مقالات لیدی مد
فروشگاه

همه‌چیز در مورد بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده به شما کمک می‌کند تا آسیب‌های که دکلره روی موی شما حاصل‌شده کرده است به حداقل برسد. دکلره کردن مو روندی است که در سالن‌های آرایشی به‌منظور بی‌رنگ کردن مو مورداستفاده قرار می‌گیرد. استفاده از دکلره اگر بیشتر از حد معمول که عموماً سالی یک‌بار توصیه‌شده است صورت بگیرد ممکن است سبب سفید شدن مو یا حتی ریزش موی شما شود. روشن شدن مو یا استفاده از رنگ‌های فانتزی دلیلی است که نیاز به دکلره را مهم تلقی می‌کند.
از همین رو در صورت استفاده از این امر باید مراقبت‌های لازم اندیشیده شود تا مو سلامت خود را از دست ندهد

چرا موی دکلره به شامپوی مخصوص نیاز دارد؟

چرا موی دکلره به شامپوی مخصوص نیاز دارد؟

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده آسیب‌های واردشده به موی شمارا بسیار کم می‌کند. رنگ موی بیشتر ایرانی‌ها تناژ رنگی تیره دارد و برای اینکه به پایه روشن‌تر برسد نیاز به دکلره کردن یک امر ضروری محسوب می‌شود؛ اما بعد از گذشت مدتی به‌یک‌بار ساقه‌های مو حالت سوخته شده به خود می‌گیرد و زیبایی و لخت بودن حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. در برخی موارد موخوره و حالت شکنندگی به مو نیز اضافه می‌شود. این عوارض به‌قدری زیاد می‌شود که شاید موهای اشخاصی که حتی برای اولین بار از فرایند دکلره بهره گرفته‌اند شروع به ریزش کند.
استفاده از اکسیدان با درجه‌های مختلف و پودرهای دکلره قوی سبب می‌شود به پوست سر آسیب وارد شود و مو به جهت عدم مراقبت دچار ضعف شود.

شامپوهای روتین گذشته سبب آسیب رسیدن بیشتر به مو می‌شوند درواقع قوی بودن شامپوهای شیمایی خود دلیلی برای ضعیف‌تر شدن موی شما است. از همین رو برای مراقبت از مو پس از دکلره باید از شامپوی مخصوص در این راستا استفاده شود.

ویژگی بهترین شامپو برای موهای دکلره شده و ترمیم آن

ویژگی بهترین شامپو برای موهای دکلره شده و ترمیم آن

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده به شما کمک می‌کند تا موهای آسیب‌دیده‌ای که شبیه آدامس کش می‌آید را درمان کرد. مو در این موارد عموما حالت سوخته به خود می گیرد و یا به قولی حالت طبیعی خود را ازدست می دهد.  بیشتر آرایشگرها در این مواقع پیشنهاد کوتاه کردن آن را به شما می دهند. شما با استفاده از شامپوهای تقویت‌کننده‌ای که برای این امر در نظر گرفته‌شده است می‌توانید به‌طور اصولی راه درمانی برای موهای آسیب‌دیده خود پیدا کنید. به‌جای اینکه سراغ کراتینه مو بروید و هزینه زیادی را به خود تحمیل کنید به شما توصیه می‌کنیم پس از دکلره از شامپو مخصوص برای شستشو موی خود استفاده کنید.

توصیه می‌شود تا دو روز هیچ شامپوی به موی خود نزنید کافی است موهای خود را با شامپو نرم‌کننده و آب سرد بشورید یا هفته‌ای یک‌بار از شامپو بچه استفاده کنید اگر فرصت خرید بهترین شامپو برای موهای دکلره شده را ندارید.

 فاقد سولفات

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده فاقد سولفات است و فرمولاسیونی ملایم دارد. این امر سبب می‌شود رنگ‌دانه‌های که پس از دکلره روی موی شما اضافه می‌شود به‌خوبی محافظت شود. سولفات مانع از مراقبت  سوختگی مو می‌شود و نرمی موردنیاز برای موهای شما پس از دکلره را می گیرد.

 عدم داشتن مواد قلیایی

همان‌طور که می‌دانید اکسیدان و دکلره مواد قوی هستند که در عرض ۴۰ دقیقه موی که شاید سال‌ها رنگ طبیعی آن تیره بوده است را روشن می‌کند. به همین خاطر باید با استفاده از شامپویی که مانع از التهاب پوست سر شما می‌شود شستشو سرخود را دنبال کنید. این شامپوها عموماً فاقد مواد قلیایی هستند و حساسیت، التهاب، پوست‌پوست شدن و اگزمای پوستی را از سر شما دور می‌کنند.

