مقالات لیدی مد
فروشگاه

نحوه انتخاب عطر مناسب

عطر و ادکلن رایحه ای است که مردان و زنان برای افزایش زیبایی و جذابیت خود استفاده می کنند. عطرها می توانند خلق و خوی را تحریک کنند، خاطرات خوشایند را به وجود می آورند و یا فقط به شما کمک می کنند بوی خوبی داشته باشید. در حال حاضر هزاران عطر و ادکلن مختلف در بازار موجود است. در واقع، عطرها تبدیل به یک کسب و کار میلیارد دلاری در هر سال شده اند، با توجه به بازارهای جدید، مارک های جدید و خطوط طراحی مختلف، مردم بیشتر از همیشه در انتخاب و استفاده از انواع مختلف عطر و ادکلن سر در گم هستند.

راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید تصمیم بگیرید کدام عطر و رایحه مناسب سبک و شخصیت منحصر به فرد شما است. با توجه به تنوع بالا در این امر چگونه می توان بوی مناسب هر فرد را شناخت؟

نحوه انتخاب عطر مناسب

نحوه انتخاب عطر مناسب

آیا می دانید که بوی قدرتمندترین محرک حافظه است؟ یک توضیح کاملاً منطقی برای آن وجود دارد - عصب بویایی بسیار نزدیک به ناحیه مغز متصل به حافظه عاطفی واقع شده است. به عبارت دیگر - هر وقت بوی عطر دوست پسر / دوست دختر سابق خود را که هنگام ملاقات با یک غریبه کامل در بازار می زند، خاطرات قدیمی به ناچار به ذهن شما خطور می کند.

همه ما افرادی را می شناسیم که سالهاست از همان عطر استفاده می کنند و احساس می کند که عطر آنها بخشی از آنها شده است. انتخاب عطر مناسب ، عطر امضای شما ، چندان آسان نیست. در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا با چند نکته مفید بهترین تصمیم را بگیرید:

1. نوع عطر و بوی خود را که بیشتر با آنها ارتباط برقرار می کنید بیان کنید:

  • گلدار - این محبوب ترین عطرها هستند. آنها بوی یکی از گلهای خاص و یا دسته ای از چندین گل مختلف را بو می دهند. عطرهای گل زنانه و بسیار عاشقانه هستند.
  • شرقی - بوی مشک می دهند و غالباً نکات وانیلی ، دارچین و میخک را آشکار می کنند. عطرهای شرقی حسی ، گرم و سکسی هستند.
  • Woody / Chypre - با نام عطر Coty Chypre که در سال 1917 ایجاد شد ، رایحه آنها هارمونی از سه ماده اصلی است - ترنج ، خزه بلوط و گیاه لادن. عطرهای Chypre لوکس ، پختگی و وضعیت را نشان می دهند.
  • سبز - با رایحه های سبز خود از چمن و برگ ، این عطرها طراوت را معرفی می کنند و با احساس گل های تازه چیده شده ، ما را رها می کنند.
  • Fougere (به معنای "سرخ" به زبان فرانسه) - عطرهای Fougere شامل نت هایی از اسطوخودوس ، شمعدانی ، خزه و چوب است. آنها در درجه اول برای عطرهای مردانه استفاده می شوند.
  • اقیانوسی - همانطور که از نام آنها پیداست ، تحت تأثیر دریا هستند. عطر و بوی آنها تمیز ، با نکات ادویه و مرکبات است.
  • چوب - رایحه آنها چوبی و مشکی است - با لمس کاج ، سرو و چوب صندل.

2. عاقلانه خرید کنید - هنگامی که به دنبال عطر و بوی جدید هستید ، حتما قبل از خرید از استفاده از هر نوع ژل دوش ، لوسیون یا عطر جلوگیری کنید. آنها فقط هنگام تصمیم گیری درست شما را منحرف می کنند.

3. فصل را در نظر بگیرید - رایحه در ماههای گرم بیشتر به طول می انجامد ، عمدتاً به این دلیل که پوست شما در این مدت آبرسان تر است. بنابراین ، همیشه عاقلانه تر است که عادت های سبک تر را برای ماه های تابستان و رایحه های سنگین تر برای ماه های سرد زمستان انتخاب کنید.

