مقالات لیدی مد
فروشگاه

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

اگر با زدن عطر روی پوستتان راحت هستید، آن را امتحان کنید. مقدار کمی روی مچ دست یا پشت گردن و گوشهایتان معمولا کافی است. کامیل گوتال از عطر فروشی معروف Annick Goutal در پاریس می گوید:اما اگر ماجراجویی بیشتری می خواهید و دوست دارید قسمت های دیگر بدنتان را امتحان کنید، پشت زانوها، و کمرتان نیز جاهای خوبی هستند.

متخصص عطری که در پشت صحنه ی تولید طیف های عطر برای کمپانی های مختلفی مانند Lalique, Paco Rabanne و Ferrari فعالیت می کند می گوید:یک مرد باید جایی که می خواهد بوسیده شود را عطر بزند. روش دیگر، زدن عطر روی پیراهن یا شال گردن است. او می افزاید:این ها چیزهایی هستند که ممکن است توسط یک مرد جا گذاشته شوند، در اینصورت او هیچ وقت فراموش نخواهند شد.

چگونه و کدام نقطه عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

چگونه و کجا عطر بزنیم تا بیشتر ماندگاری داشته باشد

آیا راه (های) مناسبی برای استفاده از عطر خود می دانید؟ چگونه از آن استفاده کنیم تا بتوانید در تمام طول روز از رایحه آن لذت ببرید؟ معلوم است که بیشتر مردم با گوش دادن به افسانه های منسوخ (و اشتباه) ، آنها از اثر و قدرت آن استفاده نمی کنند.

اگر مطمئن نیستید که بخشی از آنها هستید ، نگران نباشید. این جایی است که ما به آن وارد می شویم. در این مقاله ، مفیدترین تکنیک ها و نکاتی را که به روش قابل دستیابی بیان شده است ، خواهید یافت. از طریق آنها اسرار جالبی را از دنیای عطرها خواهید آموخت ، اما مهمتر از آن شما عمر عطر خود را گسترش خواهید داد. اگر می خواهید دریابید که چگونه از بهترین عطر مورد علاقه خود و چگونگی پوشیدن به بهترین شکل استفاده کنید ، در ادامه بخوانید:

چه موقع عطر استفاده کنیم؟

وقتی صحبت از عطرها می شود ، زمان مناسب با انتخاب عطر مناسب بسیار مهم است. مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که همیشه عطر مورد علاقه خود را بعد از حمام گرفتن / حمام و قبل از پوشیدن هر نوع لباس بمالید. هنگامی که پوست شما تمیز است ، می تواند به راحتی عطر را با حداکثر نتیجه در نگه داشتن رایحه در طول روز جذب کند. علاوه بر این ، رطوبت روی پوست شما عطر و بوی عطر را بر روی پوست شما "قفل" می کند و دیگر نیازی به نگرانی از لکه های عطر روی لباسهایتان نیست.

همچنین می توانید وازلین را از قبل بمالید و سپس عطر را روی پوست خود بمالید. در این روش وازلین مانند فیلمی عمل می کند که از ورود عطر به طور مستقیم در منافذ پوست جلوگیری می کند و در نتیجه رایحه ای طولانی تر به وجود می آید.

پس از رعایت مراحل فوق ، عطر را دوش بگیرید و بمالید ، باید مدتی صبر کنید تا خشک شود و پوست آن خشک شود. اگر بلافاصله بعد از استفاده از عطر خود لباس پوشیدید ، احتمال حفظ عطر بسیار کم است.

چه مقدار عطر باید استفاده کنید؟

هرگز عطر زیاد مصرف نکنید. ممکن است تخمین بزنید که چه مقدار کافی است دشوار است و این ممکن است به راحتی منجر به پاشیدن خود شود و به جای جذب افراد ، نتیجه مخالف را بدست آورید. اگر مقدار مناسبی را به کار برده اید ، عطر شما توسط کسی که با او صحبت می کنید بو داده (یا در کنار آن نشسته است) بو می دهد اما شخصی از سراسر اتاق نباید قادر به بو کردن آن باشد.