شامپو طبیعی باشد

برخی از شامپوها برای اینکه موهای شمارا با مواد مصنوعی طبیعی‌تر جلوه دهند حاوی سولفات لاوریل سدیم هستند که در طی گذر زمان این ماده به‌خودی‌خود موی شمارا خشک و شکننده می‌کند. نرمی و لطافت موی شما نیز باید قابل‌کنترل باشد و به‌راحتی موی شما شانه شود و داخل شانه گره نخورد.

ویژگی کیفیتی شامپو مرغوب

شامپوی که خیلی بیش‌ازحد کف نکند، رنگ بوی طبیعی داشته باشد، پوست سر شمارا نیز بدون خارش و شوره تمیز کند و از جریان الکتریسیته ایجادشده روی موی شما جلوگیری کند.

شامپوی استانداری که برای موهای دکلره مورداستفاده قرار می‌گیرد باید یک فرمولاسیون ملایم داشته باشد و علاوه بر ضخیم‌تر کردن ساقه مو به تمیز شدن پوست سر بدون التهاب و پوست‌پوست شدن نیز کمک کند. رنگ این قبیل شامپوها و بوی آن باید طبیعی باشد و خیلی روی سر کف نکند. فاقد سولفات بودن شامپو به حفظ رنگ‌دانه‌های موهای رنگ‌شده نیز کمک می‌کند.

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره باید موی شمارا ملایم‌تر کند و همانند سایر شامپوهای دیگر شیمیایی نباشد که به موی شما بیشتر از حد آسیب وارد کند. در ادامه چند نمونه از بهترین شامپو برای موهای دکلره شده را معرفی می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

شامپو ترمیم‌کننده جینسینگ و کراتین شون

این شامپو با بهره‌گیری از خواص آنتی‌اکسیدان و عصاره جینسینگ به‌عنوان یک منبع غنی از پروتئین‌های مغذی به جهت بازگشت سلامت به موی شما مؤثر واقع می‌شود. نسبت به سایر شامپوهای دیگر لطافت و نرمی مضاعف‌تری را برای شما این شامپو فراهم می‌کند. شامپو شون با ملایمت بیشتری عمیقاً موهای شمارا تمیز می‌کند. از سوی دیگر ph موی شمارا تنظیم می‌کند و از خوردن گره موی شما نیز جلوگیری می‌کند.
این شامپو آب‌رسانی خوبی به همراه دارد و سبب درخشندگی طبیعی موهای رنگ‌شده و دکلره شده شما می‌شود.

شامپوی جینسینگ برای موهای رنگ‌شده و دکلره شدن ایده ال ترین انتخاب به شمار می‌آید زیرا با تقویت مو با استفاده از مواد پروتئینه مانع از آسیب‌دیدگی موی شما در طی گذر زمان می‌شود. درواقع غذای سلامت موی شمابا بهترین شامپو برای موهای دکلره تأمین می‌کند.

 شامپو استایکس بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

 شامپو استایکس بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

شامپو استایکس برای ترمیم موهای آسیب‌دیده شما بهترین گزینه انتخابی به شمار می‌آید. این شامپو حاوی عصاره نعناع، اسطوخودوس، فلفل، ویتامین B۵ است. از ویژگی‌های بارز این شامپو می‌توانیم به خنک شدن پوست سر اشاره داشته باشیم که جریان خون را تسریع می‌کند. این امر خود سبب تقویت ریشه مو می‌شود و به جهت مراقبت از موی شما مؤثر واقع می‌شود. علاوه بر خاصیت تمیزکنندگی موی سر ویژگی بارز ضدعفونی‌کنندگی را نیز این شامپو با خود به همراه دارد که سبب ضخیم‌تر شدن تارهای مو و درخشان‌تر شدن آن نیز می‌شود.

شامپو استایکس با یک تیر صد نشان را به هدف می‌زند شما علاوه بر درمان موهای آسیب‌دیده رنگ‌شده می‌توانید ضخامت اولیه را به موهای خود بازگردانید و با تسریع جریان خون در سر به تقویت ریشه موی سرخود نیز بپردازید.

