مقالات لیدی مد
فروشگاه

راهنمای خرید تجهیزات بهداشتی جهیزیه

بعضی خانواده ها این لیست را مختصر و کم هزینه در نظر می گیرند و بعضی هم بصورت بسیار کامل و تفکیک شده لیست جهیزیه شان را تهیه می کنند. چیزی که در این مورد، اهمیت دارد این است که در هنگام خرید تجهیزات بهداشتی جهیزیه باید حتماً به برند و کیفیت اجناسی که خریداری می کنید، توجه کافی داشته باشید.

 تجهیزات بهداشتی جهیزیه بسیار پرکاربرد هستند و  با سلامتی افراد ارتباط مستقیم دارند. بنابراین باید از برند خوب با جنس مرغوب و بادوام انتخاب و از فروشگاه های معتبر خریده شوند. برای خرید لوازم داماد، بهتر است عروس با مشورت او خرید کند، زیرا این وسایل شخصی است و ممکن است داماد از مارک یا برند خاصی  استفاده می کند و یا اینکه به بعضی چیزها آلرژی داشته باشد.

وسایل و تجهیزات بهداشتی را می توانید بصورت موردی و یا بصورت سرویس و یا ست خرید کنید که بستگی به نظر و سلیقه ی عروس و داماد دارد. بعضی وسایل و شوینده های بهداشتی را برند ها بصورت سرویس و یا ست، در پکیج های مختلف مانند جعبه و یا کیف مخصوص ارائه می دهند.

بهتر است برای اینکه خرید کامل باشد و چیزی از قلم نیافتد، ابتدا لیستی از اقلام مورد نیاز تهیه و طبقه بندی کنید. سپس اقلامی را که می خواهید بصورت سرویس یا ست باشد مشخص کنید. مغازه ها و فروشگاه هایی که برند و مارک مورد نظر را دارند شناسایی کنید تا خرید وقت گیر و خسته کننده نشود و بتوان با حوصله و دقت لوازم را انتخاب و لیست را تهیه کنید.

در اولین گام برای خرید تجهیزات بهداشتی جهیزیه بهتر است ساک یا چمدان مناسبی برای هر کدام تهیه شود تا وسایل خریداری شده را درون آن قرار دهید.

به طور کلی وسایل و تجهیزات بهداشتی جهیزیه برای عروس و داماد دو دسته اند:

وسایل بهداشتی کاربردی و ابزاری عروس در  تجهیزات بهداشتی جهیزیه

این نوع از تجهیزات بهداشتی جهیزیه، مربوط به حمام، خواب و استراحت، نظافت شخصی، بهداشتی و آرایشی و … می شود. این وسایل بطور کلی شامل:

وسایل بهداشتی مصرفی عروس

وسایل بهداشتی مصرفی عروس مربوط به شستشوی سر و بدن، نظافت شخصی، اصلاح صورت و بدن، مراقبت از پوست صورت و بدن، بهداشتی، آرایشی و … می شوند. بطور کلی وسایل بهداشتی مصرفی عروس شامل:

وسایل بهداشتی کاربردی و ابزاری داماد

این نوع وسایل که مربوط به داماد می شوند کاربردی برای حمام، خواب و استراحت، نظافت شخصی، اصلاح صورت و بدن، لوازم رفتن به آرایشگاه و … هستند. این وسایل شامل:

وسایل بهداشتی مصرفی داماد در  تجهیزات بهداشتی جهیزیه

وسایل بهداشتی مصرفی داماد مربوط به شستشوی صورت و بدن، اصلاح صورت و بدن، مواد بعد از اصلاح صورت، مراقبت های پوست صورت و بدن و … می شوند.

از سری وسایل بهداشتی مصرفی در  تجهیزات بهداشتی جهیزیه هستند که باید برای داماد تهیه شوند.

نکات مهم

 

 لیست جهیزیه عروس

معمولا یکی از چالش‌های جدی قبل از ازدواج برای عروس و خانواده‌اش، خرید لیست جهیزیه عروس است. با توجه به تعرفه‌های بالای صادرات و واردات و از طرفی نوسانات بی‌اندازه ارز قیمت ثابتی در بازار وجود ندارد و همین موضوع باعث شده خرید وسایل مورد نیاز در جهیزیه بیش از قبل دغدغه شود. البته در نقاطی از کشور با توجه به آداب و رسوم تهیه بخشی از لیست جهیزیه عروس بر عهده داماد خواهد بود و در لیست جهیزیه داماد قرار می‌گیرد اما بازهم در اصل مطلب تغییری ایجاد نخواهد کرد چرا که ثابت نبودن قیمت‌ها کار را بسیار دشوار کرده است.

چک لیست جهیزیه عروس

پیشنهاد می‌کنیم حتما چک لیستی از این وسایل را بنویسید تا چیزی را از قلم نیندازید. این چک لیست باید شامل چند بخش باشد:

ما در این مطلب سعی کرده‌ایم به صورت گام به گام در تهیه لیست جهیزیه و خرید آن شما را همراهی کنیم و به سوال‌هایی که ممکن است در طول خرید برایتان به وجود بیاید پاسخ دهیم.بعد از نوشتن چک‌لسیت مجدد آن را چندین بار مرور کنید تا بتوانید وسایلی را که خیلی ضروری نیستند را حذف کنید، یا حتی می‌توانید وسایل لازم و ضروری را با یک رنگ بنویسید و وسایل غیرضروری را با یک رنگ متفاوت، تا بتوانید راحت‌تر آن‌ها را تشخیص دهید.
پیشنهاد دیگر ما این است که به جای خرید سه وسیله برقی متفاوت، وسیله‌ای تهیه کنید که کار هر سه را همزمان انجام دهد. مثلا به جای خرید آرام‌پز، بخارپز و پلوپز به صورت جذاگانه می‌توان یک پلوپز چندکاره گرفت که کار هرسه را انجذام می‌دهد و از نظر هزینه هم بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. از طرفی حتما حین خرید به چک لیست خود نگاه کنید و سعی کنید هر روزتان را به یک قسمت از این لیست اختصاص دهید تا بتوانید خریدهایتان را مدیریت کنید.