چگونه عطر را به درستی بکار ببریم؟

چگونه عطر را به درستی بکار ببریم؟

چگونه عطر را به درستی بکار ببریم

در اینجا بهترین توصیه ها در مورد چگونگی استفاده از عطر خود آورده شده است. یكی از بهترین راهها ، پاشیدن عطر در مقابل شما و سپس قدم گذاشتن به "ابر عطر" است. روش دیگر ترجیحا اسپری مستقیم عطر روی پوست خود و ترجیحا روی لکه های نبض است. چنین لکه هایی مچ ، گردن ، قفسه سینه ، آرنج و پشت زانو است. بسیاری از رگهای خونی در این نقاط به پوست نزدیکتر هستند و گرما و حرکت خون باعث می شود که این عطر در تمام بدن شما گسترش یابد. گرمی که بدن از شما ساطع می شود عطر و بوی عطر شما را به همراه خواهد داشت.

شما همچنین می توانید رایحه را به موهای خود بچسبانید. این ترفند به شما کمک می کند تا لمس زنانگی را به جذابیت خود اضافه کنید ، و تأثیر رایحه بر شما و سایر اطرافیان را تقویت کنید. مهم است بدانید که باید منتظر بمانید تا الکل تبخیر شود و سپس از شانه استفاده کنید. این امر اثرات مخرب الکل را بر روی موهای شما از بین می برد!

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که مقداری از عطر مورد علاقه خود را در لوسیون بدن بدون لایه قرار دهید. به این ترتیب نه تنها لوسیون را با چند قطره از رایحه دلخواه خود غنی خواهید کرد (مهم است که بدون سلیقه باشید تا عطرها مخلوط نشوند) بلکه یک لوسیون با رایحه زیبا نیز خواهید داشت که عطر را "قفل" نگه می دارد. پوست خود را برای ساعت ها اساسا به صورت رایگان.

هنگامی که عطر و بوی خود را اسپری می کنید ، همیشه باید از پایین به بالای بدن خود شروع کنید زیرا این همان جهت است که در آن گرما افزایش می یابد و باعث ماندگاری بیشتر رایحه می شود.

فروش انواع عطر و ادوکلن زنانه و مردانه در فروشگاه لیدی مد

رایج ترین اشتباهات در استفاده از عطرها کدامند؟

رایج ترین اشتباهات در استفاده از عطرها کدامند؟

رایج ترین عطرها در استفاده از اشتباهات کدامند

چندین اشتباه وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از عطر حتی در هنگام رعایت نکات فوق مرتکب شوید:

عطرها و سایر محصولات آرایشی

یک عطر احتمالاً تنها کالای آرایشی نیست که شما از آن استفاده می کنید. علاوه بر محصولات استاندارد مانند شامپو و تهویه مطبوع ، اکثر خانمها از لوسیون بدن ، ماسک های مختلف و غیره استفاده می کنند که هر کدام رایحه خاص خود را دارند. در صورت غیرممکن است که مردم بتوانند آن را از بین همه رایحه های دیگر محصولات آرایشی تشخیص دهند ، کاربرد عطر مورد علاقه شما چیست؟

با انتخاب دقیق رایحه هایی که روی بدن می توانید به راحتی از این کار جلوگیری کنید. شامپو و نرم کننده هایی را انتخاب کنید که با رایحه مشابه عطر شما باشند. همچنین می توانید محصولاتی را انتخاب کنید که از یک برند مشابه هستند تا مطمئن شوید که عطرها یکدیگر را کامل می کنند. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، گزینه دیگر انتخاب محصولات آرایشی بدون سرکه و اضافه کردن چند قطره عطر مورد علاقه خود در آنها است. این علاوه بر این باعث افزایش ماندگاری رایحه شما می شود!