شامپو ارگانیک انار و آسای پتال فرش

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده - شامپو ارگانیک انار و آسای پتال فرش

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده شامپو انار با خاصیت طبعی خود موهای شمارا بدون اینکه رنگ موی شمارا کم‌رنگ‌تر کند تمیز می‌کند. رادیکال‌های آزادی که سبب اکسیده شدن رنگ‌دانه‌های مو شما می‌شوند با استفاده از این شامپو مهار و رنگ موی شما تثبیت‌شده و سالم باقی می‌ماند. درصد بالای پلی فنول و تانین ها که آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی هستند اثر محافظتی بر رنگ موی شما دارند و از سوی دیگر آنتوسیانین و تیانین مانع از پیری و فرسودگی موهای زیبا و خوش‌حالت شما می‌شوند.
همچنین در برابر تابش نور آفتاب پوست سر شمارا محافظت می‌کنند.

شامپو انار یکی از شامپوهای ارگانیک است که پس از دکلره کردن زیبای و دوام موهای شمارا تضمین می‌کند. اگر موهای رنگ‌پریده دارید و یا احساس می‌کنید دیگر موهای شفافی را در آینه شاهد نیستید به شما توصیه می‌کنیم این شامپو را برای زیباتر شدن موهای فرسوده خود مورداستفاده قرار دهید.

مراقبت از موی دکلره

مراقبت از موی دکلره

موهای دکلره به‌مرورزمان نازک می‌شود و همین امر سبب کم‌حجم‌تر شدن موی سر شما می‌شود. سوختن مو با دکلره و اجتناب کردن از این مشکل تنها نیاز به یک شامپو دکلره مخصوص را مهم تلقی می‌کند. در ابتدا توصیه می‌کنیم مد زمان دکلره کردن را خیلی طولانی نکنید. از آرایشگر بخواهید از دکلره ضعیف‌تر برای مدت‌های که نیاز به طولانی شدن پرسه دکلره است استفاده کند تا آسیب واردشده به مو به حداقل برسد. دکلره خود به‌تنهایی به موی شما آسیب نمی‌رساند اما زمانی که با اکسیدان های دوازده درصد ترکیب می‌شود سرعت روشن شدن موهای شمارا تسریع می‌کند و این امر به موی شما آسیب وارد می‌کند.

زمان تقریبی که برای دکلره کردن در نظر گرفته می‌شود عموماً ۴۵ دقیقه است. توصیه می‌شود این روند در سه مرحله یک‌بار به پایه ۸ برسد و بار دیگر به پایه ۱۱ و در صورت روشن‌تر شدن از دکلره سوم پس از شستشو استفاده شود تا آسیب‌دیدگی به موی شما کمتر شود.

 

معرفی بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

دکلره کردن و رنگ کردن مو با مواد شیمیایی ممکن است در صورت استفاده مکرر به موها آسیب بزنند. استفاده از مواد جانبی مانند شامپوهای مناسب می‌تواند تا حدی جلوی این آسیب‌دیدگی را بگیرد. در این مقاله قصد داریم ۵ مورد از بهترین شامپوها را که می‌توانید بعد از دکلره کردن مو و رنگ کردن مو از آن استفاده کنید برای شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن‌ها آسیب کمتری به موهای شما وارد شود.

 

معمولاً رنگ کردن و دکلره کردن باهم انجام می‌شوند و کمتر کسی را می‌توان یافت که فقط موهای خود را دکلره کنند بنابراین وقتی صحبت از شامپوی مناسب برای موهای دکلره شده می‌کنیم در کنار آن می‌توان از شامپوی مناسب برای موهای رنگ‌شده نیز سخن گفت چراکه رنگ کردن مجدد موهایی که مدتی قبل رنگ‌شده‌اند ابتدا نیاز به دکلره کردن و سپس رنگ شدن دارد.

یک شامپوی خوب برای موهای رنگ‌شده باید بتواند علاوه بر حفظ زیبایی و تازگی رنگ مو، موها را نیز نرم و لطیف نگه دارد. می‌دانید که هنگامی‌که از رنگ مو و دکلره برای موهای خود استفاده می‌کنید معمولاً موهای شما خشک و شکننده خواهند شد؛ بنابراین برای پیشگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌شود پس از رنگ کردن موها از شامپوهایی که مخصوص موهای رنگ‌شده تولید شدند استفاده کنید تا علاوه بر حفظ لطافت موها رنگ آن نیز ثابت بماند.

به این نکته توجه کنید که اگر در خانه موهایتان را دکلره یا رنگ کرده‌اید توصیه می‌شود تا دو روز به موهای خود هیچ شامپویی نزنید. همچنین بعد از رنگ کردن یا دکلره کردن مو موها را با آب و سپس با نرم‌کننده شست‌وشو دهید و پس از دو روز موهایتان را با شامپو بچه بشویید. یک هفته از شامپوها بچه استفاده کنید و از هفته دوم می‌توانید از شامپوهای مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید.

