مقالات لیدی مد
فروشگاه

نحوه انتخاب عطر مناسب

عطر و ادکلن رایحه ای است که مردان و زنان برای افزایش زیبایی و جذابیت خود استفاده می کنند. عطرها می توانند خلق و خوی را تحریک کنند، خاطرات خوشایند را به وجود می آورند و یا فقط به شما کمک می کنند بوی خوبی داشته باشید. در حال حاضر هزاران عطر و ادکلن مختلف در بازار موجود است. در واقع، عطرها تبدیل به یک کسب و کار میلیارد دلاری در هر سال شده اند، با توجه به بازارهای جدید، مارک های جدید و خطوط طراحی مختلف، مردم بیشتر از همیشه در انتخاب و استفاده از انواع مختلف عطر و ادکلن سر در گم هستند.

راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید تصمیم بگیرید کدام عطر و رایحه مناسب سبک و شخصیت منحصر به فرد شما است. با توجه به تنوع بالا در این امر چگونه می توان بوی مناسب هر فرد را شناخت؟

نحوه انتخاب عطر مناسب

نحوه انتخاب عطر مناسب

آیا می دانید که بوی قدرتمندترین محرک حافظه است؟ یک توضیح کاملاً منطقی برای آن وجود دارد - عصب بویایی بسیار نزدیک به ناحیه مغز متصل به حافظه عاطفی واقع شده است. به عبارت دیگر - هر وقت بوی عطر دوست پسر / دوست دختر سابق خود را که هنگام ملاقات با یک غریبه کامل در بازار می زند، خاطرات قدیمی به ناچار به ذهن شما خطور می کند.

همه ما افرادی را می شناسیم که سالهاست از همان عطر استفاده می کنند و احساس می کند که عطر آنها بخشی از آنها شده است. انتخاب عطر مناسب ، عطر امضای شما ، چندان آسان نیست. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا با چند نکته مفید بهترین تصمیم را بگیرید:

1. نوع عطر و بوی خود را که بیشتر با آنها ارتباط برقرار می کنید بیان کنید:

2. عاقلانه خرید کنید - هنگامی که به دنبال عطر و بوی جدید هستید ، حتما قبل از خرید از استفاده از هر نوع ژل دوش ، لوسیون یا عطر جلوگیری کنید. آنها فقط هنگام تصمیم گیری درست شما را منحرف می کنند.

3. فصل را در نظر بگیرید - رایحه در ماههای گرم بیشتر به طول می انجامد ، عمدتاً به این دلیل که پوست شما در این مدت آبرسان تر است. بنابراین ، همیشه عاقلانه تر است که عادت های سبک تر را برای ماه های تابستان و رایحه های سنگین تر برای ماه های سرد زمستان انتخاب کنید.

4- عطرها را قبل از خرید تست کنید - عطرها روی پوستهای مختلف بوی مختلف می دهند ، بنابراین همیشه یک قدم عاقلانه است که مقداری عطر را روی مچ دست خود اسپری کنید و ببینید چگونه این عطر در طول روز خود را کشف می کند.

5- نظر دوم (یا حتی یک سوم) را بخواهید - وقتی با رایحه جدیدی روی مچ دست خود از فروشگاه خارج می شوید ، پیش بروید و از دوستان و خانواده خود بپرسید که آیا این را دوست دارند. آیا خیلی قوی است؟ آیا این شخصیت شما را آینه می کند؟ آیا بوی "شما" می دهد؟

6. عطرها را از خانواده های مختلف عطر نگه دارید - این راز غیرقابل مقاومت بودن با روشی متفاوت بسته به فصل ، یک موقعیت خاص یا حتی روحیه شماست!

7. آیا انتظار ندارید عطر و طعم عالی را در یک روز پیدا کنید - آیا می دانید بعد از چهارمین آزمایش چهارم حس بویایی اشتباه گرفته می شود و ترکیب عطرها را شروع می کند؟ مطمئناً وقتی می خواهید عطر "خود" را پیدا کنید ، چنین چیزی را نمی خواهید. نکته مهم این است که همیشه از دانه های قهوه روی پیشخوان بین آزمایشات استفاده کنید. این به شما کمک می کند بینی خود را از آخرین عطر تمیز کرده و برای بعدی آماده شوید. وقت خود را بگذرانید و لذت ببرید!