4- عطرها را قبل از خرید تست کنید - عطرها روی پوستهای مختلف بوی مختلف می دهند ، بنابراین همیشه یک قدم عاقلانه است که مقداری عطر را روی مچ دست خود اسپری کنید و ببینید چگونه این عطر در طول روز خود را کشف می کند.

5- نظر دوم (یا حتی یک سوم) را بخواهید - وقتی با رایحه جدیدی روی مچ دست خود از فروشگاه خارج می شوید ، پیش بروید و از دوستان و خانواده خود بپرسید که آیا این را دوست دارند. آیا خیلی قوی است؟ آیا این شخصیت شما را آینه می کند؟ آیا بوی "شما" می دهد؟

6. عطرها را از خانواده های مختلف عطر نگه دارید - این راز غیرقابل مقاومت بودن با روشی متفاوت بسته به فصل ، یک موقعیت خاص یا حتی روحیه شماست!

7. آیا انتظار ندارید عطر و طعم عالی را در یک روز پیدا کنید - آیا می دانید بعد از چهارمین آزمایش چهارم حس بویایی اشتباه گرفته می شود و ترکیب عطرها را شروع می کند؟ مطمئناً وقتی می خواهید عطر "خود" را پیدا کنید ، چنین چیزی را نمی خواهید. نکته مهم این است که همیشه از دانه های قهوه روی پیشخوان بین آزمایشات استفاده کنید. این به شما کمک می کند بینی خود را از آخرین عطر تمیز کرده و برای بعدی آماده شوید. وقت خود را بگذرانید و لذت ببرید!

هر عطر را که می خواهید عطر و بوی امضای شما باشد ، همیشه با دقت انتخاب کنید ، زیرا ، همانطور که کریستین دیور می گوید ، "عطر زن بیشتر از دست نویس خود درباره او می گوید."

بهتر زمان برای خرید عطر صبح میباشد چون در صبح تشخیص رایحه عطر اسان تر است.

برخی افراد اغلب از یک نوع عطر استفاده میکنند ولی پیشنهاد میشود که عطرتان را از روی فصل انتخاب کنید ، عطرهای گرم و تند برای فصل سرد و عطرهای سرد ، شیرین و عطر گل ها برای فصل گرم انتخاب مناسبی میباشد.

قبل از این که برای خرید عطر بروید از هیچ گونه عطر و خوشبو کننده ای استفاده نکنید چون انتخاب بهتر را برای شما دشوار میکند ، عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی میشوند.

عطر سرد به عطری میگویند که حس خنکی و تازگی را القاء ‌کند و استشمام این عطرها معمولاً باعث میشود که طعمِ میوه هایی مانند هندوانه را بخاطر اورید.

عطر ترش به عطری میگویند که طعم مرکبات را بخاطر بیاورد ، عطرهای ترش نیز القاکننده حس تازگی و شادی اند.

هر اندازه که عصاره روغنی خوشبو در یک محصول بیشتر باشد ماندگاری آن عطر بیشتر است ، به این دلیل که رطوبت باعث ماندگاری بوی عطر میشود و ماندگاری عطر بر روی پوست چرب و تیره بیشتر از پوست های خشک و روشن میباشد.

برای محافل رسمی بهتر است از عطرهای تلخ ، گرم ، شیرین و تند مانند بولگاری و … استفاده کنید ، به عطرهایی که معمولاً بوی شکلات و میوه های تابستانی میدهند عطرهای شیرین و گرم میگویند و عطرهایی هم که از اسانس ریشه درختان و ادویه های تند شرقی درست شده اند را عطرهای تلخ گویند.

تشخیص افراد گرم مزاج و سرد مزاج

برای محافل دوستانه و غیر رسمی عطرهای سرد و ترش بدلیل حس طراوت و آرامشی که منتقل میکنند مناسب هستند ، عطرهای سرد حس خنکی ، شادابی و جوانی را به فرد القا میکنند ، از عطرهایی مانند مادام روشاز ، گپ ، هوگو ، آزارو و … ترجیحاً در محافل دوستانه استفاده نمائید

انتخاب ادکلن برچه اساسی باید باشد (چه ادکلنی خوب است)؟

معمولاً وقتی افراد می خواهند اودکلن بخرند، یکی از دو کار زیر را انجام می دهند:
 -دنبال همان عطری که از دوران دبیرستان استفاده می کردند خواهند بود.
 - عطری را انتخاب می کنند که در هنگام خرید به نظرشان خوشبو بیاید.
البته راه دوم بسیار بهتر از راه اول به نظر می آید، اما برای انتخاب عطر فقط مهم این نیست که کدام به نظرتان خوشبو بیاید. پوستتان هم مهم است و اینکه آیا با پوست شما سازگاری دارد یا خیر. رایحه هر عطری برای افراد مختلف متفاوت است چرا که این رایحه تا حد زیادی به نوع پوست شما و مواد تشکیل دهنده ی آن عطر بستگی دارد.

