مقالات لیدی مد
فروشگاه

در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.

فرقی ندارد که رنگ موهایتان بلوند، هایلایت، قرمز یا حتی هیجان انگیزتر از آن باشد، در هر حالت، باید از موهای رنگ شده ی خود مراقبت کنید. زیرا موی رنگ شده به مراقبت بیشتری نیاز دارد. شامپو برای موهای رنگ شده در بازار بسیار است، اما، چه طور می توانید بهترین شامپو را پیدا کنید؟ گاهی که در فروشگاه یا داروخانه هستید، انتخاب واقعاً سخت می شود. کاملاً شما را درک می کنیم. بنابراین، در این متن می خواهیم به شما کمک کنیم تا از سردرگمی نجات یابید.

در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.

رنگ مو چه طور عمل می کند؟

تا به حال فکر کرده اید چه قدر جالب است که می توانیم رنگ مویی را که با آن متولد شده ایم، تغییر دهیم؟ در واقع، رنگ کردن مو، راهی جذاب برای تغییر ظاهر یا افزایش جلوه ی رنگ طبیعی موست. اما، می خواهیم ببینیم رنگ مو چه طور عمل می کند. برای آگاهی از نحوه ی عملکرد رنگ موهای موقت، نیمه دائم و دائم، لازم است تفاوت آنها را بدانید.

رنگ موی موقت (SEMI-PERMANENT)

معمولاً چندین هفته دوام دارد. (دوام رنگ موقت به این موضوع بستگی دارد که چند بار در هفته موهای خود را بشویید). مولکول های رنگی این رنگ مو، فقط سطح خارجی موهای شما را می پوشانند. رنگ موی موقت برای تقویت یا طراوت بخشیدن به رنگ طبیعی مو بسیار خوب است، اما پس از چند بار شستن، از بین می رود.

رنگ موی نیمه دائمی (DEMI-PERMANENT)

فرمولی مشابه رنگ موی موقت دارد، با این تفاوت که فقط کمی به کوتیکول موی شما نفوذ می کند. در نتیجه، دوام آن روی موها اندکی بیشتر است. این نوع رنگ موها می توانند موهای سفید را پوشش دهند، اما نمی توان با آنها موها را روشن کرد.

هایلایت کردن مو با اکسیداسیون

این کار موجب خارج شدن رنگدانه ها از مو می شود. در این مورد، ماندگاری رنگ موی نهایی شما به مدت زمان ماندگاری عامل اکسیداسیون (بی رنگ کننده یا هیدروژن پراکسید) بستگی دارد. همین موضوع درباره ی بی رنگ کردن موها صدق می کند.

هرچه مدت زمان اکسیداسیون طولانی تر شود، رنگ موها زردتر خواهد شد. (کراتین و پروتئین موجود در موی شما، به طور طبیعی زرد رنگ است). پس، اگر می خواهید رنگ موی بلوند پلاتینه داشته باشید، ابتدا باید موهای خود را بی رنگ کنید. سپس، رنگ مورد نظر را روی آن بزنید.

رنگ موی دائمی

معمولاً حاوی یک اکسیدکننده و آمونیاک است که با ماده ای رنگی ترکیب شده. با این فرمول، مولکول های رنگ در کوتیکول موی شما نفوذ و در ملانین ساقه ی مو تغییر ایجاد می کنند. هرچند، این رنگ مو ماندگاری بیشتری دارد، آسیب رسانی آن به مراتب بیشتر است.

چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

تفاوتی ندارد که موهایتان را در آرایشگاه رنگ کرده باشید یا در منزل. در هر صورت برای دوام رنگ مو، باید از موهای خود مراقبت کنید. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو، به سلامت موهای شما آسیب می رسانند و انعطاف مو را کاهش می دهند. همچنین، شکستگی، خشکی و موخوره ی موهای شما را بیشتر می کنند.

بنابراین، اگر فقط چند هفته پس از رنگ کردن، متوجه شدید که موهایتان مثل روز اول نیست، باید بدانید این مشکل مختص شما نیست. این یعنی زمان آن رسیده که روال خود را تغییر دهید و بهتر است این کار را با انتخاب یک شامپو برای موهای رنگ شده مناسب شروع کنید

درباره ی مراقبت از موهای رنگ شده پرسش های رایجی وجود دارد که در ادامه آنها را بیان کرده ایم، آن را مطالعه کنید تا متوجه شوید چه نوع شامپویی برای موی شما مناسب تر است.