هر عطر را که می خواهید عطر و بوی امضای شما باشد ، همیشه با دقت انتخاب کنید ، زیرا ، همانطور که کریستین دیور می گوید ، "عطر زن بیشتر از دست نویس خود درباره او می گوید."

بهتر زمان برای خرید عطر صبح میباشد چون در صبح تشخیص رایحه عطر اسان تر است.

برخی افراد اغلب از یک نوع عطر استفاده میکنند ولی پیشنهاد میشود که عطرتان را از روی فصل انتخاب کنید ، عطرهای گرم و تند برای فصل سرد و عطرهای سرد ، شیرین و عطر گل ها برای فصل گرم انتخاب مناسبی میباشد.

قبل از این که برای خرید عطر بروید از هیچ گونه عطر و خوشبو کننده ای استفاده نکنید چون انتخاب بهتر را برای شما دشوار میکند ، عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی میشوند.

عطر سرد به عطری میگویند که حس خنکی و تازگی را القاء ‌کند و استشمام این عطرها معمولاً باعث میشود که طعمِ میوه هایی مانند هندوانه را بخاطر اورید.

عطر ترش به عطری میگویند که طعم مرکبات را بخاطر بیاورد ، عطرهای ترش نیز القاکننده حس تازگی و شادی اند.

هر اندازه که عصاره روغنی خوشبو در یک محصول بیشتر باشد ماندگاری آن عطر بیشتر است ، به این دلیل که رطوبت باعث ماندگاری بوی عطر میشود و ماندگاری عطر بر روی پوست چرب و تیره بیشتر از پوست های خشک و روشن میباشد.

برای محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ ، گرم ، شیرین و تند مانند بولگاری و … استفاده کنید ، به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و میوه های تابستانی میدهند عطرهای شیرین و گرم میگویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشه درختان و ادویه های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گویند.

تشخیص افراد گرم مزاج و سرد مزاج

برای محافل دوستانه و غیر رسمی عطرهای سرد و ترش بدلیل حس طراوت و آرامشی که منتقل میکنند مناسب هستند ، عطرهای سرد حس خنکی ، شادابی و جوانی را به فرد القا میکنند ، از عطرهایی مانند مادام روشاز ، گپ ، هوگو ، آزارو و … ترجیحاً در محافل دوستانه استفاده نمائید

انتخاب ادکلن برچه اساسی باید باشد (چه ادکلنی خوب است)؟

معمولاً وقتی افراد می خواهند اودکلن بخرند، یکی از دو کار زیر را انجام می دهند:
 -دنبال همان عطری که از دوران دبیرستان استفاده می کردند خواهند بود.
 - عطری را انتخاب می کنند که در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.
البته راه دوم بسیار بهتر از راه اول به نظر می آید، اما برای انتخاب عطر فقط مهم این نیست که کدام به نظرتان خوشبو بیاید. پوستتان هم مهم است و اینکه آیا با پوست شما سازگاری دارد یا خیر. رایحه هر عطری برای افراد مختلف متفاوت است چرا که این رایحه تا حد زیادی به نوع پوست شما و مواد تشکیل دهنده ی آن عطر بستگی دارد.

تست ادکلن و انتخاب ادکلن مناسب

روش تست ادوکلن:

در انتخاب هر ادوکلن سه مرحله وجود دارد. زمانی که در فروشگاه هستید، ادوکلن مورد نظرتان را برداشته و کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستر بزنید و بو کنید. این اولین مرحله و اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است.
چند دقیقه صبر کنید و بعد دوباره کاغذ را بو کنید. این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی بعد از از بیرون رفتن رایحه اول از بینیتان به مشامتان خواهد خورد.
40 دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کرده و دوباره کاغذ را بو کنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی استشمام خواهید کرد که برای چندساعت ماندگار خواهد بود. اگر رایحه این عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، می توانید آن را انتخاب کنید.