تست ادکلن و انتخاب ادکلن مناسب

روش تست ادوکلن:

در انتخاب هر ادوکلن سه مرحله وجود دارد. زمانی که در فروشگاه هستید، ادوکلن مورد نظرتان را برداشته و کمی از آن را به عنوان نمونه روی کاغذ تستر بزنید و بو کنید. این اولین مرحله و اولین احساس شما نسبت به رایحه این عطر است.
چند دقیقه صبر کنید و بعد دوباره کاغذ را بو کنید. این دومین مرحله است. در این مرحله شما رایحه جدیدی بعد از از بیرون رفتن رایحه اول از بینیتان به مشامتان خواهد خورد.
40 دقیقه تا یک ساعت دیگر صبر کرده و دوباره کاغذ را بو کنید. این مرحله سوم است و در این مرحله شما بویی استشمام خواهید کرد که برای چندساعت ماندگار خواهد بود. اگر رایحه این عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، می توانید آن را انتخاب کنید.

ترکیباتی در ادوکلن ها که باید از آنها پرهیز کرد:

 انواع بسیاری از ادوکلن ها حاوی ترکیباتی مصنوعی هستند. بعضی از انواع متداول این ترکیبات که باعث مشکلات پوستی مثل خارش، جوش، آماس و اگزما و حتی مشکلات تنفسی می شوند شامل انواع زیر هستند:
 الکل بنزین,استات بنزین ,بنزالدئید,لیمونین,لینالول,آ- پینن,استات اتیل,استون
 متاسفانه، هیچیک از عطرسازها ترکیبات عطرها را روی شیشه آن ذکر نمی کنند. اما شما می توانید فرض کنید که یکی از ترکیبات اصلی همه عطرها الکل اتیل است. این ماده باعث می شود که روغن های عطر به هم آمیخته شود.

خرید انواع عطر و ادوکلن

چطور بفهمیم عطری با نوع پوستمان سازگاری دارد؟
پوست های چرب و مرطوب:

 افرادی که پوست هایی با رطوبت و چربی زیاد دارند، فعالیت شیمیایی بدنشان بیشتر است. این چربی اضافی روی سطح پوست می تواند با ادوکلن ترکیب شده و عطر دوام بیشتری پیدا کند. اما این چربی زیاد ممکن است همچنین باعث شود که رایحه ی عطر تغییر کرده و به بویی ناخوشایند تبدیل شود.
برای جلوگیری از این مسئله، در طی روز از مقدار کمتری ادوکلن استفاده کنید یا اینکه از ادوکلن هایی با بویی ضعیف تر یا عطرهایی که کمتر با عطر مشک و بیشتر با عطر میوه ها و گل ها ساخته شده باشد استفاده کنید. ادوکلن هایی که برای فصل تابستان ساخته شده اند برای مردهایی که پوست چرب دارند بهترین نعو به حساب می آید.
 
پوستهای خشک و حساس:
 ادوکلن بسیار سریعتر در پوست های خشک از بین می رود، به همین دلیل باید مقدار بیشتری مورد استفاده قرار گیرد. هرچند، به خاطر وجود ترکیبی مثل الکل اتیل، استفاده زیاد هم ممکن است باعث خشک کردن هر چه بیشتر و خراب کردن پوست شود.
 
پوست های حساس:
بزرگترین خطر برای مردهایی که پوست حساس دارند این است که از ادوکلن های قوی استفاده کنند در حالیکه از سایر محصولات پوستی قوی نیز استفاده می کنند. اگر پوستتان دچار آکنه و کهیر است، بهتر است که ازاستفاده ادوکلن بعد از استفاده از افترشیو و اسپری بدن خودداری کنید، به خاطر اینکه ممکن است باعث آلرژی شود. افرادی که پوست حساس دارند می توانند از همان قوانین مربوط به پوست های خشک در خرید ادوکلن استفاده کنند، اما بهتر است که ترکیباتی که در این عطرها استفاده می شود همه از مواد طبیعی باشند.

