مقالات لیدی مد
فروشگاه

درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانید

موکن یک دستگاه کوچک برقی است که با حرکت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرک‌های سر آن، موهای زاید را از ریشه جدا می‌کند.

دستگاه موکن توسط باتری یا جریان برق کار می‌کند. موکن‌های جدید حتی می‌توانند موهای صورت را هم بردارند. امروزه در بازار انواع موکن‌ به همراه ضمایم مخصوصی وجود دارند که هر کدام برای قسمت خاصی از بدن استفاده می‌شوند.

شما در هر زمان و مکان با کمترین آلودگی و شلوغ کردن اطرافتان می‌توانید برای زدودن موهای زاید از دستگاه موکن استفاده کنید و دیگر لازم نیست پوست‌تان را خیس کنید و یا در محل مخصوصی این کار را انجام دهید.

هر بار که هنگام از بین بردن موهای پوست‌تان می‌رسد، نگران هزینه آن نباشید. فقط کافی است یک‌بار به بازار بروید و دستگاه موکن را خریداری کنید. این کار وقت چندانی از شما نمی‌گیرد. به خصوص اجازه ندهید موهای زاید، خیلی بلند شوند. به‌طور میانگین اپیلاسیون با دستگاه موکن برقی، 2 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

مزایای استفاده از موکن

- موکن، موها را از ریشه در می آورد، بنابراین پوستی نرم ، صاف و بی‌مو خواهید داشت که این لطافت، بسته به سرعت رشد موهای شما، حدود سه تا چهار هفته باقی خواهد ماند.

- بعد از هر بار استفاده از دستگاه موکن، رشد مجدد موها نرم‌تر و نازک‌تر می‌شود و رویش مو کاهش می‌یابد.

- موکن، موهای بسیار نازک و باریک را می‌کند، حتی موهایی کوتاه‌تر از نیم میلی‌متر.

 

موکن برقی

وسایل همراه موکن‌های جدید

موکن‌های جدید به همراه متعلقات مخصوصی عرضه می‌شوند که به مدل و مارک دستگاه بستگی دارد، مانند:

- رُل‌های ماساژور که سر موکن نصب می شوند و برای نرم کردن پوست پیش از برداشتن موهای زاید به کار می‌روند.

- برس‌ها و مواد تمیزکننده ی سر موکن برای زدودن آلودگی ها و چربی ها.

- سرهای متعدد موکن که برای قسمت‌های مختلف بدن کاربرد دارند مثل زیر بغل، صورت و ... .

- همچنین برخی موکن‌ها سر شروع دارند که به افراد مبتدی کمک می‌کند پوستشان را برای استفاده از دستگاه موکن آماده کنند.

- بیشتر موکن‌های جدید به همراه خود ژل‌های خنک‌کننده، برای تسکین و خنک کردن و کاهش التهاب پوست دارند.

- موکن‌های جدید متعددی وجود دارند که حرکات نرم‌تری دارند و با هر حرکت، ناحیه بزرگ تری را تحت پوشش قرار می‌دهند و برای استفاده، بسیار راحت‌تر هستند.

- همچنین بعضی موکن‌ها به یک منبع نوری مجهز هستند.

مشکلات استفاده از دستگاه موکن

با اینکه عوارض استفاده از موکن‌ها ناچیز است، اما برخی افراد ممکن است پس از استفاده از دستگاه موکن، قرمزی‌هایی را بر پوستشان مشاهده کنند که البته در عرض چند ساعت از بین می‌رود.

ممکن است طی این کار، درد احساس کنید، اما این درد قابل تحمل است. اگر شما به طور مرتب از دستگاه موکن استفاده ‌کنید و به موهای پوست‌تان اجازه ندهید که خیلی بلند شوند، احساس دردتان بسیار کم خواهد بود.مشکل رویش موها در زیر پوست بعد استفاده از موکن‌، یکی از مشکلات معمول است.