ترکیباتی در ادوکلن ها که باید از آنها پرهیز کرد:

 انواع بسیاری از ادوکلن ها حاوی ترکیباتی مصنوعی هستند. بعضی از انواع متداول این ترکیبات که باعث مشکلات پوستی مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتی مشکلات تنفسی می شوند شامل انواع زیر هستند:
 الکل بنزین,استات بنزین ,بنزالدئید,لیمونین,لینالول,آ- پینن,استات اتیل,استون
 متاسفانه، هیچیک از عطرسازها ترکیبات عطرها را روی شیشه آن ذکر نمی کنند. اما شما می توانید فرض کنید که یکی از ترکیبات اصلی همه عطرها الکل اتیل است. این ماده باعث می شود که روغن های عطر به هم آمیخته شود.

خرید انواع عطر و ادوکلن

چطور بفهمیم عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟
 

پوست های چرب و مرطوب:

 افرادی که پوست هایی با رطوبت و چربی زیاد دارند، فعالیت شیمیایی بدنشان بیشتر است. این چربی اضافی روی سطح پوست می تواند با ادوکلن ترکیب شده و عطر دوام بیشتری پیدا کند. اما این چربی زیاد ممکن است همچنین باعث شود که رایحه ی عطر تغییر کرده و به بویی ناخوشایند تبدیل شود.
برای جلوگیری از این مسئله، در طی روز از مقدار کمتری ادوکلن استفاده کنید یا اینکه از ادوکلن هایی با بویی ضعیف تر یا عطرهایی که کمتر با عطر مشک و بیشتر با عطر میوه ها و گل ها ساخته شده باشد استفاده کنید. ادوکلن هایی که برای فصل تابستان ساخته شده اند برای مردهایی که پوست چرب دارند بهترین نعو به حساب می آید.
 
پوستهای خشک و حساس:
 ادوکلن بسیار سریعتر در پوست های خشک از بین می رود، به همین دلیل باید مقدار بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. هرچند، به خاطر وجود ترکیبی مثل الکل اتیل، استفاده زیاد هم ممکن است باعث خشک کردن هر چه بیشتر و خراب کردن پوست شود.
 
پوست های حساس:
بزرگترین خطر برای مردهایی که پوست حساس دارند این است که از ادوکلن های قوی استفاده کنند در حالیکه از سایر محصولات پوستی قوی نیز استفاده می کنند. اگر پوستتان دچار آکنه و کهیر است، بهتر است که ازاستفاده ادوکلن بعد از استفاده از افترشیو و اسپری بدن خودداری کنید، به خاطر اینکه ممکن است باعث آلرژی شود. افرادی که پوست حساس دارند می توانند از همان قوانین مربوط به پوست های خشک در خرید ادوکلن استفاده کنند، اما بهتر است که ترکیباتی که در این عطرها استفاده می شود همه از مواد طبیعی باشند.

چند نکته دیگر:
 برای گرفتن نتیجه مطلوب ادوکلن را به گلو، مچ ها، سینه و اطراف گردنتان بزنید. این قسمت ها بهترین نواحی هستند که عطر بتواند با چربی طبیعی بدن شما مخلوط شود. نکته دیگر اینکه قبل از لباس پوشیدن از عطر به پشت زانوهایتان هم بزنید چون این ناحیه رایحه را به خوبی منتشر می کند. افراد بسیاری عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لیاسهایشان اسپری کنند، اما این کار منع می شود چون به لباس آسیب می رساند.

ساختار عطر:

ادکلن و سایر عطرها از نت های بالا، نت های میانی و نت های پایه ساخته شده اند. این عطرها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا عطر کامل را تجربه کنند. بیشتر خانه های عطر با دقت دستور العمل ها و ترکیب عطر خود را حفظ می کنند، اما تقریبا همه آنها از عطرهای با دقت لایه ای تشکیل شده اند.

نت بالا:

نت های بالا اولین تصور است که یک عطر به شما می دهد، معمولا رایحه های رایج با یک لمس اتانول که عطر با آن مخلوط شده است. صفت هایی مانند ترد، تازه و مرکبات شایع هستند، و عصاره های قدرتمند معمولا در اینجا استفاده می شود. نت های بالا طول نخواهد کشید و به نت های میانه می رسند.

نت های میانی:

نت های گلدار ساده در اینجا معمول هستند، به طوری که تاثیر شدید اتانول را کاهش دهد. نت های میانی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

نت ها پایه:

نت های پایه عطر، بوی پایدار است که عطر و رایحه آن است. نت های پایه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده شما ظاهر می شود و تا زمانی که شما دوش بگیرید تغییر نخواهند کرد.