با این نکات رنگ موی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنید.

اولین نگرانی بعد از رنگ کردن مو، از بین رفتن رنگ آن است. باید بدانیم چگونه می توانیم این روند را کند و با آن مقابله کنیم. نکات زیر به شما کمک می کنند تا برای مدت طولانی تری رنگ موی خود را حفظ کنید:

  1. تا حد ممکن، برای حالت دادن به مو از ابزارهای حرارتی(اتوی مو و …) استفاده نکنید.
  2. اگر ناچار به خشک کردن، حالت دادن یا صاف کردن موهای خود هستید، پیش از این کار از یک ماسک محافظ مو (در برابر گرما) استفاده کنید.
  3. به سلامتی موهای خود توجه کنید، مثلاً بکوشید زیاد زیر نور آفتاب قرار نگیرید، در آب کلردار شنا نکنید و به طور مرتب نوک موهای خود را کوتاه کنید.
  4. ۷۲-۴۸ ساعت پس از رنگ کردن مو، آن را شامپو نکنید.
  5. برای شستن موهای رنگ شده، از شامپوی مخصوص و مناسب نوع موی خود استفاده کنید.
  6. هنگام استحمام، از آب ولرم استفاده کنید، زیرا آب داغ سبب باز شدن کوتیکول مو و خروج رنگ از آن می شود.
  7. موهای خود را زیاد نشویید و در صورت لزوم، از شامپوی خشک استفاده کنید. (شامپوی خشک شبیه اسپری است و به آبکشی نیازی ندارد. می توانید ساقه ی مو و پوست سرتان را با آن ماساژ دهید و سپس آن را با حوله خشک کنید.)
  8. برای افزایش آبرسانی به موها و محافظت از آنها در برابر عوامل مخرب، از محصولات با کیفیت استفاده کنید.
  9. به منظور مراقبت بیشتر از موهای خود، هفته ای یک بار، از ماسک مو استفاده کنید.
  10. برای رنگ کردن موهای خود، برنامه ریزی کنید. یعنی وقتی ریشه موها نمایان شد و احساس کردید رنگ موها در حال تغییر است، دوباره آنها را رنگ بزنید.

آیا می توانیم با یک شامپوی معمولی موهای رنگ شده ی خود را بشوییم؟

از آرایشگاه خارج می شوید و یادتان می آید که شامپویی ندارید که مخصوص موهای رنگ شده باشد. چه کار کنید؟ باید شامپوی مخصوص بخرید؟ این جور مواقع، لازم نیست بلافاصله شامپوی مخصوصی را بخرید. زیرا آرایشگران توصیه می کنند که ۷۲-۴۸ ساعت پس از رنگ کردن مو، نباید از شامپو استفاده کنید.

پس، به جای اینکه به سرعت شامپوی مخصوص موهای رنگ شده بخرید. کمی وقت بگذارید و محصول با کیفیت تری را برگزینید تا بهتر بتوانید از موهایتان مراقبت کنید.

 اصول انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده

در اغلب محصولات، برچسب «مخصوص موهای رنگ شده» یعنی اینکه شامپو فاقد مواد شیمیایی قوی ای است که موجب از بین رفتن رنگ می شوند. رایج ترین ماده ی شیمیایی موجود در شامپوها، سولفات است. سولفات پاک کننده ای قوی برای از بین بردن چربی و تولید کف است که بیشتر ما به آن عادت داریم.

با مصرف شامپوی حاوی سولفات ساقه مو متورم و کوتیکول مو باز می شود. بنابراین، رنگ سریع تر از روی آن پاک می شود. روشن است که این مسئله برای حفظ طولانی مدت رنگ مو، خبر خوبی نیست.

به علاوه، محصولات مخصوص موهای رنگ شده، حاوی مواد نرم کننده و ترمیم کننده ای هستند که به آبرسانی و سلامت مو کمک می کنند. همچنین، یادتان باشد از شامپوهای روشن کننده استفاده نکنید، زیرا این شامپوها سرعت از بین رفتن رنگ مو را افزایش می دهند.