 

موکن برقی

نکاتی که هنگام استفاده از دستگاه موکن باید بدانید

پس از حمام کردن یا دوش گرفتن، از موکن استفاده کنید. آب داغ کمک می‌کند تا روزنه‌های پوست‌تان باز شوند و ریشه‌های مو سست شوند و موها راحت‌تر کنده شوند.دقت کنید که موکن یک وسیله برقی است و نباید در آب و یا نزدیکی آب از آن استفاده کرد.

پوست اطراف مو را تا حد ممکن سفت بکشید. در این حالت موها بالا قرار می‌گیرند و وقتی سر موکن روی پوست‌تان می‌چرخد، موها راحت‌تر کنده می‌شوند.

پیش از استفاده از موکن، پوست‌تان باید تمیز و عاری از چربی باشد.

پیش از استفاده از موکن به هیچ وجه از کرم چرب کننده استفاده نکنید، زیرا انبرک‌های سر موکن نمی‌توانند موهای پوست چرب را بکنند.

ابتدا موهای قسمت مورد نظر را با حرکت دست در خلاف جهت رویش آنها بایستانید، سپس موکن را در خلاف جهت رویش موها، در حالی که آن را عمود بر سطح پوست‌تان گرفته‌اید، حرکت دهید.

اگر اولین بار است که از دستگاه موکن استفاده می‌کنید و یا موهای پوست‌تان زیاد بلند شده‌اند، می‌توانید با قیچی، آنها را کمی کوتاه کنید تا اپیلاسیون، راحت‌تر و کم‌درد‌تر باشد.

ممکن است پوست‌تان پس از استفاده از دستگاه موکن خشک شود. مرطوب کردن پوست بعد از استفاده از موکن، کمک می‌کند که پوست التیام یافته و از تحریکات آن کم شود.

برای جلوگیری از آلودگی، پس از اتمام کار با دستگاه موکن، سر آن را به وسیله برس و مواد پاک‌کننده‌ ( مثل الکل) به خوبی تمیز کنید. بعضی از مارک‌های موکن‌، به همراه خود مواد پاک‌کننده ی مخصوصی دارند که در بازار هم به راحتی یافت می‌شود.

اپیلیدی موهای زائد یک روش از بین بردن موهای مزاحم

خانم ها همیشه دنبال راه های بهتر برای از بین بردن موهای زائد هستند. اپیلاسیون یکی دیگر از راه های از بین بردن موهای زائد است. چیزهایی که نیاز است شما قبل از استفاده بدانید را به شما می گوییم. در مورد بند انداختن، وکس و اصلاح صورت می دانید اما در این بخش از دنیای مد نمناک به اپیلاسیون می پردازیم .

1. روش اپیلاسیون شبیه کدام روش است؟

اپیلیدی مثل موچین است اما با این تفاوت که اپیلیدی صدا دارد و درد بیشتری هم ایجاد می کنند چون انگار چند موچین یک دفعه با هم کار می کنند.

2.چگونه از اپیلیدی استفاده کنیم ؟

بهتر است بعد از حمام رفتن اپیلیدی را روی سطح بدن حرکت بدید و مو ها را از بین ببرید. اپیلیدی هایی هم وجود دارد که می شود هنگام حمام رفتن استفاده کرد.

اپیلیدی موهای زائد

اپیلیدی موهای زائد به سبک حرفه ای ها

3. آیا درد هم دارد ؟

نمی شود بگوییم اصلا درد ندارد چون هر چیزی که مو را می کند درد دارد، اما نسبت به وکس آسیب کمتری به پوست میزند.

4. آیا برای پوست های حساس مناسب است؟

وکس برای پوست هایی که حساس است به دلیل وجود لیمو و شکر خیلی مناسب نیست، اما اپیلیدی برای پوست های حساس بهتر است.

5. چقدر طول می کشد تا رویش مجدد

این بسته به رشد موی هر کس دارد اما معمولاً 2-3 هفته به طور طبیعی طول میکشد.