این نت ها با هم ایجاد داستان لایه ای، پیچیده ای دارند که به آن ادکلن می گویند. آیا ادکلن با انفجار مرکبات تازه شروع می شود و سپس به یک یادداشت دودی می رود؟ یا این کار را با یک ضربه اسطوخودوس آغاز می کند که تبدیل به وانیل می شود؟ درک پایه ای از این نت ها می تواند به شما کمک کند تا عطر و ادکلن را تشخیص دهید.

راهنمای کامل انتخاب عطر و ادکلن مناسب خانم ها و آقایان

عطرها می‌توانند برند شما در موقعیت‌های مختلف باشند. از این رو انتخاب عطر همیشگی مطابق سلیقه فرد، چالش مهمی است که هر کس تجربه آن را داشته است. وجود هزاران رایحه با نت‌های مختلف، خرید عطر را برای خانم‌ها و آقایان دشوارتر می‌کند. از طرفی فاکتورهای مختلفی وجود دارد که علاوه بر سلیقه شخصی، در انتخاب عطر باید در نظر داشته باشید؛ از روحیات و خصوصیات روانشناسی شما گرفته تا نوع پوست‌تان و موقعیتی که می‌خواهید از عطر استفاده کنید، همه و همه بر انتخاب مناسب‌ترین نوع آن موثر هستند. قبل از آن که به تاثیر ویژگی‌های روانشناختی افراد در انتخاب عطر مناسب برای خانمها و آقایان بپردازیم، ابتدا لازم است اطلاعاتی در مورد انواع رایحه‌ها و نت‌های مختلف داشته باشید. دانستن این اطلاعات از راهنمای انتخاب عطر و ادکلن، چند قدمی شما را به انتخاب عطر موردعلاقه‌تان، نزدیک‌تر می‌کند.

رایحه کدام عطر را بیشتر می‌پسندید؟

اولین مرحله در راهنمای انتخاب ادکلن، شناخت انواع رایحه‌هاست. به طور خلاصه، رایحه‌ها در چهار گروه اصلی گلی، چوبی، شرقی و خنک دسته‌بندی می‌شوند. هر کدام از این دسته‌های اصلی، چند زیرگروه هم دارند. در واقع اگر به هرکدام از این دسته‌های اصلی علاقه مند باشید، زیرگروه‌های آن هم برای شما خوشایند و انتخاب عطر هر کدام از این رایحه‌ها به سلیقه شما نزدیک‌تر خواهد بود. بعد از این که متوجه شدید رایحه کدام دسته را می‌پسندید، از فروشنده بخواهید ترجیحا عطرهایی با همان طیف رایحه را به شما معرفی کند (هنگام خرید اینترنتی هم توضیحات محصول را به دقت بخوانید).

رایحه‌های گلی

معمولا عطرهایی که رایحه گلی دارند، مورد پسند خانم‌هاست و در راهنمای انتخاب عطر برای بانوان توصیه می‌شود؛ چرا که رایحه شیرین و رمانتیکی دارند. در فرمولاسیون این نوع عطرها رایحه یک یا چند گل به کار رفته است. زیرگروه‌های رایحه‌های گلی عبارتند از:

رایحه‌های چوبی

رایحه‌های چوبی یا جنگلی ترکیبی از رایحه چوب و خزه هستند و رایحه گرم و اغواکننده‌ای دارند. این رایحه‌ها برای مهمانی‌های شب مناسب‌ترند و اکثرا خانم‌ها انتخاب عطر خود را از این گروه انجام می‌دهند. زیرگروه‌های این دسته عبارتند از:

انواع رایحه ها

رایحه‌های شرقی

ترکیب رایحه‌های خاکی و رایحه‌های حیوانی مانند مشک و عنبر، رایحه‌های شرقی را می‌سازد. این نوع رایحه‌ها گرم و شیرین هستند و معمولا (نه همیشه) در ساخت عطرهای زنانه از این رایحه استفاده می‌شود. زیرگروه‌های رایحه‌های شرقی عبارتند از:

رایحه‌های خنک

با وجود اینکه در فرمولاسیون این رایحه‌ها ترکیبات مصنوعی به کار رفته، این عطرها یادآور رایحه‌های طبیعی نابی مانند عطر هوای اقیانوس هستند. انتخاب عطر مناسب برای آقایان از این دسته رایحه برای مصاحبه‌های شغلی و ملاقات‌های رسمی نشان از سلیقه خوب شما دارد.