مراقبت از موهای رنگ شده ی نازک

می خواهید بدون اینکه موهای نازک خود را زیاد رنگ کنید، حجم آنها را افزایش دهید؟ اگر این طور است، حتماً دنبال یک فرمول بدون سولفات با عصاره ی ریشه ی مارشمالو باشید؛ زیرا این ماده ی طبیعی حجم موهایتان را افزایش می دهد و آنها را نرم و پرپشت می کند.

یک شامپوی خشک باکیفیت نیز می تواند برایتان مناسب باشد، زیرا معمولاً اگر یک روز موهای نازک خود را نشویید، چرب می شوند. بنابراین، به دنبال شامپویی باشید که حاوی مواد تغذیه کننده ی مو باشد.

مراقبت از موهای رنگ شده ی خشک

پس از رنگ کردن موهایتان احساس می کنید که زیادی خشک شده اند؟ حقیقت این است که رنگ مو برای تثبیت شدن، باید وارد کوتیکول مو (سد طبیعی مو) شود. شکسته شدن کوتیکول، که معمولاً با استفاده از آمونیاک و پراکسید اتفاق می افتد، رنگدانه های طبیعی ساقه ی مو را از بین می برد تا برای رنگ جدید فضا ایجاد شود.

پراکسید به شدت موها را خشک می کند، پس اگر در این مرحله احساس کردید موهایتان مانند نی خشک شده است، باید به فکر تهیه ی یک شامپو برای موهای رنگ شده بدون سولفات و حاوی مواد مرطوب کننده و تقویت کننده باشید.

مراقبت از موهای رنگ شده ی مجعد

اگر موهای شما مجعد است، احتمالاً می دانید که به مراقبت بیشتری نیاز دارند. چنانچه، موهای مجعد خود را رنگ کرده اید، مراقبت از آنها اهمیت بیشتری پیدا می کند. به این نکته خوب توجه کنید:

در این مورد نیز، بهتر است شامپوهای فاقد سولفات را به کار ببرید، زیرا این ماده رنگ موی شما را سریع تر از بین می برد. اما، توصیه می کنیم بیش از همه به دنبال آبرسانی موهای خود باشید.

افزون بر این، یک بار در هفته از یک ماسک موی خوب استفاده کنید تا با نفوذ در عمق ساقه ی مو، آن را تقویت و شکستگی آن را ترمیم کند. ماسک موی خوب، علاوه بر کاهش وز مو، پیاز مو را تقویت و کوتیکول آن را نرم می کند.

مشارکت و تجربه های شما برایمان ارزشمند است. پس، در قسمت «بیان نظرات» بگویید که شما در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به چه نکاتی توجه می کنید؟ در کنار انتخاب بهترین شامپو چگونه از موهای خود مراقبت می کنید؟ همچنین، اگر ماسک موی مناسبی برای موهای رنگ شده می شناسید، آن را به خوانندگان دیگر معرفی کنید.

Shampoo

بهترین شامپو برای موهای شما کدام است؟

تا این جا انواع مو را معرفی و راه های شناسایی هر یک را به دقت بررسی کردیم. حالا زمان آن رسیده که ببینیم شامپوهای مناسب هر یک از انواع مو چه ویژگی هایی دارند. در ادامه برخی از پرکاربردترین شامپو ها را معرفی می کنیم.

انواع شامپو

شامپو ملایم، مناسب استفاده های روزانه

افراد زیادی عادت دارند که با فاصله زمانی کوتاه حمام بروند و مرتب از شامپو استفاده کنند. این جا نیاز به شامپوهای ملایم مشخص می شود. شامپو روزمره به طور کلی فاقد مواد سنگین است. دوش گرفتن بدون شامپو احساس تمیزی به آدم نمی دهد و از طرفی به طور مرتب شامپو کردن مو نیز می تواند ناسالم باشد. شامپوهای روزانه نوعی شامپو هستند که بدون آسیب رساندن به مو، آن را تمیز می کنند.

این محصولات برای پوست سر سبک هستند و روغن های طبیعی را از بین نمی برند. شامپوهای روزانه را معادل شامپو کودک قرار می دهند، چرا که هر دوی آن ها سورفکتانت (ماده فعال سطحی یا شوینده و کف کننده) متوسطی دارند. شامپوهای روزانه معمولاً با مواد تمیز کننده فعال ساخته می شوند که موها را مرطوب، سالم و براق نگه می دارند.

