استفاده از مسواک برقی بدانید تا مطمئن شوید که نتیجه خوبی از آن دریافت می‌کنید.

چگونه هنگام ارتودنسی از مسواک برقی استفاده کنیم ؟


چگونه هنگام ارتودنسی از مسواک برقی استفاده کنیم ؟

اگر مطمئن نیستید که کدام نوع مسواک برقی مناسب است ، نکات زیر را در نظر بگیرید:

با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید

مسواک برقی انواع مختلفی دارد و ویژگی‌های متفاوتی را ارائه می‌دهد، از این رو می‌تواند تصمیم‌گیری برای انتخاب بهترین مسواک را سخت کند. اگر نمی‌دانید که کدام مسواک را انتخاب کنید، با دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی خود صحبت کنید. هر کدام از این متخصصین قادر هستند که درباره موقعیت  خاص شما صحبت کرده و  کمک کنند که بهترین تصمیم را بگیرند.

 تصمیم بگیرید که به کدام نوع مسواک برقی نیاز  دارید

تصمیم بگیرید که به کدام نوع مسواک برقی نیاز دارید

 

مسواک برقی دو نوع دارد: مسواک برقی با باطری و مسواک شارژی . هر دو مزایا و عوارض متفاوتی دارند که باید قبل از اقدام به خرید ، آن را  در نظر بگیرید.

مسواک برقی با باطری

این مسواک معمولاً با باطری AA کار می‌کند. آنها دستی هستند و مانند مسواک دستی عمل می‌کنند، اما موی آن می‌چرخد یا تکان می‌خورد، و به قدرت مسواک زدن شما کمک می‌کند. با این نوع مسواک شما هنوز باید حرکت مسواک زدن را انجام دهید، و قدرت مسواک تنها، توانایی تمیز کردن دندان را بهبود می‌بخشد. در برخی از مدل‌ها می‌توانید موی مسواک را هنگامی که فرسوده شده‌ است تعویض کرده و هنوز از نیروی باطری آن استفاده کنید.مسواک‌های برقی با باطری گزینه‌های ارزانتری هستند.

مسواک برقی شارژی

این نمونه از مسواک‌ها معمولاً در قسمت پایه که به دیواره خروجی متصل می‌شود، شارژ می‌شود. نیازی نیست که نگران تعویض باطری باشید. آنها تکنولوژی بالاتری را با خود دارند مانند، تایمر، سنور فشار و یادآوری جهت تعویض موی مسواک. آنها معمولاً گزینه‌های مسواک زدن متنوعی دارند مانند نوسانی یا لرزشی. برخلاف مسواک‌های برقی با باطری، معمولاً باید مسواک را روی سطح دندان هدایت کنید، در حالی که مسواک برقی شارژی تمام قدرت مسواک زدن را فراهم می‌کند. بر این اساس، آنها در مقایسه با مسواک برقی با باطری ، گرانتر هستند.

بررسی ویژگی‌های مختلف مسواک برقی

بررسی ویژگی‌های مختلف مسواک برقی

دو نوع مسوک برقی ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. برخی از این ویژگی‌ها ممکن است لازم به نظر برسند، در حالی که برخی دیگر می‌تواند برای شما کم اهمیت باشد. با سبک و سنگین کردن گزینه‌های خود و تصمیم‌گیری بر اینکه چه چیزی برای شما ضروری است، می‌توانید انتخاب خود را محدود کرده و بهترین مسواک را برای خود انتخاب کنید.

قبل از خریدن یک مدل گران قیمت ، یک مسواک برقی را امتحان کنید

درحالیکه برخی از افراد از مسواک برقی  استفاده می کنند، برخی دیگر ترجیح می‌دهند که مسواک دستی استفاده کنند. قبل از خریدن یک مدل گرانقیمت ، خریدن یک مسواک ارزان با باطری سودمند است، تا بتوانید چگونگی مسواک زدن با مسواک برقی را احساس کنید. اگر مسواک برقی را دوست داشتید،  و قصد داشتید که یک نمونه پیچیده‌تر را استفاده کنید، سپس می‌توانید روی یک مدل گرانقیمت‌تر با ویژگی‌های بیشتر را خریداری کنید.

چگونه با استفاده از مسواک دندان‌های خود را تمیز کنید


چگونه با استفاده از مسواک دندان‌های خود را تمیز کنید

توجه به نکات زیر به شما کمک می‌کند تا دندان‌های شما تمیز‌تر و  براق‌تر باشند:

از مسواک برقی خود مراقبت کنید


با رعایت نکات زیر از مسواک برقی خود مراقبت کنید:

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب مسواک برقی

انتخاب مسواک برقی

خرید یک مسواک با کیفیت خوب یک بخش اساسی در سالم نگه داشتن دندانها و لثه های شما است. اگرچه برس های دستی می توانند کار را به پایان برسانند ، مسواک های برقی باعث می شوند در ضمن از بین بردن پلاک و لثه ها ، روند کار بسیار ساده تر ....

انتخاب مسواک برقی

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

بهداشت مناسب دهان و دندان فقط برای سلامتی دندان لازم نیست ، بلکه می تواند بر سلامتی عمومی بدن تأثیر بگذارد. از سنین کودکی ما ارزش مسواک زدن دندان ها را می آموزیم تا دندانها و لثه هایمان سالم بماند.  ....

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

مقایسه مسواک برقی و معمولی؛ نکاتی که باید در این باره بدانید

راهنمای خرید مسواک برقی ؛ نکات مهمی که پیش از خرید باید بدانید

راهنمای جامع خرید مسواک برقی

مسواک برقی یا هوشمند چیست؟ (معرفی ۱۰ مدل برتر از مسواک های برقی)

   محصولات مشابه