امروزه شامپوهای مختلفی برای موهای رنگ‌شده در بازار وجود دارند؛ اما انتخاب یک شامپوی خوب به عوامل متعددی بستگی دارد. ممکن است یک شامپو برای شما بسیار مناسب باشد درصورتی‌که موهای فرد دیگری را دچار مشکل کند. قبل از هر چیز بدانید که کیفیت رنگ موی در حفظ لطافت و نرمی مو پس از رنگ کردن نیز تأثیر زیادی دارد. همچنین بهتر است شامپو را متناسب با جنس موهای خود است انتخاب کنید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

پنج شامپوی مناسب برای موهای دکلره شده را در این پست باهم بررسی می‌کنیم.

شامپوی L’Oréal Paris hair expert color vibrancy intensive

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

معرفی بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

شرکت L’Oréal درزمینهٔ محصولات بهداشتی مربوط به مو فعالیت دارد و شامپوهای مختلفی را برای نگهداری از موهای رنگ‌شده عرضه کرده است شامپوی hair expert color vibrancy intensive و everpure sulfate-free color Care system moisture نمونه‌هایی از محصولات این شرکت هستند که برای برگرداندن لطافت به موهای شما و همچنین تثبیت رنگ در موهای رنگ‌شده و دکلره شده بسیار مناسب می‌باشند این محصولات در سراسر دنیا طرفداران خاص خود را دارند.

شامپوی tresemme color revitalize

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

Tresemme از مارک‌های معروف درزمینهٔ تولید محصولات آرایشی و بهداشتی به‌خصوص محصولات مراقبت از مو ازجمله شامپو می‌باشد.

این شرکت محصولات باکیفیتی در این زمینه تولید می‌کند که تأثیر مطلوبی در نرمی و لطافت موها دارند و قدرت تمیزکنندگی بالایی نیز از خود نشان داده‌اند.

شامپوی Nexus color assure

شامپو برای موهای دکلره شده

انواع شامپو برای موهای دکلره شده و رنگ شده

یکی از محصولات پرفروش درزمینهٔ شامپو برای موهای دکلره و رنگ‌شده این شامپو می‌باشد که تأثیر خوبی در سلامت موها دارد. همچنین می‌تواند علاوه بر پاک کردن موهای شما از آلودگی به لطافت آن‌ها نیز کمک کند. همچنین این محصول قیمت مناسبی نسبت به بقیه محصولات دارد و مقرون‌به‌صرفه است.

شامپوی Rene furterer Plata protect color radiance enhancing

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

معرفی انواع شامپو برای موهای دکلره شده و رنگ شده

شامپو یکی دیگر از شامپوهای مناسب برای موهای رنگ‌شده و دکلره شده است که موهای شمارا پاکیزه و خوب نگه خواهد داشت و همچنین باعث درخشندگی موهای شما می‌باشد این شامپو یک نمونه گیاهی است و می‌تواند جزو آن دسته از شامپوهای باشد که بسیار موردتوجه افراد علاقه‌مند به نمونه‌های گیاهی قرارگرفته است.

شامپوی alba botanical Hawaiian

شامپو برای موهای دکلره شده

بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

شامپو شامپوی بدون سولفات است. سولفات ازجمله موادی است که باعث می‌شود تا شامپو کف کند. درست است که عده زیادی از مردم ترجیح می‌دهند که شامپو کف زیادی داشته باشد اما افرادی عقیده دارند که سولفات سرطان‌زا است و برخی نیز به این ماده حساسیت دارند و به دنبال شامپوهای بدون سولفات می‌باشند. آلبا از بهترین شامپوهای ارگانیک و بدون سولفات است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

کلمه شامپو به انگلیسی Shampoo از یک واژه هندی به نام چامپانا Champana به معنای ماساژ دادن می باشد. در گذشته مردم برای شستشو از مواد گیاهی و مواد معدنی مانند سدر، کتیرا، چوبک و خاکهای سیلیسی استفاده میکردند. پس از آن مردم برای تمیز....

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

شامپو مناسب موی شما چه نوع شامپویی است. اگر موهایتان خشک یا چرب است، اگر موهایتان رنگ و فرشده است و.. بایستی با توجه به جنس موهایتان شامپوی مناسب برای حفظ زیبایی موهایتان را انتخاب کنید. خریدن شامپو میتواند گیج کننده باشد ....

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.

بهترین شامپو برای موهای خشک

بازسازي موهاي سوخته و وزشده با درمان خانگی

بهترین شامپوهای مخصوص موهای فر و مجعد

   محصولات مشابه