آن ها همچنین صابونی و قلیایی نیستند که باعث می شود استفاده روزمره از آن ها پایدار باشد. اگر شما با مشکل شوره سر، موهای چرب، پوست سر حساس، خارش دار یا پسوریازیس پوست سر مواجه هستید، شامپو های روزمره علاوه بر درمان این مشکلات می توانند رطوبت آن را حفظ کرده و در عین حال به مو حجم دهند.

 بهترین شامپو برای ریزش مو

ریزش مو از آن مشکلاتی است که تقریبا همه افراد در مقطعی زمانی با آن مواجه می شوند و دغدغه ریزش موهای خود را دارند. این مشکل در آقایان شایع تر است و به همین خاطر شاهد محصولات متنوعی در فهرست بهترین شامپو ضد ریزش مو آقایان هستیم.

توجه داشته باشید که ریزش روزانه بین 50 تا 100 تار مو طبیعی است ولی اگر تعداد ریزش تار مو بیش از این باشد، نشان می‌ دهد فرد دچار ریزش مو شدید شده است و باید به دنبال راه حلی برای درمان آن باشد.

در بهترین شامپو برای جلوگیری از ریزش مو علاوه بر مواد شوینده و حالت دهنده مقداری ویتامین و سایر ترکیبات از قبیل عصاره گیاهان، پروتئین و اسیدهای آمینه وجود دارد و این شامپوها کمک به کاهش ریزش و تقویت موها می نمایند.

از جمله بهترین شامپو ضد ریزش مو خارجی و بهترین شامپو ضد ریزش مو ایرانی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بهترین شامپو برای موهای چرب

برای برخی از افراد داشتن موهای چرب یک چالش واقعی است. برای خلاص شدن از شر چربی پوست سر، آن ها چاره ای جز شستن روزانه موهایشان ندارند! دلایل زیادی مانند لمس بیش از حد موها، کمبود رطوبت، شستشوی بیش از حد، استفاده از محصولات اشتباه، شانه های کثیف و شانه زدن بیش از حد، ممکن است عامل بروز چنین مشکلی باشد.

اگر موهای شما مستعد چربی بیش از حد است، ناجی شما گاهی فقط استفاده از بهترین شامپو برای موهای چرب با کیفیت بالا خواهد بود. این شامپوها عملکردی مشابه شامپوهای روشن کننده دارند و سبوم (چربی طبیعی پوست) را کامل از بین می برند. به دنبال شامپوهایی که حاوی سالیسیلیک اسید هستند بروید. زیرا این ماده به از بین بردن سلول های مرده و مقابله با شوره سر نیز کمک می کند.

بهترین شامپو برای موهای چرب

برخی از شامپوهای موی روغنی با pH بالا تولید می شوند و موها را برای مدت زمانی طولانی آبرسانی می کنند. شامپو را برای مدت یک یا دو دقیقه روی سر خود ماساژ دهید تا نتیجه درمانیش را به وضوح مشاهده نمایید. این محصولات بدون اینکه پوست سرتان را خشک کنند، تولید روغن پوست سر را به حداقل می رسانند.

 بهترین شامپو برای موهای خشک و وز

موهای خشک و شکننده اغلب، سست هستند؛ بنابراین انتخاب محصولاتی با آبرسانی مطلوب و حاوی ترکیبات تقویت کننده برای شادابی و استحکام موها، بسیار مهم است. برای درمان وزی مو های خشک، استفاده از شامپوهای حاوی عصاره ‌های گیاهی مثل آووکادو که دارای ویتامین ‌های E ،A و D است گزینه خوبی می باشد، آووکادو می‌ تواند روی ساقه مو یک لایه چربی باقی بگذارد، بدون اینکه ظاهر چربی روی مو ایجاد کند. با استفاده از شامپو مرطوب کننده و مناسب موهای خشک، هر بار که موهای خود را می شویید خشکی پوست سرتان کاهش می یابد. از بهترین شامپو های مخصوص موهای خشک موجود در بازار باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بهترین شامپو موی خشک

بهترین شامپو پرپشت کننده مو

شامپوهای پرپشت کننده مو عملکردی مشابه شامپوهایی که مانع از ریزش می شوند، دارند. این محصولات موجب تحریک رشد موهای جدید به کمک آمینواسید، آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات می شوند. در واقع شامپوهای پرپشت کننده نه تنها خاصیت حجم دهندگی دارند، بلکه موجب رشد بیشتر و افزایش فولیکول ها نیز می شوند. 