کدام عطر با پوست شما سازگار است؟

اما صرف کشف علاقه، منجر به انتخاب عطر مناسب شما نخواهد شد. چیزی که بیشتر از علاقه اهمیت دارد، انتخاب عطر سازگار با نوع پوست شماست. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بوی عطر دوست‌تان را پسندیدید، اما وقتی خودتان استفاده کرده‌اید بوی متفاوتی را شنیدید که بعضا نامطبوع بوده است! واقعیت این است که یک عطر، بر روی پوست‌های متفاوت، رایحه‌های مختلفی دارد. بنابراین لازم است قبل از خرید عطر، ابتدا مشخص کنید که پوست شما چرب است یا خشک؟

انتخاب عطر مناسب پوست‌های چرب

به طور کلی انواع عطرها بر روی این نوع پوست‌ها ماندگاری بیشتر هنگام عطر زدن دارند. اگر پوست چربی دارید، توجه داشته باشید که نباید مقدار زیادی از عطر را روی پوست‌تان اسپری کنید؛ چرا که در این صورت بوی آن بسیار شدید و ناخوشایند خواهد شد. بهترین گزینه برای شما، انتخاب عطرهایی است که رایحه گل و گیاه و مرکبات دارند.

انتخاب عطر مناسب پوست‌های خشک

از آنجایی که ماندگاری عطر بر این نوع پوست‌ها کم است، بهتر است این افراد از عطرهای قوی‌تری استفاده کنند. روش‌های متفاوتی برای افزایش ماندگاری عطر بر روی پوست وجود دارد که در مقاله دیگری به آن می‌پردازیم. برای افراد با پوست خشک، معمولا رایحه‌های مُشکی، چوبی و یا نت‌های معطر و سنگین‌تر گلی گزینه‌های بهتری هستند زیرا قدرت این نت‌های خاص باعث می‌شود رایحه برای مدت طولانی‌تری روی پوست بماند.

چه عطری مناسب سن شماست؟

معمولا هر عطری، برای استفاده گروه‌ سنی خاصی تولید می‌شود. با این حال هر کسی می‌تواند از عطر مورد علاقه‌ا‌ش استفاده کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. اما به طور کلی اکثر صاحب نظران عطر شناسی، بر این نکته اتفاق نظر دارند که انتخاب عطر با رایحه‌های سبک، شیرین، میوه‌ای و گلی برای دخترهای کم سن و سال و خانم‌هایی که می‌خواهند جوان‌تر به نظر برسند، اولویت دارد. از طرفی عطرهایی که رایحه‌های سنگین گلی و پودری دارند انتخاب اغلب خانم‌های مسن‌ است. بر این اساس رایحه‌ها در سه گروه طبقه بندی می‌شوند:

انتخاب عطر مناسب سن نوجوانان

عطرهای مخصوص نوجوانان معمولا رایحه‌ای شیرین و میوه‌ای دارد. در واقع نوجوانان اغلب ترجیح می‌دهند از این عطرها استفاده کنند؛ اما در مواردی –که خیلی هم رایج نیست- ممکن است مردان و زنان بزرگسال عطرهای میوه‌ای را انتخاب کنند. از منظر عطرشناسی، این رایحه‌ها برای سنین 30-15 سال مناسب است.

انتخاب عطر مناسب سن بزرگسالان

پیداکردن عطر برای این گروه سنی، معمولا راحت‌تر است. عطرهای مخصوص بزرگسالان حاوی رایحه‌ای از یک نوع اقیانوسی خنک یا گیاه خوشبو با ترکیب چوبی هستند. این عطرها برای سنین 55-27 سال مناسب است.

انتخاب عطر مناسب سن افراد مسن

تحقیقات نشان داده که بسیاری از مردان و زنان بزرگسال هم به این نوع عطرها علاقه دارند. رایحه عطرهای مناسب افراد مسن‌تر عموما عود، چوب صندل، عنبر، بلوط و مواردی از این قبیل است. این دسته، انتخاب کسانی است که 45 سال یا بیشتر سن دارند.