اپیلیدی موهای زائد

اپیلیدی موهای زائد 

6. آیا عوارض خاصی دارد ؟

بعد از اینکه موهای زائد را برطرف کردید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا عوارضی مثل خشکی پوست را حس نکنید.

چند توصیه مهم برای استفاده از اپیلیدی موهای زائد

برای اینکه اپی لیدی تان حداکثر کارایی را داشته باشد، بهتر است به توصیه های زیر توجه کنید:
دستگاه مناسبی انتخاب کنید:

هنگامی که تصمیم به خرید اپی لیدی گرفتید، تحقیق کنید کدام مارک کارکرد بهتری دارد. می توانید در این زمینه به سایت های شرکت های تولیدکننده مراجعه یا با دوستانتان که قبلا از این وسیله استفاده کرده اند، مشورت کنید.
دستورالعمل استفاده را بخوانید:

بعد از خرید دستگاه، مطمئنا با نگاه کردن به آن می توانید روش استفاده اش را متوجه شوید، اما سعی کنید حتما دستور استفاده از آن را مطالعه کنید تا با جزییات کارش آشنا شوید. به خصوص دستگاه هایی که چند تیغه و کارکردهای متفاوت دارند.

اپیلیدی موهای زائد

استفاده از اپیلیدی موهای زائد 

یک منطقه را امتحان کنید:

برای اولین بار قسمتی از بدنتان را انتخاب کنید که پوست ضخیم تر و کمتر حساسی دارد. زانوها انتخاب خوبی هستند. با شروع کردن از این قسمت کم کم به درد عادت می کنید و می توانید به قسمت هایی که پوست نازک تری دارند برسید.
آرام انجام دهید:

سعی کنید خیلی آرام این کار را انجام دهید و به خاطر اینکه دردتان کمتر شود، سریع دستگاه را روی پوستتان نکشید. سعی کنید اپی لیدی را در فاصله مناسب و مایل روی پوستتان نگه دارید.
بهترین زمان استفاده از دستگاه اپی لیدی، عصرهاست، زیرا اگر التهاب یا خارش یا جوش بعد از استفاده از دستگاه برایتان ایجاد شود، تا صبح فردا از بین خواهد رفت.
از مرطوب کننده استفاده کنید:

توصیه می شود بعد از استفاده از اپی لیدی از یک مرطوب کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید تا التهاب پوستتان برطرف شود و حساسیت هم ایجاد نشود.

مطالب آموزشی مرتبط:

معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت، بهترین خودتراش‌های زنانه

معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت، بهترین خودتراش‌های زنانه

طی بیش از یک قرن گذشته ژیلت در میان رهبران نوآوری در شیوه اصلاح و ارائه فناوری پیشرفته به مصرف کنندگان قرار داشته است. کینگ سی ژیلت شرکت خود را بر این باور بنیان نهاد که روش بهتری برای اصلاح وجود دارد و ما آن را پیدا خواهیم ....

معرفی برندهای مطرح جهان؛ ژیلت، بهترین خودتراش‌های زنانه

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

خانم ها در طول زندگی خود زمان و هزینه ی زیادی را صرف اصلاح موهای زائد بدن خود می کنند. بدیهی است بعد از صرف زمان و هزینه ی زیاد برای این کار آزاردهنده و گاه حتی دردناک، ناراحت کننده است اگر نتوانیم نتیجه ی خوبی از آن بگیریم. ....

۷ اشتباه رایج خانم ها در اصلاح موهای زائد بدن

از صاف تا ابریشمی صاف: نکاتی ساده برای کندن مو

آشنایی با کاربردی ترین ابزار های اصلاح ابرو

بهترین اپیلاتور های سال ۲۰۱۹ را بشناسید

همه چیز درباره رفع موهای زائد زنان

   محصولات مشابه