عطر و لباس

هرگز عطر را به طور مستقیم بر روی لباس خود بمالید بسیاری از افراد با این فکر که این عطر ماندگاری بیشتری پیدا می کند ، این اشتباه را مرتکب می شوند. دلایل مختلفی وجود دارد که نباید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال ، برخی از عطرها لکه ها را روی لباس می گذارند. علاوه بر این ، رایحه ای که یک بار روی لباس شما بمالد ، یک بار دیگر از درب بیرون نمی روید. اگر روی لباس شما بمالد ، نمی تواند خود را به پوست خود قفل کند. با این وجود می توانید کمد لباس خود را عطر بزنید! کافی است مقداری عطر مورد علاقه خود را روی کاغذ پارچه ای اسپری کنید ، آن را تا کنید و بگذارید در کمد لباس خود استراحت کند. نتیجه - لباس های خوشبو و بی بو که لکه های عطر ندارند و شما را خوشحال تر می کنند!

عطرها و فصول

هر فصل در مورد مقدار عطر مناسب برای استفاده ، نیازهای خاص خود را دارد. به عبارت دیگر ، میزان عطر مورد استفاده شما بستگی به فصل دارد. به عنوان مثال روزهای گرم تابستان به ماندگاری این عطر به پوست شما کمک می کند. در ماه های گرم سال رایحه بیشتر ادامه پیدا می کند ، به این دلیل که پوست شما در این مدت آبرسان تر است. این بدان معناست که حتی اگر در تابستان عطر سبک تری بپوشید ، کم و زیاد استفاده کنید ، ساعاتی از رایحه الهی به شما می دهد. از طرف دیگر ، روزهای سرد زمستان تأثیر متضادی دارد. در طول زمستان ، شما باید عطرهای متراکم تر را با نت های عطر غنی تر و ترکیبات عطر سخاوتمندانه تر انتخاب کنید. تصادفی نیست که عطرهای تابستانی سبک تر هستند در حالی که عطرهای زمستانی رایحه های قوی تر و غنی تری دارند.

بهار همه چیز در مورد طراوت ، بی گناهی ، بیداری و خوشبختی است. نت های عطر که در این فصل به بهترین وجه می روند ، ترد ، سبک و تازه هستند - مانند نعنا ، ریحان ، شکوفه نارنجی و غیره.

تابستان فصل ماجراهای ، هوای گرم ، میوه های رسیده است. به منظور تضاد با هوای گرم می توانید عطرهای تازه و خنک تری را انتخاب کنید. نت های تابستانی مناسب ترنج ، گل رز ، یاس ، میموز و غیره است.

پاییز آرامش ، آرامش ، درونگرایی را با خودش به ارمغان می آورد. نت هایی که با روحیه پاییز ما به بهترین شکل پیش می روند ، گرم و مشکی هستند ، مانند پاتوولی ، وتیور ، چوب صندل ، کهربا و غیره.

زمستان فصل مورد علاقه عطرها است. میدونی چرا؟ زیرا درجه حرارت سرد به تمام آن نت های ظریف و پیچیده زمان لازم را برای بیان کامل خود می دهد. بهترین نت های عطر زمستانی وانیل ، دارچین ، بخور دادن ، ادویه جات و غیره است.

عطرها و هورمون ها / دارو

اگر بعد از مدتی عطر و بوی شما عطر و بویی متفاوت دارد ، وحشت نکنید. علت احتمالی این امر ممکن است مصرف برخی داروهای خاص یا تغییرات هورمونی مختلف در بدن شما باشد. عطرها نسبت به تغییرات هورمونی بسیار حساس هستند و به همین دلیل است که همین عطر بوی متفاوت افراد مختلف را حس می کند. در چنین مواردی ، اگر از یک داروی موقتی استفاده می کنید ، می توانید صبر کنید تا درمان تمام شود و دوباره استفاده از عطر خود را شروع کنید.

یک توصیه مفید دیگر:

اگر می خواهید عطر مورد علاقه خود را با خود داشته باشید تا بتوانید به راحتی عطر و بوی خود را تازه کنید و لمس کنید ، لازم نیست که تمام بطری ها را همیشه با خود بیاورید. سنگین است ، فضای زیادی را می گیرد و باعث کثیف شدن می شود. راه حل آسان است - عطر مورد علاقه خود را روی یک تکه پنبه (یا دو) اسپری کنید و آن را درون کیسه قفل فشرده قرار دهید. شما آماده رفتن هستید!

