مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای جامع خرید مسواک برقی

مسواک برقی و یا مسواک الکترکی نوعی از مسواک است که با برق و یا باتری کار می کند و در مقایسه با مسواک های دستی، قدرت تمیزکنندگی بیشتری دارد. بر اساس گفته متخصصان و محققان، آنچه که در تمیز شدن دندان ها اهمیت بسیاری دارد، نوع مسواک نیست، بلکه استفاده مداوم و منظم از مسواک است. کاربرد راحت و آسان مسواک های برقی در مقایسه با مسواک های دستی باعث می شود که این نوع مسواک ها در مقایسه با مسواک های دستی، طرفدار بیشتری داشته باشند.

مانند هر وسیله دیگری، برای خرید مسواک برقی لازم است که با برخی از معیارها آشنایی داشته باشید. از جمله این معیارها می توانیم به طراحی بدنه، تعداد حالات تمیزکنندگی، سری های قابل تعویض، بی سیم و یا باسیم بودن آن، تایمر، صفحه نمایش و درپوش مسواک برقی اشاره کنیم. در ادامه قصد داریم هر کدام از معیارهای اشاره شده را معرفی نماییم.

طراحی بدنه مسواک برقی

اگر دسته مسواک برقی که خریداری می کنید، طراحی نامناسبی داشته باشد، این موضوع بعد از مدتی کوتاه باعث خستگی مچ دست شما خواهد شد. طراحی مناسب بدنه برای افرادی که از بیماری آرتروز رنج می برند، مناسب می باشد. همچنین بدنه ای که هوشمندانه طراحی شده باشد، از افتادن مسواک در هنگام مسواک زدن جلوگیری خواهد کرد.

تعداد حالات تمیزکنندگی مسواک برقی

بسیاری از مسواک های برقی دارای حالت های مختلفی هستند که در شرایط مختلف می توانید از آن ها استفاده کنید. برای مسواک زدن روزانه معمولاً از یکی از حالات معمولی مسواک برقی که در اکثر آن ها وجود دارد استفاده می کنید. برخی از مسواک های برقی علاوه بر حالت معمولی مسواک زدن، دارای حالاتی به منظور جرمگیری و سفیدکنندگی دندان نیز می باشند.

راهنمای جامع خرید مسواک برقی

سری های قابل تعویض مسواک برقی

یکی دیگر از معیارهای مهمی که در خرید مسواک برقی می بایست درنظر بگیرید، سری های قابل تعویض آن می باشد. افرادی که از ارتودنسی استفاده می کنند می بایست از سری هایی استفاده کنند که امکان دستیابی به دندان های عقب فک را فراهم سازد. سری هایی که برای مسواک برقی کودکان استفاده می شود می بایست نرم تر باشند. همچنین برخی از سری ها برای شستشوی زبان و برخی دیگر برای سفیدکنندگی بیشتر قابل استفاده می باشند. این سری ها می توانند بسیاری از مشکلات دهان و دندان را برطرف کنند.

مسواک برقی بی سیم و یا باسیم

مسواک های برقی ازجمله مسواک برقی اورال-بی معمولاً در دو مدل باسیم و بدون سیم عرضه شده اند. برای استفاده از مدل های باسیم مسواک برقی نیاز به پریز برق دارید. همچنین سیم این مدل از مسواک های برقی ممکن است باعث کلافگی شما شود. در مقابل با یک بار شارژ مدل های بی سیم و شارژی می توانید تا چندین بار از دستگاه استفاده کنید. مدل های بی سیم را می توانید به راحتی و از طریق برق شهری و کابل USB شارژ کنید. در انتخاب مدل های بدون سیم نیز دقت کنید که باتری مسواک برقی طول عمر بالاتری داشته باشد و هر بار بعد از استفاده مجبور نشوید مسواک برقی خود را شارژ کنید. این ویژگی به افرادی که اهل سفر هستند کمک می کند تا بدون نگرانی از بابت تمام شدن شارژ مسواک خود، از آن استفاده کنند.

راهنمای جامع خرید مسواک برقی

تایمر مسواک برقی

اگر شما نیز ازجمله افرادی هستید که در هنگام مسواک زدن چشم تان مدام روی ساعت است تا زمان استاندارد ساعت طی شده و دهان خود را بشویید، می بایست درنظر داشته باشید که برخی از مسواک های برقی دارای تایمر داخلی هستند. وقتی زمان مسواک زدن شما به زمان استاندارد (مثلاً دو دقیقه) رسید، دستگاه به شما یادآوری می کند و نیازی به بررسی مرتب ساعت توسط شما نیست.

صفحه نمایش مسواک برقی

برخی از برندهای مسواک برقی برای تشویق هرچه بیشتر کودکان به استفاده از مسواک، بر روی بدنه دستگاه، یک صفحه نمایش طراحی کرده اند که با نمایش زمان مسواک زدن و برخی از اوقات با نمایش تصویر صورتک خندان و یا تصاویر دیگر، سعی می کنند مسواک زدن را برای کودکان جذاب تر نمایند.

درپوش مسواک برقی

بسیاری از افراد به بهانه این که این درپوش در همان هفته اول ممکن است گم شود، این معیار را در خرید مسواک برقی نادیده می گیرند. ولی می بایست درنظر داشته باشید که درپوش مسواک می تواند برس مسواک را در برابر آلودگی های محیط دستشویی محافظت کند.

مطالب آموزشی مرتبط:

انتخاب مسواک برقی

انتخاب مسواک برقی

خرید یک مسواک با کیفیت خوب یک بخش اساسی در سالم نگه داشتن دندانها و لثه های شما است. اگرچه برس های دستی می توانند کار را به پایان برسانند ، مسواک های برقی باعث می شوند در ضمن از بین بردن پلاک و لثه ها ، روند کار بسیار ساده تر ....

انتخاب مسواک برقی

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

بهداشت مناسب دهان و دندان فقط برای سلامتی دندان لازم نیست ، بلکه می تواند بر سلامتی عمومی بدن تأثیر بگذارد. از سنین کودکی ما ارزش مسواک زدن دندان ها را می آموزیم تا دندانها و لثه هایمان سالم بماند.  ....

فواید و معایب استفاده از مسواک برقی + راهنمای خرید مسواک برقی

مقایسه مسواک برقی و معمولی؛ نکاتی که باید در این باره بدانید

راهنمای خرید مسواک برقی ؛ نکات مهمی که پیش از خرید باید بدانید

عملکرد بهتر مسواک برقی مخصوص ارتودنسی نسبت به مسواک های دستی

مسواک برقی یا هوشمند چیست؟ (معرفی ۱۰ مدل برتر از مسواک های برقی)

   محصولات مشابه