در موقعیت‌های مختلف بهتر است از کدام عطر استفاده کنید؟

بعضی از افراد، به انتخاب یک عطر و استفاده همیشگی از آن علاقه دارند؛ با این حال هر موقعیتی، عطر مختص آن موقعیت را می‌طلبد. چرا که عطرها در ناخودآگاه افرادی که با آن‌ها سروکار دارید، تاثیر می‌گذارد. بنابراین با توجه به انواع مختلف روابط‌تان با دیگران، بهتر است عطری که مثلا در محل کار استفاده می‌کنید، با عطر مهمانی‌تان متفاوت باشد. برای مثال عطری که برای محل کار استفاده می‌کنید، باید صمیمی و ملایم باشد. افراد با این نوع رایحه‌ها، ارتباط بهتری برقرار می‌کنند و حس راحتی بیشتری با شما خواهند داشت.

انتخاب عطر با توجه موقعیت

برای مهمانی‌ها هم با توجه به نوع و محل برگزاری آن، باید نوع عطر خود را انتخاب کنید. برای مهمانی‌های رسمی عطرهای تلخ و گرم انتخاب مناسبی هستند. از طرفی برای دورهمی‌های دوستانه و مهمانی‌های معمول خانوادگی توصیه می‌شود که از عطرهای ملایم و خنک استفاده کنید. اما اگر همین مهمانی‌ها در فضای باز برگزار می‌شوند، ترجیحا از عطرهای گرم و تلخ استفاده کنید؛ زیرا فضای باز رایحه آن را ملایم خواهد کرد.

عطر مناسب شخصیت شما کدام است؟

هر عطری حس و حال مخصوص به خودش را دارد. در واقع این رایحه‌های دلپذیر، علاوه بر خوشبو ساختن شما بیانگر تیپ شخصیتی و حال و هوای درون‌تان هم هستند. بنابراین نوع شخصیت و خلق و خوی شما، فاکتور دیگری است که باید در انتخاب ادکلن و خرید عطر مناسب لحاظ کنید.

شخصیت‌ رومانتیک و زنانه

برای افرادی که شخصیت آرام، زنانه و رومانتیکی دارند، معمولا عطرهایی با رایحه گلی مانند سوسن، مگنولیا، رز، یاس و مریم گزینه‌های مناسبی هستند.

شخصیت‌ خشن و مردانه

برای این شخصیت‌ها، عطرهایی با رایحه ادویه‌جات یا چوبی مناسب است؛ مانند مشک، عنبر، چوب صندل، زنجبیل، فلفل سیاه، عود، نعناع هندی و به طور کلی عطرهایی که رایحه تندی دارند.

شخصیت‌ شاد، پرانرژی و جوان

این افراد بهتر است از رایحه‌های میوه‌ای استفاده کنند؛ زیرا رایحه میوه‌ای در مقایسه با رایحه گلی یا چوبی عطرهای قوی‌تری هستند. همچنین عطرهای چوبی و شیرین گزینه مناسبی برای کسانی است که همیشه خوش بین هستند و دوست دارند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

شخصیت‌ غیررسمی و ورزشی

افراد در موقعیت‌های غیررسمی و ورزشی باید عطری را انتخاب کنند که رایحه آرامش بخش و باطراوتی داشته باشد؛ مانند رایحه چمن تازه چیده شده و یا هوای اول صبح. این عطرها برای زنان و مردانی که همیشه بشاش و خوشرو هستند، مناسب است. همچنین این افراد می‌توانند از رایحه‌هایی مانند برگ پیچک، رزین معطر تلخ و هندوانه استفاده کنند. این عطرها همچنین برای کسانی که دوست ندارند مرکز توجه باشند مناسب است؛ زیرا رایحه بسیار ملایم و جذابی دارد.

شخصیت محکم و کمالگرا

کسانی که به سبک لباس پوشیدن خود اهمیت زیادی می‌دهند که کاملا عالی و بی‌نقص باشد، در دسته کمالگراها قرار دارند. برای این افراد که به جزئیات بسیار توجه می‌کنند، بهترین عطر، رایحه ترکیبی نعناع تازه است. همچنین افراد با انواع شخصیت‌های کمالگرا، می‌توانند از عطرهایی با رایحه میوه و گل‌ها استفاده کنند. عطرهای چرمی هم بیشتر توسط شخصیت‌های قوی و محکم استفاده می‌شود؛ زیرا این نوع عطرها حس آرامش و اعتماد به نفس را به طرف مقابل القا می‌کنند.

