مقالات لیدی مد
فروشگاه

بهترین شامپو برای موهای خشک

مو یکی از مهم ترين عوامل تاثیرگذار در زيبايي اشخاص است؛ به همین خاطر هم باید اهمیت و وسواس بیش تری در انتخاب شامپوی مناسب به خرج داد. در فصل گرما، حمام و استفاده ی روزانه از مواد بهداشتی به امری اجتناب ناپذیر تبدیل می شود؛ به همین خاطر باید در انتخاب وسایل شستشوی مناسب توجه بیش تری نشان داد و از شوینده هایی استفاده کرد که در اثر استفاده ی مکرر سبب خشکی پوست سر نشوند.

در قدیم از صابون براي شستشوی مو هم استفاده ميشد ولی به دلیل قوی بودن آن و توصیه متخصصان پوست و مو که اعلام ميکنند هر شخصی از شامپوی مناسب با جنس موی خود استفاده کند، شامپو های گوناگون با خواص و براي انواع موها تولید شدند که به علت فرمولاسیون های خاص تأثير زيادي در رفع نیاز و یا مشکل های احتمالی مو های یک فرد دارند.

شامپو برای موهای خشک

مو

روش استفاده از شامپو ها در بیش تر مواقع مثل هم است ولی شامپو هایی هم هستند که به علت قوی تر بودن فرمولاسیون شان تنها ویژه آقایان هستند و یا شامپو هایی که درگروه محصولات مخصوص مو های رنگ و دکلره شده ی خانم‌ها قرار می گیرند. اگر یک فرد از شامپوی موی مخصوص خود استفاده کند میتواند موهایی سالم و بدون نیاز به نگهداری های خاص داشته باشد.

به دلایل بسياري امکان دارد موها خشک و بدحالت شوند. امکان دارد شما به علت ژنتیک موهایی زبر و خشن داشته باشید و امکان دارد موهای معمولی و حتی چرب شما با بالا رفتن سنتان به وضعیت خشک تغيير حالت دهد. شاید باورتان نشود، ولی بسياري از شامپوهایی که استفاده می کنید هم باعث ميشود که پوست سر و موهای شما تغییر حالت دهد و خشکی و ناهنجاری مو را براي شما پدید آورد.

بهترین شامپو برای موهای خشک , شامپو برای موهای خشک , بهترین شامپو برای موهای خشک و وز

شامپو برای موهای خشک و اسیب دیده

موهای آسیب دیده و در عین حال خشک و بدحالت به سرعت به خارش دچار میشوند و هر محصول آرایشی و بهداشتی میتواند موهای شما را روز به روز حساس تر کند و آن را با مشکلاتی مثل ریزش روبرو کند.

پوست سر خشک ممکن است در نتيجه استفاده از شامپو های بسیار خشک ایجاد شود. پوست سر یک لایه روغن را تولید ميکند ، مثل آنچه که توسط پوست در دیگر نقاط بدن به وجود می آید .

پوسته پوسته شدن یا استفاده از شامپوهایی که روغن های محافظ را از بین می برد ممکن است پوست خشک را به وجود آورد و ممکن است پوست روی سر، پوسته پوسته شود.

با استفاده از یک شامپو مرطوب کننده و مناسب موهای خشک،هر بار که موهای خود را شست و شو می دهید خشکی پوست سر را کاهش ميدهد .

شامپو برای موهای خشک

مو

مراقبت از موهای خشک

با رنگ کردن مو و استفاده از مواد تشکیل دهنده آن، رطوبت موجود در مو کاهش پیدا می کند. با افزایش سن هم موها شکننده مي شود. به همین دلیل هم موها خشک شده و شکننده مي شود. ولی چطور باید از مو هاي خشک و شکننده نگهداری کنیم؟ دراین مقاله به نقل از مجله سلامت، ۹ راه حل براي حفظ سلامت مو هاي خشک و شکننده را بررسی خواهیم کرد.

مواد مناسبی انتخاب کنید

مو هاي خشک و شکننده اغلب آزاردهنده هستند بنابر این انتخاب یک ماده مناسب میتواند به رطوبت رسانی مو کمک کند. شما باید از محصولاتی استفاده کنید که از موادی هم چون شی باتر، روغن زیتون، روغن آرگان یا روغن نارگیل تشکیل شده اند.

از مصرف موادی که موهای خشک را خشک تر ميکند پرهیز کنید

دو ماده اي که باید از مصرف آن پرهیز کنید حاوی سیلیکون و الکل است. سیلیکون می تواند مانعی بر روی مو به وجود آورد که اساساً رشته هاي مو را خفه می کند و به مو هاي شما اجازه جذب رطوبت را نمی دهد. الکل هم می تواند رطوبت موجود در مو رابه طور کلی از بین ببرد. همچنين باید به دنبال شامپوهایی باشید که عاری از سولفات هستند.

بهترین شامپو برای موهای خشک , شامپو برای موهای خشک , بهترین شامپو برای موهای خشک و وز

استفاده از شامپو برای موهای خشک

موهای خود را کم تر بشویید.

سعی کنید از شست و شوی روزانه موها جلوگیری نمایید. اگر دوست دارید مو هاي خوب و مرطوبی داشته باشید اینکار را یک روز در بین انجام دهید.

از شامپوهای خود بصورت استراتژیک استفاده کنید

زمانی که مو هاي خودرا با شامپو شست و شو می دهید، تنها ریشه مو را بشویید. تمامی چربی هاي موجود دراین ناحیه جمع میشوند . در مورد استفاده از نرم کننده مو این قضیه برعکس مي شود. یعنی به جاي شستن پوست سر با نرم کننده باید انتهای مو رابا آن بشویید. سعی کنید از تماس نرم کننده با پوست سر پیشگیري کنید.