چگونه ماندگاری عطر را زیاد کنیم

عطر را به کدام قسمت‌های بدن بزنیم؟

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بزنید. بهترین مکان‌ها برای عطر، نبض‌ها هستند، از این رو که گرم‌ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می‌کنند؛ بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

راه‌هایی برای ماندگار کردن بوی عطر

بعضی‌ افراد همیشه بوی خوبی می‌دهند تا جایی که می‌توان مسیر حرکت آنها را با عطری که از خود به‌ جا می‌گذارند شناسایی کرد. تا به حال از خودتان پرسیده‌اید راز این بوی خوش چیست؟

بعضی‌ افراد همیشه بوی خوبی می‌دهند تا جایی که می‌توان مسیر حرکت آنها را با عطری که از خود به‌ جا می‌گذارند شناسایی کرد. تا به حال از خودتان پرسیده‌اید راز این بوی خوش چیست؟

به گزارش ایسنا به نقل از برترین‌ها، مجله زندگی ایده‌آل با این مقدمه نوشت: به طور حتم این راز به یک عطر گران‌قیمت محدود نمی‌شود چون در میان این افراد خوشبو هستند کسانی‌ که چندان به دنبال خرید عطرهای گران‌قیمت نیستند و از طرف دیگر افرادی هم فقط عطرهای گران‌قیمت می‌خرند ولی هیچ‌گاه چنین خوشبو نیستند؛ هر چند نمی‌توان تاثیر نوع عطر را هم در این ماندگاری انکار کرد البته نوع خوب عطر لزوما به معنای گران بودن آن نیست اما جدا از نوع عطر روش‌هایی هم وجود دارد که می‌تواند ماندگاری و پایداری عطر را افزایش دهد و نگذارد که رایحه مطبوع شما به‌زودی و در عرض چند ساعت از بین برود.

پوست باید تمیز باشد

پوست سالم، رمز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی است. ابتدا مطمئن شوید پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا شسته و تمیز است و هیچ بوی نامطبوعی نمی‌دهد تا بوی عطر تحت‌الشعاع قرار بگیرد. همچنین قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش و زخم روبازی روی پوست خود ندارید چون ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می‌شود.

عطر، بوی بدن را نمی‌پوشاند

توجه داشته‌ باشید که عطر برای پوشاندن بوی بدن طراحی نشده ‌است بلکه نقش آن بیشتر خوشبو کردن است، بنابراین اگر بدن شما به واسطه عرق کردن بوی تندی می‌گیرد با عطر نمی‌توانید آن را بپوشانید چون بوی بدن شما بر عطر غلبه می‌کند. بهترین کار این است که با ضد تعریق و بوبرهایی که برای همین منظور طراحی شده‌اند بوی بدن خود را بگیرید و بعد با عطر بدن را خوشبو کنید. البته دقت کنید که عطر را در جایی که ماده بوبر یا ضدعرق استفاده کرده‌اید، به کار نبرید. برای ضدعرق‌ها بهتر است رایحه‌های ملایم را انتخاب کنید که بوی عطر شما را نمی‌پوشاند.

آیا طریقه استفاده درست از عطر را می‌دانید؟

عطر را روی قسمت‌های نبض‌دار بدن اسپری کنید، آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می‌شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند، زیاد می‌شود. دستتان را در فاصله 10 تا 15 سانتی‌متری این نقاط نبض‌دار بگیرید و به آرامی عطر را اسپری کنید. در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نسایید، این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می‌شود. بعضی‌ها عطر را تنها روی گردنشان اسپری می‌کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می‌شود. مچ دست‌ها برای تکمیل این پروژه عالی است!

عطر را روی نبض بزنید

بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند که عطر را به کجای پوست خودشان بزنند. عطر باید به نقاطی که دارای نبض است زده شود. در حقیقت نقاط دارای نبض، نقاطی هستند که فاصله رگ‌ها از سطح پوست به کمترین حد خود می‌رسد و در همین نقاط، رگ‌های خونی حرارت بیشتری از خودشان می‌دهند که به‌ صورت یک پمپ کوچک عطر عمل می‌کند و بوی عطر هم بهتر متصاعد می‌شود. نقاط دارای نبض عبارتند از مچ دست، پشت گوش، پشت زانوی پا و پشت آرنج دست و قسمت پایین گلو. در ضمن برای اینکه بوی عطر دوام بیشتری داشته باشد، روی مچ‌های پا نیز می‌توانید عطر بزنید که جریان متصاعد شدن عطر را از پایین به بالا امکان‌پذیر می‌سازد.