چند نکته دیگر:
 برای گرفتن نتیجه مطلوب ادوکلن را به گلو، مچ ها، سینه و اطراف گردنتان بزنید. این قسمت ها بهترین نواحی هستند که عطر بتواند با چربی طبیعی بدن شما مخلوط شود. نکته دیگر اینکه قبل از لباس پوشیدن از عطر به پشت زانوهایتان هم بزنید چون این ناحیه رایحه را به خوبی منتشر می کند. افراد بسیاری عادت دارند که در آخر کار کمی هم از عطر روی لیاسهایشان اسپری کنند، اما این کار منع می شود چون به لباس آسیب می رساند.

ساختار عطر:

ادکلن و سایر عطرها از نت های بالا، نت های میانی و نت های پایه ساخته شده اند. این عطرها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا عطر کامل را تجربه کنند. بیشتر خانه های عطر با دقت دستور العمل ها و ترکیب عطر خود را حفظ می کنند، اما تقریبا همه آنها از عطرهای با دقت لایه ای تشکیل شده اند.

نت بالا:

نت های بالا اولین تصور است که یک عطر به شما می دهد، معمولا رایحه های رایج با یک لمس اتانول که عطر با آن مخلوط شده است. صفت هایی مانند ترد، تازه و مرکبات شایع هستند، و عصاره های قدرتمند معمولا در اینجا استفاده می شود. نت های بالا طول نخواهد کشید و به نت های میانه می رسند.

نت های میانی:

نت های گلدار ساده در اینجا معمول هستند، به طوری که تاثیر شدید اتانول را کاهش دهد. نت های میانی معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

نت ها پایه:

نت های پایه عطر، بوی پایدار است که عطر و رایحه آن است. نت های پایه حدود ۳۰ دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده شما ظاهر می شود و تا زمانی که شما دوش بگیرید تغییر نخواهند کرد.

این نت ها با هم ایجاد داستان لایه ای، پیچیده ای دارند که به آن ادکلن می گویند. آیا ادکلن با انفجار مرکبات تازه شروع می شود و سپس به یک یادداشت دودی می رود؟ یا این کار را با یک ضربه اسطوخودوس آغاز می کند که تبدیل به وانیل می شود؟ درک پایه ای از این نت ها می تواند به شما کمک کند تا عطر و ادکلن را تشخیص دهید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه انتخاب یک عطر


نحوه انتخاب یک عطر   

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار سخت و دلهره آور باشد. با داشتن انواع مختلف و رایحه های مختلف ، به راحتی می توانید دستان خود را بالا برده و بدون فکر بسیار یکی را انتخاب کنید. با این وجود انجام کارهای خانه قبل از خرید به شما كمك می كند تا گزینه های خود را كمتر كنید. هنگام خرید ، در کار خود بمانید و عطرها را با هم مقایسه کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که پشیمان نخواهید شد! ادامه مطلب

نحوه انتخاب یک عطر

  

10 عطر برتر برای بهار 2019


10 عطر برتر برای بهار 2019   

در دنیای شگفت انگیز عطر و طعم ، با این وجود ، چندین عطر آن را به 10 مورد از محبوب ترین عطرهای بهاری سال 2016 تبدیل کرده است. در اینجا لیستی از آنها به همراه توضیحات کوتاه توضیح داده شده است که جایگاه معتبر خود را در بین مطلوب ترین و پرفروش ترین عطرهای بهاری ارائه می دهد. برای سال 2016 ادامه مطلب

10 عطر برتر برای بهار 2019

عطرهای مورد علاقه ستارگان

عطرهای مردانه که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند

راهنمای خرید عطر مناسب سن و فصل

روانشانسی عطرها و هر آنچه باید در این زمینه بدانید

راهنمای انتخاب ادکلن مناسب

راهنمای کامل انتخاب و خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه

چگونه عطر مناسب خودمان را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل بهار

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم ؟ (نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید عطر)

نکات انتخاب عطر مناسب چیست؟

 

   محصولات مشابه