سخن آخر

انتخاب عطر مناسب، همیشه کار آسانی نیست. چه بخواهید برای خودتان عطری بخرید و چه برای دیگری، بهتر است مواردی را در نظر داشته باشید. در این مقاله به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کردیم. با این حال ممکن است شما هم در زمره افرادی باشید که با نظر  Pierre Aulas، مشاور بویایی کمپانی Thierry Mugler، موافق هستند: «هر فردی آزاد است هر آنچه را که دوست دارد، انتخاب کند».

سوالات متداول درمورد راهنمای کامل انتخاب عطر و ادکلن مناسب خانم ها و آقایان

آیا عطر تاریخ انقضا دارد؟

بله؛ به مرور زمان ترکیبات عطر و ادکلن‌ها اکسیداسیون پیدا کرده و رنگ و بوی عطر تغییر می‌کند. این تغییر ترکیبات شیمیایی، ممکن است باعث تحریک پوست و واکنش‌های آلرژیک شود. عطرها دو تاریخ انقضا دارند؛ یکی از زمان تولید (معمولا به مدت 3 تا 5 سال) و دیگری از زمان اولین استفاده (معمولا از 12 تا 24 ماه و گاه بیشتر). البته انقضای تاریخ مصرف عطر، به موارد دیگری مانند ترکیبات آن و نحوه نگهداری از عطر هم بستگی دارد. به طور کلی عطرهایی که روغن‌های گیاهی دارند، بیشتر در معرض فساد هستند و در مقابل عطرهایی با اسانس‌های چرب ماندگاری بیشتری دارند.

چطور بفهمیم عطر اصل است؟

توجه داشته باشید که صرف ماندگاری بالای عطر، نشان از اصل بودن آن نیست. برای تشخیص اصل بودن عطر و ادکلن باید فاکتورهای زیادی از جمله بسته بندی عطر، شیشه عطر، کیفیت و حتی نوشته‌های روی جعبه را بررسی کنید. در مقاله دیگری مفصلا به نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی پرداخته‌ایم؛ با این حال به یاد داشته باشید مطمئن‌ترین راه، خرید از فروشگاه‌های معتبر است. 

چگونه عطر انتخاب کنیم؟

ابتدا با توجه به راهنمایی که در این مقاله برای شما تهیه کردیم، رایحه مورد علاقه‌تان را تشخیص دهید. علاوه بر مواردی که گفته شد، فصل سال و دمای هوا هم در انتخاب ادکلن مناسب موثر است؛ به این منظور در فصول گرم سال از رایحه‌های خنک و تند و در پاییز و زمستان از رایحه‌های ملایم و گرم استفاده کنید. بعد از انتخاب رایحه، آن را روی نبض‌تان تست کنید و از فروشگاه خارج شوید تا ماندگاری و کیفیت عطر را پس از گذشت مدتی مورد ارزیابی قرار دهید.

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب یک عطر

نحوه انتخاب یک عطر

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار سخت و دلهره آور باشد. با داشتن انواع مختلف و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید دستان خود را بالا برده و بدون فکر بسیار یکی را انتخاب کنید. با این وجود انجام کارهای خانه قبل از خرید به شما ك....

نحوه انتخاب یک عطر

10 عطر برتر برای بهار 2019

10 عطر برتر برای بهار 2019

در دنیای شگفت انگیز عطر و طعم ، با این وجود ، چندین عطر آن را به 10 مورد از محبوب ترین عطرهای بهاری سال 2016 تبدیل کرده است. در اینجا لیستی از آنها به همراه توضیحات کوتاه توضیح داده شده است که جایگاه معتبر خود را در بین مطلوب تر....

10 عطر برتر برای بهار 2019

عطرهای مورد علاقه ستارگان

عطرهای مردانه که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند

راهنمای خرید عطر مناسب سن و فصل

روانشانسی عطرها و هر آنچه باید در این زمینه بدانید

راهنمای انتخاب ادکلن مناسب

راهنمای کامل انتخاب و خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه

چگونه عطر مناسب خودمان را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل بهار

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم ؟ (نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید عطر)

نکات انتخاب عطر مناسب چیست؟

   محصولات مشابه