وازلین مولکول‌های عطر را به دام می‌اندازد

اگر پوست خیلی خشکی دارید یا اگر می‌خواهید تا حد ممکن ماندگاری عطرتان را بالا ببرید، می‌توانید از وازلین استفاده کنید. کافی است یک لایه خیلی نازک از وازلین را روی نقاطی بمالید که می‌خواهید عطر بزنید یعنی روی نبض‌ها و بعد عطر بزنید. با این کار مولکول‌های عطر به جای اینکه جذب پوست شوند در میان لایه نازک وازلین گیر کرده و در نتیجه بوی بیشتری از خود متصاعد می‌کنند.

عطر روی پوست مرطوب بیشتر می‌ماند

عطرها در محیط مرطوب ماندگاری بیشتری دارند، بنابراین شما هم باید چنین شرایطی را فراهم کنید یعنی قبل از استفاده از عطر، حالت پوست خود را ارزیابی کنید که آیا خشک و بدون آب است یا رطوبت کافی دارد؟ اگر پوستتان خشک است قبل از استفاده از عطر مرطوب‌کننده را فراموش نکنید تا رطوبت و نرمی را به پوستتان بازگردانید. برخی برندها عطر مرطوب‌کننده و لوسیون بدن با رایحه‌ای مشابه تولید می‌کنند تا دوام عطر خود را چند برابر کنند. اگر عطر شما این نوع است کارتان راحت است اما اگر از این نوع نیست خودتان باید کمی خلاقیت به خرج دهید و کرمی انتخاب کنید که بوی مشابه عطرتان داشته‌ باشد. اصلی‌ترین بخش‌های بدن برای پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت آرنج است. پیش از استفاده از عطر این قسمت‌ها را مرطوب‌کننده بزنید و اجازه بدهید تا کرم مرطوب‌کننده به خوبی توسط پوستتان جذب شود، اگر هم پوستی دارید که پس از زدن کرم مرطوب‌کننده خشک باقی می‌ماند، باید عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنید چون پوست خشک عطر را می‌مکد و رایحه آن را زودتر از بین می‌برد.

بوی یک نوع عطر در افراد مختلف متفاوت است

ترکیب شیمیایی بدن، رژیم غذایی و سن اشخاص بر عطری که به پوست زده می‌شود تاثیر می‌گذارد. در ضمن عطر دارای بسیاری از روغن‌های اسانس‌دار است. بعضی روغن‌های اسانس‌دار تاثیر متفاوتی روی پوست اشخاص می‌گذارند و احتمال دارد که برخی از آنها جذب پوست شوند. همین مسئله باعث می‌شود تا بویی از پوست متصاعد و در نتیجه بوی عطر نیز متفاوت شود.

عطر روی پوست باشد یا روی لباس؟

یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید. اگر چه ممکن است قسمت‌های اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شود اما هنگامی که عطر را مستقیما روی پوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که روی لباس خود بزنید خواهد داشت چون بیشتر عطرها برای به‌ کار بردن روی پوست طراحی شده‌اند و نکته مهم این است که نوع پوست روی رایحه منعکس شده از عطر تاثیر دارد. به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد. تفاوت پوست‌های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ پوست و اسیدیته آنهاست. مثلا پوست را بر اساس میزان چربی به چهار نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم‌بندی می‌کنند. پوست‌های چرب عطر را بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می‌دارند. همچنین می‌توان گفت افرادی که پوست روشن و بلوند دارند بهتر است از رایحه گل استفاده کنند و پوست‌گندمی‌ها از رایحه‌های مشرق‌زمینی.