شوره سر و طاسی منطقه‌ای رایج ترین عوامل ریزش مو در خانم ها هستند. برای پرپشت شدن موهای سر از استفاده محصولاتی با رنگ و مواد نگهدارنده مانند پارابن ها و رایحه های مصنوعی خودداری کنید. مواد لازم برای ضخیم شدن موها شامل اسیدهای آمینه، بیوتین، ریشه جینسینگ و روغن منتول یا نعناع است.

آمینو اسیدها بلوک های سلولی را برای ایجاد رشته های جدید ایجاد می کنند، در حالی که بیوتین (نوعی ویتامین B که برای متابولیسم اسیدهای آمینه مورد نیاز است) می تواند به تقویت مو کمک کند. آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین E، جینسنگ برای تقویت رشد مو مفید هستند، زیرا باعث کاهش رادیکال های آزاد در اثر قرار گرفتن در مقابل آفتاب یا استرس می شوند و خاصیت ضد التهابی دارند. نکته مهم وجود گیاهان دارویی در شامپوهای موهای خشک است، زیرا سرشار از آنتی اکسیدان و ترکیبات دیگری هستند که باعث تحریک جریان خون و رشد مو می شوند. جالب است بدانید که یکی از خواص روغن آرگان برای مو تقویت و پرپشت کنندگی آن است، بنابراین شامپوهای حاوی روغن آرگان هم انتخاب مناسبی برای پرپشت کردن موهای شما به حساب می آیند.

شامپوهای حجم دهنده مخصوص موهای نازک و خشک

همانطور که از نام این محصول پیداست، شامپوهای حجم دهنده به نحوی طراحی شده اند تا به موهای نازک و خشک حجم دهند. استفاده از آن را به افراد با موهای نازک، مستعد ریزش مو و شکستن مو  توصیه می کنیم. شامپو حجم دهنده در زمستان نیز بسیار کاربردی است، زیرا هوای خشک موها را صاف و براق جلوه می دهد.

در حالی که برخی شامپوها فقط موجب افزایش حجم مو می شوند، شامپوهای ضخیم کننده ای وجود دارند که علاوه بر آن مزایای بسیار دیگری نیز برای موها دارند. به عنوان مثال، برخی از شامپو ها باعث افزایش بیشتر حجم مو می شوند اما در عین آن ها را براق و درخشان می سازند. برخی از شامپوها علاوه بر حجم دهی فوق العاده، دارای پروتئین به عنوان یک ماده فعال هستند، که مو را از ریشه تا نوک آن تقویت می کند.

اگر موهایتان رنگ شده است، در کنار ماسک و روغن مو  به سراغ خرید شامپوهای حجم دهنده تثبیت کننده رنگ مو بروید.

شامپو حجم دهنده از فرمول سبک تری ساخته می شوند تا سنگینی شان موهای شما را به سمت کف سر نیاورد.

بهترین شامپوهای بدون سولفات

ماده ای که موجب کف کردن شامپو می شود، سولفات است. توجه داشته باشید که سولفات ترکیبی جدا نشدنی از شامپو است. اما چه زمان باید به سراغ استفاده از شامپوهای فاقد سولفات برویم؟

سولفات ها یکی از آن سورفاکتانت ها هستند که به پوست شما کمک می کنند تا از شر جرم های ریز و سلول های مرده خلاص شوید. نکته منفی این است که آن ها روغن های طبیعی پوست سر و موهای شما جدا می کنند. این به نوبه خود موهای شما را خشک و شکننده می سازد. اگر پوست سر شما بسیار حساس است، می تواند باعث قرمزی، خشکی و حتی خارش شود.

این جایی است که نیاز به شامپو عاری از سولفات پیدا می شود. افراد دارای پوست فوق العاده حساس، برای حفظ سلامتی پوست خود باید از شامپوی بدون سولفات استفاده کنند. برای موهای خشک نیز استفاده از شامپوهای فاقد سولفات را پیشنهاد می کنیم، زیرا این پاک کننده ها روغن های طبیعی موجود در پوست سر را حفظ کرده و موها را مرطوب و تقویت می کنند.