سعی کنید از ماسک موی مناسب استفاده کنید

اگر مو هاي خشکی دارید و از این موضوع رنج می برید، سعی کنید از ماسک مو مناسب براي ایجاد رطوبت استفاده نمایید. یک ماسک مناسب تهیه کنید، آن را روی مو هاي خود اعمال نمایید و بعد با یک شانه ماسک رابه همه ی جای مو برسانید. اجازه دهید به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی مو باقی بماند و بعد بشویید.

از ابزارهای داغ و نور خورشید دوری کنید 

استفاده از ابزارهای داغ و قرار گرفتن در دسترس نور خورشید می تواند سبب خشک شدن مو شود. زمانیکه بیرون هستید حتماً مو هاي خودرا بپوشانید. پیش از به کار بردن ابزارهای داغ، از اسپری هاي مخصوصی استفاده کنید که موی شما را از اسیب حرارت حفظ می کند. همچنين پیش از به کار بردن مو صاف کن یا دیگر ابزارها، مطمئن شوید که موهایتان کاملاً خشک شده است.

به هنگام استفاده از ابزارهای داغ، بین موها حرکت کنید

زمانی که از ابزارهای داغ بر روی مو هاي خود استفاده می کنید، سعی کنید به مدت طولانی بر روی یک رشته از مو تمرکز نکنید. اینکار سبب خشک شدن مو هاي شما خواهد شد. تنها چند دقیقه کافیست. هر چه قدر زمان استفاده از این ابزارها بیش تر باشد، امکان وارد شدن اسیب به موها بیش تر خواهد شد.

قبل از رنگ کردن مو، از آن مراقبت کنید

مواد شیمیایی می تواند به مو هاي شما اسیب زيادي وارد کند. همیشه سعی کنید از مواد نرم کننده استفاده نمایید. زمانیکه مو هاي شما رنگ شد، کوتیکول ها باز ميشود و همین امر میتواند سبب ایجاد اسیب به مو گردد. زمانیکه از مواد نرم کننده استفاده می کنید، این کوتیکول ها بلافاصله با مرطوب کننده پر مي شود. پس از رنگ کردن مو هم از مواد مرطوب کننده استفاده کنید.

نحوه انتخاب (و استفاده) بهترین شامپو برای موهای خشک

روی نوع مو خود متمرکز شوید: هر شامپو با یک نوع مو فرموله شده، هدف از خرید شامپو را در ذهن داشته باشید. اگر موهای شما فر است ، به دنبال شامپوی مرطوب کننده‌ای باشید که برای فرها طراحی شده است (این موها قوی‌تر بوده و ترکیبات قوی تری نیاز دارند). اگر موی شما نازک باشد ، باید یک شامپو با فرمول سبک را انتخاب کنید. اگر خشکی مو ناشی از تابش آفتاب یا رنگ کردن مو است، یک محصول ترمیم کننده یا کنترل کننده آسیب برای شما مناسب است.

به دنبال هیدراتورها (آبرسان‌ها) باشید: در جلوی بطری به دنبال کلماتی مانند “مرطوب کننده” ، “آب رسان” و “تغذیه کننده” باشید. “پاک کننده های ملایم” عبارت دیگری است که باید به دنبال آن باشید ، به این معنی که بدون خشک کردن و حذف چربی مو آن را تمیز می کند.

مچنین باید توجه کنید تا از مرطوب کننده‌های سطح بالا روی مثل جوجوبا، آرگان یا روغن نارگیل، گلیسیرین، دی متیکون و آلوئه ورا درون شامپوی شما استفاده شده باشد.

به دنبال پروتئین باشید: تاپ تن ری وی یو توصیه می کند دو بار در هفته از یک شامپو پروتئینه استفاده کنید. و اگر نمی‌خواهید سر خود را به دفعات بشورید و درگیر استفاده از دو نوع شامپو شوید کافیست از شامپوهای پروتئینه مخصوص موی خشک استفاده کنید.

تاثیر انواع عصاره ها بر روی موی خشک

شی باتر به عنوان یک لایه محافظتی قوی اطراف مو آن را در برابر آسیب های احتمالی اتو مو و سشوار مصون نگه می دارد.

روغن آرگان، باعث رشد موی سالم و قوی به جای موی ضعیف و شکننده می‌شود و در از بین بردن وز شدگی مو و موخوره بسیار موثر است.و موجب نرمی ،‌ لطافت و درخشندگی موها می‌شود.

همچنین روغن جوانه گندم حاوی مقادیر بالایی از ویتامین E و A و D و سرشار از پروتئین است و در درمان ریزش مو، رفع شوره سر و تقویت موی سر موثر می باشد، و آثار زیانبار رادیکالهای آزاد را خنثی نموده و برای موهای خشک بسیار مفید است.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

کلمه شامپو به انگلیسی Shampoo از یک واژه هندی به نام چامپانا Champana به معنای ماساژ دادن می باشد. در گذشته مردم برای شستشو از مواد گیاهی و مواد معدنی مانند سدر، کتیرا، چوبک و خاکهای سیلیسی استفاده میکردند. پس از آن مردم برای تمیز....

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

شامپو مناسب موی شما چه نوع شامپویی است. اگر موهایتان خشک یا چرب است، اگر موهایتان رنگ و فرشده است و.. بایستی با توجه به جنس موهایتان شامپوی مناسب برای حفظ زیبایی موهایتان را انتخاب کنید. خریدن شامپو میتواند گیج کننده باشد ....

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.

بازسازي موهاي سوخته و وزشده با درمان خانگی

بهترین شامپوهای مخصوص موهای فر و مجعد

همه‌چیز در مورد بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

   محصولات مشابه