کدام عطر پایدارترین است؟

همان طور که درصد (غلظت) ترکیبات معطر (اروماتیک) کاهش می‌یابد (مقدار الکل افزایش می‌یابد)، شدت و طول عمر عطر نیز کاهش می‌یابد یعنی هر قدر مواد معطر بیشتر باشند و الکل کمتر، عطر پایداری بیشتری خواهد داشت یعنی بر اساس میزان ماده معطر در عطر نام‌های مختلفی روی شیشه‌های این محصول خوشبو وجود دارد.

ترکیب آب و الکل به‌ عنوان حلال مواد معطر به‌ کار می‌رود. در عمل گرمای بدن سبب می‌شود تا حلال به‌ سرعت تبخیر شده و عطر روی پوست باقی بماند تا به‌ تدریج طی چندین ساعت تبخیر شود. بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارند پس در انتخاب عطر خود دقت کنید.

چگونه عطر بزنیم؟

*پس از استحمام، به این علت که پوست بدن شما تمیز است، بهترین زمان برای عطر زدن است.

*عطر را در هوا اسپری نکنید.

*هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله ۷ تا ۱۵ سانتی متر از بدن تان نگه دارید.

*در عطر زدن زیاده روی نکنید، ۳ تا ۴ اسپری کافی است.

*پس از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.

عطر‌ها چند دسته اند؟

قبل از انتخاب عطر مورد علاقه تان، باید بدانید که عطر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند. در واقع با شناخت آنها، بهتر می‌توانید در مورد آنچه مورد نیازتان است، تصمیم بگیرید.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا برخی عطر‌ها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطر‌ها به درصد اسانس‌های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می‌شوند، بستگی دارد.

معیار‌هایی که برای توصیف غِلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، به شرح زیر می‌باشد:

*پرفیوم ها: پرفیوم‌ها بهترین و با دوام‌ترین نوع رایحه‌ها با ۲۲ تا ۳۰ درصد اسانس روغنی هستند که ۶ تا ۸ ساعت ماندگاری دارند.

*ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن ۱۵ الی ۲۰ درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می‌آورند که دوام آن‌ها ۴ تا ۵ ساعت است.

*ادوتویلت ها: این دسته ۲ تا ۱۵ درصد اسانس روغنی دارند که ۲ تا ۳ ساعت هم زمان ماندگاری شان است.

*ادکلن ها: که برای مردان استفاده می‌شود تنها حدود ۲ تا ۴ درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا ۲ ساعت است.

چگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل‌های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می‌آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر‌های خنک برای روز‌های گرم بهار و تابستان و عطر‌های گرم و تند برای روز‌های سرد پاییز و زمستان مناسب می‌باشد.

اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فردی با دیگری فرق دارد، از ترکیب عطر با روغن‌های طبیعی پوست نیز عکس العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدن تان بهتر تشخیص می‌دهید.

هر عطری شامل ۳ ترکیب مختلف است:

رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه‌ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می‌گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می‌باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه‌ای داشته و شدیدا فرار می‌باشند و به سرعت تبخیر می‌گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر ۱۵ تا ۱۲۰ دقیقه است.

رایحه ثانویه (MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می‌رود آشکار می‌گردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می‌دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند اولیه بکار می‌رود. رایحه این مرحله چیزی حدود ۳۰ دقیقه تا ۵ ساعت بعد از استعمال عطر احساس می‌گردد.

رایحه پایانی (BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می‌روند، آشکار می‌شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می‌باشند. رایحه این مرحله قبل از ۳۰ دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می‌ماند. این رایحه ۲ تا بیش از ۸ ساعت ماندگاری دارد.

هر عطری شامل ۳ ترکیب مختلف است

عطر‌ها روی بدن‌های مختلف، تاثیرات متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی خوبی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین بهتر است که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.

عطر‌ها را کجا نگه داریم؟

مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می‌کنید، می‌تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد، بنابراین باید در مورد جای نگهداری آن احتیاط لازم را به خرج دهید. به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان‌هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می‌تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان‌هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.

اگر می‌خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می‌تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

عطر را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید تا دوام بیشتری پیدا کند

چه مقدار از عطر استفاده کنیم؟

پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید روش استفاده درست از آن را بدانید. بعضی‌ها در مصرف عطر صرفه جویی می‌کنند و تنها به یک اسپری راضی می‌شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم است که هیچکس متوجه آن نخواهد شد.