بهترین شامپو برای شوره سر

شوره سر یکی از آن مشکلات دردسر سازی، که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. استفاده از بهترین شامپو ضد شوره و ریزش مو موجود در بازار اولین گام و یکی از موثرترین های آن برای درمان این مشکل است. وجود ترکیباتی چون قطران زغال‌سنگ، سولفید سلنیوم ۵ درصد، مشتقات زینک، سالیسیلیک اسید، کتوکونازول 2/5 درصد و تی‌تری اویل ۶ درصد برای رفع شوره سر ضروری است. از جمله بهترین شامپو های شوره سر باید از موارد زیر نام ببریم:

شامپوهای آبرسان مو

دلیل اصلی خشکی و شکنندگی موی برخی از افراد، نداشتن رطوبت کافی در پوست سرشان است. پوست سر نمی تواند به اندازه کافی روغن مو تولید کند و ممکن است باعث کاهش رطوبت در موی افراد شود.

بهترین شامپو مناسب انواع موها

با افزایش سن، تولید روغن پوست سر کاهش می یابد و در پی آن مشکلات بعدی آغاز می شوند. پوست سر خشک موجب خشکی موها می شود و سر شوره می زند. موهای خشک همچنین دارای کوتیکول های ضعیفی هستند که توانایی حفظ رطوبت موها را ندارند یا در مقابل گرما و سایر آسیب های محیطی نمی توانند از آن حفاظت کنند. دلایل دیگری که ممکن است باعث کاهش pH موها شود، شستشوی بیش از حد، استفاده از صاف کننده های مو داغ، خشک کردن بیش از حد موها و غیره است.

در چنین حالاتی، استفاده از شامپوهای مرطوب کننده ایده آل است، زیرا تنها هدف آن ها حفظ تعادل pH ایده آل در پوست سر است. فرمول اکثر شامپو های مرطوب کننده شامل مواد شوینده خشک کننده کمتری است که باعث بهبود موهای خشک، وز و شکننده می شود.

استفاده از شامپوهای آبرسان مختص کسانی که موهای خشک دارند نیست و خرید آن را به افرادی که دنبال موهای سالم تر و درخشان تر هستند، توصیه می کنیم. هنگام خرید، ترکیبات آن را بخوانید تا شامپوی ملایمی را انتخاب نمایید. شامپوهای بدون سولفات و پارابن اغلب آبرسانی عمیق تری انجام می دهند.

تفاوت شامپوهای زنانه و مردانه

بیشتر شامپوها قابلیت استفاده برای هر دو جنس را دارند، اما گاهی با عبارت هایی مانند بهترین شامپو ضد ریزش مو مردانه یا بهترین شامپو نرم کننده زنانه مواجه می شویم. مدل های مخصوص آقایان برای درمان مشکلاتی که بیشتر در مردان رایج هستند (مانند شوره سر و طاسی های منطقی) و شامپوهای مخصوص خانم ها برای مشکلات رایج تر در میان زنان (مانند خشکی ناشی از بلندی مو) مناسب هستند. برخی مواد چون ماینوکسیدیل نیز به طور مشترک در هر دو به کار گرفته می شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

کلمه شامپو به انگلیسی Shampoo از یک واژه هندی به نام چامپانا Champana به معنای ماساژ دادن می باشد. در گذشته مردم برای شستشو از مواد گیاهی و مواد معدنی مانند سدر، کتیرا، چوبک و خاکهای سیلیسی استفاده میکردند. پس از آن مردم برای تمیز....

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

شامپو مناسب موی شما چه نوع شامپویی است. اگر موهایتان خشک یا چرب است، اگر موهایتان رنگ و فرشده است و.. بایستی با توجه به جنس موهایتان شامپوی مناسب برای حفظ زیبایی موهایتان را انتخاب کنید. خریدن شامپو میتواند گیج کننده باشد ....

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

بهترین شامپو برای موهای خشک

بازسازي موهاي سوخته و وزشده با درمان خانگی

بهترین شامپوهای مخصوص موهای فر و مجعد

همه‌چیز در مورد بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

   محصولات مشابه