بهتر است قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید لیستی از وسایل موردنیازتان را روی یک کاغذ بنویسید و بر اساس اولویت آن‌ها، برای خرید اقدام کنید. اما در گام اول حتما جواب این چند سوال را داشته باشید:

اینها همه سوالاتی هستند که بهتر است قبل از تهیه لیست کامل جهیزیه جهت خرید برای آن‌ها پاسخی داشته باشید.

لیست وسایل برقی جهیزیه


سرویس خوابلیست وسایل اتاق خواب جهیزیه

لیست وسایل پلاستیکی سرویس بهداشتی و حمام جهیزیه

لیست سرویس چوب جهیزیه عروس 

لیست مواد شوینده مورد نیاز جهیزیه

لیست جهیزیه آشپرخانه جهیزیه


پادریلیست ملزومات متفرقه جهیزیه جهیزیه

وسایل غیرضروری را از وسایل مورد نیاز در جهیزیه حذف کنید!

از هر عروس دامادی که بپرسید قطعا خواهید دید که بخشی از وسایل خریده شده در جهیزیه هنوز هم بعد از چند سال بدون استفاده باقی مانده است! شما می‌توانید همان‌طور که قبل‌تر گفتیم بخشی از این وسایل غیرضروری را حذف کنید. با این کار هم در خرید مقرون‌به‌صرفه عمل کرده‌اید و هم خانه عشق‌تان را با وسایل غیرضروری شلوغ نکرده‌اید.

زمان مناسب برای خرید سرویس چوب

زمان مناسب برای خرید سرویس چوب بعد از مشخص شدن ابعاد خانه است. چرا که شما نمی‌دانید که تخت خواب‌تان قرار است در چه اتاقی قرار بگیرد یا اینکه نیم‌دانید سرویس مبل‌تان چند نفره باش!! چرا که از ابعاد خانه هیچ اطلاعاتی ندارید. پس عجله نکنید.

از برندهای ایران خرید کنیم یا خارجی؟

یکی از سوال‌هایی که همیشه حین خرید وسایل مورد نیاز در جهیزیه پیش میاید این است که برای خرید از برندهای ایرانی استفاده کنیم یا خارجی؟

اگر بگوئیم درصد زیادی از عروس‌ها کالاهای خارجی را به برندهای ایرانی ترجیح می‌دهند بیهوده نگفته‌ایم. طبق آمار مشخص شده که بیش از ۸۳ درصد از نوعروس‌ها برای خرید اقلام بزرگ مثل فریزر، یخچال، ماشین ظرفشویی و … به برندهای خارجی روی می‌آورند. با وضعیت ارز امروز پیشنهاد می‌کنیم در بازار جست‌و‌جوی بیشتری داشته باشید را که برندهای ایرانی باکیفیتی وجود دارد که با قیمت خیلی مناسب‌تر قابل خریداری است.

جهیزیه را ارزان بخریم

وقتی می‌گوئیم جهیزیه ارزان به این معنی نیست که کیفیت را فدای کمیت کنیم، چرا که در این صورت در مدت زمان کوتاهی بعد از خرید باید هزینه‌های تعمیر آن را بپردازید. یکی از بهترین راه‌ها برای خرید جهیزیه ارزان این است که تا جایی که می‌توانید لیست خرید را کوتاه کنید. مخصوصا برای وسایل برقی که قیمت‌های بسیار بالایی دارد. راه دوم این است که برای خرید وسایل چوبی به کارگاه‌ها کوچک‌تر مراجعه کنید نه فروشگاه‌های بزرگ و مجلل! یکی دیگر از راه‌های ارزان خریدن جهیزیه استفاده زا تخفیف‌های به موقع است! در زمان‌های خاصی از سال فروشگاه‌ها و برندهای مطرح تخفیف‌های فصلی خوبی ار اعلام می‌کنند. اگر بتوانید بخشی از خریدهایتان را در آن زمان انجام دهید مقدار زیادی از بودجه‌تان ذخیره خواهد شد. 

 

مطالب آموزشی مرتبط:

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

برای حفظ این درخشش سالم صورت ، در اینجا حقایق مفیدی در مورد ماندگاری محصولات آرایشی شما آورده شده است.....

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

آیا می خواهید یک لنز جدید از رنگ را به چشمان خود اضافه کنید؟ امتحان کردن لنزهای تماسی رنگی کمی شبیه به داشتن مدل موی جدید است! این کاملا می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. با این حال ، برخلاف مو ، هر زمان که بخواهید می توانید لن....

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید

روش انتخاب و استفاده مناسب از کاپ قاعدگی

كاپ قاعدگي چيست؟

راهنمای خرید لوازم بهداشت فردی

   محصولات مشابه