افراط در این کار هم درست نیست، زیرا ممکن است که رایحه شدید عطرتان، توی ذوق دیگران بزند. به همین دلیل باید مقدار درست استفاده از آن را بدانید. در واقع میزان استفاده از آن به نوع عطرتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای عطر‌های سبک باید مقدار بیشتری (حدود ۴ تا ۶ اسپری) نسبت به عطر‌های سنگین و تند (۲ تا ۳ اسپری)، مصرف نمود.

۱۵ نکته برای ماندگاری بیشتر عطر روی لباس

قبل از عطر زدن، حمام کنید. پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می‌کند. پس اگر شب حمام می‌کنید بدانید که اگر عطر بزنید به اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوست تان خشک می‌شود.

۱۵ نکته برای ماندگاری بیشتر عطر روی لباس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، استفاده از بوی خوش، سنت رسول مهربانی‌هاست و از طرفی در دنیای مدرن امروزی، یکی از نیازهای روزمره است.

 
 ادکلن، اسپری و انواع محصولات خوشبو کننده، در سبد خرید هر ایرانی خوش ذوق وجود دارد، اما با توجه به قیمت زیاد هر بطری اصل آن، راه کارهایی برای استفاده‌ی بیشتر و بهینه‌ی این محصول وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید.
 
 ۱. هنگام امتحان کردن عطر برای خرید، آن را روی پوست یا لباس خود زده و ده دقیقه صبر کنید سپس آن را استشمام کنید تا بوی واقعی و رایحه اصلی عطر را حس کنید.
 
 ۲. شیشه عطر را در محل گرم و همچنین زیر نور آفتاب قرار ندهید. چون تابش آفتاب و گرم شدن باعث تغییر رایحه می‌شود. بهتر است آن را در جعبه و در محلی خنک و تاریک نگهداری کنید.
 
 ۳. بهترین عطر‌ها هم تمام روز را دوام نمی‌آورند و باید هر سه تا چهار ساعت یکبار تجدید شوند.
 
 ۴. بهتر است عطری که در روز استفاده می‌کنید با عطری که در شب استفاده می‌کنید متفاوت باشد.
 
 ۵. پوست چرب مدت بیشتری عطر را نگه می‌دارد، قبل از اسپری کردن عطر روی قسمت‌های نبض دارتان وازلین بمالید.
 
 ۶. اگر می‌خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود. آن‌ها را در حمام یا دستشویی یا جای گرم نگهداری نکنید. گرما، رطوبت و نور موجب شکسته شدن مولکول‌های عطر و کم شدن کیفیت و ماندگاری آن می‌شود. در عوض آن‌ها را در جای خنک و خشک مثل میز آرایش خود نگهداری کنید.
 
 ۷. بعد از اسپری کردن عطر روی مچتان آن را‌تر نکنید. اگر مچ‌ها را بهم بمالید موجب از بین رفتن سریع‌تر عطر و تبخیر آن می‌شود.
 
 ۸. قسمت‌های نبض دار و گرم بدنتان را مورد هدف اسپری قرار دهید. قسمت‌های مهم شامل مچ دست، روی گردن، آرنج، پشت زانو و روی قوزک پاست.
 
 ۹. روی سطح کمد دراور لباس‌هایتان را با دستمال کاغذی پر کرده و سپس روی آن را معطر کنید. اینگونه لباس‌های شما همیشه خوشبو خواهند بود و یا یک صابون خوشبو را در دستمال کاغذی پیچیده و به همراه لباس‌ها درون کمد لباس هایتان قرار دهید تا همیشه خوشبو باشند.
خرید انواع عطر 
 ۱۰. قبل از عطر زدن، حمام کنید. پوست اگر مرطوب باشد عطر بیشتری جذب می‌کند. پس اگر شب حمام می‌کنید بدانید که اگر عطر بزنید به اندازه صبح ماندگاری نخواهد داشت. چون صبح، پوست تان خشک می‌شود.
 
 ۱۱. به عطر خود اعتماد داشته باشید. با شیشه عطر یا ادکلن را خالی نکنید. تن‌ها یکی دو پاف از عطر کافی ست. به مقدار کمی از آن مصرف کنید. اما به یاد داشته باشید که پس از استعمال، قرار گرفتن در معرض آفتاب، منجر به کاهش رایحه می‌شود.
 
 ۱۲. عطرهای روغنی را به پشت آویز گوشتان بزنید. ذره‌ای از عطر را به پشت هر گوشتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.
 
قابل توجه آقایان
 
 ۱۳. عطرتان را یک یا دو بار بر روی استخوان ترقوه‌ی خود زیر گردنتان اسپری کنید. شیشه‌ی عطرتان را از ۱۸ سانتی‌متر دورتر نکنید.
 
 ۱۴. عطر را به ران خود اسپری کنید. یک اسپری سریع به جلوی هر ران کافی است. رایحه‌ی آن در طول روز افزایش پیدا میکند.
 
 ۱۵. عطرتان را به مچ دست خود اسپری کنید. شیشه‌ی آن را به فاصله‌ی ۱۰ سانتی متر از مچ هر دستتان نگاه داشته و یک بار اسپری کنید.
 
خیلی‌ها فقط از یک نوع عطر استفاده می‌کنند، این افراد باید بدانند با گذشت زمان، بدن آن‌ها به بوی عطر عادت کرده و دیگر آن جذابیت و شفافیت عطر خالص را ندارد، پیشنهاد می‌شود از عطر‌های مختلف و رایحه‌های خنک و گرم به تناوب استفاده کنند تا هم بدنشان به یک نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را تجربه کنند. البته عطرهای سنتی را هم می‌توان در برنامه گذاشت، تنوع جالبیست.

هر عطری شامل 3 ترکیب مختلف است:

رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه ای داشته و شدیدا فرار می باشند و به سرعت تبخیر می گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر 15 تا 120 دقیقه است.

رایحه ثانویه(MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می رود آشکار می گردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند اولیه بکار می رود. رایحه این مرحله چیزی حدود 30 دقیقه تا 5 ساعت بعد از استعمال عطر احساس می گردد.

رایحه پایانی(BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می روند، آشکار می شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می باشند. رایحه این مرحله قبل از 30 دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می ماند. این رایحه 2 تا بیش از 8 ساعت ماندگاری دارد.

عطرها روی بدن های مختلف، تاثیرات متفاوتی را بر جای خواهند گذاشت. این که عطری روی بدن اطرافیان تان بوی خوبی دارد، دلیل بر این نیست که روی بدن شما هم همان تاثیر را می گذارد. بنابراین بهتر است که هنگام خرید عطر، خودتان آن را تست کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش برای روز و شب های بهار

آرایش روز و شب بهاری: با استفاده از رنگهای تازه و درخشان به عنوان نقطه پرش ، ما دو ظاهر زیبا ایجاد کردیم - یک نگاه روز آسان ، و دیگری نسخه پیشرفته تر که مناسب برای شب های بهاری است.....

آرایش برای روز و شب های بهار

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

آیا هنوز تصمیم گرفته اید که در روز عروسی خود چه نوع ظاهری می خواهید؟ ما در در اینجا قصد داریم 5 نوع ایده آرایش را به شما ارائه دهیم که به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام ظاهر را می خواهید.....

5 نوع آرایش می توانید انجام دهید تا در روز عروسی خود بدرخشید

5 نکته برای به دست آوردن درخشش طبیعی به پوست شما در هر روز صبح

روال ساده آرایش برای شب در کنار دوستان

چگونه شانس تبدیل شدن به ملکه Maskara را افزایش دهید

چگونه می توان به چهره ای با آرایش اما بدون آرایش کردن دست پیدا کرد

نکاتی درباره نحوه انتخاب آرایش و محصولات آرایشی مناسب

5 محصول آرایشی صورت که باید برای هر مناسبتی داشته باشید

پوست درخشان با محصولات آرایش صورت ایران

راهنمای انتخاب لوازم آرایش صورت

   محصولات مشابه